Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gdynia: proces o obrazę uczuć religijnych przeciw muzykowi

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

w sądzie była też Szczypińska Jolanta której uczucia też obrażono

dla przypomnienia to ta niewiasta która z różą w zębach paradowała rozbawiona po Warszawie z jak sie potem okazało księdzem w cywilnym ubraniu ,potem kupiwszy trunki udali się wieczorem do hotelu sejmowego - mam nadzieje że na konsultacje polityczne :)

autor: laicite1905, data nadania: 2011-08-08 20:22:15, suma postów tego autora: 102

zła taktyka

A czy nie byłoby prościej i taniej rzucić klątwę? A tak, Ci biedni panowie, sami stają Sługami Szatana, bowiem przyczyniają się do wzrostu popularności zespołu :)

autor: baltazar, data nadania: 2011-08-08 20:26:53, suma postów tego autora: 31

we deny our mountain!

http://www.youtube.com/watch?v=GEeH9cVbu1E

picachu arise!

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-08 20:36:14, suma postów tego autora: 849

Piszę to jako CHRZEŚCIJANIN

Prawda sama się obroni i żadnych "Kordeckich" jej nie trzeba. Zwykłe ośmieszanie siebie, gdyż trudno aby taka błazenada miałaby uchodzić za "aktywność chrześcijańską". A niech sobie Darski drze Biblię, guzik mnie to obchodzi, to jest jego relacja Darski-Bóg nie moja. Zresztą to tylko poza, aby pokazać jakim jest się radykalnym. Zwykła głupota, nie godna jakiegokolwiek zainteresowania. Więc ja się już tym nie interesuję.

autor: Poprawny kulas, data nadania: 2011-08-08 21:13:41, suma postów tego autora: 200

Rok w zawiasach

Za "Zieloną Książeczkę" Muammara dostałby wycisk od paru lewaków z tego forum, więc w sumie nie wyjdzie na tym najgorzej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-08 21:51:52, suma postów tego autora: 6195

Co za kraj...

Może jeszcze inkwizycja, stosy i palenie czarownic? Proponuję zacząć od poseł Sobeckiej.

Attera Totus Sanctus!

autor: Teutonic, data nadania: 2011-08-08 23:27:16, suma postów tego autora: 333

Jeszcze troszeczkę i za opuszczenie mszy w niedzielę

odpowiadać się będzie przed sądem. " Obrazą uczuć religijnych " można nazwać wszystko. Jeden się czuje " obrażony " że ktoś pali biblię, inny że ktoś nie uczestniczy w religii a jeszcze inny że nie bierzesz udziału w procesji, albo bierzesz tylko jesteś inaczej niż inni ubrany. Ot katolicki to kraj to i katolickie obyczaje.

autor: zygmunt, data nadania: 2011-08-09 06:57:47, suma postów tego autora: 364

Sumienie

myślę, że za podarcia Zielonej Książeczki nie darowałaby POlska prokuratura, której funkcjonariusze szkoleni byli przez KGB a teraz zapatrzeni są w Putina który nigdy nie złożył legitymacji KPZR :-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-09 07:57:38, suma postów tego autora: 849

fikcja

One tylko tak udają - jakby powiedział September jr. Artyści obrażają tzw. uczucia religijne dla bycia zauważonym przez publikę, politycy natomiast bronią owych uczuć dla bycia zauważonym przez elektorat. Jednym słowem "demokracja".

autor: Bury, data nadania: 2011-08-09 08:41:56, suma postów tego autora: 5751

+

Zgadzam się z Burym.
Profanowanie symboli chrześcijańskich jest akurat stosunkowo bezpiecznym sposobem manifestowania swego "nonkonformizmu" (mam dziwne przeczucie, że b. narzeczonemu Dody krzywda się nie stanie). Co innego, jakby profanował spróbował sprofanować symbol judaizmu. Prawda?
Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby Darski podarł Talmud na scenie?
I ja wy byście wtedy reagowali?

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-09 10:39:28, suma postów tego autora: 3102

Unia Pracy

Nowak naprawdę musi mieć nierówno pod sufitem. Natomiast inna sprawa, że to pokazuje, jaką partią jest i była Unia Pracy...? Nie ma większych problemów?

Angka, przecież to oczywiste, że spalenie, zniszczenie Talmudu w Polsce równałoby się z zarzutem antysemityzmu. Co więcej, jestem przekonany, że zrobiono by z tego aferę 10 razy większą, a Nowaka nie tylko popieraliby Dominikanie.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-08-09 10:51:20, suma postów tego autora: 1805

++

rote, wreszcie się zgadzamy. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-09 11:31:42, suma postów tego autora: 3102

"z zarzutem antysemityzmu"

Ee, z antysemityzmem ci tam. Najprawdopodobniej byłoby prowokacją mającą na celu podtrzymywanie o Polsce opinii kraju antysemickiego.

autor: Bury, data nadania: 2011-08-09 13:40:08, suma postów tego autora: 5751

Dziwne?!

Istotnie, targanie, zamiast Biblii, dość egzotycznej w chrześcijańskim kraju księgi, jaką jest Talmud, przez wykonawcę gatunku, do którego kanonów estetycznych od zawsze należy antychrześcijański satanizm, byłoby odebrane w inny sposób. Nasuwałoby dość oczywiste dla znających temat skojarzenie, że Darski przerzucił się na NSBM.


Druga sprawa, wydawało mi się, że jest rzeczą oczywistą, że widowisko polega właśnie na popisywaniu się. Darski zajmuje się tym chyba od dwudziestu lat, konsekwentnie przyjmując wzory właściwe gatunkowi muzycznemu, jakim się zajmuje, więc tu nie ma nic ani nowego, ani odkrywczego.

Nowością natomiast są ci z "poobrażanymi uczuciami". W końcu 15 lat temu nie było Youtube, więc te "dzieci Neostrady" nie miały pojęcia, że ktoś za ich wyznaniem nie przepada.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-08-09 13:52:32, suma postów tego autora: 3566

Przypominam sobie

odcinek Southparku w którym w procesie cywilnym wszyscy oskarżają wszystkich o wszystko.

autor: Cisza_, data nadania: 2011-08-09 14:08:15, suma postów tego autora: 2083

Miś_Bucharin

Behemoth to teraz NSBM? Nie wiem skąd masz te rewelacje.

autor: konrad, data nadania: 2011-08-09 14:29:15, suma postów tego autora: 69

?!

Konrad, ja też nie wiem skąd mam, w końcu nic podobnego nie napisałem :-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-08-09 14:55:04, suma postów tego autora: 3566

oBra

Obrażają się na podartą biblie (czytaj książkę). Ale nie obrażają się na teksty, wizerunek, okładki, za wywiady? Dziwne. Niech Ci obrażalscy kupią płytę jakiegoś zespołu BM przeczytają tekst (ze słuchu nic nie zrozumieją) i wtedy mają prawo być urażeni. A tak tylko się ośmieszają. Chwała Szatanowim/

autor: konrad, data nadania: 2011-08-09 15:45:03, suma postów tego autora: 69

Głowny wróg jest we własnym kraju

Palenie Talumdu w Polsce byłoby przejawem głupoty, nacjonalizmu i antysemityzmu. Polacy winni palić polskie flagi i ośmieszać religie która ogłupia ich społeczeństwo, nie jest nią ani judaizm ani islam. Ale jak widać wg niektórych winnym nad Wisłą jest jak zawsze Żyd, Rusek i Niemiec. Nie ma to nic wspólnego z lewicą, ma za to dużo z prawicą.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-09 15:46:18, suma postów tego autora: 4284

...

Cisza, to nie było głupie, ktokolwiek wygrał proces - wygrywali wszyscy.

autor: Marek, data nadania: 2011-08-09 16:12:24, suma postów tego autora: 1715

Angka,

zgadzam się, że "zgnojenie" Talmudu jest gorzej traktowane niż zgnojenie Pisma św. Ale sądzę, że prawda sama się obroni, a ewentualny rozgłos sprzyja jednej i drugiej stronie w ich subiektywnych potrzebach. Pieprzyć to, po co robić "wodę na młyn"? Niechaj zjedzą się sami!

autor: Poprawny kulas, data nadania: 2011-08-09 16:16:04, suma postów tego autora: 200

Zastanawia mnie...


Jak sąd oceniłby taką argumentację: "Podarłem biblię, ponieważ moja religia (powiedzmy satanizm) nakazuje pogardę dla chrześcijaństwa, a zniszczenie świętej księgi chrześcijan jest widziane przez centralne bóstwo mojej religii (Lucyfera) tak, jak ewangelizowanie niewiernych Murzyniątek w Afryce przez misjonarzy widziane jest przez JHWH. Tak więc - wyrok skazujący mnie za zniszczenie biblii byłby de facto ograniczeniem mojej wolności i ekspresji religijnej."
Do tego znaleźć kilku świadków (członków zespołu i przyjaciół), którzy potwierdzą, że i owszem - wyznają taką religię, a niszczenie biblii jest dla nich czynem godnym i sprawiedliwym. Plus ekspertyza jakiegoś religioznawcy.

autor: bullshit.detector, data nadania: 2011-08-09 18:40:48, suma postów tego autora: 213

Wszystko plączecie!

1. Jak można obrazić czyjekolwiek uczucia, czyniąc coś, co mu nie odpowiada POZA jego możliwością odczucia? Nikt z "urażonych uczuciowo" nie uczestniczył w przedmiotowym zdarzeniu i sąd skompromituje się, jeśli zacznie rozpatrywać ich skargi.
2. Co ma do rzeczy Talmud? Ktoś tu nie wyleczył się jeszcze ze szmalcownictwa (my, starsi, znamy tę przypadłość z lat wojny i z lat 1967-71)
3. Czy prawicowi dyskutanci są doprawdy aż tak niemądrzy, by przypisywać lewicy - nawet najbardziej skrajnej! - poparcie dla Islamu (zwłaszcza w jego skrajnych odmianach) i judaizmu, czy też ktoś tu udaje prawicowego dyskutanta "dla paddierżki razgawora", jak mówi stare, dobre, rosyjskie powiedzenie?

autor: Staruszek, data nadania: 2011-08-10 16:06:05, suma postów tego autora: 206

o co ta kłótnia?

Wasz spór jest bezprzedmiotowy. Judaizm to nie tylko Talmud, ale przede wszystkim Tora, zawarta w Starym Testamencie. Talmud jest komentarzem do Tory, a nie Świętą Księgą. Paląc Biblię Nergal obraził (lub nie - co niestety będzie ustalał sąd) całe judeochrześcijaństwo

autor: baltazar, data nadania: 2011-08-10 16:24:21, suma postów tego autora: 31

UP

Unia Pracy powinna zmienić nazwę na Unia "Nie lubimy Nergala".

Jak by im skoczyło poparcie to by od razu wybory wygrali

autor: warchlak, data nadania: 2011-08-11 00:53:26, suma postów tego autora: 151

...

Wy zakłamane klechy, śmiecie
Ganić potężną burzę pychy?
Gdybym miał być jak robak cichy
Allah robakiem stworzyłby mię przecie

JOHANN WOLFGANG GOETHE

autor: PMB, data nadania: 2011-08-11 12:06:46, suma postów tego autora: 1628

Umiarkowanie...

Co ma do rzeczy Talmud? To proste, Dziadku, napisz "Talmud", a długo nie będziesz musiał czekać, aż ktoś wyskoczy ze szmalcownictwem, jak Filip z konopii, choć kontekst jest tu, hmm, przecież antyreligijny :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-08-11 13:14:01, suma postów tego autora: 3566

Kto ma Boga w sercu, znosi niedogodności z pokorą.

A ten, kto ma Boga w gębie, lub poniżej krzyża, pieprzy jak potłuczony i udaje że przemawia w imieniu Boga, paranoik.

Myślę, że Polsce opanowanej przez fundamentalistów katolickich, takich miejscowych talibów, jeszcze wiele złego może się wydarzyć. Aż społeczeństwo w swej większości powie STOP. Prawo kościelne tylko na terenie kościoła a przestrzeń publiczna jest areligijna.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2011-08-11 13:20:10, suma postów tego autora: 441

./..

Coś w tym jest, Kaktusie, że tzw. wierzący często się naukami swego Kościoła zbytnio nie interesują, ale dla odmiany tzw. niewierzący coraz częściej wyrastają na wytrawnych znawców tychże nauk. Może pora na roszadę? :-)))

---

Swoją drogą, niech ta przestrzeń będzie "areligijna", cokolwiek to znaczy, ale z drugiej strony niech nie będzie też ateistyczna, bo to nudne, jak diabli...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-08-11 18:06:25, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz