Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Łodź: Marsz Niezadowolenia w Święto Pracy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Łódź-700 tysięcy mieszkańców, jak doliczyć okoliczne miejscowości to ponad milion

a przyszło 100 osób. Kolejny sukces!

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-01 19:37:40, suma postów tego autora: 2714

Bo w Polsce

nie ma obywateli, są wierni

autor: Wilkinson, data nadania: 2011-05-01 20:17:14, suma postów tego autora: 461

Dobrodziej

Może nie wracaj z tej imprezy beatyfikacyjnej. Zostań u swoich. W Watykanie.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-05-01 20:28:50, suma postów tego autora: 1805

ja proponuje

w przyszłym roku zrobic 20 pochodów radykalnej lewicy to będzie 20 osób na kazdym. W końcu jest nas tyle sztuk, że każde miasto oblecimy

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2011-05-01 22:11:48, suma postów tego autora: 899

Dobrodziej złodziej

Wracaj do watykanu

autor: czerwony93, data nadania: 2011-05-02 10:14:39, suma postów tego autora: 2781

rote

do swoich? Biorąc pod uwagę ilość artykułów o beatyfikacji na lewica.pl, to nikt z tak zapartym tchem nie śledzi tematu jak lewacy.

@czerwony

nie jestem złodziejem, w końcu nie jestem socjalistą

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-02 10:57:18, suma postów tego autora: 2714

Fakt socjalistą nie jesteś.................

............. ale istnieje możliwość, że jesteś pasożytem ..:), :).......
lub epigonem szlacheckim ........ :), :)
z okopów Swiętej Trójcy

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-02 11:27:47, suma postów tego autora: 3088

Oczywiście ...........Dobrodziej ...... errata

Być może jesteś epigonem szlacheckim z okopów Świętej Trójcy
czyli klasycznym fanem lub członkiem PO .........:)

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-02 11:38:09, suma postów tego autora: 3088

W Polsce

są obywatele. Od 10 kwietnia zeszłego roku upominają się (równięż na ulicach) o prawdę o Smolensku, dymisję rządu Tuska i nową, lepszą Polskę.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-02 13:05:23, suma postów tego autora: 20871

jacekx

no to własnie napisałem że nie jestem socjalistą, a więc i pasożytem też nie. a może ty jesteś?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-02 13:16:33, suma postów tego autora: 2714

Dobrodziej

jesteś wyjątkowo bezczelny by wspominac o jakichkolwiek pasożytach w sytuacji gdy twoi neoliberalni guru doprowadzili do zniszczenia w wyniku kryzysu majątku wartego 50 bilionów dolarów ( plus kilkanaście bilionów dolarów pieniędzy podatnikow poszlo na ratowanie banków)

Zaprawdę głupota to czy cynizm?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-02 20:44:55, suma postów tego autora: 1953

postsocjalista (kapitalista???)

nie napisałeś o co ci chodzi, więc bez kozery mogłeś napisać i 100 bilionów.
a co do pasożytów- twoi komunistyczni guru przyczepili nam na pół wieku niezłego pasożyta który kilka razy był bliski dobicia żywiciela (jeśli wierzyć jaruzelowi), więc łaskawie zamilcz jeśli sam nie chcesz popisać się cynizmem bądź to głupotą.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-02 23:11:52, suma postów tego autora: 2714

Na szczęście nie jestem Dobrodziejem...............

Cóż Tacy Dobrodzieje doprowadzili do upadku I RZECZYPOSPOLITĄ
......................

WY zaś Dobrodzieje i WASZA chciwość macie szansę pogrzebać III Rzeczypospolitą i następne ...............:) , :)

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-03 01:12:54, suma postów tego autora: 3088

jacku

wybacz, wcześniej nie zauważyłem ze ostrzegasz w podpisie iż jesteś naiwny i na serio brałem to co piszesz. Teraz juz biore na to poprawkę i nie trudze sie z odpisywaniem.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-03 11:10:20, suma postów tego autora: 2714

Cóż szlachta polska..................

też była zakochana w sobie ............... :)

PO prawica i inne polskie prawice oraz różni Dobrodzieje...... też na to chorują ......... :)
tzn. na miłość własną ........ :), :)

Zaś moja naiwność to naiwność prawdomównego dziecka kiedy jeszcze nie ulegnie zepsuciu ........ :)
nawet stare księgi ją cenią........... :), :)

Nawet moja niestety naiwność potrafi dostrzec, że od z górą 20 lat buduje się państwo niesprawiedliwe........
Nazwę to karykaturą państwa obywatelskiego i solidarnego cóż taka wola jak mówicie narodu.........

Takie państwo może być za jakiś czas......., może 100 lat( a może krócej) pożywką dla rewolucji........
Było już tak w historii, że lud zniewolony powstawał........ ale wy w swoim chocholim tańcu chciwości i samouwielbienia jesteście ślepi.......... :(, :( i nie czynicie nic by temu zapobiec.
Jak ćmy do światła tak wy lecicie w stronę kapitalizmu bez ludzkiej twarzy?.....

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-03 14:18:28, suma postów tego autora: 3088

Marsz Niezadowolonych? A z czegóż tu być niezadowolonym?

Przecież mamy wolność. Siadamy na kanapie, bierzemy pilota w rękę, pstryk... i na wielkim ekranie pojawiają się "Fakty". Drugi raz pstryk i... powtórka "Szymon Majewski Show". Trzeci raz pstryk i... powtórka "Rozmów w toku". Czwarty raz pstryk i...UWAGA!UWAGA!... "Legendy PRL-u". Piąty raz pstryk i... arcydzieło światowej klasy pt. "Będę brał Cię w aucie". Szósty raz pstryk i... Jolanta Kwaśniewska uczy pieczenia bez. Czyż to nie piękne? Kto jest kujonem bądź wapniakiem, ten może pstryknąć siódmy raz i wtedy usłyszy jakąś tam "Etiudę rewelacyjną" jakiegoś Mocarta w TVP Kultura. Za czasów PRL mieliśmy do wyboru tylko 2 kanały, w których emitowano tylko propagandowy "Dziennik telewizyjny" i przemówienia partyjnych bonzów.

Następnie wyłączamy wielki ekran, wkładamy buty, zamykamy drzwi i wyruszamy na zakupy. Wchodzimy do dowolnego sklepu spożywczego, otwieramy zamrażarkę i wyciągamy loda śmietankowego. Zerkamy na datę ważności: 30.02.2017 r. Podchodzimy do kasy, kupujemy ów przysmak i wracamy do domu. Znowuż mamy wolny wybór: konsumujemy ów pyszny wyrób od razu bądź chowamy do zamrażalnika. Przecież możemy go skonsumować np. 31.06.2012, 29.02.2015, 31.11.2016, czy też 30.02.2017 r. Za czasów komunistycznej niewoli lody trzeba było konsumować w dniu zakupu bo inaczej zepsułyby się.

No i któż tu może być niezadowolony?

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2011-05-03 14:53:16, suma postów tego autora: 231

Masz rację Paszport ................. ale.........

ale jest to możliwe przy założeniu ...................
, że brzuch nie jest pusty.......... :(
i że Tobie i Twoim Bliskim, głód i nędza nie zaglądają w oczy.

Musisz gdzieś też ten swój odbiornik TV no i oczywiście zamrażarkę umieścić tzn. pod jakimś dachem
Należy też te urządzenia podłączyć do źródła prądu ......... chyba na działkach bądź w wężle ciepłowniczym będzie trudno.......

A tak w ogóle błazeństwo Twoje jest dla błazeństwa czy też ma jakąś ideę .... :( ....??

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-03 16:44:28, suma postów tego autora: 3088

Zapomniałem.............Paszport ... jak to możliwe?

Za niewolącego nas PRL mieliśmy Teatr TV.............

Gdzież on teraz ............... została tylko popkultura i to też teleturniejowo realizowana........... :), :)


jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-03 16:57:51, suma postów tego autora: 3088

No jeszcze tego by brakowało żeby z moich POdatków

finansowano kujonom socjalistyczny Teatr TV. Nie mam zamiaru dopłacać do czyjejś mądrości. Chcą frajerzy być yntelektóalystamy, to niech se na to zarobią i płacą z własnej kieszeni. Nikomu rzecz jasna tego nie zabraniam. Lecz ja preferuję supermegaluzackiego Kubę Wojewódzkiego i wyzwoloną Dodę Elektrodę. Innymi słowy tak jak i wielu POlaków wybieram wolność od mądrości. I to właśnie jest moja idea, o którą socjalisto naiwny pytałeś.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2011-05-03 17:47:05, suma postów tego autora: 231

Anioł pański

w niedzielę o 12 też jest dla POlaków i Podatników paszPOrcie, Po co jakiś teatr jak można POj...bów karmić takim chłamem żeby zachować Pożąany POziom w sPOłeczeństwie i to wszystko też z moich POdatków !!!

autor: Wilkinson, data nadania: 2011-05-03 22:41:42, suma postów tego autora: 461

oj nawiny jacusiu

>Gdzież on teraz

na jedynce, najbliższy spektakl w poniedziałek. Głupio ci?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-03 23:44:22, suma postów tego autora: 2714

Dobrodziej .............. może i teatr jest.......... ale.........

Repertuar nie tej miary................. z całym szacunkiem dla współczesnych reżyserów oraz młodych aktorów/

Takich aktorów oraz spektakli..........:( długo nie będzie........... :(

Przypomnę wydarzenia z górnej półki...........
Choćby geniusze aktorstwa jeszcze z II RP jak: Solski ( stary wiarus w Warszawiance), Ćwiklińska, Woszczerowicz, .............
Choćby genialne spektakle A.Fredry i nie tylko a też dramaty Słowackiego, Krasińskiego a także Mickiewicz z Panem Tadeuszem oraz dramaty Wyspiańskiego itd..... itd.............
Pozdrawiam.
jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-04 02:14:15, suma postów tego autora: 3088

Paszport.............. cóż wolność?

A o wolnych najmitach słyszałeś ............. :(

Wolność ostatnich ponad 20 lat polskiej pierestrojki....... to między innymi:

A) wolność od pracy
b) wolność od własnego gniazda - mieszkania
c) wolność od chleba
d) wolność od odpowiedzialności za słowo -
kłamstwa historyczne na potrzeby prawicowych elit
e) wolność od dzieci - spadek przyrostu naturalnego czytaj
ujemny przyrost naturalny w RP

Nie o taką Polskę i Wolność Polakom z 10 ml Solidarności chodziło a jeśli już to były to marzenia prawicowych elit, które Polaków i Polskę zdradziły.

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-04 02:36:10, suma postów tego autora: 3088

jacku, mogliby w tym teatrze grać wszyscy najwięksi aktorzy sceniczni

a ty byś malkontencie jęczał ze ci źle.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-04 08:19:47, suma postów tego autora: 2714

tak tak jacusiu

taki z ciebie koneser teatru tv że nie zauważyłeś nawet że dalej on gra.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-04 08:28:52, suma postów tego autora: 2714

wolność od

- studiów
- pracy
- urlopów i wakacji dla dzieci
- kultury

komentarze Paszportu niestety są trafione w 10, tak właśnie wyglądają niestety spełnione marzenia wielu ludzi: oglądać "bedę brał cię w aucie" jedząc loda z terminem ważności do 2017 roku. Czy jest to ironia którą tylko ja widzę?

autor: magenta, data nadania: 2011-05-04 08:33:41, suma postów tego autora: 102

Dobrodziej ..............

Coś ty taki matczyny w swych wypowiedziach........ :)
nie bądź ifantylny..........:)
i tak Cię nie polubię .......... :), :)

Polska współczesna prawica nie da się lubić.........
za dużo krzywdy .......... starzy i młodzi obywatele bez pracy.....
i to czego Wam nigdy nie wybaczę to głodne polskie dzieci :(


jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-04 16:12:07, suma postów tego autora: 3088

Dobrodziej ........ errata

Nie bądź infantylny ........ :) i tak Cię nie polubię ...:(

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-04 16:16:55, suma postów tego autora: 3088

rotfl

A) wolność od pracy
- pracy jest w bród.

b) wolność od własnego gniazda - mieszkania
- za to 30 lat temu każdy miał własne mieszkanie, prawda?

d) wolność od odpowiedzialności za słowo -
kłamstwa historyczne na potrzeby prawicowych elit
- bo kiedyś "elyty" nie kłamały, bardzo prawdomówne były.

e) wolność od dzieci - spadek przyrostu naturalnego czytaj
ujemny przyrost naturalny w RP
- to źle, że ludzie podejmują odpowiedzialne decyzje w kwestii tak poważnej jak posiadanie dzieci?

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-04 20:35:59, suma postów tego autora: 168

Pracy jest w bród ale dla różnych ziomków i znajomków

Pracobiorców Ochłapodawców za marne grosze. W PRL-u każdy miał dach nad głową, w "wolnej i demokratycznej" III RP wielu ludzi tego podstawowego dobra nie posiada. III RP tworzy getta dla ubogich, osiedla kontenerów. PRL wybudował osiedla mieszkaniowe dostępne dla niezamożnych, w których do dziś mieszkają wyznawcy Balcerowicza i wielbiciele Donków Cudaków, "ekspertów" z Centrum im. Adama Smitha i muszek Mikki. Dziś na mieszkania w nowo wybudowanych blokach stać tylko "białe kołnierzyki".

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-05-04 23:22:40, suma postów tego autora: 213

Gosia .............. nie pieprz

Gdzie ty masz pracy w bród ..............?

Co do PRL to na mieszkanie czekało się w ekstremalnym przypadku 15 lat .............
ale było ono w zasięgu ekonomicznych możliwośći młodego człowieka..........
Odłóż obecnie 160 000 zł na M2 w dużym mieście -- wyklucz Warszawę, Wrocław i Kraków z tych rozważań.........

A tak w ogóle ile Ci prawacy płacą za ściemnianie typu, że jest cudownie w Prawicowej RP ............
RP to zielona wyspa czy tygrys gospodarczy UE ..........
:), :), :).................

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-04 23:32:00, suma postów tego autora: 3088

60% do 15%

To pierwsze to wg GUS liczba żyjących poniżej minimum socjalnego obecnie, to drugie 20 lat temu.
Co do teatru to tylko część większej całości - jaką jest ogólne schamienie i obniżenie poziomu, ma ono miejsce także na Zachodzie, a nasi je naśladują i w tym akurat prześcigają, bo to w miarę łatwe. Pójdź Jacku na jakiś film współczesny chociaż i zobacz co z niego zostanie po roku.
Najgorsze jest to, że młodemu pokoleniu (chyba Gosia) najwyraźniej nie mieści się w głowie, że można się nie bać, że cie zwolnią jak np. nie będziesz chciał śmieciowej umowy albo zarobków pod stołem bez ubezpieczeń, bo jak założysz związki to wylecisz na pewno.
kiedyś w czasie parady Schumana wzruszył mnie jakiś licealista, który stwierdził, że teraz jest fajnie bo można wszędzie jeździć.... za darmo.

autor: kontras, data nadania: 2011-05-05 06:33:08, suma postów tego autora: 1774

Dlaczego

naiwny mistrz wielokropków obrzuca błotem człowieka, z którym się nie zgadza i twierdzi, ze działa on na niekorzyść Polski? Na jakiej podstawie?
Dlaczego "młody", "wykształcony", "z wielkiego miasta" to są w ustach wielu obelgi? Czy "piękny", "zdolny", "mądry" też? (Bo "zaradny" czy "zamożny" na pewno!)
I dlaczego tylu z Państwa oczekuje, że ktoś da ludziom pracę, zapewni tę pracę? Tego typu pomoc niewątpliwie należy się chorym, słabo wykształconym, mało zaradnym, pokrzywdzonym przez los. Ale najwyraźniej niektórzy nie robią nic, żeby pomóc samemu sobie- dlaczego więc uszczęśliwiać ich na siłę?

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-07 16:42:19, suma postów tego autora: 168

Gosia........ jednak Cię pogięło

Ale cóż tyś młoda(y), piękna(y), przystojna(y) i oczywiście
bogata(y)............ może masz to wszystko dzięki sobie i swojemu działaniu..........

ale to raczej mało prawdopodobne:(.

W większości masz to jednak dzięki Mamie, Tacie czy wujkowi Stasiowi .........

Ja naiwny socjalista jestem przeciwko takiemu niesprawiedliwemu światowemu kapitalizmowi,
który masy pcha w nędzę, upodlenie i głód............gdzie parę procent ludzkości praktycznie ma problem, który Mercedes .......czy który odrzutowiec a reszta ludzi........ często braci w wierze zdycha z głodu ..........

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-07 20:22:33, suma postów tego autora: 3088

Smutno patrzeć,

jak "Obywatel" staje po stronie neoliberałów.
LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2011-05-10 22:51:33, suma postów tego autora: 4522

naiwny socjalisto,

ja o jednym, ty o drugim. Zupełnie nie na temat mi odpowiadasz.
Rozumiem, że jako stary, chory i bez grosza, potrzebujesz wsparcia. Chętnie pomogę.

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-08 16:01:07, suma postów tego autora: 168

Dodaj komentarz