Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grzegorz Wiśniewski: Restauracja kapitalizmu, Balcerowicz, prywatyzacja...

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Prywatyzacja

Tak naprawdę reprywatyzacja (przynajmniej mentalna) trwała w Polsce od zawsze. A komunistom nie wystarczyło cierpliwości aby wychować ten naród. Może dlatego, ze Polacy nie mieli (nie mają i nie będą mieli) szacunku dla dobra wspólnego - wspólne czyli niczyje, taki sarmacki neoliberalizm.

autor: mlm, data nadania: 2011-06-11 11:21:02, suma postów tego autora: 4284

Prywatyzację

w jej szkodliwych dla kraju wymiarach blokował rząd Olszewskiego i - szczególnie - J.Kaczyńskiego. SLD ją promowal szczególnie tam, gdzie widział dla siebie zyski korupcyjne. Przypomnijmy sobie aferalną prywatyzację Orlenu, która środowisko polityczne Aleksandra Kwaśniewskiego próbowało zorganizować za pośrednictwem J.Kulczyka i G.Ałganowa.
A kandydaci na liderów "autentycznej partii lewicowej" są już na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-11 13:24:47, suma postów tego autora: 20871

Kłamczyński prywatyzował "na siebie".

Telegraf wiecznie żywy.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-06-11 17:44:24, suma postów tego autora: 1578

***

nie mogę sie zdecydowac czy jak czytam posty abcd to mam podkładać głoś matki joanny od aniołów, czy czy rolanda freislera

autor: nikyty, data nadania: 2011-06-12 05:24:23, suma postów tego autora: 3572

Na tym portalu tylko KAPITALIZM taki to, a taki!

A może tak towarzysze kapitaliści, przepraszam jacy tam kapitaliści, liberalne miernoty, no nie, chciałem powiedzieć polscy lewicowcy, tak co nieco o socjalnych rozwiązaniach państwowych coś wreszcie napiszą. Bo od lat ani jeden taki tekst tu się nie ukazał.

Trochę pozytywizmu proponuje!

autor: dzeus, data nadania: 2011-06-16 09:40:20, suma postów tego autora: 1046

Prawaku,

SLD (poza małymi epizodami) nie jest lewicową partią. Tym bardziej nie można nazwać tego czegoś autentyczną lewicą.

autor: Intellector, data nadania: 2011-06-17 22:47:02, suma postów tego autora: 234

dzeus

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ty napisał tego typu tekst.

autor: Intellector, data nadania: 2011-06-17 22:49:56, suma postów tego autora: 234

Dodaj komentarz