Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Amerykanie przesiadają się na jednoślady

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

RIP

Jeszcze trochę i obywatele tego umierającego w oczach imperium zaczną budować ziemianki. Taniej.

autor: mlm, data nadania: 2011-05-10 17:05:12, suma postów tego autora: 4284

ależ nie zaczną, tylko od dawna już budują!

mnie się one zresztą podobają - by uprzedzić to tam, no to od tych tam, tu.
Domy te budują ze szlaucha, z jakiego robi się worki np. na ziarno, przecinając taki szlauch na kawałki i zszywając go z jednej strony.
Więc najpierw pod taki szlauch przygotowuje się coś w rodzaju fundamentu. Wszystko na bazie okręgu. Dom może składać się z kilku okręgów dowolnie do siebie przylegających. No i potem w jednym miejscu kładzie się ten szlauch tak, by móc go sukcesywnie napełniać ziemią (może być zmieszana z cementem - na sucho. I tak warstwa po warstwie. Na drzwi i okna zostawia się otwory, w które potem wstawia się ościeżnicę i ramy okienne. No i drzwi oraz okna. Jest to coś w rodzaju igloo, ale z ziemi. Bardzo mi się to podoba. Gdybym nie miała domu z cegły, to chętnie bym sobie taki zbudowała, choć nie wiem, czy nadawałby się do naszego klimatu, z powodu zimy i śniegu. Poszukam zaraz na jutubie, może coś jeszcze o tym będzie.
W każdym razie cywilizacja w USA zmierza w kierunku odwrotnym od oczekiwanego przez A/BCD. No bo jak z kotem na rowerze? A Rosjanie wykupują wspaniałe posiadłości np. w Garmisch i tubylcy uczą się na wyścigi rosyjskiego, bo bez tego języka na służącego załapać się tam nie da.

autor: nana, data nadania: 2011-05-10 17:57:34, suma postów tego autora: 4653

nie wiem, czy jest to to, co widziałam kiedys, ale wygląda podobnie, a teraz nie mam czasu obejrzeć

całości.
http://www.youtube.com/watch?v=DFHjB4GEt_U

autor: nana, data nadania: 2011-05-10 18:00:07, suma postów tego autora: 4653

nana:

[Rosjanie wykupują wspaniałe posiadłości np. w Garmisch i tubylcy uczą się na wyścigi rosyjskiego, bo bez tego języka na służącego załapać się tam nie da]

--
Jeśli taki jest motyw owej nauki (i o ile ona oczywiście w ogóle ma tam miejsce), to uczą się zupełnie niepotrzebnie. Za służących pracować będą ochoczo inni Rosjanie (Rosyjskojęzyczni).

autor: Bury, data nadania: 2011-05-10 18:38:32, suma postów tego autora: 5751

Dodaj komentarz