Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wielka Brytania: Aresztowania przed ślubem wnuka królowej (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nigdy nie mogłem zrozumieć

Jak ci Brytyjczycy tolerują tą starą lampucerę i reszte tych pasożytów? Może jak w końcu zejdzie lampucera, a na tronie miałby zasiąść niezbyt lubiany Karol, to ruch antymonarchistyczny dostanie wiatru w żagke?
Ale z drugiej strony też tak myślałem, że gdy zejdzie Wojtyła to tu zrobi się normalniej. Wielu tak myślało, że papież Polak legalizuje i umacnia potęgę tej obrzydliwej instytucji w Polsce. Tak się nie stało, a może wręcz przeciwnie, bo papież nie umarł tylko stał się nieśmiertelnym bogiem.
Może stara lampucera w moherowym berecie, jako głowa anglikańskiego kościoła, po śmierci też stanie się jego świętą?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 12:04:44, suma postów tego autora: 6205

Gdyby to bylo na Białorusi !!!!!

Gdyby to bylo na Białorusi, to zakłamani obrońcy praw złowieka wrzeszczeliby na cały głos.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2011-04-30 12:57:46, suma postów tego autora: 569

Wielu na radykalnej lewicy ma ten sam problem. Po prostu nie lubią ludzi

Stąd ta chęć np. zakłócenia komuś ślubu, albo innej uroczystości.

autor: west, data nadania: 2011-04-30 13:31:11, suma postów tego autora: 6710

weście,

już jesteś prawie normalnym rojalistą. Prawie robi różnicę.

autor: BB, data nadania: 2011-04-30 13:42:30, suma postów tego autora: 4605

Charliego Veitch jest fantastyczny, on powiedział o Łyliamie:

ty nie jesteś moim księciem, ja nie jestem twoim poddanym.
I jak widać, zakłócać nic nie chciał. A mimo to aresztowali go.

Czym różniły się prewencyjne aresztowania opozycji za PRLu? Chyba tym, że np. takiemu Kuroniowi stawiali wódeczkę z zakąską (sam o tym on mówił). I tym, że Kuroń nie tyle chciał PRL zakłócać, cho chciał go likwidować. Jakże łagodnie postępowała ta władza z "opozycją". Na Zachodzie w takie niuanse się nie bawią.
Popiełuszki nie zabiło UB. Nie ma na świecie urzędu, który sam sobie szkodzi a potem jeszcze się to tego przyznaje i to rozgłasza.

autor: nana, data nadania: 2011-04-30 13:56:24, suma postów tego autora: 4653

Prawa czlowieka

@ Krzysztof Mróz. Tzw. obrońcy praw człowieka to tylko narzędzia władców i panów tego świata pax americana.

autor: mlm, data nadania: 2011-04-30 13:58:36, suma postów tego autora: 4284

weście

gdybyś Ty brał ślub za moje pieniądze (np. za 20 mln funtów z moich podatkow), też bym Cię nie lubił. Nie dlatego, że nie lubię ludzi, ale dlatego, ze nie lubię złodziei.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 14:03:08, suma postów tego autora: 6205

Krzysztof Mróz ma rację

W ogóle cały ten ślub to jakiś absurd. 20 mln funtów z pieniędzy podatników idzie na ślub dwojga ludzi, którzy prawdopodobnie nigdy nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia, nie mają tak naprawdę nic do powiedzenia, nie sprawują żadnego istotnego z punktu widzenia społeczeństwa urzędu, a których tytuły są jakimś reliktem po feudalizmie. W tym samym czasie Torysi tną, ile wlezie ględząc o marnotrawstwie publicznych pieniędzy, ale 20 mln funtów na ten ślub to już żadne marnotrawstwo dla nich nie jest.

Przeciwników monarchii niedługo pewnie będą zamykać w zakładach psychiatrycznych, podobnie jak niegdyś przeciwników Stalina w ZSRR...

autor: fancom, data nadania: 2011-04-30 14:06:50, suma postów tego autora: 1424

Sierpie, akurat wydawanie pieniędzy "z naszych podatków"

na tego typu imprezy, które nie są przecież niczym innym jak zabawą, wydaje mi się bardziej racjonalne niż wydawanie pieniędzy na takie twory jak straż miejska ganiająca handlarki pietruszką, albo na nauczanie w szkołach o Wielkich Patriotycznych Tradycjach.

autor: west, data nadania: 2011-04-30 15:13:33, suma postów tego autora: 6710

weście

to rozumiem, ze jak moja córka bedzie wychodzić za mąż to Ty będziesz demonstrował pod sejmem, by ten przeznaczył, tak na złotówki licząc cirka 100 000 000 złotych na wesele mojej latorośli?
Trzymam za słowo.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 15:23:29, suma postów tego autora: 6205

Aha Weście

żeby nie było nieporozumień. Zabawa bedzie dla wszystkich. Także dla Ciebie... bedziesz mógł stać na trasie przejazdu konduktu weselnego i wznosić radosne okrzyki - niech żyje, niech żyje!...

PS. prezenty córka przyjmuje tylko w gotówce. Uprzedzam, gdybyś chiał się jakimś odkurzaczem wykpić, to od razu wsadź go sobie w buty ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 15:26:09, suma postów tego autora: 6205

A gdyby ci przyszło do głowy

krzyczeć na trasie konduktu - złodzieje, złodzieje! to mam nadzieję, ze wykażesz zrozumienie dla kilku gum na Twoich plecach?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 15:28:31, suma postów tego autora: 6205

Czyli nic nowego pod słońcem

Chociaż w tym przypadku Najjaśniejsza bije Zjednoczone Królestwo na głowę: kilkanaście lat temu jeszcze ówczesny UOP podczas jednej z wizyt Wojtyły w Polsce aresztował profilaktycznie pewnego Arabusa, który okazał się być kuzynem króla Bahrajnu, przebywającym prywatnie w Bolanda. Podobno wyciszenie skandalu sporo nasz kraj kosztowało.

autor: szczupak, data nadania: 2011-04-30 17:19:00, suma postów tego autora: 3747

Krzysztof Mróź,

Gdyby to bylo na Bialorusi to nikt by nawet nie wiedzial ze zostal aresztowany. Podejrzewano by ze zapil i nie umie trafic do domu
Dopiero za kilka tygodni okazalp by sie ze go odnaleziono, w stanie trudnym do rozpoznania. Pewnie dlatego ze spadl ze schodow

autor: Rebel2, data nadania: 2011-04-30 17:34:50, suma postów tego autora: 3910

s&m

A slyszales o tym najpopularnieszym sklepie w Moskwie sprzedajacym "mysi olej"
Tak, na Placu Czerwonym sklep nazywa sie Mausoleum a sprzedawca jest wiecznie zywy syfilityk niejaki Lenin

autor: Rebel2, data nadania: 2011-04-30 17:42:09, suma postów tego autora: 3910

Reblu

Na Białorusi nie ma królów. To kraj cywilizowany a nie Wielka Brytania czy Twoje ukochane juesej. I tyle w tym temacie.
Żeby w XXI wieku w "cywilizowanej" rzekomo Europie, były jeszcze królestwa jak w w średniowieczu czy Arabii Saudyjskiej i tyle milionów rocznie idących na utrzymanie tych cyrków nazywanych dworami z dworusami, a inaczej z małpami cyrkowymi poobwieszanymi medalami jak Breżniew i to w czasach gdy tnie się socjal bo kryzys, to się po prostu w pale nie mieści.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 18:58:53, suma postów tego autora: 6205

Sierpie, ja rozumiem że człowiek tak naprawdę potrzebuje tylko pasztetowej i M-2 w wielkiej płycie

(przynajmniej w myśl popularnych na tym forum poglądów) i jak mu się to zapewni to już jest (prawie) pełnia szczęścia, ale nieśmiało zauważę że jest owo "prawie". Tacy jak Ty załatwili w swoim czasie socjalizm, rugując z niego potrzeby przeżyć kolektywnych.

autor: west, data nadania: 2011-04-30 19:11:32, suma postów tego autora: 6710

@ sierp_i_młot

Sierp, sorry że się powtórzę, ale te europejskie monarchie istnieją przeważnie w krajach protestanckich.

autor: Bury, data nadania: 2011-04-30 19:11:54, suma postów tego autora: 5751

Czyli oprócz tej pasztetowej

potrzebny jeszcze jest jakiś pasztet? Na przykład stara lampucera w W. Brytanii?
West co Ty bredzisz? Co ma pasztetowa do utrzymywania takich archaicznych "monarchii" w Europie, która jest od dawna już republikańska? Żeby to było za darmo... to jeszcze poszedłby sobie człowiek pooglądać ten zwierzyniec. Ale te dworusy, ich potrzeby i nieróbstwo kosztują masę pieniedzy społeczeństwo.
Jeśli te monarchie mają być jakimś rodzajem Disneylandu to wybacz ale jest to najdroższy Disneyland na świecie. Wolę bilet do zoo za 5 zł i zobaczyć prawdziwe małpy, a nie ich podróby.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 20:24:47, suma postów tego autora: 6205

Bury

a Hiszpania - katolicyzm? Andora - księstwo - katolicyzm? Belgia (katolicyzm 58%)? Holandia - (katolicyzm – 32,82%, protestantyzm – 22,53% i 35% ateistów), Lichtenstein 75% katolików, Luxemburg podobnie, Włochy do 1946 - królestwo, Jugosławia do 1940... więc nie zwalałbym tego na protestantyzm.
Tylko po prostu Europa nadal jest dzika ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 20:35:43, suma postów tego autora: 6205

"nie przepracowali w swoim życiu ani jednego dnia"

bez komentarza

autor: dr(e)s, data nadania: 2011-04-30 21:22:28, suma postów tego autora: 1539

ciekawa teoria

Wg mlotka na Bialorusi jest demokracja bo nie ma krolow.
W UK demokracji nie moze byc bo jest krolowa, a juesej demokracji nie ma bo?
Krol Obama Pierwszy ?

I mlotku, juesej jest dla mnie tak samo ukochane jak Papaland dla ciebie
Masz co do tego jakies watpliwosci ?
:)))))

autor: Rebel2, data nadania: 2011-04-30 21:42:03, suma postów tego autora: 3910

Reblu umiesz czytać?

Ja coś pisałem o demokracji? Której zresztą nigdzie nie ma? Pisałem o cywilizacji, ale Ty czytasz to co chcesz czytać

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-04-30 22:19:00, suma postów tego autora: 6205

Nie bardzo

wiem co tu się próbuje udowodnić. 2/3 mieszkańców wyspy chce zachowania monarchii. I dziękuje. Z twoich pieniędzy sierp jej nie utrzymują. Napewno taniej wyspiarzom wychodzi monarchia niż takim libijczykom utrzymywanie jednego z twoich ulubieńców kadafiego który tylko w Szwecji miał miliard dolarów na prywatnym koncie miliard dolarów. A wraz z rodzinką na kontach w USA ponad 34 mld dolarów. Ale to oczywiście w ramach godnej rekompensaty za reprezentowanie ludu mój ty demokrato i wielbicielu oszczędności.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2011-04-30 22:47:56, suma postów tego autora: 899

Na ślubie 10 lecia na lewicy.pl

pomiędzy Alikiem i Brunhildą takiego przepychu nie będzie.Pomimo tego,pod względem moralnym zaślubiny te po stokroć będą przewyższać zaślubiny Catherin i Williama.Brunhilda w odróżnieniu od Catherin zachowa cnote do nocy poślubnej.-:))

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-04-30 23:18:24, suma postów tego autora: 623

sprostowanie

Wg mlotka Bialorus jest CYWILIZOWANA bo nie ma krolow.
UK CYWILIZOWANY nie moze byc bo jest krolowa, a juesej CYWILIZOWANY nie moze byc bo?
Krol Obama Pierwszy ?

Mlotku a wg ciebie ktory kraj jest bardziej cywilizowany: Bialorus czy Papaland (czyli Dzikie Pola)?

autor: Rebel2, data nadania: 2011-05-01 00:20:49, suma postów tego autora: 3910

Rebel2 jako symbol obniżenia poziomu nauczania

Demokracji nie odróżnia od republiki. I jeszcze ma czelność obrażać innych, samemu epatując swoją ignorancją.

autor: Pikos, data nadania: 2011-05-01 01:08:21, suma postów tego autora: 876

@ sierp_i_młot

Monarchie zachowały się przeważnie w krajach protestanckiej Północy. Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Dania, Holandia. Wśród krajów katolickich masz je tylko w Belgii i Hiszpanii. Holandia jest jednak krajem o protestanckiej TOŻSAMOŚCI; liczba zadeklarowanych wyznawców danych kościołów nie ma żadnego znaczenia, patrząc bowiem w ten sposób można dojść do wniosków wręcz absurdalnych (np. prawosławna Łotwa - gdzieś spotkałem się z taką mądrością).

autor: Bury, data nadania: 2011-05-01 10:22:07, suma postów tego autora: 5751

Rebel2

To straszny prymityw.Jego chamstwo przekracza wszelkie granice.Mógł bym coś odpowiedzieć np. o relikwiach z JP2,ale nie zniżę się do rynsztoka.Jak długo kolektyw redakcyjny będzie pozwalał na takie paranoiczne i chamskie wyskoki prawaków.Toleruje się ABCD i paru innych ale Rebel2 nawet ich bije na głowę.Ile jeszcze pomyj wyleje się na głowę lewicy przy bierności kolektywu redakcyjnego

autor: czerwony93, data nadania: 2011-05-01 18:59:12, suma postów tego autora: 2728

Pikos

Dokładnie o to chodzi. Wspomniałem o republice a ten mądry inaczej zrównał to z demokracją;-)

Stańczykowski to nie jest 2/3 ale trochę mniej. A nawet gdyby, to czy 1/3 jest zwolnona od podatków na rzecz tych arystokratycznych małp? To jakim prawem musza na to bydło łożyć?
To jest jak u nas z je...ym kosciolem katolickim na ktory powinienes ty placic i inni jego wyznawcy, a nie ja i inni jego przeciwnicy.
I to jest ta twoja demokracja? Jak dla mnie mozesz placic nawet na króla arabii saudyjskiej a papiezowi zrobic...dobrze. I tyle w tym temacie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-01 19:58:00, suma postów tego autora: 6205

czerwony

"Mógł bym coś odpowiedzieć np. o relikwiach z JP2,ale nie zniżę się do rynsztoka."

Nie musisz . Na tym portalu zrobili to wielokrotnie juz za ciebie twoi koledzy, tylko jakims zbiegiem okolicznosci tego nie zauwazyles.
Dopiero kiedy ja znizylem sie do rynsztoku ty podnosisz krzyk

autor: Rebel2, data nadania: 2011-05-01 20:36:48, suma postów tego autora: 3910

Brawo

młocie właśnie osiagnałeś poziom argumentacji UPR. Którym trzeba tłumaczyc co oznacza pewna wspólnota i demokracja i wiekszość. Bo dlaczego on ma płacić na ZUS? I co z tego, że 80% chcę państwowej służby zdrowia i oświaty. Niech sobie chcą za swoje pieniadze. I dlaczego on ma płacic na te stocznie i tych bezrobotnych i ich zasiłki niech sobie ich utrzymuja ci co chca a nie on.

P.S nie jestem wierzący młotku po prostu nie mam obsesji rodem z FiM jak ty. Ah i rozumiem, że twój faworyt światowego antyimperializmu z kontem godnym budżetu malego kraju ci dalej umyka w tej anty królewskiej argumentacji. Choć rozumiem. Hipokryzja jest nieodłącznym atrybutem sierot po CCCP

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2011-05-01 21:42:13, suma postów tego autora: 899

Jak Ty Zus

Zrównujesz ze starą lampucerą, a wolę większości z jej tyranią... To co ty robisz na lewicowym portalu? Przecież Ty podstawowych pojęć nawet nie rozumiesz

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-01 22:06:02, suma postów tego autora: 6205

obawiam

się, że bardziej rozumiem drogi hipokryto raz wielbicielu woli ludu raz zwolenniku autorytaryzmu jak ludu wola ci nie w smak. Raz krzyczący "nie za moje pieniądzę" jakbyś w Angielskiej krainie od dziecka żył raz Kadafiego broniący który ten lud bez woli ludu okradał. Rozumiem drogi hipokryto, że 2/3 tychże poddanych korony jak to się ładnie mówi tej korony podtrzymania chce. I jakkolwiek dla mnie to absurd na deblizm łamane to kończy to kwestie w sposób zasadniczy. A jeśli przykładu z Zusem vel rozumowaniem tępego Uprowca nie zrozumiałeś to przykro mi średnio ale pomóc nie potrafie.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2011-05-01 22:18:46, suma postów tego autora: 899

A ty juz pomoc znalazles?

Hipokryto mowisz? Ale to ciebie hipokryto właśnie nie obchodzi, ze 2/3 Libijczyków popiera swojego pułkownika, bo lepszy pajac niz natowska okupacja i amerykanskie korporacje. Lepszy Kadafi niz imperislistyczne bomby na miasta, szpitale, drogi i mosty i tysiące zabitych ludzi.
I to zupelnie inna sprawa, bo tu chodzi o życie ludzi a nie tylko o utrzymanie starej lampucery i reszty tego bydła błękitnej krwi.
Ja sobie zdaję sprawe, ze jako ateista jestem w tym kraju w mniejszości. Kazdy trzeźwo myślący człowiek o lewicowych poglądach też zdaje sobie sprawe, że jest z tymi poglądsmi w mniejszości. Ale szerzenie poglądów, które już ma większość, wcale nie świadczy o ich słuszności. Szerzymy poglądy dlatego, że uważamy je za słuszne i ważne, a nie dlatego że są popularne. Tym ostatnim najczęściej zajmują się politycy, a nie ludzie, ktorzy w coś wierzą.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-02 01:22:09, suma postów tego autora: 6205

Monarchia, Lud

@maciej stanczykowski Tłum nie zawsze ma rację, a władza nie zawsze się myli. Lud nie miał racji głosując na NSDAP, popierając solidaruchów albo anachroniczna monarchię. Takich przykładów można mnożyć, więc o co ci chodzi. Chcesz bronić splamioną krwią monarchię brytyjską, wolna wola, tylko co robisz na lewicowym portalu.

autor: mlm, data nadania: 2011-05-02 08:41:24, suma postów tego autora: 4284

A co dr(e)sie?

Czyżbyś paradowanie w garniturze o wartości kilkumiesięcznego dochodu przeciętnej brytyjskiej rodziny nazywał pracą? A może pracą są wg Ciebie partyjki polo? A może doceniasz ciężką pracę mięśni twarzy księcia Williama, kiedy przez kilkadziesiąt minut musi przed fotoreporterami szczerzyć zęby?

autor: fancom, data nadania: 2011-05-02 08:56:38, suma postów tego autora: 1424

Rebel2

A jednak coś ciągnie takiego prawaka na lewice.pl.Nie czytaj,nie obrażaj.Lewica.pl jest portalem lewicowym.Mnie nie ciągnie na nacjonalista.pl czy prawy.pl czy co tam macie

autor: czerwony93, data nadania: 2011-05-02 11:01:55, suma postów tego autora: 2728

Coś sobie wyjaśnijmy

Monarchia to feudalny przeżytek. Sytuacja, w której ktos rodzi się i z racji urodzenia czerpie całe życie korzyści jest nie tylko nie do zaakceptowania z punktu widzenia lewicy ale nawet i czystej ideologi liberalnej, która przykłada wagę do formalnych równości wszystkich ludzi.
Dlatego nie rozumiem jak zarówno liberał jak i socjalista mogą popierać formację, na którą wyrok historia już dawno wydała wyrok. Popierać monarchię i feudalizm mogą tylko monarchiści i potomkowie wielkich właścicieli ziemskich oraz czytelnicy Pani Domu, którzy dostają orgazmów jak się krole żenią, spółkują, cielą, czy puszczają arystokratyczne bąki. Tych ostatnich jest sporo i trzeba ich po prostu uświadamiać.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-02 14:04:03, suma postów tego autora: 6205

wow

"Tych ostatnich jest sporo i trzeba ich po prostu świadamiać. "

To ty nie jestes zaden sierp czy mlot
TY JESTES POPROSTU MESJASZ
:))))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2011-05-03 03:57:27, suma postów tego autora: 3910

czerwony

Mozesz jezeli chcesz isc na inne forruma
Ja zostaje tutaj i nie mam zamiaru sie zmienic.
Doswiadczysz tego wielokrotnie :)))

autor: Rebel2, data nadania: 2011-05-03 04:01:32, suma postów tego autora: 3910

Mesjasz?

Ja nie mówię, że chcę zbawiać, ale uświadamiać... byś "własną wolą sam się zbawił"

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-04 01:09:13, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz