Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gdański Szczyt Społeczny

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Walka o utracone

@"O mieszkanie i godną pracę"

Postulaty dawno zrealizowane przez Polskę Ludową.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-26 07:48:34, suma postów tego autora: 4284

Nic o Nas Bez Nas

Demokracja bezpośrednia & TRAKTOWANE NA SERIO konsultacje społeczne to kij który ma dwa końce.

Aż strach pomyśleć co będzie kiedy hasła Nic o Nas Bez Nas użyją np.: rasiści & faszyści oraz suma wszystkich strachów Seweryna Blumsztajna.

autor: Cud2, data nadania: 2011-08-26 07:50:44, suma postów tego autora: 3207

mlm

Ile czasu trzeba było czekać na mieszkanie w PRLu ?

A o obowiązku pracy pamiętasz ?
Tak, tak milicja obywatelska wręcz na tych którzy nie mieli w dowodzie pieczątki potwierdzającej zatrudnienie.

mln chłopie ile Ty masz lat ?
Przerwij w końcu swój brązowy sen o PRL
Bo na tym portalu obrażasz tych którzy do dziś mają na plecach ślady ZOMOWskich pałek.

autor: Cud2, data nadania: 2011-08-26 08:43:49, suma postów tego autora: 3207

mlm

jesteś nie do zdarcia :-)

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-26 09:49:55, suma postów tego autora: 849

Cud, wydarzenia w Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii

pokazały, że policjanci z krajów kapitalistycznych nie ustępują ZOMOwcom pod względem brutalności

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-08-26 10:30:21, suma postów tego autora: 1953

Cud a konkretnie kto?

"Bo na tym portalu obrażasz tych którzy do dziś mają na plecach ślady ZOMOWskich pałek."

To może policzmy się, kto ma na plecach totalitarne zomowskie pałki z PRL, a kto demokratyczne z III RP, ręka do góry... a potem skończmy już z tymi frazesami.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-08-26 10:32:53, suma postów tego autora: 6205

+

Mój śp. wujek jak trafił na rentę był nachodzony w mieszkaniu przez Świadków Jehowy. Strasznie mu się nudziło więc nie wyganiał ich ale jako prosty spawacz nie bardzo potrafił z nimi dyskutować. Zapraszał więc adwentystów z klatki obok żeby dyskutowali z jehowitami a sam się przysłuchiwał i miał ubaw.
Ja mam takie samo wrażenie jak czytam kłótnie mlm i Cuda. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-26 10:50:06, suma postów tego autora: 3102

Uderz w pusty garnek

a obrońcy PRLu odezwą się sami !

autor: Cud2, data nadania: 2011-08-26 10:55:58, suma postów tego autora: 3207

Proponuje zsumować te pały

Bo III rp to dawny prl, z ta różnicą, że teraz władze czerwonych książąt już nikt nie ukrywa.
A ci mogą grabić już do woli i bez krępacji

autor: dzeus, data nadania: 2011-08-26 12:21:59, suma postów tego autora: 1046

Precz z komuną!

Komuna się nie podobała to teraz sobie polepszyli. Solidarność! Solidarność!
Stoczniowcy i górnicy wymodlili i wystrajkowali dla siebie i dla wszystkich robotników kapitalistyczny raj.
Skończył się komunistyczny zamordyzm.
Bóg zapłać!
Booooożeee coś Poooolskeeee!
Zstąpił duch i odmienił oblicze ziemi, tej ziemi

Teraz jest pięknie. Towar na półkach i kolorowo.
Nie podoba się w IIIRP?
To wypier... na Zachód kible szorować!

autor: Bartek, data nadania: 2011-08-26 14:16:27, suma postów tego autora: 2550

8

"Strasznie mu się nudziło więc nie wyganiał ich ale jako prosty spawacz nie bardzo potrafił z nimi dyskutować."

To dziwne bo większość ŚJ których znam to budowlańcy. Chociaż nie wiem czy jak ktokolwiek wykuje te ich broszury nadal będzie mówił jak "przeciętny człowiek".

"Komuna się nie podobała to teraz sobie polepszyli. Solidarność! Solidarność!
Stoczniowcy i górnicy wymodlili i wystrajkowali dla siebie i dla wszystkich robotników kapitalistyczny raj. "

Niech żyje pseudomarksizm! Tak robotnicy którzy organizowali strajki w 1981 to piąta kolumna która szła do łóżka z Thatcher, Wojtyłą i Reaganem w celu restauracji kapitalizmu w Polsce- od razu to było widać bo zamiast Międzynarodówki śpiewali Boże Coś Polskę. Trzeba było nasłać MO jak w Wujku i bronić socjalizmu! O nowe rewolucje paźdzernikowe!

Zero analizy klasowej tylko durna nie mająca nic wspólnego z marksizmem paplanina.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-08-26 14:52:42, suma postów tego autora: 2743

Największa zbrodnia PRL ujawniona.

Milicjanci nałożyli cudokowi pałą po głowie i teraz biedny cudok musi z tym żyć. A mógł zostać noblistą...

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-08-26 16:00:48, suma postów tego autora: 1578

Parafrazując Broniewskiego:

Ich będzie prawie pięćdziesięciu...

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-26 17:43:46, suma postów tego autora: 20871

Zdobycze społeczne

@tyvodar legocki

To nie ja jestem nie do zdarcia, do nie zdarcia są zdobycze społeczne funkcjonujące w Polsce w latach 45-89.. a nie do zrealizowania w żadnym kapitalistycznym państwie (likwidacja bezrobocia i bezdomności).

autor: mlm, data nadania: 2011-08-26 17:52:19, suma postów tego autora: 4284

Palma pierwszeństwa

@Angka Leu ciebie śmieszny likwidacja bezrobocia i bezdomności a dla mnie nie ma lepszego kabaretu niż b. maoista, który zamienił Mao na biskupa Rzymu reklamujący się na "lewicowego zwolennika teologii wyzwolenia" i jak Rejtan broniący w każdym newsie jednej z najbogatszych (i autorytarnych) korporacji na świecie, na dodatek obrzydliwie zdemoralizowanej.
O palmę pierwszeństwa w schizofrenii bijesz się tylko z PMB - "rewolucjonisty" made in NATO.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-26 18:00:30, suma postów tego autora: 4284

Robotnicy też dali ciała

Polskę Ludowa rozmontowali "komuniści"z PZPR i ich aparat państwowy. Biurokracja stała się burżuazją. Robotnicy byli tłem dla wydarzeń, ale faktem jest, że dali ciała, bo gdy kontrrewolucja ruszyła pełna parą nie stawili oporu. A już było widać co się święci. Zabrakło rewolucyjnego kierownictwa i elementarnej świadomości klasowej. Woleli wznosić modły. PZPR przeszła na stronę wroga klasowego i kroczyła kapitalistyczną drogą, a robotnicy nie potrafili wymusić socjalistycznego kursu. Po części przyklasnęli kontrrewolucji, bo spodziewali się szybkiej poprawy położenia materialnego, ale w pierwszej kolejności dostali kopa w siedzenie. Polepszyło się burżuazji i ich drobnomieszczańskim pomagierom i lokajom.

autor: Bartek, data nadania: 2011-08-26 18:05:10, suma postów tego autora: 2550

Kandydatem

PiS na senatora z Trójmiasta jest Gwiazda.
Chyba warto go poprzec?

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-26 18:20:57, suma postów tego autora: 20871

mlm,

natomiast ty bronisz, ba!, wychwalasz aparatczyków z KPCh co kapitalistów do partii KOMUNISTYCZNEJ przyjmują, gorzej, ci aparatczykowie często sami są prywatnymi przedsiębiorcami. Widać, że dla ciebie byle kał nazwie się socjalizmem i ty smrodu nie czujesz. Biedne twoje kubki smakowe, gdy nawet zapachu nie odczuwasz. Co ty jadasz?

autor: Poprawny kulas, data nadania: 2011-08-26 19:43:27, suma postów tego autora: 200

mlm

pozwolę sobie stanąć w obronie towarzysza Angka Leu (którego osobiście nie znam), który deklarując się jako katolik nie raz krytykował niektóre aspekty kościoła i np. pochwalał postawę sądów w rozpatrywaniu przypadków pedofilii wśród kapłaństwa..

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-26 21:32:55, suma postów tego autora: 849

co tam w Chinach

@Kulas, ja tylko przywracam proporcje. USA ciągle na kogoś napada, to na Wietnam, to na Panamę, to na Irak, to na Libię, a polskie oszołomy jak ty czepiają się Chin; jak tak cię mierżą kapitaliści to zajmij się tymi polskimi, masz ich na wyciągnięcie reki, daj przykład Chińczykom.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-26 23:14:27, suma postów tego autora: 4284

Z poparciem dla Gwiazdy byłbym ostrożny

- nie jestem pewien jego poparcia dla obniżki podatków dla bardziej zaradnych.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-26 23:35:34, suma postów tego autora: 4522

Wśród tych zagadnień

brakuje trylion razy ważniejszego, tj. Smoleńska.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-26 23:36:11, suma postów tego autora: 4522

Andrzej Gwiazda

Andrzej Gwiazda to akurat ciekawa postać i jeden z niewielu, którzy nie złożyli broni po 1989. W latach 90-ych organizował w Gdańsku wspólne akcje z anarchistami rozbijane przez "patriotyczną młodzież", na fali protestów towarzyszącym szczytom MFW, BŚ, G8 zadeklarował się jako alterglobalista (był członkiem ATTACu), w telewizyjnych wypowiedziach porównywał amerykańską riot police do ZOMO. Sympatyzował z ruchami ekologicznymi, wieloktornie wypowiadał się przeciwko międzynarodowym korporacjom, GMO. Olbrzmią sympatię wzbudził we mnie fakt, że pomimo podeszłego wieku wraz z żoną wziął udział w obozie przeciwników budowy autostrady przez Dolinę Rospudy.

Gdybym mieszkał w Gdańsku, rozpatrzył bym m oddanie na niego głosu, chociaż więcej sympatii wzbudził by jako kandydat niezależny, no ale jak mawiają liberalni ekonomiści "you can't have everything"

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-27 10:59:42, suma postów tego autora: 849

Andrzej Gwiazda

jest w porządku. Osoba o lewicowych poglądach może go spokojnie poprzeć.

autor: Getzz, data nadania: 2011-08-27 11:50:13, suma postów tego autora: 3554

Zbiór antycywilizacyjnych przesądów, Getzz, to jeszcze nie są

poglądy lewicowe. Czytałem trochę jego publicystyki...tragedia po prostu.

autor: west, data nadania: 2011-08-27 12:00:09, suma postów tego autora: 6710

PS.

Też bym wolał, żeby startował jako niezależny i może jeszcze się trochę zradykalizował, ale w porównaniu np. z liberalną prawicową postkomuną z SLD jest chyba jasne jak bardzo jest od nich na lewo (i był zawsze), poza tym jeszcze buntowniczy życiorys, wierność poglądom, w przeciwieństwie do niektórych byłych opozycjonistów, wysoki poziom moralny (nigdy żadnych afer, przekrętów jak np. peowcy, eseldziarze, bolki, itp., walka o co w to wierzył, a nie pęd do koryta).
Tak że jak ktoś z Gdańska to polecam zagłosowanie, bo stamtąd to najbardziej lewicowy kandydat do senatu.

autor: Getzz, data nadania: 2011-08-27 12:01:06, suma postów tego autora: 3554

Masz jakieś przykłady

tych poglądów, west?

autor: Getzz, data nadania: 2011-08-27 12:09:11, suma postów tego autora: 3554

Pan Gwiazda jest rzeczywiście konsekwentny w swojej nienawiści do socjalizmu

Tu nic się nie zmienia. Oczywiście nie jest to nienawiść ślepa, jak u korwinowców, państwowe pieniądze chętnie bierze (a to synekura w IPN, a to renta specjalna od premiera...).

autor: west, data nadania: 2011-08-27 12:12:20, suma postów tego autora: 6710

Bo ja znam np. te jego poglądy,

o których mówił tyvodar.

autor: Getzz, data nadania: 2011-08-27 12:13:52, suma postów tego autora: 3554

west głosuje na partię Niesiołowskiego i Gowina, zatem trudno od niego wymagać,

by ogarnął poglądy Andrzeja Gwiazdy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-27 12:23:50, suma postów tego autora: 6195

Niestety książeczkę Gwiazdów wyrzucilem, ale dużo tam było

publicystyki w stylu "narodzie kosy na sztorc, bo Niemcy nas wykupią", "Unia Europejska to czyste zło" etc. Skoro Gwiazda rzeczywiście startuje to pewnie niedługo usłyszymy jego poglądy na żywo.

autor: west, data nadania: 2011-08-27 12:25:06, suma postów tego autora: 6710

Gwiazda c.d.

czytałem kilka tekstów Gwiazdy w "Obywatelu" i w jakiś broszurkach IPN (które onegdaj wydębiłem za frajer w Ministerstwie Kultury). wypowiadał się głównie o ekologii i dyktaturze korporacji,o samorządności, radach pracowniczych.

Nie wiem też gdzie ta jego "nienawiść do socjalizmu"...

Nawet jeżeli czasem drażni mnie jego patriotyczne uniesienie i śledzenie wszechobecnych esbeckich spisków, uważa, że ma znacznie więcej wspólnego z lewicą niż całe SLD razem wzięte.

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-27 13:45:32, suma postów tego autora: 849

Gwiazda i spółka

Koniunktura dla chorych na antykomunizm solidaruchów co nam wywalczyli kapitalizm już się skończyła.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-27 14:18:16, suma postów tego autora: 4284

Gwiazda

Ludzie pokroju emelemka i westa uwielbiają internetowe bicie piany i niekończące się opowieści, a właściwie pomówienia.

Andrzej Gwiazda to człowiek, który nie jednego w życiu dokonał, niejednokrotnie masowano mu plecy, a przede wszystkim jest wierny swoim zasadom i ideałom, które w moim mniemaniu są po stokroć bliższe lewicy niż jakaś kuriozalna partia $LD i inne sierotki po PZPR. Niestety Gwiazda konsekwentnie ukazywany jest w mainstreamowych mediach jako oszołom. W mediach zamiast ludzi takich jak Gwiazda promuje i premiuje się "autorytety" o miękkich kręgosłupach moralnych, ludzi-chorągiewki, rozmaitych pustaków, celebrytów, mędrków, gwiazdeczki - a lewicy potrzeba Gwiazdy z prawdziwego zdarzenia.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-08-27 15:09:32, suma postów tego autora: 327

mlm

Oświeć mnie, w jaki sposób Andrzej Gwiazda odpowiada za reformy Wilczka, Rakowskiego i Balcerowicza?

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-27 15:42:12, suma postów tego autora: 849

Edward i jego "dobre" zagraniczne banki i "dobrzy" zagraniczni kapitaliści...

"Zero analizy klasowej tylko durna nie mająca nic wspólnego z marksizmem paplanina.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-08-26 14:52:42, suma postów tego autora: 1532"

Ciekawe czy w tej analizie klasowej zostałby uwzględniony wkład słynnego Zagłębiaka - towarzysza Edwarda i jego ekipy w rozkład PRL i ułatwienie w dojściu do władzy popłuczynom po pannie "S" a także machinacje gospodarcze i polityczne krajów, instytucji bankowych, finansowych, prywatnych wymierzone w tzw. realsocjalizm...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-08-27 15:49:15, suma postów tego autora: 1212

Mit dobrego solidarucha

@ tyvodar legocki Oświeć mnie, w jaki sposób Andrzej Gwiazda odpowiada za reformy Wilczka, Rakowskiego i Balcerowicza?

Skoro Gwiazda bojkotował wybory do Sejmu w czasach PRL, a w Polsce kapitalistycznej chętnie bierze udział, logiczne, że Polskę z "reformami Wilczka, Rakowskiego i Balcerowicza" uważa za lepszą Polskę.

ps. żadne Wilczki (wzór podawany przez Kaczyńskiego) i Balcerowicze (w wersji Gilowskiej) żadnemu solidaruchowi nigdy nie przeszkadzały i przeszkadzać nie będą, a na pewno nie bardziej niż przeszkadzała im i jemu Polska Ludowa bez bezrobocia, bez bezdomności i bez skrajnych nierówności społecznych.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-27 18:33:53, suma postów tego autora: 4284

o. Tempora O'Mores

Nie wiem gdzie ty tam widzisz u mnie jakieś pomówienia. Poglądy Gwiazdy można poznać z jego własnej publicystyki i wypowiedzi, informacje o jego źródłach utrzymania, o których pisałem, też można zaczerpnąć z jak najbardziej ogólnodostępnych źródeł.
Mnie ta kandydatura obchodzi mniej więcej tyle co reszta kandydatów od Kaczyńskiego, problem ma raczej część lewicy radykalnej która wobec braku realnej reprezentacji politycznej, którą mogłaby uznać za swoją, szuka wśród różnych dziwnych osób, a to Cymańskiego, a to Środy, a to Gwiazdy teraz, a to nagle deklaruje uwielbienie dla rozmaitych dziwnych tworów politycznych rodem z libijskiej pustyni, placów Kairu czy gór Afganistanu etc.

autor: west, data nadania: 2011-08-27 19:04:57, suma postów tego autora: 6710

Skoro elektorat lewicowy nie posiada w tym kraju partii, na którą mógłby głosować

to nic dziwnego w tym, że głosuje na poszczególnych ludzi, którzy związali swe losy z partiami ogólnie nazywanymi "prawicowymi".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-27 19:42:00, suma postów tego autora: 6195

"solidaruchy"

mlm

Nie jestem fanem Polski post-okrągłostołowej ani parlamentaryzmu, dostrzegam jednak subtelna różnicę pomiędzy wyborami parlamentarnymi "wtedy" i "teraz". Poza tym stosunek Gwiazdy do parlamentaryzmu mógł przez 30 lat działalności ulec pewnym modyfikacjom. Zauważ, że Polska kapitalistyczna istnieje ponad 20 lat, a Gwiazda do tej pory nie kandydował.

Nie wiem kogo uważasz za "solidaruchów", przez ten ruch przewinęła się cała paleta osób od trockistów przez socjaldemokratów i chadeków po liberalnych ultrasów. Pisząc, że żadnym byłym członkom Solidarności nigdy nie przeszkadzały liberalne reformy najzwyczajniej mijasz się z prawdą. Rzucę ci kilka nazwisk z brzegu żebyś się chłopczyku poduczył (kolejność alfabetyczna): Bugaj, Gwiazda, Ikonowicz, Kowalewski, Kowalik, Lipski, Miżejewski - do tego należy doliczyć tysiące szeregowych działaczy którzy nie zapisali się na kartach historii.

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-27 20:10:41, suma postów tego autora: 849

Gwiazdę jako niezależnego kandydata

można by poprzeć w ciemno. Ale jako kandydata na parlamentarzystę związanego dyscypliną partyjną do poparcia obniżenia podatków dla najbogatszych?

autor: bolo, data nadania: 2011-08-27 20:44:29, suma postów tego autora: 4522

AK,

nie masz z kim pić nie pij do mnie. Akurat w latach 80 ekipa reformatorska niewiele miała wspólnego z ekipą gierkowską, Gierka i jego doradców w wielkiej akcji "ku obronie socjalizmu" w 1981 internowano.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-08-27 20:59:41, suma postów tego autora: 2743

tyvodar legocki

Przedstawiłeś piękną kartę w życiorysie Gwiazdy. Może fakt startu z listy PiS świadczy o tym że "zmądrzał"?

autor: bolo, data nadania: 2011-08-27 21:06:40, suma postów tego autora: 4522

i po micie Gwiazdy & sp. z o.o.

@ tyvodar legocki "Pisząc, że żadnym byłym członkom Solidarności nigdy nie przeszkadzały liberalne reformy najzwyczajniej mijasz się z prawdą."

Powtarzasz się z tym mitem. Juz wiemy przecież, że ŻADNEMU solidaruchowi nie będą bardziej przeszkadzać liberalne "reformy", niż przeszkadzała im Polska Ludowa bez bezrobocia, bez bezdomności i bez skrajnych nierówności społecznych.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-27 21:57:21, suma postów tego autora: 4284

bolo - Gwiazda faktycznie wygląda na takiego, który podda się dyscyplinie partyjnej

i zagłosuje np. za podatkiem liniowym.

O niebo lepiej wychodzą Ci wpisy humorystyczne, których masz 95%.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-27 22:06:05, suma postów tego autora: 6195

Pozamiatane

@Nie jestem fanem Polski post-okrągłostołowej ani parlamentaryzmu, dostrzegam jednak subtelna różnicę pomiędzy wyborami parlamentarnymi "wtedy" i "teraz".

W jakiż zawoalowany sposób oddanie uznania Polsce neoliberalnej. Ale tak, to wasza Polska, "ta" subtelna i lepsza od "tamtej". I to tyle w kwestii rzekomego sprzeciwu wobec Polski "Wilczka i Balcerowicza" Gwiazdy, solidaruchów i takich jak ty.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-28 08:46:29, suma postów tego autora: 4284

SN

Co mi lepiej wychodzi, nie mnie oceniać. Gwiazdę szanuję, ale jego droga - od alterglobalizmu do partii Gilowskiej - daje do myślenia.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-28 10:32:34, suma postów tego autora: 4522

bolo - a droga takiego np. Piniora?

Partie prawicowe są w Polsce dość pojemne, z wyłączeniem SLD, do którego wstęp mają wyłącznie osoby, które przeszły test wykrywania betonu w głowie.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-28 12:18:03, suma postów tego autora: 6195

mlm

naprawdę nie wiem czy śmiać się czy płakać nad twoimi "mądrościami". nie mogę wyjść z podziwu nad tokiem rozumowania prowadzącym do konkluzji, że dostrzeganie różnic miezy ustrojem A i B oznacza poparcie dla ustroju B. Zastanawiam się również gdzie widzisz brak sprzeciwu wobec neoliberalnych reform u postaci które wymieniłem z nazwiska. chętnie poznam również przykłady bohaterskiej walki z reformami podjętej przez byłych członków PZPR.

mógłbyś podać jakieś konkrety zamiast urojeń?

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-28 13:50:51, suma postów tego autora: 849

SN

Pinior otwarcie przeszedł na stronę neoliberałów, nie wiem po co w ogóle o nim wspominać.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-28 14:25:58, suma postów tego autora: 4522

++

bolo, może po to, żeby uświadomić sobie, że nie ma żadnych krystalicznie czystych nurtów ideowych?

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-28 17:04:20, suma postów tego autora: 3102

To Pinior

reprezentuje jakiś "nurt ideowy"?

autor: bolo, data nadania: 2011-08-28 18:20:50, suma postów tego autora: 4522

+++

Pinior był trockistą. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-28 19:21:34, suma postów tego autora: 3102

Ależ oczywiście - w latach 80. XX wieku polscy robotnicy opowiadali się za prywatyzacją,

reprywatyzacją, planem Balcerowicza, bezrobociem, bezdomnością i wysyłaniem polskich wojsk na wojny toczone w interesie jankeskich oligarchów. Właśnie dlatego popierali Solidarność, która od razu otwarcie przyznała się do swoich niecnych planów.

"Socjalizm - tak, wypaczenia - nie!" - mówi Wam to coś, co niektórzy Panowie Towarzysze? Robotnicy chcieli prawdziwego socjalizmu a nie jego wypaczonej, PRL-owskiej wersji. Prości, poczciwi ludzie zostali wykiwani przez wierchuszkę Solidarności i PZPR.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-08-28 19:30:17, suma postów tego autora: 213

A jaki nurt

reprezentuje Arłukowicz?;)

autor: bolo, data nadania: 2011-08-28 20:18:11, suma postów tego autora: 4522

bolo - droga Piniora dopiero daje do myślenia

A Ty mówisz, że nie jest warta wspomnienia. Tak wielu trockistów staje się neoliberałami?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-28 20:34:02, suma postów tego autora: 6195

Polak głupi, przed i po szkodzie

@"Socjalizm - tak, wypaczenia - nie!" - mówi Wam to coś, co niektórzy Panowie Towarzysze?

Niestety ale nie wiesz co to jest propaganda i marketing polityczny. "Polska w budowie" "Polacy zasługują na więcej", "Bezpieczne jutro", "Człowiek jest najważniejszy" to najświeższe przykłady. Ale widać, że od 30 lat nic się nie zmieniło i naiwnych nie brakuje.

ps. dziwne, skoro te wszystkie Gwiazdy, Bugaje i inne (nie)świadome narzędzia St. Zjedn. do rozwalania obozu socjalistycznego, jak zapewniają nas "lewicowy antykomuniści" byli (są) tacy lewicowi i prospołeczni, krytykujący każdy objaw kapitalistycznego stosunku do człowieka w PRL-u, dlaczego nie podnieśli hasła "Socjalizm - tak, Kapitalizm - nie". Dziwne? Wcale nie takie dziwne.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-28 22:42:49, suma postów tego autora: 4284

Sumienny uczeń Stalina :)

"droga Piniora dopiero daje do myślenia A Ty mówisz, że nie jest warta wspomnienia. Tak wielu trockistów staje się neoliberałami?"

SUMIENIE NARODU - JÓZEF STALIN

autor: mlm, data nadania: 2011-08-28 22:52:02, suma postów tego autora: 4284

-

a co mnie to obchodzi? ;)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-28 23:14:12, suma postów tego autora: 3102

SN

W Stanach to podobno częste.;)
A ktoś tu namawiał do głosowania na Piniora? Rozmawiamy o Gwieździe.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-29 07:31:53, suma postów tego autora: 4522

PT mlm - potrafi Pan czytać ze zrozumieniem?

To prawda, robotnicy dali się nabrać na marketing polityczny pierwszej Solidarności. Właśnie o tym napisałem. Ale czy można ich winić za obecny burdel? Moim zdaniem nie, bo nie tego chcieli.

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-08-29 10:27:06, suma postów tego autora: 213

Angka

obawiam się, że mlm tak na poważnie, jakaś osobowość autorytarna czy coś w ten deseń.

a że wykładnia jest antylewicowa - pełna zgoda. sam zawsze tłumaczę fanom PRL i ZSRR, że to nie krytyka tychże, a właśnie ich utożsamianie z lewicą jest prawicowym dyskursem.

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-29 10:58:50, suma postów tego autora: 849

bolo - jeden i drugi podobno pobłądzili

a że w Polsce nie ma żadnej poważnej partii lewicowej to startują z poparciem tych, do których ich najbliżej.Miał Gwiazda z Millerem z jednej listy startować, żebyś się go nie czepiał?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-29 11:53:29, suma postów tego autora: 6195

ERRATA

mój wpis adresowany do Angka Leu i dotyczący mlm miał dotyczył dyskusji pod newsem o "znanym angielskim pisarzu". za dezinformację przepraszam, a treść zaraz skopiuję

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2011-08-29 12:36:47, suma postów tego autora: 849

???

"Miał Gwiazda z Millerem z jednej listy startować, żebyś się go nie czepiał?"
Daj spokój.

autor: bolo, data nadania: 2011-08-29 21:25:07, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz