Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Marcin Starnawski, Anna Zawadzka: Ostrość widzenia czy ślepota...

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie ten target

Może anarchiści przestraszyli się policji politycznej po akcji z antykomorem i do baraków za miast Komorowskiego posłali Obame.

autor: mlm, data nadania: 2011-06-12 11:46:22, suma postów tego autora: 4284

lepiej tak protestowac niz wcale..

Jestem pewna, ze polska lewica i ruch antywojenny ma wieksze problemy niz niskiej proby zart lingwistyczny. Uwazam, ze tym razem autorzy sie "czepiaja" spraw drugorzednych. Politycy niezaleznie od imienia czy koloru skory sa osobami publicznymi i gry slowne oparte na ich nazwiskach sa owszem niskiego lotu ale naleza do arsenalu opozycji, o to akurat bym sie nie gniewala, nie rozumiem tez zupelnie jak mozna dopatrywac sie w tym rasizmu.

autor: annawajda, data nadania: 2011-06-12 12:06:52, suma postów tego autora: 41

Autorzy artykułu czepiają się..............................

Poprzez swoją nadinterpretację hasła omawianego w artykule ............. robią przysługę niedźwiedzią polskiej ultra lewicy............:).

Natomiast lewica parlamentarna bardzo zakochana w sobie ........jest też poddańczo zakochana w Wielkim Bracie zza Wielkiej Wody......... myślę, że czas z tym skończyć Panowie Posłowie Lewicy,
przypomnę dlatego słowa Stalina do generała Zygmunta Henryka Berlinga (ur. 27 kwietnia 1896 w Limanowej[1], zm. 11 lipca 1980 w Konstancinie-Jeziornie):

w polityce nie ma sentymentów w polityce są sojusze.

Czytając hasło omawiane w artykule pierwszy raz .... nie tak jak autorzy je zinterpretowałem .................... a mianowicie:

dla mnie było to szyderstwo z przypisywania prezydentowi B.Obamie wrażliwości prawie ,że socjalistycznej na krzywdę jaką współczesny kapitał czyni na całym bez wyjątku świecie pracownikom najemnym ...... :(

Według mnie prezydent USA reprezentuje głównie interesy Wielkiego Kapitału który prowadzi współczesny świat przez zniewalanie pracowników pracy najemnej do globalnej katastrofy.

Widzę to jak megarewolucję .........
przekraczającą w swym wymiarze 2 wielkie rewolucje: Rewolucję Francuską i Wielką Rewolucję Październikową.

Mamy symptomy te sytuacji które niektórzy określają mianem konfliktu Północ - Południe.
Może też tli się też nowy konflikt w stosunkach Wschód - Zachód na razie cywilizacyjno - ekonomiczny.

Pozdrawiam.
jacekx socjalista naiwny
Ps. Jako socjalista naiwny jestem przeciwnikiem rewolucji choć doceniam też ich znaczenie pozytywne w tym sensie hasła Wielkiej Rewolucji Francuskiej ..... Wolność Równość Braterstwo.

Cóż moja naiwność sprowadza się też do tego, że widzę rozwiązanie konfliktu między kapitałem a pracownikami najemnymi w postaci megaokrągłego stołu.

Przypominam, że Świat mamy jeden oraz Ziemię jedną tzn. kapitaliści i my pracownicy najemni.
Słowo Człowiek też brzmi dumni a niektórzy nawet uważają, że został stworzony na podobieństwo Boga..............





autor: jacekx, data nadania: 2011-06-12 13:17:15, suma postów tego autora: 3088

Errata ....................

Słowo Człowiek też brzmi dumnie a niektórzy nawet uważają, że został stworzony na podobieństwo Boga..............

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-06-12 13:21:05, suma postów tego autora: 3088

Nie sądzę

Nie sądzę, żeby była konieczność pisania takiego długiego artykułu w związku z tak marginalną wpadką. Przecież taki niefortunny zbieg okoliczności jak ten nie świadczy o jakiejś stałej tendencji rasistowskiej wśród anarchistów. Można było to napisać na jakimś forum anarchistycznym albo po prostu powiedzieć im przy okazji. Taki długi i poważny artykuł sugeruje, że jest tu jakiś poważny problem. A przecież nie ma, bo działacze nie mieli na celu rasistowskiego ataku na prezydenta Obamę, lecz tylko wykazanie władzom RP, że: "wy się tu zabawiacie w goszczenie prezydenta USA za ciężkie miliony, bawicie się w amerykańskie wojny na koszt podatników a jednocześnie chcecie, by ludzie mniej zamożni żyli jak bydło w kontenerach, bo niby nie macie pieniędzy". Stąd połączenie baraków z przekazem antywojennym, antyimperialistycznym i kiepskie wykorzystanie imienia prezydenta USA w tej akcji. To kwestia mało skutecznej taktyki w czasie happeningu. Ale nie rasizm przecież.

autor: demokrata, data nadania: 2011-06-12 16:11:19, suma postów tego autora: 316

Ciemnogrod

Od dawna probuje uswiadomic polskiej lewicy jej prymitywizm w postrzeganiu innych - z jedynej znanej im perspektyw - perspektyw Dzikich Pol zwanych Polska.
Ja okreslam to perspektywa kaszanki i flaczkow .
Niestety polska lewica a szczegolnie ta mloda i bardzo gniewna w przerazajacej wiekszosci nie wiedza NIC o USA. A to co wiedza to jakies zenujaco smieszne propagandowe informacja zarczerpniete z broszurek chyba jeszcze z okresu Stalina.
No a poniewaz staraja sie swoja niewiedze skompensowac glosnymi prostackimi wystapieniami robia doskonala robote w demaskowaniu prrymitywizmu polskiej lewicy
Nic tylko im podziekowac

autor: Rebel2, data nadania: 2011-06-12 17:52:03, suma postów tego autora: 3910

miałem na to nie reagować, ale po prostu ten facet jest niesamowity.

Podobno to lewica jest wyalienowana, bo nie rozumie że w Polsce nie da się stworzyć ruchu sprzeciwu bez patriotyzmu.
Tu mamy prawdziwego prawicowca, który uważa że Polska to gówno.
"Niestety polska lewica (...) w przerazajacej wiekszosci nie wiedza NIC o USA"
Właściwie to na nic jej ta wiedza, ale jeśli ty wiesz tyle o Dzikich Polach, kaszankowo-flakowej polsce, to powiem ci że ja tyle samo wiem o wspaniałych USA co ty o polaczkowie:
jest to kraj okropnie zdeformowanych ważących 400kg bezzębnych monstrów (bo już dawno nie ludzi) masowo uprawiających kazirodztwo, nie umiejących czytać, nie mających pojęcia że istnieje coś takiego jak mapa, ale chętnie popierających bombardowanie różnych państw, o których istnienia nie mają pojęcia (widziałem sondę uliczną gdzie monstra zwane Amerykanami odpowiadały na pytania, dowiedziałem się między innymi że: następnym krajem, który zbombarduje USA będzie Francja i ZSRR, oba te miejsca wskazywali w okolicach Australii, kraje na literę U to Jugosławia, Utopia i Utah, jest około dziesięciu wież eifffla, "Gwiezdne Wojny" to film oparty na wydarzeniach autentycznych, były cztery wojny światowe, dominująca religia w Izraelu to maoizm i izraelizm, trójkąt ma około sześciu boków, a mur berliński znajduje się w Iraku i wielu innych ciekawych spraw, ogólnie cieszę się z twojej radości, że już jesteś współobywatelem tych stworów).
"Ja okreslam to perspektywa kaszanki i flaczkow"
Ja nazywam to prawdziwe USA:) Myślę, że wiem tyle o wspaniałych Stanach ile ty o śmierdzącym ciemnogrodzkim polaczkowie.

PS. Oczywiście nie mam nic przeciwko "zwykłym Amerykanom", ludziom krzywdzonym przez ten głupi system, odpowiadam tylko w stylu polonofoba Rebela2.

autor: Getzz, data nadania: 2011-06-12 19:26:56, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Jestes nie tylko manipulantem ale i zwyklym klamca:

"Tu mamy prawdziwego prawicowca, który uważa że Polska to gówno."
"Niestety polska lewica (...)"

Czyzby Polska to tylko lewica?
A moze logika sierpka: lewak to Polak.
Mowiac glupi lewak mowisz Polska to gowno
Mozna i tak manipulowac, wkladac swoje slowa w cudze usta, jezeli jest sie zbyt cienkim zeby dac lepsza odpowiedz

Jezeli chodzi o twoja wyliczanke to odnosze wrazenie ze robiles ja w zaslepieniu zloscia, bez jakiegokolwiek zastanowienia sie.
Bo gdyby tak bylo
"Ja nazywam to prawdziwe USA:)
to kim jestes ty?
Ty wyksztalcony, kulturysta, przystojny', erudyta kupujacy licencje i technologie, zenujaco skamlacego o wizy od:

"okropnie zdeformowanych ważących 400 kg bezzębnych monstrów (bo już dawno nie ludzi) masowo uprawiających kazirodztwo, nie umiejących czytać, nie mających pojęcia że istnieje coś takiego jak mapa, (...)"

Wystawiasz sam sobie wyjatkowo niepochlebna opinie

Getzz i inne lewaczki:
Przyjmijcie do wiadomosci ze ja nie nienawidze Polski. Ja nawet nie czuje nienawisci do was
Ja tylko w delikatny sposob wytykam wam wasze bledy:))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2011-06-12 22:55:00, suma postów tego autora: 3910

ło jezu

Robicie tu drugi front Krytyki Politycznej i ich `intelektualnego` bełkociku?

autor: 1234, data nadania: 2011-06-12 23:18:21, suma postów tego autora: 873

anarchiści

Tu ciekawe komentarze anarchistów na temat autora:

http://cia.media.pl/z_gory_widac_mniej_czyli_o_granicach_percepcji_intelektualnej_lewicy

autor: 1234, data nadania: 2011-06-12 23:21:28, suma postów tego autora: 873

1234

Ja juz skonczylem w tym temacie

autor: Rebel2, data nadania: 2011-06-12 23:22:55, suma postów tego autora: 3910

Rebel

"Jestes nie tylko manipulantem ale i zwyklym klamca"
No ok, o manipulatorstwie (o kłamstwie w tym kontekście chyba nie) już słyszałem kiedyś, ale to była całkiem niezorientowana osoba.

"Czyzby Polska to tylko lewica?"
Nie rozumiesz co mam na myśli, za dużo może amerykańskiego stylu życia, a za mało "europejskiego stylu":)))

"Jezeli chodzi o twoja wyliczanke to odnosze wrazenie ze robiles ja w zaslepieniu zloscia, bez jakiegokolwiek zastanowienia sie."
Akurat dzisiaj nie jestem zły.

"zenujaco skamlacego o wizy"
Nie o mnie.

"Przyjmijcie do wiadomosci ze ja nie nienawidze Polski. Ja nawet nie czuje nienawisci do was
Ja tylko w delikatny sposob wytykam wam wasze bledy:))))))"
Czyli ok, bez "hejtowania", tak? Błędy słabo wytykasz niestety.

autor: Getzz, data nadania: 2011-06-12 23:33:56, suma postów tego autora: 3554

Cyt:

"Ty wyksztalcony, kulturysta, przystojny'"
To akurat oczywiście prawda:)) może gorzej z kulturystą i jakoś zbyt dobrze wykształconym, bo to nie bardzo chyba w porównaniu z innymi:)

autor: Getzz, data nadania: 2011-06-12 23:39:57, suma postów tego autora: 3554

Brońmy

demokracji i pluralizmu kulturowego przed rasizmem i prawicowym populizmem

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 10:05:02, suma postów tego autora: 20871

ukryty przekaz rasistowski

czyli śledztwo intencji. Witamy w policji myśli, nowy UOP szukający myślozbrodni zatrudni anarchistów.

autor: altstettiner, data nadania: 2011-06-13 12:01:32, suma postów tego autora: 1511

...

Autorzy tego tekstu nie sa anarchistami.

autor: Marek, data nadania: 2011-06-13 13:23:38, suma postów tego autora: 1715

Marek

Starnawski chyba jest. Zresztą, co to ma za znaczenie...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-06-13 13:41:48, suma postów tego autora: 849

Test:

czy autorom tego tekstu uda się zaprowadzić anarchistów na tegoroczne blokady w obronie dwemokracji liberalnej przed "fasZyzmem"?

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 14:14:58, suma postów tego autora: 20871

+

Dowalić Xavierowi, Żaczkowi i Laurze z pozycji jeszcze większej Poprawności Politycznej - bezcenne! Naprawdę majstersztyk! Chapeau bas!
Uwaga - rozpisujemy nowy konkurs: kto teraz zaatakuje Zawadzką i Starnawskiego za jakieś niepoprawne odchylenie? Emocje rosną, będzie ciekawie.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-06-13 16:01:24, suma postów tego autora: 3102

...

ABCD czasem piszesz literę "z" wielką w środku wyrazu, jaki to ma sens?

autor: Marek, data nadania: 2011-06-13 16:08:24, suma postów tego autora: 1715

Marek,

przypadek.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 16:46:14, suma postów tego autora: 20871

Warto

przyponmnieć anegdotę kursującą wśród demonstrantów antykomorowskich, ktory celnie obnaża rasizm obozu PO:
Doradca Komorowskiego błaga:
- Panie prezydencie, niech pan przy Obamie nie mówi o Bambo-jecie.
Komorowski:
- Ale o limurzynie mogę?

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 20:07:39, suma postów tego autora: 20871

Dobrze, że hrabia pierdoła

nic nie wspomniał o końcu cywilizacji białego człowieka...

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-06-13 20:23:49, suma postów tego autora: 1578

...

Myślę jednak, że to nie prZypadek.

autor: Marek, data nadania: 2011-06-13 21:49:25, suma postów tego autora: 1715

A dlaczego

A dlaczego mi dowalić? Ani tego hasła nie wymyślałem, ani na demonstracji tej nie byłem (byłem dzień później).

autor: XaViER, data nadania: 2011-06-13 21:54:39, suma postów tego autora: 352

***

Starnawski i Zawadzka także powielają kryptofaszystowskie kalki, gdyż w tytule swego tekstu postawili "ślepotę" (czy określenie "ślepy" na osobę niewidomą nie jest nacechowane negatywnie?) w opozycji do "ostrości widzenia". :))
A tak całkiem poważnie - politpoprawność wcale nie jest czymś, co lewica powinna bezkrytycznie popierać. Otwiera ona politykom i POważnym dziennikarzom lub komentatorom drogę do określania wojny jako "misji stabilizacyjnej" itp.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-06-14 13:03:51, suma postów tego autora: 620

Piotrze Kuligowski

Twój komentarz nie dziwi. Jako konserwatywny publicysta doskonale wiesz, że to tak nie działa. Ale rozumiem, że koledzy z Oba - najwięksi "demaskatorzy" politpoprawności, których ta demaskacja zaprowadziła nawet do publikowania na swoich łamach tekstów sympatyków, bądź ideologów współczesnego neofaszyzmu - pogłaszczą po główce, więc grzecznie wyrażasz "swoje" zdanie. :-)

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-14 15:19:11, suma postów tego autora: 1805

i wilk syty i Manchester city

polecam dwugłos o filmie Anki Zawadzkiej "Żydokumuna" na trockistowskiej www.pismodalej.pl

Czyli niby film lewicowy a jednak zwykły gazetowo-wyborczy liberalny kołtun też (a zasadnicze pytanie brzmi: czy nie głownie?) się cieszy.

Taka to metoda polityczna: działać w grząskim bagienku między liberałami a lewicą dając niby wdzięki (no ale bardziej na którą stronę?) na dwie strony.

autor: derwisz, data nadania: 2011-06-14 22:30:39, suma postów tego autora: 219

No proszę,

przylazł frustrat z ex-neofaszystowskiej ferajny PPP/Sierpień 80 i rozlicza innych z konserwatyzmu i neofaszyzmu. No fakt, anarchiści krytykujący Obamę oraz Piotr Kuligowski to doprawdy straszni faszyści przy koledze Starnawskiego i Rote Fahne - Bogusławie Ziętku, który obściskiwał się z zastępcą Le Pena i wysyłał "górników" na demonstracje Frontu Narodowego do Paryża (cóż za wzruszający internacjonalizm neofaszystów). Czy Starnawski rozliczył kiedyś Ziętka z realnego neofaszyzmu z taką skrupulatnością, z jaką teraz rozlicza anarchistów z urojonego rasizmu? Chyba nie, zatem postawmy pytanie: ile to Ziętka kosztowało?

autor: Durango 95, data nadania: 2011-06-15 19:52:59, suma postów tego autora: 3848

Durango

Buhahahahaha :-) Jak zawsze: śmieszny :):):):):)

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-15 20:07:09, suma postów tego autora: 1805

Nasz rotuś

jak zwykle bezradny, gdy go przyłapią na dwulicowości i moralizowaniu podszytym hipokryzją i gdy akurat nie może sterować dyskusją za pomocą koleżków-cenzorów.

autor: Durango 95, data nadania: 2011-06-15 20:50:54, suma postów tego autora: 3848

CO(NH2)2 znowu nadaje! ;-)

o/

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-06-16 00:55:33, suma postów tego autora: 3566

:-) Nasz Okrasa

Nasz Okrasa, jak to zwykle bywa w przypadku klinicznego infantylizmu, strzela na oślep, przy okazji waląc sobie po kolanach :-) Naprawdę myślisz, że podejmę ten dyskurs, chłopcze? :) Może Twoi koledzy z lewica.pl łapią się na takie retoryczne wygibasy, ale uwierz, że nie ja :)

Ale skoro już zacząłeś, to może wytłumaczysz się z publikowania sympatyków i ideologów neonazizmu? Dużo kosztowała ich ta przyjemność?

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-16 00:36:11, suma postów tego autora: 1805

Dyskursu

żadnego na pewno nie podejmiesz, ani ze mną, ani z nikim. Nie sądzę, żeby ktoś miał tu takie nierealistyczne oczekiwania wobec osoby niezdolnej się nawet przedstawić - nie ten poziom.

Co do stawek neofaszystów, to zapytaj Ziętka, ile odpalał mu Le Pen czy Gmurczyk z NOP-u za zaawansowaną współpracę, masz tu zresztą pod ręką dyżurnego "bezstronnego" koleżkę Bucharina, gdybyś sam się wstydził zapytać. No śmiało, brunatni, pogaworzcie sobie.

autor: Durango 95, data nadania: 2011-06-16 09:26:09, suma postów tego autora: 3848

:(((((

:((((((( (smutny)

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-16 16:05:36, suma postów tego autora: 1805

rote,

co z publikowaniem np. w Recyclingu idei sympatyków oraz ideologów komunizmu i skrajnej lewicy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-16 16:47:43, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Ale sympatycy i teoretycy komunizmu są spoko. Kumasz?

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-16 20:17:24, suma postów tego autora: 1805

My

mamy inne zdanie.
100 (no, może tylko 98,7) MLN OFIAR TYCH "SPOKO TEORETYKÓW"

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-17 12:01:32, suma postów tego autora: 20871

W oparach absurdu...

Czyżby sam Stalin, o ile sympatycy się zgodzą, że był komunistą, pisywał na łamach "Recyklingu idei"?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-06-18 00:07:08, suma postów tego autora: 3566

Misiu,

a po co śp. Stalin I Mao mają pisać? Za życia też tego nie robili. Od pisania byli pomniejsi staliniści i maoiści.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-20 15:14:55, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz