Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sejm: Projekt ustawy o związkach partnerskich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

A anarchiści idą śladem Solidarnych 2010:

http://www.rozbrat.org/dokumenty/kontrola-spoleczna/2417-dosc-antyspolecznej-polityki-platformy-obywatelskiej

autor: Marek, data nadania: 2011-05-17 15:36:52, suma postów tego autora: 1715

I niech mi ktoś powie że tylko gadają...

... a nic nie robią. I z góry odpowiadając na zarzuty pisowców: projekty ustaw dot. spraw socjalnych też zostały złożone i to już dawno, np. odnośnie płacy minimalnej.

autor: Pikos, data nadania: 2011-05-17 16:10:50, suma postów tego autora: 876

Dzięki temu projektowi, jeżeli zostanie przyjety, w co wątpie,

młodzi Polacy nie będą już musieli poszukiwać chleba i dachu nad głową poza granicami kraju. tak trzymać, to Sojusz będzie rósł w siłę a wszystkim żyło będzie się lepiej.

autor: steff, data nadania: 2011-05-17 16:46:19, suma postów tego autora: 6626

ciekawe

Ciekawi mnie bardzo, jakie będą dalsze losy tego projektu.

autor: Mandark, data nadania: 2011-05-17 17:58:39, suma postów tego autora: 731

steff

dzięki nieobecności tego przepisu armia łysych cierpiących katusze w zagranicznych fabrykach popijając łyski poważnie myśli o powrocie do kraju któregoś dnia mając dość oglądania zadowolonych jednopłciowych

ustawa nie będzie przyjęta, ale jeśli jednak, to gdzie biedacy pójdą teraz? do ugandy już tylko chyba

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-17 18:24:24, suma postów tego autora: 3572

SLD odnalazło swoje przeznaczenie

będzie lewicą kulturową, taką fajniusią dostawką do Platformy Obywatelskiej

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-17 18:27:40, suma postów tego autora: 1953

postsocjalista

lepiej żeby byla lewicą ignorującą...

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-17 19:14:07, suma postów tego autora: 3572

Notowania SLD

spadają na łeb, na szyję.
Po wyborach, ta partia będzie miała dość czasu na szlifowanie ustawy o związkach partnerskich. Może nawet aż za dużo.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-17 19:41:53, suma postów tego autora: 20871

Jarkacz odkrywcą!

"Żądanie tych środowisk, których reprezentantem dzisiaj jest SLD - można powiedzieć, że to jest partia środowisk homoseksualnych - jest żądaniem afirmacji - uważa prezesa PiS Jarosław Kaczyński".A ja chciał bym się w końcu dowiedzieć o jakich to homoseksualistach mówił Zimny Lech w Brukseli,którzy piastowali bardzo wysokie stanowiska w rządzie brata Jara.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-05-17 19:47:15, suma postów tego autora: 623

A

co to nas obchodzi?

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-17 19:50:35, suma postów tego autora: 20871

O

śp. Lechu Kaczyńskim łatwo pisać "Zimny Lech" w internecie.
Był taki "młody wyksztalcony z dużego miasta", który powiedzial o nim "Kaczor".
Przyznam, że widok jego twarzy po interwencji dyskusyjnej pewnego "mohera" nie był apetyczny.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-17 19:52:42, suma postów tego autora: 20871

Wszystkie

"Zimne Lechy" będa spisane i zapamiętane (nie tylko w celach kronikarskich).

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-17 19:53:24, suma postów tego autora: 20871

Nie jestem przeciwnikiem związków partnerskich

jak tu kiedyś dowcipnie zaznaczył sierp i młot dajmy gejom i lesbijkom zakosztować pożycia małżeńskiego

Ale od SLD, w obliczu ogólnoświatowego kryzysu oczekiwałbym przynajmniej poruszania tematów ekonomicznych i związanych z nierównościami w dostępie do podstawowych dóbr i usług (mieszkania, praca, służba zdrowia)

Ale o czym ja marzę, czyż Belka nie stwierdził że jest postkomunistą, a nie socjalistą?

To samo można odnieść do większości przedstawicieli SLD

Związek zawodowy byłych pracowników PZPR próbuje kolonizować kolejne nisze, nie jest w stanie zdobyć się na żadną wizję polityki społecznej i gospodarczej

Polki na Wyspach rodzą średnio 2,8 dziecka, w Polsce około 1,3

Wymrzemy jako naród, ale oczywiście SLD we współpracy z takimi tuzami ,,lewicy'' jak Mazowiecki czy Hubnerowa zadba już o dopływ tanich pracowników z zagranicy ( temu mają służyc te wszystkie smęty o wielokulturowości)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-17 20:26:13, suma postów tego autora: 1953

postsocjalista

skąd pomysł że sld nie porusza innych tematów?

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-17 20:42:31, suma postów tego autora: 3572

ABCD

Powinno to was towarzyszu obchodzić.Moja partia była,jest i będzie otwarta na wszystkie środowiska.Geje-posłowie w mojej partii nie kryli się ze swoimi preferencjami.Ty jako ten,który o PiSdziarzach wiesz prawie wszystko możesz odpowiedziec na postawione pytanie.A może PiS to partia eunuchów?Jeżeli tak,to taka partia nie powinna nigdy rządzić.Powiem więcej.Takiej partii nie powinno być nawet w opozycji.Polska nie jest krajem bajek!Nie powinni w niej rządzić mężczyżni bez jajek!:))

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-05-17 21:30:41, suma postów tego autora: 623

zapomniałbym

ZIMNY LECH

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-17 21:33:57, suma postów tego autora: 3572

Lewy sierpowy - pewnie chodziło o Leppera, który udowodnił

że nie może być ojcem dziecka Anety Krawczyk i generalnie kobiet nigdy nie molestował.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-05-17 21:47:58, suma postów tego autora: 6199

inne tematy

Krytyka SLD za nieporuszanie ważniejszych tematów jak najbardziej zasadna, ale mimo wszystko news jest pozytywny, więc czemu by za ten kroczek jednak Sojuszu nie pochwalić?

autor: Mandark, data nadania: 2011-05-17 22:03:36, suma postów tego autora: 731

A po co to? "Związek partnerski" dla osób heteroseksualnych jest

i nazywa się "małżeństwo", homoseksualiści mogą sobie "związek partnerski" załatwić u notariusza.

autor: west, data nadania: 2011-05-17 22:39:27, suma postów tego autora: 6717

ABCD

Obchodzi, obchodzi, bo to kwesti wiarygodności. Jeżeli np. okazałaoby się, że Jarosław jest hipokrytą (oczywiście to czysto teoretyczne założenie), to ludziom mogłoby się to nie spodobać.

autor: Pikos, data nadania: 2011-05-17 22:42:39, suma postów tego autora: 876

nikyty a masz jakieś przecieki?

"skąd pomysł że sld nie porusza innych tematów? " Czyżby zajęli sie tez problemem eutanazji?
Idą jak burza! Nic nie powstrzyma już socjalizmu!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-17 22:51:18, suma postów tego autora: 6205

Państwo nie powinno w żaden sposób

prawnie regulować "związków" homoseksualnych. Jak chcę niech sobie żyją oczywiście należy się im prawo do prywatności.. no właśnie to jest ich prywatna sprawa i taką ma pozostać. A jak chcą "ślubu" niech założą sobie własną sektę i tam ich udzielają :) Chcą odwiedzać partnera w szpitalu? (jak to oni się tłumaczą) Żaden problem! Niech po prostu napiszą upoważnienie i po sprawie.. Chcą dziedziczyć? Przecież wszystko można zapisać notarialnie. To jest tylko głupie tłumaczenie i tyle..

autor: Czaro, data nadania: 2011-05-18 01:41:00, suma postów tego autora: 201

Czaro

A o czymś takim jak zachowek słyszałeś? Świat nie jest taki prosty jak go przedstawia Korwin.

autor: Pikos, data nadania: 2011-05-18 10:31:44, suma postów tego autora: 876

nikity,

dziękuję.
Niedługo się przyda.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-18 10:49:39, suma postów tego autora: 20871

Ot,

i żelazny elektorat SLD.
Największa dla niego obelga - to wyssana z palca supozycja preferencji homoseksualnych.
I wy, towarzysze, chcecie z takim zapleczem iść do Platformy, której liderzy chcą funkcjonować w strukturach europejskich?
Nie dziwcie się, że Donald podbierze wam jeszcze kilku znanych polityków, przechwyci wasz elektorat i powie: do widzenia!
Dla reliktów minionej epoki =- organizowanej przez gen. Kiszczaka - homofobicznej akcji Hiacynt miejsca już nie ma.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-18 11:01:58, suma postów tego autora: 20871

...

Kiedy zbliżają się wybory, szefostwo SLD przypomina sobie nagle o rozdziale Kościoła od państwa, prawach kobiet, mniejszości seksualnych, wyznaniowych, etnicznych i wszelkich innych, legalizacji marihuany itp. itd. (czyli o tym wszystkim jest na ogół standardem dojrzalszych od polskiej demokracji). Staje się taką "forpocztą postępu i wolności". Liczy na głosy młodzieży, liberałów, antyklerykałów etc. Wystawia kilku dobrze opłaconych specjalistów w tej tematyce, czasem zgłasza nawet projekty ustaw, krytykuje konserwatywną prawicę etc. A po wyborach, jeżeli dostaje się do rządu, bierze "odpowiedzialność za państwo", rezygnuje z "wojenek ideologicznych", a zgłaszane projekty ustaw zostawia na dnie szczelnie zamkniętych szuflad. Co ciekawe, polscy politycy - zarówno SLD, jak i np. PO - często kreują się na europejskich salonach na demokratów i liberałów (np. Buzek, jako przewodniczący PE, promuje równe prawa dla LGBT :D). A w kraju..., jak w kraju.

Co do samej ustawy to myślę, że nie jest to nic nadzwyczajnego, przydałaby się o tyle tylko, aby naruszyć obłudę i podwójną moralność państwa Dulskich. Ale czy Dulscy, jakich przecież nie brakuje w SLD, mogą przeskoczyć samych siebie? Skoro z projektem dotyczącym in vitro - cieszącym się przecież większym poparciem - były takie problemy i go w końcu nie uchwalono, to z czym do kogo... Nie przejdzie. I być może właśnie o to chodzi.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-05-18 12:38:53, suma postów tego autora: 975

...

Taka ustawa w państwie ogólnego bałaganu i niskich standardów praw człowieka w różnych dziedzinach życia jest potrzebna, ale na pewno nie jest czymś priorytetowym. Gdyby działaczom partyjnym dobrze zapłacono np. za promowanie zakazu propagandy homoseksualnej, to prawdopodobnie wielu z nich robiłoby to równie chętnie, jak w tym przypadku.

Powtórzę, że nie ma lewicy ani prawicy, są prawie tylko aparatczycy wykonujący odgórne zlecenia, zabiegający - w ramach panujących struktur - o indywidualne korzyści i kariery.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-05-18 12:42:25, suma postów tego autora: 975

ABCD

Jak byłem dzieckiem to na takie strachy miałem jedną odpowiedż:Nie stras nie stras bo sie zesras.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-05-18 13:39:33, suma postów tego autora: 623

Dlaczego nic nie mowi się

o największej inicjatywie SLD?"SLD chce uznania przez Trybunał Konstytucyjny niekonstytucyjności przepisów o Komisji Majątkowej."Tylko jak wygrać z spolegliwym wobec czarnej mafii Trybunałem Konstytucyjnym i ojcami chrzestnymi w POPiSdolonych ugrupowaniach.Oto jest pytanie niewyobrażalnej wartości dla kraju.!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-05-18 14:09:21, suma postów tego autora: 623

***

sierp - wystarczy na ich strone sobie cholera zajrzeć

west - skoro notariusz twoim zdaniem wystarczy, idź sobie do notariusza zamiast do USC i powiedz mi potem czy warto było

czaro - szkoda słów

abcd - nie mogę się doczekać

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-18 18:46:42, suma postów tego autora: 3572

"zimny lech"

Taaa. To bardzo charakterystyczne dla pewnej konstrukcji mentalnej. Ciekawe kto wymyślił to hasełko? Z tego co wiem twórcami takich puszczanych w Sieć wierszyków czy powiedzonek są często przedstawiciele naszej "elity" (oczywiście nie czynią tego z własnej inicjatywy, jak zresztą nic i nigdy w swym glizdowatym życiu). W każdym razie ów zimny lech ot tak sobie na Sieci się nie pojawił, a już z całą pewnością nie zrobił furory wśród np. "młodych, wykształconych". Nebenbeigesagt: gdybyście moi drodzy zimnolechowcy byli takimi piwoszami, na jakich wskazywać może tu owo prostacko-onetowe powiedzenie, to syfu w rodzaju piwa lech nie zwielibyście do pyska.

autor: Bury, data nadania: 2011-05-18 20:50:36, suma postów tego autora: 5751

Bury

Nie musisz snuć głupawych teorii spiskowych. Hasło zimny Lech wymyślił browar jako hasło kampanii marketingowej i to jeszcze za życia denata. Może nawet nikt by tego nie skojarzył, gdyby nie ogromny billboard z tym hasłem widoczny z Wawelu. Popularność określenia zimny Lech jest łatwo wytłumaczalne. Absurdy najlepiej zwalcza się śmiechem, a te histeryczne próby sekty Kłamczyńskiego zrobienia z Lecha wielkiego człowieka i wybitnego polityka, wbrew pamięci i ocenie ogółu, sa właśnie takim absurdem.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-19 08:21:08, suma postów tego autora: 1578

pytanie

A co słychać u nowego polskiego kartofla?

autor: Pikos, data nadania: 2011-05-19 11:21:45, suma postów tego autora: 876

Lewy sierpowy, Stirlitz itd.

Jak jesteście takie kozaki, to pojedźcie do waszej radzieckiej ojczyzny i zażartujcie z Władimira Wladimirowicza.
Ziewnikarz rosyjski, ktory lubi kpić z Putina, porównując go np. do Breżniewa, został bestialsko pobity przez nieznanych sprawców.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-19 12:12:14, suma postów tego autora: 20871

Powiedz, Stirlitz,

do końca swoją prawdę: największym człowiekiem w historii Polski był Grzesiek Piotrowski, zgadłem?

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-19 12:13:21, suma postów tego autora: 20871

[Hasło zimny Lech wymyślił browar jako hasło kampanii marketingowej]

A czy ja mówię o takim jego zastosowaniu?

autor: Bury, data nadania: 2011-05-19 14:21:38, suma postów tego autora: 5751

Największym Polakiem jest oczywiście Kłamczyński.

A zaraz po nim, niewiele mniejszy, jest niejaki Zychowicz. Kiedyś przykładny komunista i partyjniak, potem socjalista i socjaldemokrata, teraz prawacki inkwizytor, piewca słów wodza i ojca dyktatora. W dobie politycznego qrestwa, obalając teorię ewolucji, znów na świecie zapanują bezkręgowce. Ludzie posiadający kręgosłup moralny i przekonania wyginą jak dinozaury. I dlatego jest on wielki, bo to człowiek nowej ery.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-19 18:59:51, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz,

po pierwsze, dlaczego kłamiesz, pisząc o "komuniście"? Po drugie, dlaczego z tego kłamstwa robisz zarzut?
No widzisz, doskonale jesteś świadomy, czym była peerela i partia w niej rządząca.
A zwrot o "kręgosłupie moralnym" u SLD-owskiego agitatora...To już rekord.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-20 18:12:49, suma postów tego autora: 20871

Akurat z tego nie robię zarzutu.

Dobrze być uczciwym komunistą, gorzej politycznym kameleonem i konformistyczną chorągiewką na wietrze.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-05-20 20:14:40, suma postów tego autora: 1578

Dodaj komentarz