Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Złotów: Sąd przyznał lesbijce prawo do lokalu po partnerce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

SUPER!!!

(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-05-13 13:41:53, suma postów tego autora: 5956

Z lewicowego punktu widzenia...

...to bardzo odobra wiadomosc. Krok w strone przyznania rownych praw parom homoseksualnym, dzieki czemu lewica bedzie mogla zapomniec o calej sprawie i skupic sie na wazniejszych kwestiach. Szkoda tylko ze kulisy sprawy wydaja sie smutne ( samobojstwo...)

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2011-05-13 13:44:50, suma postów tego autora: 368

Brawo!

Bardzo pozytywny news. Tylko czy po mnie mógłby dziedziczyć mój heteroseksualny partner?

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-13 14:54:24, suma postów tego autora: 168

Czy w związku z tą wiadomością

możemy już mówić że w Polsce zapanował socjalizm?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-13 15:05:50, suma postów tego autora: 1953

Tylko klaskać!

Oczywiście sędziom, którzy ten wyrok wydali i polskiemu prawodawcy, który im to przyjętym stopniem uogólnienia umożliwił. Może plebanie będą tupać a może nie? Przecież też muszą iść z duchem czasu i wyrozumiałości dla innych.

autor: steff, data nadania: 2011-05-13 12:42:41, suma postów tego autora: 6626

Ta decyzja sądu tylko potwierdza tezę, że III RP jest o niebo lepsza niż PRL,

że to dziś mamy wolność! W czasach zniewolenia komunistycznego eSBekoZOMOloORMOwiec niewątpliwie rozstrzelałby tę kochającą inaczej parę.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2011-05-13 18:53:26, suma postów tego autora: 231

btw.

Lewica jest za "dziedziczeniem" lokali komunalnych (nie mam nic przeciw). Z drugiej jednak strony kategorycznie wypowiada się za podatkiem od spadku (rzeczywistego dziedziczenia).

autor: Bury, data nadania: 2011-05-13 19:32:50, suma postów tego autora: 5751

W czasach PRL-u ta pani dostałaby mieszkanie

w ramach akcji "Hiacynt".
Brawo dla burżuazyjnego aparatu sprawiedliwości!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-05-13 20:12:16, suma postów tego autora: 6194

Bury,

a od czego ta kobieta ma zapłacić podatek, jeśli zostało jej tylko przyznane prawo do wynajmowania w dalszym ciągu tego mieszkania, a nie prawo własności?

autor: jra, data nadania: 2011-05-13 20:33:23, suma postów tego autora: 540

Akcja "Hiacynt"?

Oj Sumnień, co się czepasz, przecież akcja "Hiacynt" była wg "niezależnych historyków" całkowicie legalna, i nie było to żadne prześladowanie, o:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_%22Hiacynt%22#Wniosek_do_IPN

autor: Paweł Ciupak, data nadania: 2011-05-13 21:21:07, suma postów tego autora: 193

gosia

właśnie rzecz w tym że zastosowano orzecznictwo w stosunku do pary lesbijskiej stosowane dotychczas tylko w stosunku do par heterycznych

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-13 22:01:08, suma postów tego autora: 3572

Brawo

Dla sądu i autora newsa.
To jest faktycznie news o czymś konkretnym, lewicowym i na temat.
Rzeczywiśście to jest sprawa z zakresu spraw antydyskryminacyjnych.
Jakże to różne od egzaltacji Biedronia.

autor: red spider 666, data nadania: 2011-05-14 07:03:30, suma postów tego autora: 1549

@ jra

???
1. W posiadanie własności wchodzi się np. drogą zakupu, a nie poprzez "przyznanie" przez państwo takiego prawa.

2. Jestem przeciwny jakimkolwiek podatkom od spadku i w ogóle mieszania się państwa w tego typu rzeczy.

autor: Bury, data nadania: 2011-05-14 10:26:21, suma postów tego autora: 5751

w tej sytuacji każdemu współlokatorowi należy przyznać prawo do zachowania lokalu komunalnego

w przeciwnym razie jest to jakiś idiotyzm, bo jak robi się to-tam to prawo jest, a jak się tego-tam nie robi, to prawa się nie ma. Czyżby byli już równiejsi wobec prawa - jedynie z racji wykonywania pewnych czynności inaczej? A co na to nasza Konstytucja?

autor: nana, data nadania: 2011-05-14 11:06:45, suma postów tego autora: 4653

dobrze mówisz nana

Nie mam nic przeciwko "dziedziczeniu" mieszkań komunalnych, obawiam się jednak, że ta kobieta "odziedziczyła" je wyłącznie ze względu na swą sexorientację.

autor: Bury, data nadania: 2011-05-14 14:00:25, suma postów tego autora: 5751

nana bury

nana - z ciekawości spytam czy z każdym ze swoich współlokatorów miałaś seks, czy czekałaś aż się zakochasz zanim pozwoliłaś jemu/jej wnieść swoje rzeczy?

bury - możesz się przestać obawiać, to nie było z tego powodu:)

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-14 14:11:37, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Rozwiązaniem tego problemu mogą być tylko rejestrowane związki partnerskie. Nie da się praw dziedziczenia wywodzić od stosunków seksualnych czy uczuć, ponieważ szybko zabrniemy w opary absurdu. Kto ma niby oceniać, czy aby ilość stosunków była wystarczająca, a uczucie wystarczająco żarliwe, żeby zachodziły przesłanki do dziedziczenia? Urzędnicy, prawnicy, seksuolodzy? Państwo zamiast tkwić w mrokach kościelnego średniowiecza musi wreszcie otworzyć oczy i zobaczyć, że całkiem spora grupa jego obywateli to osoby homoseksualne, które na skutek braku możliwości zawierania związków partnerskich są najzwyczajniej w świecie dyskryminowane.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-14 15:08:39, suma postów tego autora: 1578

Wyrok bardzo dobry

Ale zgadzam się też, że to prawo powinno być szersze. Jeśli mowa o wspólnym pożyciu jako warunku wejścia po zmarłym w prawa najmu, to czy takie prawo obejmuje wnuka, który zamieszkiwał wiele lat ze swoją babcią, którą bardzo kochał z wzajemnością, ale... z nią nie spółkował? Dlaczego to prawo nie powinno obejmować też dwojga przyjaciój, którzy po prostu wiele lat z różnych powodów np. Ekonomicznych, ze sobą mieszkali?
Poza wspólnym pożyciem, prawo do najmu powinno należeć się też gdy dwoje ludzi wystarczająco długo ze sobą mieszka. Np. 5 lat.
Bo dlaczego ktoś się ma znaleźć na bruku, choć mieszkał w tym domu, urządzał i dbał o niego, tylko spółkował z kimś innym. I to mam na myśli zarówno współlokatorów jednej jak i różnych płci.
Te kobiety od lat mieszkały razem i sąd postąpił słusznie dając prawo zamieszkania tej drugiej. Ale wyrok powinien być taki sam gdyby seksu ze sobą nie uprawiały.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-14 15:23:48, suma postów tego autora: 6205

Stirlitz

istnieje pojęcie konkubinatu, który w przypadku par heterycznych jest przez sądy honorowany, to nasze związki muszą się przebijać a i tak trafi się kretynka co w zaparte pójdzie i zwać to będzie współlokatorstwem albo drugi niewiele różniący się co kark ukręci sprawie na siłę, żeby uzasadnić swoje obawy:)

a co do konieczności związków to ja się zgadzam jak najbardziej:)

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-14 15:44:50, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Jeśli dobrze odczytałem wypowiedź nany, to jej raczej chodziło o absurd uznaniowości w tej sprawie, więc radziłbym się powstrzymać z obelgami. Moja wyobraźnia pozwala mi wytworzyć hipotetyczną sytuację, w której po śmierci jakiejś osoby jego współlokator tej samej płci wystąpi z roszczeniami powołując się na rzekomy związek.
Konkubinat nie rodzi odpowiednich skutków prawnych i nie dotyczy par homoseksualnych, więc nie jest żadnym rozwiązaniem.
Jako heteroseksualista, szczęśliwie żonaty, nie mogę sobie wyobrazić jak można kochać faceta. A na samą myśl o sexie dwóch facetów robi mi się niedobrze (co innego sex lesbijek :D). Ale to, czego ja osobiście nie mogę zrozumieć może być szczęściem dla kogoś innego. Jeśli dwie dorosłe osoby tej samej płci chcą być ze sobą, to państwo nie ma prawa ich od tego odwodzić dyskryminacją ekonomiczną. Gej ma mieć prawo dziedziczenia po swoim partnerze, ma mieć prawo opiekowania się nim w chorobie i ma mieć prawo rozliczać z nim wspólnie podatki. Jeśli tylko czuje, że jest to związek na tyle poważny, że gotów jest go zalegalizować. Natomiast tego rodzaju informacja o "sukcesach" w walce o równouprawnienie to listek figowy dla homofobicznego państwa. Wymówka dla homofobów, że przecież wszystko jest ok. Homoseksualiści mogą przecież dziedziczyć, jeśli tylko przejdą upokarzającą sadową procedurę udowadniania prawdziwości istnienia swojego związku. Mają prawa takie jak inni, jeśli przyzna im je sąd. A sąd przyznać może, ale nie musi.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-14 16:31:46, suma postów tego autora: 1578

stirlitz

z tego co pamiętam co nana wcześniej o naszych sprawach pisała śmiem twierdzić że odczytałem jej post zgodnie z intencjami

ze swojej strony za to nie rozumiem jak facet może się kochać w kobiecie, nie wspominając że z kobieta, co ma jeszcze mniej dla mnie sensu

związek z drugim facetem i seks z nim jest dla mnie jedną z najbardziej naturalnych rzeczy pod słońcem, wiem że czujesz podobnie w ale w stosunku do związków heterycznych więc jestem w stanie cię zrozumieć

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-14 17:35:46, suma postów tego autora: 3572

he he Stirlitz

"co innego sex lesbijek :D" taaa a najlepiej jak są bi? Nie? A Ty między nimi? ;-)

Ja też wypowiedź nany odczytałem inaczej. Sam napisałem o ludziach, którzy mieszkają razem ale nie utrzymują ze sobą stosunków seksualnych (choćby też niejedno małżeństwo w wieku dojrzałym he he ;-), choć tu już nikt nie pyta, czy ze sobą spali a wystarcza papier z urzedu stanu cywilnego).
O problemie lokatorskim, który przecież jest tak samo dotkliwy jak wtedy gdy ze zmarłym/ą utrzymywali stosunki seksualne jak i wtedy, gdy tylko razem mieszkali latami. Bezdomność nie ma płci ani preferencji seksualnych. Dlaczego wtedy ludzie nie mają już żadnych praw, choć kłopoty mają identyczne?
A ten wyrok jeszcze raz pochwalę, bo jest po prostu ludzki, wobec osoby, która z powodu śmierci innej bliskiej osoby mogłaby się stać bezdomną.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-14 18:30:43, suma postów tego autora: 6205

nikyty

Jedne koty lubią szynkę parmeńską, inne szynkę z indyka. Ale dalej pozostają kotem i powinny mieć wszystkie kocie prawa i obowiązki, że pozwolę sobie mały forumowy żarcik :D

sierp
Monogamiczna ze mnie bestia (co jest pewnie w pełni zasługą mojej żony), ale pofantazjować zawsze sobie można :D

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-14 19:00:09, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz sierp i młot

sierp, na początku pierwszego posta myślałem że się nabijasz, potem się zgodziłem, nawet nie tyle z tobą co z faktem że to mój pogląd także jakby nie było

stirlitz - więcej szczęścia przy wyborze kolejnej... :)

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-14 20:18:57, suma postów tego autora: 3572

nikity:

[związek z drugim facetem i seks z nim jest dla mnie jedną z najbardziej naturalnych rzeczy pod słońcem]

----
Myślę nikity, że niepotrzebnie się z tym tak obnosisz. Nikt normalny nie ma nic przeciwko takim związkom, chyba każdego natomiast mierzi właśnie owo afiszowanie się nimi.

autor: Bury, data nadania: 2011-05-14 21:05:29, suma postów tego autora: 5751

bury

afiszowaniem by było gdybym linki do zdjęć wrzucał:)

dalej się martwisz, że sędzia był sprawiedliwy tylko dlatego że miał do czynienia z lesbijką, bury?

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-15 09:55:27, suma postów tego autora: 3572

nikyty

no tak, racja. Umknęło mi, że chodzi o lokal komunalny. Bardzo mnie podniósł ten wyrok na duchu.

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-15 13:01:16, suma postów tego autora: 168

Świńska dupa z indyka...

Widzę, że elpeeria reformowana trzyma się dzielnie na lewicy. W porównaniu z odległym średniowieczem może to i nowoczesność, nie zapomnijcie tylko, by tym "związkom partnerskim" nadać prawo do adopcji dzieci, bo inaczej nadal będą tworzyć "niepełnowartościowe komórki społeczne" z punktu widzenia waszej "nowoczesnej myśli".

--

Co tu jest takiego obrzydliwego? Stosunek oralny? Kontakt ust z zakończeniem dróg moczowych? Eee, nie, nie jest ważne co, ważne kto! A mnie się zawsze wydawało, że jak ktoś nie lubi truskawek, to nie dostaje mdłości widząc je na straganie na targowisku. Są mu one obojętne, nie kupuje i już. No, chyba, że ma jakąś antytruskawkową fobię ;-)

Cóż, jacy lewicowcy, taki i postęp. Za 300 lat będziemy walczyć o to, by prostytutce regularnie odwiedzanej za życia przez zmarłego należał się zachowek. Oczywiście również i tej zatrudnionej w Komunalnym Domu Publicznym (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-05-15 16:08:15, suma postów tego autora: 3566

obrzydliwość

to niektóre komentarze tutaj. Panie Misiu B., niepotrzebnie traci Pan czas na dyskusje z ludźmi dość - niestety - głupimi.

autor: Gosia, data nadania: 2011-05-15 16:56:47, suma postów tego autora: 168

Gosiu a kim ty jesteś jeśli wolno spytać?

Bo czytając twoje posty mam wrażenie mieć do czynienia z 16 letnią pensjonarką.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-15 19:56:48, suma postów tego autora: 1578

Miś B

Za 300 lat prostytutki dostępne w Komunalnych Domach Publicznych będą refundowane przez NFZ


Pytanie ile stosunków z daną osobą trzeba odbyć by być uznanym za jej partnera/ partnerkę

Czy katoliccy narzeczeni przed ślubem nie uprawiający seksu, są parą czy nie?

P.S Załóżmy też że mamy do opracowania notkę o dwóch panach, którzy razem odbyli małą żaglówką rejs dookoła świata

Jak wtedy opisać takie zdarzenie: Gej i hetero śladami Magellana , kapitalista i pracownik najemny w kilkaset dni dookoła świata, Walijczyk i Ślązak razem wśród sztormów itd

Krotko mówiąc nie rozumiem dlaczego seksualna orientacja ma być tą najważniejsza w życiu człowieka

Mam nadzieję że ktoś bardziej oblatany w genderowych sprawach mi to wyjaśni :-)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-17 08:34:09, suma postów tego autora: 1953

postsocjalista

jak juz przestaniesz się wygłupiać to może przestaniesz udawać że nie wiesz co to związek, a wagę orientacji seksualnej w życiu poznasz po sobie niezależnie od pozostałych detali

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-17 19:17:00, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz