Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Znikają sanatoria dla dzieci

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kapitalistyczna Polska ma swoje bardziej rentowne potrzeby...

W kapitalistycznej Polsce sanatoria są zupełnie zbędne, jak i inne relikty nieboszczki komuny.
Chyba wszystkim obywatelom Wolnej Polski wiadomo, ze należy walczyć z reliktami przebrzydłej komuny by w naszym nowym domu (gdzie jest już miejsce dla Panów Przedsiębiorców i "wolność gospodarczą") znalazło się miejsce dla bardziej atrakcyjnych, nowych miejsc, w których ludzie będą chcieli rzeczywiście spędzać w wolny sposób czas, w żaden sposób do tego przymuszani.
Komuna ich tylko zniewalała sanatoriami czyn jakimiś tam przedszkolami, wcześniejszymi emeryturami, etatami, pracowniczymi przywilejami i wczasami, otwartymi placami zabaw, brakiem banków komercyjnych itp. Co innego, jeśli chodzi o apartamentowce dla nowobogackich, banki, bilbordy reklamowej, fundusze emerytalne, galerie handlowe, mcdonaldy, przedstawicieli handlowych, specjalne strefy ekonomiczne, telemarketerów czy umowy śmieciowe - tego nam właśnie trzeba! I jeszcze więcej "wolności gospodarczej"...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-07-20 22:44:04, suma postów tego autora: 1212

.

Może chodzi o to, by niektóre uzdrowiska (np. Rabka) na powrót uczynić miejscami spotkań "lepszego" świata?

autor: Bury, data nadania: 2011-07-20 23:13:20, suma postów tego autora: 5751

Byłem

kiedyś w peerelowskim sanatorium do dzieci. Jak mnie zmuszono do zjedzenia zupy mlecznej, to dopiero się pochorowałem!

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-21 00:15:42, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Moja Babcia prekursorka kapitalizmu w PRL też zmuszała mnie do jedzenia zupy mlecznej. Co to ma w ogóle wspólnego zupa mleczna a likwidacja sanatoriów ?

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 01:04:56, suma postów tego autora: 3207

...

Państwowe sanatoria? Związunio już nie wróci.

autor: Marek, data nadania: 2011-07-21 01:07:22, suma postów tego autora: 1715

***

gdyby redakcja liczyła sobie złotówkę od komentarza, to abcd...

autor: nikyty, data nadania: 2011-07-21 09:32:54, suma postów tego autora: 3572

Teraz

odpoczynku wakacyjnego nie musi juŻ zapewniać towarzysz Wiesław.
Moja siostrzenica widziała pół świata do matury. A jak? Katecheta zorganizowal wycieczki do miejsc ważnych z punktu widzenia historii religii. Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia - do wyboru do koloru.
A dzieci peereli w jej wieku widziały tylko ślady Lenina w Poroninie i szlak bojowy towarzysza Mieczysława z robotniczej Łodzi do Rąblowa.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-21 10:41:10, suma postów tego autora: 20871

_

ABCD, właściwie ty jednak niezłe głupoty pieprzysz.

autor: Getzz, data nadania: 2011-07-21 11:26:00, suma postów tego autora: 3554

ABCD ma trochę racji.

Ja z Kościoła byłem w TEZE ( Francja ) wiosce raz !!!
W Paryżu na zlocie wspólnot TEZE dwa razy.
Byłem z Kościoła w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, sanktuarium na Grabarce ( a to jest prawosławny kościół a więc ekumenizm był) i to wszystko za absolutne free.

Ile dzieci do Paryża wysłała PPP ?
Ile wyjazdów dla dzieci do Krakowa zorganizował KSS ?

Jak pluć na kościół to piersi ale jak zrobić coś realnego dla dzieci to ostatni. Ot cała goszytsowska lewica.

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 11:33:33, suma postów tego autora: 3207

Getzz

Możesz wskazać organizację lewicową która ufundowała by Ci darmowy przejazd z Łodzi do Warszawy ? ( koszt pociągu tam & z powrotem około 20 zł )

Jak się ktoś znajdzie co za sponsoruje to ja stawiam piwo ( 9 zł ) w twierdzy ruchu lokatorskiego klubie 8 dzień tygodnia. Usiądziemy sobie wygodnie w ogródku z widokiem na redakcję agory & wspólnie przy piwie za 9 zł zanucimy : Niech się socjalistyczne mury ( korporacyjnych redakcji ) pną do góry.

Jak PPP lub KSS zafundują Ci przejazd to ja ( z dużą odrazą ) mogę Cię przenocować za free.

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 11:39:47, suma postów tego autora: 3207

Getzz - Dont by shy

jeden dzień w Wawerskiej willi to jak całe życie na łódzkich Bałutach. Dont by shy !!! Szukaj sponsora.

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 12:07:12, suma postów tego autora: 3207

nikyty

Co zrobiły organizacje LGBT dla ratowania sanatoriów ?

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 12:10:14, suma postów tego autora: 3207

Politycy, urzednicy

tez sa nierentowni.A ich liczba rosnie.

autor: krysz, data nadania: 2011-07-21 12:16:38, suma postów tego autora: 157

Getzz, Abcd

- kościół "sponsoruje" Twoje szaleństwa w Taize z moich podatków, tak dochodowego jaki i z akcyzy, więc to ja jestem Twoim (mimowolnym) sponsorem.
- W czasach Edwarda byłem nie tylko wielokrotnie z wizytą w DDR w obrocie bezpaszportowym, ale także w wymianą międzyszkolną szczecińskiego II LO ze szkołą w Le Mans w 1974 roku. Wszystko przed maturą. Podmaskownyje wieczera i białe noce jakoś się nie trafiły.

A marnotrawstwo związane z przebranżowieniem uzdrowisk jest ogromne. Na przykład Połczynie Zdroju dokonano ogromnych inwestycji w infrastrukturę i przystosowanie uzdrowiska do potrzeb rehabilitacji dzieci, ale od kilku lat musiano zmienić profil. Podobnie zarzucono mające olbrzymie tradycje leczenie niepłodności w Połczynie-Borkowie (dawniej Kurhaus Luisenbad). Jakże bogatym jesteśmy krajem.

autor: altstettiner, data nadania: 2011-07-21 12:17:56, suma postów tego autora: 1511

Realizowany jest program Kononowicza

zostaną tylko płatne autostrady i stadiony, notabene stadiom Legii ma się nazywac Pepsi Arena- nawet nazwę już sprzedali

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-07-21 12:18:23, suma postów tego autora: 1953

sorry,

oczywiście sponsorowałem Cuda, nie Getzza!

autor: altstettiner, data nadania: 2011-07-21 12:24:00, suma postów tego autora: 1511

...

Cudak znów napad szału?

autor: Marek, data nadania: 2011-07-21 12:30:05, suma postów tego autora: 1715

Ciekawe czemu za komuny

nie bylo tylu dzieci na ulicach i podworkach w czas wakacji. Wiekszosc dzieci jezdzilo chodz na jeden turnus chodz nad polskie morze albo w gory.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-07-21 12:33:22, suma postów tego autora: 2743

Abcd

"Teraz odpoczynku wakacyjnego nie musi juŻ zapewniać towarzysz Wiesław."

Rzecz w tym ABCD, że wtedy na wakacje wyjeżdżały niemal wszystkie dzieci, bez względu na zamożność rodziców. Dziś według oficjalnych statystyk 40 procentom polskich dzieci całe dzieciństwo upływa na trzepaku. Nigdy nie wyjeżdżają na żadne wakacje, a same wakacje to zamiast czasu zabaw i radości, smutny okres, bo zawiesza się programy dożywiania dzieci w szkołach. A głód jest dosyć bolesny. Swoje tłuste dupsko pasłeś w PRL więc Problem głodu jest Ci nie znany. Miałeś szczęście.
To jedt ten "kapitalistyczny postęp"? Tak? To ja chce Związunia!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-07-21 12:40:50, suma postów tego autora: 6205

"

"ufundowała by Ci darmowy przejazd z Łodzi do Warszawy ? ( koszt pociągu tam & z powrotem około 20 zł ) "

Chyba na dachu za 20 zlotych sie z Lodzi do WWA przejedziesz. Najtaniej kolo 30 zlotych w jedna strone.

Glupiejesz w tym Wawrze cudoku.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-07-21 13:33:04, suma postów tego autora: 2743

altstettiner i vice versa

W czasach Edwarda byłem nie tylko wielokrotnie z wizytą w DDR

No to wiemy na co poszły Gierkowskie kredyty.
A jak byłeś w tym Le Mans to żony tow. Gierka która co tydzień latała rządowym samolotem do Paryża na czesania nie spotkałeś ?

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 13:55:48, suma postów tego autora: 3207

W PRL-u do Paryża jeździła jedynie partyjna wierchuszka,

żebrząc u kapitalistów o kredyty na budowę socjalizmu.Zwykle zabierała się z nimi Stasia Gierkowa, której w robotniczej Polsce żaden fryzjer nie potrafił porządnie ostrzyc.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-07-21 14:07:47, suma postów tego autora: 6195

sierpie,

jak peerela padała, to ważyłem 54 kg, mimo że jestem stosunkowo słusznego wzrostu. Wyglądałem jak pensjonariusz Ravensbrueck.
Co i nie dziwota. W peereli biorę sobie pieniążki na lunch. Idę do baru mlecznego. Patrzę: po stole biega karaluch. I co zjadam w takich warunkach? Ani dudu.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-21 14:38:46, suma postów tego autora: 20871

A.Warzecha

Najtaniej kolo 30 zlotych w jedna strone.

Jakoś nie przeszkadza to codziennie dojeżdżać do Wawy taniej, nisko wykwalifikowanej sile roboczej z Łodzi

A co do głupienie to policzmy : w tygodniu mamy około 25 dni pracujących razy 60 zł (tam & powrotem) co daje nam = 1.500 zł na same dojazdy. Ciekawe jak Ci biedni ludzie wiążą koniec z końcem w tej Łodzi wydając półtora tysiąca na dojazdy miesięcznie ?

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 15:27:14, suma postów tego autora: 3207

Zychu

Twoja siostrzenica rozbija się po sanktuariach całej europy, a w tym samym czasie kilkaset tysięcy dzieci w Polsce nie może zjeść nawet jednego ciepłego posiłku dziennie. Za "wrednej" komuny każde z tych dzieci miało co zjeść, a że sławnych miejsc spędów katoli ci u nas dostatek to zamiast zwiedzać sanktuaria zagraniczne, zawsze można było dać zarobić "swoim" katabasom.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-07-21 16:12:15, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

sławnych miejsc spędów katoli ci u nas dostatek

wyjazdy organizowane przez kościół do tych miejsc to często jedyna wakacyjna alternatywa. Myślisz że kto chodzi na pielgrzymki do Częstochowy ? Nowobogacka młodzież z Wspaniałego Nowego Świata Sierakowskiego ?

Kto bierze udział w spotkaniach na Legnicy ?

Dzieci redaktorów GW ?

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 17:03:13, suma postów tego autora: 3207

Marek

Szału to dostanie Twoja Mama jak zobaczy, że znów pokoju nie posprzątałeś a więc odłóż na chwilę klawiaturę & chwyć za odkurzać. Wylewanie kompleksów w sieci może poczekać.

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 17:09:40, suma postów tego autora: 3207

"urzednicy tez sa nierentowni"

No no krysz, tylko bez takich. Dla niektórych na tym forum urzędnicy stanowią swego rodzaju kwintesencję lewicowości. Bywają tu tacy, którzy w rozroście zbędnej biurokracji widzą sposób na zmniejszenie bezrobocia, drudzy zaś argumentują to jeszcze inaczej: urzędnicy "są Polakami" i w ramach solidarności narodowej nie powinniśmy domagać się ich redukcji.

autor: Bury, data nadania: 2011-07-21 17:21:00, suma postów tego autora: 5751

Bury

jako że sam jestem urzędnikiem odpowiadam : największy przyrost zatrudnienia w urzędach ma związek z implementacją prawa unijnego.

Jak powiedział L. Miller : Unia warta była mszy.

autor: Cud2, data nadania: 2011-07-21 17:31:45, suma postów tego autora: 3207

W PRL-u głodne dzieci na gigancie zawsze znajdowały schronienie u Kotana

albo u Św. Alberta.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-07-21 18:00:59, suma postów tego autora: 6195

Stirlitz,

ile ciepłych posiłków dla dzieci można kupić za 17 mln dolarów, które Jakubowska, Czarzasty i spółka z Sitwy Lewych Dochodów zażyczyli sobie za sfałsZowanie ustawy medialnej?

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-21 19:37:02, suma postów tego autora: 20871

ABydlakuCD

Za "zażyczone" pieniądze zadnego obiadku nie kupisz jak ich w realu nie otrzymasz.Natomiast za 13 milionów dzienie z krórych czarna mafia okrada Polske to i owszem. http://www.youtube.com/watch?v=K2isBQSYTl0

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-07-21 23:22:45, suma postów tego autora: 623

ABCD

"jak peerela padała, to ważyłem 54 kg, mimo że jestem stosunkowo słusznego wzrostu"
Bo jadłeś wtedy rzeczy dobre i wartościowe. Od witamin czy pysznej gierkowskiej szyneczki się nie tyło. W RP trójce ważysz 154 kg bo wcinasz tylko kartofle ze słoniną, i od tego się rozbyłeś.
Ale muszę Cię zmartwić drogi ABCD. Nie wrócisz już do swojej wagi tak jak i nie wróci Związunio i dobre zdrowe żarcie. Ani dudu!
Może przerzuć się na żołędzie? Są za darmo i mają mało kalorii

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-07-21 23:50:15, suma postów tego autora: 6205

i znow kasa wazniejsza od zdrowia dzieci.

plan donka-satrapy by zniszczyc wszystko co polskie sprawdza sie wysmienicie jak myslicie co nastepne po sanatoriach dla dzieci donek-satrapa wykonczy.

autor: Feniks, data nadania: 2011-07-22 01:01:53, suma postów tego autora: 274

Na pewno mniej niż za circa 500 milionów,

czyli szacunkową dzisiejszą wartość majątku Fundacji Prasowej Solidarność, który to majątek swego czasu przytuliło dwóch jednojajowców.

Sumik
Nie kompromituj się znów. W PRL dzieci były głodne tylko jeśli same nie chciały zjeść obiadu, zdarzają sie takie niejadki.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-07-22 05:38:59, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz, moja Ty sklerociała rybeńko

przypomnij sobie, kiedy powstały noclegownie Kotańskiego i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Podpowiem Ci, że nie było to za rządów PiS ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-07-22 07:29:49, suma postów tego autora: 6195

Cudzie

Edward nie jest bohaterem mego romansu, ale czy Ty naprawdę wierzysz, że Stasia Gierek ten swój hełm na głowie robiła sobie w Paryżu? Czy wierzysz, że krwawy Maciuś Szczepański trzymał na "Pogorii" swoje wyścigowe rumaki?

Ekipa Gierka miała wystarczająco dużo za uszami, ale w pewnym momencie frakcje, które topiły Gierka odwołały się do takich właśnie populistycznych, a jednocześnie bezpiecznych bzdur, by go zdyskredytować. Pamiętam te rewelacje kolportowane w siedzibie SDP na Foksal.

autor: altstettiner, data nadania: 2011-07-22 07:31:34, suma postów tego autora: 1511

Lewy_sierpowy - oczywiście, za wszystko odpowiada czarny układ

Widzę, że powoli zbliżasz się do poziomu PiSiorów, które też wszędzie widzą spiski i układy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-07-22 07:33:26, suma postów tego autora: 6195

cudaku głuptaku

wyjdź czasami z biura, odejdź od komputera może czegoś się dowiesz o życiu... np odkryjesz, że istnieje coś takiego jak bilety miesięczne co powoduje, że codzienne dojazdy z Łodzi do W-wy kosztują jednak mniej niż sobie uroiłeś. no ale urojenia to twoja specjalność, którą raczysz nas bez umiaru.

autor: defetysta, data nadania: 2011-07-22 09:18:49, suma postów tego autora: 243

Ile

posiłków dla głodnych dzieci zamierza kupić SLD z pieniędzy (kilkadziesiąt milionów złotych) uzyskanych ze sprzedaż - ukradzionego społeczeństwu przez PZPR - budynku przy stołecznej ulicy Rozbrat?

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-22 12:49:26, suma postów tego autora: 20871

Nie rozumiem

dlaczego komentarze cudaka przechodza przez moderacje? Nie brakuje mi bynajmniej cenzury. Uwazam, ze faktycznie powinny sie ukazywac glosy komentujacych niezaleznie od ich pogladow. Nawet skrajnie niezgodych z linia portalu.
Ok. rozumiem, ze w imie wolnosci wypowiedzi mozna przepuszaczac tez jakas zazarta dyskusje, nawet jesli dyskutujacy poruszeni tematem w koncu sie zwyzwaja.
Ale w imie czego ma sie ukazac komentarz, ktory nie wnosi zadnej tresci (nawet takiej, ze kogostam cos tak skrajnie oburza, ze slow mu brak poza gwiazdkowanymi) a jedynie w chamski i prymitywny sposob obraza innych komentujacych? Jak te powtarzajace sie ciagle wypociny cudaka do Getzza. To po co ta moderacja jest w ogole?
Od dluzszego czasu mnie to irytuje. Nie chcialam sie do tego odnosic, zeby nie byc posadzona o probe wejscia w role samozwanczego adwokata Getzza, czego ten ostani prawdopodobnie sobie nie zyczy. Ale jakos to zjawisko samo nie wygasa i cudakowi sie to wcale nie nudzi.
@Getzz jesli Cie moja wypowiedz drazni, to przepraszam, ale nie dotyczy sposob Ciebie szegolnie, po prostu nie wydaje mi sie, ze nie powinno sie nad takimi komentarzami jak te cudaka przechodzic do porzadku, mniejsza o to do kogo sa skierowane.

autor: yona, data nadania: 2011-07-22 13:41:56, suma postów tego autora: 1517

ABCD

Mniej więcej tyle, ile warta jest ukradziona społeczeństwu siedziba PiS.

autor: Pikos, data nadania: 2011-07-22 15:09:25, suma postów tego autora: 876

PiS

jest legalnie działająca partią o stosunkowo bardzo znacznym poparciu społecznym. Chyba nic w tym dziwnego, że ma siedzibę w Warszawie.
Natomiast PZPR była narzędziem bezprawnej okupacji. Po odzyskaniu suwerenności przez Polskę, cały jej majątek powinien zostać skonfiskowany i wykorzystany na potrzeby społeczne.
Tymczasem kontraktowy Sejm kontraktowy przyklepał przekazanie pezetpeerowskiego majątku na użytek SdRP. W debacie na ten temat "argumentowano", że PZPR pozyskała ten majątek ze składek:))).
Gdyby nawet uwierzyć w tę bzdurę, to dlaczego składki członków PZPR mialyby należeć się - zrzeszającemu tylko ułamek szeregów monopartii - ugrupowaniu Millera?
Jako adwokat majątku PZPR wyrożnił się czołowy spadkobierca ideologicznego dorobku tej formacji (jak również PPR i KPP), Adam Michnik. Wieszczył on, że zwolennicy konfiskaty tego majątku "nie są chrześcijanami":))))
Myślę więc, że jeśli Napieralski chce się zdystansować wobec ponurych czasów KPP, PPR i PZPR, to pieniądze uzyskane z bezprawnej sprzedaży Rozbratu powinien przekazać np. na orkiestrę Owsiaka.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-23 10:09:12, suma postów tego autora: 20871

Żałosna ta dyskusja o likwidowaniu snatoriów dla dzieci

Gdyby to z samego tytułu nie był lewicowy portal, to może by uszło. Bo przecież wiadomo, że ci z pełnymi żołądkami, czuliby się robaczkami, gdyby wokół nie widzieli biedy... Dlatego zawsze będą ją popierać, bo pozwala im podkreślać swoje znaczenia. A może redakcji o to chodzi, by się odsłaniali i ośmieszali?.. Jeżeli tak, to tylko przyklasnąć.

autor: steff, data nadania: 2011-07-23 11:45:50, suma postów tego autora: 6626

Recepta na likwidację czegokolwiek

nazywa się JarKacz.

autor: bolo, data nadania: 2011-07-23 17:26:54, suma postów tego autora: 4522

Parę krajów Europy to "pół świata"?

I to z biurem podróży Ojciec Pedofilusz sp. z o.o.? Jestem pod wrażeniem. A tak w ogóle to młodzi patrioci powinni raczej poznawać swoje państwo.

autor: szczupak, data nadania: 2011-07-24 12:44:18, suma postów tego autora: 3747

PT UBCD nadal sądzi że ludzie zapomną jego PZPRowską przeszłosć.

Przykład towarzysza Jarosława "Vivat Stalin" Rymkiewicza nic go nie nauczył.
A karaluchy w obfitości możesz Waść znaleźć w każdym barze hamburgerowym, o czym zapewnili mnie moi sanepidowscy znajomi.

autor: szczupak, data nadania: 2011-07-24 12:49:02, suma postów tego autora: 3747

ABCD

PiS ma prawo mieć siedzibę, pod warunkiem, że ją sobie kupi. Tymczasem budynek ten znalazł się w rękach tego środowiska w wyniku uwłaszczenia. Dla mnie to złodziejstwo, dla ciebie realizacja zasady "cel uświęca środki". Stąd ten Kryże, Krauze, Kurski, Styczeń...

autor: Pikos, data nadania: 2011-07-25 01:17:46, suma postów tego autora: 876

Cóż z tego, że sanatoria znikają?

Ważne że powstają sanktuaria. Tyle krzyku o kilka literek różnicy.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-07-25 09:06:18, suma postów tego autora: 213

Pikos,

po prostu nie rozumiesz, że PC i PiS nigdy nie postulowały jakichś drakońskich kar za funkcjonowanie w strukturach peereli. Nie twierdziły też, że w tych strukturach nie mogło być ludzi uczciwych.
Wzywały jedynie do ujawnienia ludzi związanych ze służbami PRL w sposób tajny (również po to, aby wykluczyć ich szantżowanie). A także - do przeprowadzonego metodami prawnymi i demokratycznymi demontażu grup byłych funkcjonariuszy SB czy WSI, które są ewidentnie szkodliwe dla Polski. Dlatego też nie ma problemu Kryżego itd.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-25 13:30:35, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Wątek peerelowskiej przeszłości był tylko jednym z wielu. Nie dotyczy on Krauzego, Kurskiego, Stycznia...
Ale rozumiem, że skoro wszyscy wiedzą, iż Kryże był konunistycznym sędzią skazującym członków Solidarności, to nic nie stoi na przeszkodzie, by był prominentną postacią PiS i zasiadał w rządzie, jak to miało miejsce.

autor: Pikos, data nadania: 2011-07-25 15:05:50, suma postów tego autora: 876

Kmicic

też się wyspowiadał hetmanowi ze swych grzechów, a potem dobrze służył Rzeczypospolitej.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-25 15:27:57, suma postów tego autora: 20871

ABCD

To po co lustracja, dekomunizacja, de-WSI-azacja? Toż wystarczy konfesjonał.

autor: Pikos, data nadania: 2011-07-25 17:15:22, suma postów tego autora: 876

Kryże -

Kmicic naszych czasów. Tak dalej, towarzyszu! Kompromitacji "kaczystów" - jak to mówimy na odprawach - nigdy za wiele.

autor: bolo, data nadania: 2011-07-25 18:17:37, suma postów tego autora: 4522

Recepta jest prosta.

Paść na kolana i pokajać się przed Kłamczorem a potem nadrabiać gorliwością neofity. Prawda Zychu?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-07-25 18:32:53, suma postów tego autora: 1578

Kmicic był postacią fikcyjną.

A przypadku PISokomunistów fikcyjne jest ich "nawrócenie".

autor: szczupak, data nadania: 2011-07-25 20:26:46, suma postów tego autora: 3747

Pikos,

patrz mój powyższe post z 13.30 z sekundami.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-26 08:16:54, suma postów tego autora: 20871

Każdy

ma otwartą drogę do wolnej Polski.
Problem może być z tymi, którzy wolą Polskę zniewoloną.

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-26 08:26:47, suma postów tego autora: 20871

W porządku ABCD

Popatrzyłem. I co widzę? "Nie twierdziły też, że w tych strukturach nie mogło być ludzi uczciwych."

Oczywiście że byli. Tylko dlaczego PiS bierze do siebie akurat tych nieuczciwych? Chyba że przyjmiemy osobliwe rozumienie uczciwości - w końcu Kryże skazywał opozycjonistów uczciwie, w zgodzie z obowiązującymi wówczas przepisami. Na żadne łamanie prawa nie pozwalał. Zero tolerancji.

autor: Pikos, data nadania: 2011-07-26 10:21:08, suma postów tego autora: 876

Idol

twojej opcji, Kiszczak, nie skazywał, tylko zabijał.
Co nie przeszkadza wam uważać go za - według określenia Michnika - "człowieka honoru".

autor: ABCD, data nadania: 2011-07-27 12:56:13, suma postów tego autora: 20871

Znikają sanatoria dla dzieci

ABCD,a może jednak 4 pierwsze litery ? Jesteś monotematyczny i nudny, gdy tak czytam twoje komentarze, to niezmiennie nasuwa mi sie jak uprzykrzona mucha ,prostacki dowcip o Jasiu, któremu wszystko sie z D--ą kojarzy. Co do PRL owskiej zupy mlecznej, to niejedno dziecko, dzięki zupkom mlecznym, (wbrew nowomodnej opinii) dzisiaj, jako dorosły człowiek posiada własną fryzurę, a nie tupecik (markowy)... p.s,znam kilkoro naprawdę biednych dzieci, które już po raz kolejny nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje , (nie mówiąc o zagranicznych wojażach)a ks.Proboszcz nie zaproponował im nawet wycieczki do Częstochowy.. W pielgrzymce to nie pójdą bo za małe ( matki są samotne i jedna pracuje dorywczo, druga "posiada firmę sprzątającą" i starcza jej na zus i prąd,jedzenie ,z czynszem zalega od roku i boi sie eksmisji), a poza tym , skąd pieniądze na cały pielgrzymkowy rynsztunek ? a papu ? to skąd ?

autor: bambosz0, data nadania: 2011-08-01 20:22:57, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz