Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Liderzy RACJI PL wystartują z list Ruchu Palikota

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

LOL

Gratulacje!!! Dno....

autor: Romek5, data nadania: 2011-06-11 12:15:48, suma postów tego autora: 104

Pseudolewica

antyklerykalna nie musi iść do obozu Platformy, bo od dawna w nim jest.
Linia podziału wyjaśnia się definitywnie: albo opozycja PiS-owska, albo obóz rządzący, czyli PO ze swymi pseudolewicowymi satelitami.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-11 13:08:04, suma postów tego autora: 20871

Ciekawa wiadomość:

SLD traci kontrolę nad telewizją publiczną. Nie ma już władzy np. w TVP Info.
PO przejmie Zaplecze wyborcze "lewicy" i tę część jej kadr, co do której uzna, że może jej się przydać.
Zanik lewicy wyklaruje sytuację: albo PO, albo PiS.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-11 13:37:45, suma postów tego autora: 20871

sytuacja się klaruje

Racja PL po raz kolejny udowadnia, że jest przypadkiem zoologicznym i można tę partię traktować jedynie w kategoriach humorystycznych.

SDPL niebawem wskoczy do PO, a resztki wrócą do partii matki.

$LD trzeszczy w szwach i przebiera nóżkami, jak by tutaj najszybciej skoalicjować się z duchowo bliskimi neoliberałami z PO lub sprzedajnego PSL.

Nie jest źle.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-11 14:23:47, suma postów tego autora: 1805

jak dla mnie bomba

niech wszystkie tego rodzaju pajace odczepią się od lewicy i idą tam, gdzie ich miejsce. płakać po nich nie będę.

partia która:
- (fakt, że to już kilka lat temu, ale wciąż mnie to bawi)nie potrafiła wysupłać 30PLN na zrzutkę na materiały kampanii przeciwko dyrektywie Bolkensteina,

- swoim honorowym członkiem obrała gen. Jaruzelskiego (znanego zwolennika demokracji i walk robotniczych),

- nie potrafi NIC zrobić, a pcha się do każdych wyborów obojętnie z kim i pod jakim szyldem..

...doskonale będzie pasować neoliberalnych cyrkowców skupionych wokół gorzelniczego przekręciarza :-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-06-11 16:28:10, suma postów tego autora: 849

...

Tak, to na pewno są lewicowcy!!!Nie mam żadnych pytań.

autor: Intellector, data nadania: 2011-06-11 19:08:25, suma postów tego autora: 234

pozwolę sobie nie zgodzic się z rote

to smutne, że ci ludzie uchodzili ( a może nadal uchodzą) za lewicę, wyborcom się tylko miesza w głowach, przyszła lewica będzie musiała zaczynać z niewygodnych pozycji

Mam nadzieje że gdzieś istnieje złoty środek między koniunkturalizmem a strzeżeniem świętego ognia politycznej wiary

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-06-11 19:36:05, suma postów tego autora: 1953

nic to

Wszystko to drobiazg. Mogliby razem z Palikotem gdyby mieli szanse zdobyć choćby 3% głosów. Ale nie zdobędą. Zostaną tylko koszty.

autor: Roger, data nadania: 2011-06-11 19:54:58, suma postów tego autora: 514

Oszołomy dołączają do oszołomów - tak trzymać

Twarzą tej koalicji powinien zostać rasista Wojewódzki, nie od dziś zafascynowany Paligłupem.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-11 20:51:09, suma postów tego autora: 6195

Do Kotlińskiego straciłem zaufanie odkąd zaczął sztucznie dzielić mainstreamową prawicę na

"Ciemnogród" z PiS i "cywilizowaną" PO. Trzeba jednak facetowi oddać, że dzięki niemu wielu ludzi poznało prawdziwe oblicze Krk, nie tylko w aspekcie skandali seksualnych i różnego rodzaju przekrętów z udziałem katabasów, lecz także w aspekcie wypaczeń doktrynalnych w katolicyzmie.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-06-11 21:44:26, suma postów tego autora: 213

..

z list Ruchu Palikota powinno kandydować do sejmu więcej ludzi z Racji PL , aktywiści z organizacji racjonalistycznych i feministycznych np Monika Karbowska

autor: laicite1905, data nadania: 2011-06-12 19:40:19, suma postów tego autora: 102

abstrahując

Niektórzy czekają na upadek lewicy, żeby zacząć coś budować od nowa. Wiedzcie, że jeżeli upadnie SLD (co się raczej nie stane), to ŻADNEJ lewicy NIGDY w Polsce już nie będzie. Po prostu. Kanapy nie przebiją się nawet do świadomości społecznej, nie mówiąc już o uzyskaniu jakiegokolwiek poparcia w wyborach. Będzie można liczyć co najwyżej na jakieś zejście do centrum Platformy, ale raczej bym na to nie liczył.

autor: Pikos, data nadania: 2011-06-12 22:40:46, suma postów tego autora: 876

no

No i dobrze, niech się wreszcie sytuacja oczyści. Udawacze z Racji, Krytyki, SDPL i tym podobnych do PO i Palikotów. A lewicę czas zacząć budować po oczyszczeniu z wszelkiego neoliberalnego śmiecia.

Warto pamiętać, że takich ludzi nie zaprasza się potem do współpracy na lewicy. Trzeba być twardym i czystym, wybrali PO, niech tam siedzą, na lewą stronę niech nie mają powrotu.

I budować, budować, wreszcie otwiera się pole do popisu.

autor: 1234, data nadania: 2011-06-12 23:16:04, suma postów tego autora: 873

Warto

by się przyjrzeć biografii R.Kotlińskiego. To były wikary, usunięty z Kościoła ze wzgklędu na podejrzenia o przestępstwo typu kryminalnego. Kto się nim później zaopiekował? Czy nie ta sama struktura, z której rekomendacji wspolpracownikiem Faktów i mitów został Sławomir Janisz-Grzegorz Piotrowski?
A wlaśnie: gdzie znalazły się pieniądze na Fakty i Mity?
Czy nie w tej samej strukturze...itd.
Czyją kreaturą jest Palikot, który obecnie przygarnal R.Kotlińskiego?
Czy nie tej samej struktury...itd.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 10:14:43, suma postów tego autora: 20871

laicite1905

Tak, masz rację Monika kandyduj z list Palikota i daj spokój lewicy :-)

autor: 1234, data nadania: 2011-06-13 10:39:44, suma postów tego autora: 873

...

Racja jest i zawsze była antyklerykalna najpierw, a potem lewicowa. W Polsce lewicowych partii/organizacji nie brakuje, PPP, PPS, NL, MS, KPP itp. Budujcie lewicowy ruch, a Racja niech buduje swój antyklerykalny. Jeden dzień może się spotkają i porozumieją oba ruchy.

Pozdrawia

autor: Margo, data nadania: 2011-06-13 11:47:39, suma postów tego autora: 627

ABCD

To ta esbecja jednak słabiutka jest, skoro tylko takie kanapy kreuje. Z czym tu walczyć?

autor: Pikos, data nadania: 2011-06-13 15:10:02, suma postów tego autora: 876

Palikot

w swoim czasie mi się przydawał (szczwególnie do ataków na prezydenta Lecha Kaczyńskiego). Oprocz RPP i Racji, którą teraz do niego przylączyłem, mam jeszcze...całą Platformę.
Boję się jednak, że i to nie wystarczy, żeby zatrzymać JarKacza.
GROMOSŁAW CZ.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 16:45:39, suma postów tego autora: 20871

PT ABCD - co Pan za bzdury wypisuje?

Kotliński nie został usunięty z Kościoła, lecz sam zrezygnował z kapłaństwa. Dlatego, że miał dość obłudy tej instytucji.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-06-13 19:09:03, suma postów tego autora: 213

Sam?

Oto jest pytanie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 19:59:45, suma postów tego autora: 20871

Pieniądze na "Fakty i mity" zarobił ze sprzedaży "Byłem księdzem"

i z własnej działalności, bodajże z handlu świeczkami. Zresztą jeżeli był konfidentem lub jeżeli po prostu stoi za nim esbecja to dlaczego żaden Ziobro ani inny Macierewicz jak do tej pory nie wyskoczył z żadnym kwitem, który potwierdziłby te zarzuty? Paranoja i Schizofrenia się kłania? Kościelne skandale opisywane przez "FiM" mają potwierdzenie w faktach, niejeden przestępca w sutannie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu, choćby niejaki Wincenty Pawłowicz.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-06-13 21:01:28, suma postów tego autora: 213

A mordercy Popiełuszki też starują?

Bo to , że piszą w tej gazetce, to przecież jest fakt- dobre?!

autor: dzeus, data nadania: 2011-06-14 01:28:11, suma postów tego autora: 1046

Grzegorz Piotrowski dwukrotnie udzielił wywiadu "tej gazetce".

I tylko na tym polegała "współpraca" Kotlińskiego z mordercą Popiełuszki. Ale cóż ja będę tłumaczył osobom, które najprawdopodobniej nigdy "tej gazetki" nie czytały, a w swoich postach powielają propagandowe brenie prawactwa i różnych GazWybów na jej temat.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-06-14 07:28:57, suma postów tego autora: 213

i...

I cisza? Partia podająca się do niedawna za lewicową porozumiewa się z politycznym klownem, bogatym właścicielem firm, neoliberałem w każdym calu. I lewica milczy? Nie zaprotestuje przeciwko takiemu politycznemu cyrkowi i niszczeniu pojęcia lewicy. No, w sumie to słowo w Polsce już niewiele znaczy, trzeba by silnej opozycji lewicowej, by znów zaistniało. Jakiegoś oddolnego odrodzenia. Inaczej będzie coraz gorzej.

autor: 1234, data nadania: 2011-06-14 09:56:45, suma postów tego autora: 873

imperia medialne

Nie bardzo wiadomo skąd ma pieniądze na działalność właściciel FiM. Ale to pryszcz przy imperium medialnym o. Rydzyka, utrzymywanym jakoby ze składem babć z głodową emeryturą.

autor: Pikos, data nadania: 2011-06-14 12:45:06, suma postów tego autora: 876

...

Niech się te "lewice" pozlepiają i razem pójdą na dno.

autor: Crusty, data nadania: 2011-06-14 15:20:46, suma postów tego autora: 159

ja tam nie patrzę na Rację jak na lewicę

więc w niczym mi nie przeszkadza, że idzie na listy Palikota. Jeśli dzięki temu ktoś choć na kościół będzie nawalał z trybuny sejmowej, to mnie to też ucieszy. Bo to przecież też jeden z poważnych problemów w naszym kraju.
Nie wiem skąd u niektórych ta wrogość do Racji? Zagłosujcie sobie na prawdziwą lewice, np. KPP, a co Wam Racja przeszkadza? Potrzebny jest i taki "antyklerykalny głos w naszym domu"... i antyreligijny oczywiście.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-06-14 15:46:02, suma postów tego autora: 6205

Dobra koalicja

Koalicja jest bardzo pragmatyczna i ma ściśle określony cel - wreszcie dokopać czarnym. Dwie postępowe partie w aliansie to bardzo dobry pomysł. Kotliński i Racja robią wszystko, aby swoje idee zaprezentować szerzej i to się bardzo chwali. Mają mój głos. Bardzo zabawne jest narzekanie forumowych szczekaczy, którzy jedyne co zrobili to równo zjeżdżali wszelkie koalicje. Znów nie pójdziecie do wyborów i będzie na co narzekać, jeżeli to jest jedyny cel w Waszym życiu. Niektórym z Was gratuluję poglądów na temat gen. Jaruzelskiego. Jestem przekonany, że Wielki, Niepodważalny, Wieczny i W Trójcy Jedyny Prezes przyjmie Was z otwartymi rękami w swoje szeregi. Szczęść Wam Boże.

autor: Ar, data nadania: 2011-06-14 16:11:47, suma postów tego autora: 79

Sierpie

Racja Polskiej Lewicy ma w nazwie słowo "lewica", choć tak naprawdę lewicą nie jest. Już prędzej można by ją zaliczyć do socjalliberalnej centrolewicy.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-06-14 16:31:35, suma postów tego autora: 213

.

czy w końcu będziemy mieli pod strzechami via TV "antyklerykalny głos w naszym domu" ?

daj boże "sierpie" ,daj boże aby tak było

autor: laicite1905, data nadania: 2011-06-14 19:05:05, suma postów tego autora: 102

Jaruzelscy liberałowie dołączyli do szczerych liberałów

Pasują do siebie. Program gospodarczy podobny i społeczny też, wobec przesunięcia na prawo polskiej sceny politycznej jedni i drudzy uchodzą za lewicę choć tak naprawdę jedni i drudzy są szczerymi liberałami, jednymi z niewielu którym obcy jest choć cień konserwy.

autor: warchlak, data nadania: 2011-06-14 21:22:54, suma postów tego autora: 151

Wężu Jadowity.

jeśli się nie mylę, a raczej nie, to Piotrowski miał promować FiM i na jakiejś konferencji wystąpił (są zdjęcia z tego). Więc przyjmij na klatę, że Kotliński nie przejmuje się takimi pierdołami etyczno-moralnymi, jak zatrudnianie mordercy, a jedno mu w głowie - biznes. Nie jestem zwolennikiem Palikota, ale sądziłem, że jest bardziej inteligentny i bardziej - nazwijmy to - moralny.

autor: Poprawny kulas, data nadania: 2011-06-14 22:56:34, suma postów tego autora: 200

.

Tusk właśnie pokazał, jak włazić w tyłek czarnym.... zakazał PO podpisywania projektu ustawy... jedno mówi, drugie robi; co za obłuda! fałsz!
Petunia non olet....
A widzieliście innego "syna"(autocenzura)niejakiego Miecugowa w TV; jak mówił 'syn' (autocenzura) o Jakubowskiej i Kotlińskim; ale skurwiel.... (!) (bez autocenzury) zawsze nie cierpiałam tego zarozumiałego (autocenzura); przypomina mi sie wiersz... do Boga, pretensje:
"Dlaczego uczyniłeś mnie Polakiem?"

Za jakie grzechy, cholera, przyszło mi żyć w tym popieprzonym Klechistanie!?

ab.666
PS. Pozdrawiam www.lewica.pl
Ay! Carmela!

autor: abangel666, data nadania: 2011-06-16 05:23:24, suma postów tego autora: 411

Tygodnika

nie da się sfinansować ze sprzedaży książki czy z pokątnego handlu.
Wie o tym Urban, na którego tygodnik poszła dolarowa pożyczka od KGB.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-16 16:32:50, suma postów tego autora: 20871

szable w dłoń i vatikańszczika goń , goń , goń ...

vatikańszczika goń , goń , goń ...

autor: laicite1905, data nadania: 2011-06-17 14:44:20, suma postów tego autora: 102

RACJA to LEWICA

Tak sie jakos dziwnie sklada, ze redakcja LEWICY nie opublikowala mojego artykulu BOGATEMU WIECEJ BRAKUJE, ktory wyslalam tez m.in. Rostowskiemu przede wszystkim na temat gdzie szukac pieniedzy. Artykul nie pasuje do wyobrazenia o RACJI niektorych tutejszych komentatorow, ktorzy czytaja chyba tylko tytuly tekstow, nic wiecej. Kto ciekaw, jest na stronie RACJI (w przebudowie niestety po ataku hakerskim).
Jest oczywiste, ze sa roznice w programach RACJI i PALIKOTA, ale prosze mi pokazac lewice prawdziwa w Polsce, ktora zaakceptowalaby nasz antyklerykalizm mimo, ze - moim zdaniem - LEWICA POWINNA BYC ANTYKLERYKALNA, a prawica tylko rzadko bywa antyklerykalna.
Jezeli ktos nie docenia destrukcyjnej roli kosciola w Polsce, to prosze sobie uporzytomnic, ze sa szkoly gdzie dzieci maja 7 godzin tygodniowo zajec szkolno-koscielnych czyli w calej edukacji wiecej niz 3 lata szkolne spedzone w "seminarium duchownym". Czy jest jakis inny cywilizowany kraj gdzieby panstwo pozwalalo na takie marnowanie czasu mlodziezy ? I to w epoce zycia, ktorej nic nie zastapi, bo nigdy juz czlowiek nie bedzie mial w zyciu tak chlonnego umyslu.
Jakim cudem to spoleczenstwo ma byc spoleczenstwem opartym na wiedzy ? To m.in. dlatego ta mlodziez jest apatyczna, pozbawiona inicjatywy, o czym pisze sie na tym portalu ... O destrukcji ekonomicznej nie bede pisac, bo chyba kazdy o tym wie. Kazdy widzi koscielne palace gdy jednoczesnie prawie nigdzie nie ma pieniedzy na budownictwo socjalne.

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2011-06-20 18:21:51, suma postów tego autora: 62

KOTLINSKI

Wracam do insynuacji pod adresem redaktora naczelnego "Faktów i Mitów". Malo kto zdaje sobie sprawe, ze jego 3 ksiazeczki "Bylem ksiedzem" byly wielkim sukcesem wydawniczym. O ile pamietam to bylo chyba 250.000 egz.

Co do Piotrowskiego, to nazywanie go zabojca, tylko dlatego, ze wzial wine na siebie, to wielka naiwnosc. Po tutejszych komentatorach spodziewalabym sie bardziej subtelnego patrzenia na wydarzenia nie do konca wyjasnione, wbrew pozorom. Moim zdaniem i nie tylko moim bylo to podłożenie świni Jaruzelskiemu przez frakcje twardoglowych partyjnych.

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2011-06-20 19:40:35, suma postów tego autora: 62

Dodaj komentarz