Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Porozumienie ZNP-SLD w sprawie Karty Nauczyciela

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A kto podpisał porozumienie trójstronne ze strony BCC?

.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-28 09:48:17, suma postów tego autora: 6195

No i?

W Polsce nie ma lewicy.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-08-28 10:10:19, suma postów tego autora: 898

Sumik boję się o Ciebie.

Tak się masturbujesz intelektualnie pod każdym wpisem o SLD, że po wyborach z gniewu może ci żyłka pęknąć. Kto wtedy będzie sadził w Afrycę kalarepę za państwowe pieniądze?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-08-28 10:52:34, suma postów tego autora: 1578

Związek Nieudaczników Polski

Bierze obrzydzenie jak sie o nich słyszy.
Broniarz sprzedał paniczom z PO nauczycielskie emerytury, a teraz uważa się za lewice.
Rzygać się chce !


PRAWICOWE SPRZEDAWCZYKI ŁACZCIE SIĘ !!

autor: dzeus, data nadania: 2011-08-28 10:55:51, suma postów tego autora: 1046

Stirlitz - czy już zapomniałeś o tym, jak pod każdym newsem wrzucałeś

swoją ejakulację o PiS? Na sklerozę od oberiby lepszy miłorząb japoński, mój Ty SLD-owski mniejszościowcu :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-08-28 12:14:04, suma postów tego autora: 6195

Wyjaśni mi ktoś po co jest ZNP.

Wyjaśni mi ktoś po co jest ZNP.
Czy nie powinno być tak, że dobry nauczyciel zarabia lepiej niż ten bez talentu pedagogicznego. Takie rozróżnienie trzeba rozwiązywać indywidualnie, a nie przez jakiś związek. Jestem ogólnie przeciwny jakimkolwiek umowom zbiorowym, które krzywdzą ludzi pracowitych.

autor: kacek, data nadania: 2011-08-28 13:45:36, suma postów tego autora: 12

Umowa zbiorowa.

Największą jaką znam to konstytucja :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-08-28 17:28:06, suma postów tego autora: 3566

To $LD nie ma mojego głosu

gdzie robotnicza równość, każdy pracownik chciałby mieć swoja kartę, wybaczanie ale pracownik kasowy biedronki jest bardziej zmęczony po 4h niż(na)uczyciel
Obecnie szkoła bardziej niszczy dzieci.

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2011-08-28 19:29:30, suma postów tego autora: 306

dobry więcej slabszy mniej

a oceni do dyrektor? Lepszy lepiej gorszy gorzej.
A tego dyrektora urzędnicy i rodzice - lepsi lepiej, gorsi gorzej, itp. itd.
Takie wypowiedzi to smutny przykład skutecznego prania mózgów.

autor: kontras, data nadania: 2011-08-28 22:17:21, suma postów tego autora: 1774

O, kolejny...

który pomylił korwin.fora.pl z lewica.pl. Najlepiej różnicujmy na wszelkie sposoby. Płeć, kolor oczu, włosów. Dlaczego pracodawca każdemu pracownikowi ma płacić tą samą stawkę? Dlaczego nie może miec kaprysu płaceniu wyższym więcej, a niższym mniej? Mężczyznom więcej, kobietom mniej. Młodszym więcej, a starszym mniej? Szatynom więcej, a blondynom mniej? "Talent pedagogiczny"? Jak to zważyć, zmierzyć, obliczyć? Średnia ocen uczniów? A co jak "lepszy" pedagog jest bardziej surowy, a "gorszy" na lewo i prawo stawia wysokie oceny za byle co? Najlepiej usankcjonować prawnie dyskryminację i niech każdy dostaje wg widzimisię pracodawcy. W marketach już są tzw. "premie uznaniowe", które nijak nie zależą ani od wydajności, ani jakości pracy. Zazwyczaj taka premię dostaje ten, kto jest większym dupolizem albo konfidentem, a najlepiej jedno i drugie.

autor: fancom, data nadania: 2011-08-29 03:14:05, suma postów tego autora: 1424

To że kiepscy pracownicy chcą zarabiać tyle co dobrzy to ja rozumiem

Nie rozumiem tylko co w tym lewicowego.

autor: west, data nadania: 2011-08-29 08:08:18, suma postów tego autora: 6710

.

Nie to bym bronił nauczycieli, ani to mój wóz ani przewóz, ale prawda jest chyba taka, że nauczycieli nie ma jak obiektywnie ocenić. No bo jak mierzyć efekty ich pracy? Postępami uczniów? One zależą przede wszystkim od samych uczniów. Od ich cech INDYWIDUALNYCH: inteligencji, zainteresowania danym przedmiotem, zaangażowania, postaw wyniesionych z domu itp. Nauczyciel, choćby i nie wiem jak się starał, z ucznia po prostu tępego, leniwego i złośliwego niewiele zdoła wykrzesać. Domaganie się oceny nauczycieli po postępach uczniów jest moim zdaniem roszczeniem typowym dla naszego (z góry przepraszam) kolektywnego liberalizmu.

autor: Bury, data nadania: 2011-08-29 12:33:27, suma postów tego autora: 5751

Polskie

nauczycielstwo z Partią:)
Zupełnie jak za Towarzysza Edwarda.
Czy Związuś upadł, czy mi się tylko tak śniło?

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-29 13:48:04, suma postów tego autora: 20871

Jak Solidaruchy sprzedawały się PiS

to wszystko było ok. Problem pojawił się, gdy Duda uznał, że jednak przegięli i chciał wprowadzić trochę niezależności. Zdrajca!

autor: Pikos, data nadania: 2011-08-30 13:01:10, suma postów tego autora: 876

Za to

postkomunistyczne związki zawodowe nadal odwdzięczają się Partii za majątek ukradziony "solidaruchom", ktory od Niej dostały w nagrodę za wierną służbę.

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-30 14:35:44, suma postów tego autora: 20871

ABCD

A który to majątek komunistyczne związki zabrały pannie "S"? Chcesz mi powiedzieć, że przez niecałe półtora roku swej działalności, NSZZ była w stanie uzbierać ze składek na tyle dużo, że po '89 roku mogła przyznać się do połowy całego majątku związkowego? A może w trakcie tzw. solidarnościowego karnawału panna "S" nie omieszkała przyjąć bratniej pomocy finansowej od Watykanu oraz Waszyngtonu - stolic dwóch najbardziej prozwiązkowych państw świata? I od razu zastrzegam - jeśli tak, nie mam jej tego za złe. Każdy orze jak może. Tylko nie zarzucaj komunistycznym związkom, że bratały się z tą czy inną formacją. Bo tylko potwierdzasz pisiorską mentalność Kalego.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-08-31 09:08:30, suma postów tego autora: 1073

Czy nie ma tu żadnego ...... rzetelnego komentatora

...... a komentują ultralewicowe i ultraprawicowe bubki.....

przepraszam ale poza Burym nie ma żadnego komentarza, z którym

można by polemizować ......czy wspierać :(

Tak się składa, że jestem starym Belfrem z rodziny belferskiej
sięgającymi II RP.

Komentarze w tym temacie większości to bełkot.....
pokazujący nieznajomość tematu, który się komentuje
...... oraz poziom gimnazjalistów w komentarzach
rodem z ...... portali wp.pl, onet.ol czy o2.pl.

Do Burego ...... cieszy mnie, że mimo lekkiej niechęci
do edukacji konwencjonalnej czasami masz rację ...... co do uczniów.


Pozdrawiam myślących i komentujących.

jacekx socjalista naiwny

Ps. Wina jakości komentarzy na lewica.pl leży chyba po stronie Redakcji.
Po prostu głupie, bezsensowne i ...... bełkotliwe komentarze
trzeba cenzurować a notorycznie bełkoczących banować ......
:(



autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 15:45:37, suma postów tego autora: 3088

Komunizmu nie było ...... a

socjalizm a la PRL padł ...... ponad 20 lat temu

a ty 4 Litery ciągle prawicowo pierdzisz ......

o jakimś czarnym ludzie czyli postkomuniźmie:)

Blekotu się najadłeś ......?

jacekx socjalista naiwny

Ps.
Czy kiedyś 4 ABCD zamilknie Twój ideologiczny
bełkot i zaczniesz pisać ..... komentarze do tematów
a nie do osoby ...... czy też kicze propagandowe :)






autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 16:19:24, suma postów tego autora: 3088

Errata jackax

Tak się składa, że jestem starym Belfrem z rodziny belferskiej korzeniami sięgającej II RP.

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 17:50:08, suma postów tego autora: 3088

jacekx,

jesteś przesadnym optymistą.
Realsocjalizm padł w tych wymiarach, których nikt nie chcial bronić (kolektywizm gospodarczy), ale w innych - że tak powiem, bardziej realnych - jak zależność od Moskwy, dominacja pozalegalnie działających służb specjalnych trzyma się całkiem nieźle.

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-31 18:06:49, suma postów tego autora: 20871

szerszeń,

za jakie pieniądze OPZZ kupił sobie pałac w centrum Warszawy (ul. Kopernika), który wynajmuje bankom prywatnym?

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-31 18:07:59, suma postów tego autora: 20871

4 Litery..... jeszcze jedno

ZNP ma początki w 1905 roku ( wówczas PZN - powstał z 1 na 2 października potajemnie w małej ludowej szkółce w Pilaszkowie pod Łowiczem, aby ustalić zasady wspólnej walki o polskość szkół).
Sama nazwa ZNP sięga 1930 roku i związek ten wówczas miał charakter lewicowy.

Dlaczego tak uważam?

Bo posiadał program o dwóch głównych kierunkach programowych:

a) walka o powszechną obowiązkową i bezpłatną szkołę dążącą do nowoczesności form, treści i metod nauczania

b) walka o wysoką pozycję nauczycieli poprzez umożliwienie im wyższego wykształcenia, odpowiednio wysokie wynagrodzenie, stabilizację prawną ( obecnie Karta Nauczyciela) i socjalną.

jacekx socjalista naiwny

Ps. Prawicowe Bubki chciałyby aby Belfer za niewielkie pieniądze wspaniale edukował od świtu do nocy ich dzieci ......

Tym co nie wierzę niech sprawdzą .....
Polski belfer w stosunku do swych kolegów w UE zarabia chyba najniżej ..... jesteśmy w zarobkach za Anglikami, Niemcami, Francuzami, Beneluxem, Skandynawią, Włochami, Hiszpanami, Grekami, Czechami, Węgrami, Bułgarami, Łotyszami (?) a chyba jedynie przed Litwinami.


autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 18:32:07, suma postów tego autora: 3088

Jednak .....bełkot

Bełkot prawicowy a la ABCD

cytat__________________________
Realsocjalizm padł w tych wymiarach, których nikt nie chcial bronić (kolektywizm gospodarczy), ale w innych - że tak powiem, bardziej realnych - jak zależność od Moskwy, dominacja pozalegalnie działających służb specjalnych trzyma się całkiem nieźle.
___________ koniec cytatu

jacek socjalista

Ps.
Ha, ha........... CIA nie istnieje to aniołek z USA ..... to nie służby specjalne :)

autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 18:41:04, suma postów tego autora: 3088

CIA

istnieje, ale w Polsce gra rolę mocno trzecioplanową. Niestety, gdyż od WSI czy FSB jednak się trochę różni in plus.

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-31 19:12:36, suma postów tego autora: 20871

4 Litery

CIA ...... nie wspierało Solidarności ...... ?

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 19:43:08, suma postów tego autora: 3088

Errata jackax

Polski belfer w stosunku do swych kolegów w UE zarabia niewiele ..... jesteśmy w zarobkach za Luksemburgiem, Niemcami, Anglikami, Irlandią, Francuzami ,Austrią , Beneluxem , Skandynawią, Włochami, Hiszpanami, Portugalią, Grekami ,Cyprem ,Maltą , Czechami ,Słowenią , Węgrami ,Estonią , Bułgarami, Słowakami ,Łotyszami (?) a chyba jedynie przed Słowakami ,Litwinami i Rumunami.

_____________ cytat
Wiem, to wszystko wygląda bardzo nieładnie, tylko kasa kasa i kasa, ale pomyślcie i zastanówcie się sami, czy gdyby podszedł do was bezdomny i zaczął mówić piękną polszczyzną, bądź recytować wspaniałe wiersze, co byście o nim pomyśleli? Ja bym pomyślał, że nauczył się na pamięć czegoś, czego nie rozumie, że oszalał i szybko odszedłbym jak najdalej. A czemu jedne imprezy sportowe są bardziej prestiżowe niż inne, czemu jedne turnieje tenisowe są "wyżej" niż inne, a bo większe są nagrody, większe stawki i co za tym idzie lepsi gracze. Uczniowie patrzą w tych samych kategoriach, "nie będę słuchał osoby, która nic w życiu nie osiągnęła, która została biednym nauczycielem", "ona nic nie wie o życiu, uczy mnie tych samych niepotrzebnych rzeczy co każdy inny biedny nauczyciel", "mój tata nie słuchał nauczycieli, a zarabia teraz 10 razy więcej od nich".

..............


Im bardziej rozwinięty kraj, tym więcej zarabiają nauczyciele w stosunku do innych zawodów. Nic nie da jeśli napiszę, że w Niemczech nauczyciel zarabia grubo ponad 12 tys miesięcznie, w Norwegii i Szwecji i innych krajach Unii Europejskiej podobnie. Bo przecież nauczyciele to nieroby, mają wakacje i w ogóle są źli i niedobrzy. Ale uczą nasze dzieci, więc czemu mamy do nich tak mały szacunek? Polscy nauczyciele nie tylko zarabiają mniej w Unii Europejskiej, zarabiają nawet mniej niż w Chile czy Meksyku. W Luksemburgu średnie zarobki nauczyciela to w przeliczeniu ponad 20tys zł miesięcznie, w Szwajcarii ok 14tys zł, w Niemczech ponad12 tys. W Anglii nauczyciel zarabia średnio cztery razy więcej niż w Polsce, w Czechach dwa razy więcej. Dane o zarobkach pochodzą z raportu OECD "Education at the glance 2006" ..........
Plasujemy się na samym dole w Europie i nie tylko.
________________ koniec cytatu link http://pokazywarka.pl/nauczyciele/

Należy pamiętać, że zarobki nauczycieli w Polsce od czasu raportu OECD "Education at the glance 2006" się zmieniły o ok. 300 zł tj ok. 75 Euro.




jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-08-31 19:56:40, suma postów tego autora: 3088

ABCD

Przypuszczam, że Kopernika było kupione za polskie złotówki. A skąd OPZZ wziął pieniądze? Odpowiadam: ze składek zbieranych przez CRZZ od '45 roku. Zważywszy na liczebność związków branżowych i okres zbierania składki - no problem. Dla uściślenia informacji pana doktora - lokale w budynku na Kopernika nie wynajmuje OPZZ tylko Fundacja Porozumienie. Słyszałeś o czymś takim?
A teraz odpowiedz skąd panna "S" miała pieniądze na siedzibę KK w Gdańsku i setki innych lokali, dlaczego przyznała się do połowy majątku, na który nie wydała złamanej kopiejki i wytłumacz, dlaczego kolaborowała z Watykanem i Waszyngtonem przeciwko swojemu państwu i legalnym, uznanym na arenie międzynarodowej władzom.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-01 12:13:45, suma postów tego autora: 1073

Obowiązek szkolny to relikt zbrodniczego socjalizmu!

Mój Tato żadnej szkoły nie ukończył, a mimo to założył firmę Kogucik i zarabia 10 razy tyle co przeciętny belfer homo sovieticus. Dzieci ludzi młodych, zdolnych z wielkich miast w POlsce A mają IQ>200, więc bez problemu POradzą sobie w życiu bez POstPRL-owskiej "budy". Szkoła może być przydatna mało inteligentnym dzieciom wyborców moherów lub komuchów, którzy mają IQ

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2011-09-01 12:45:01, suma postów tego autora: 231

A kysz ..... Tefalenie ...... a kysz

Podwójny agencie ...... prawaku pachnący !!!

spadaj do ...... a kysz

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-09-02 00:33:56, suma postów tego autora: 3088

@Paszport Tefałenu

Kogucik SC, SJ, SA? A poważniej: nie wszystkie małe firmy (bo chyba korporacji ten "twój tato" nie założył?) są takie złe. Często uczciwiej jest zarabiać w ten sposób niż np. jako urzędnik kapitalistycznego państwa.

autor: Bury, data nadania: 2011-09-02 11:14:27, suma postów tego autora: 5751

Jacekx,

jak tak bardzo nienawidzisz tych uczniów to po co zostałeś tym belfrem, jak to ładnie mówisz, tak dworkowo - przedwojennie?

Zgoda z fancomem oczywiście, ale jednak chyba więcej jest złych (pod wieloma względami złych, np. podłych) nauczycieli niż tych, demonizowanych przez różnych "przedwojennych belfrów z rózgą", uczniów.
A nawet jeśli nie to ani jeden zły człowiek nie powinien nigdy zostać nauczycielem, a jakoś dziwnie właśnie tacy ciągną do tego zawodu (podobnie jak np. do zawodu policjanta, nie mówiąc kim trzeba być, żeby z własnej woli zostać komornikiem).

autor: Getzz, data nadania: 2011-09-02 12:20:52, suma postów tego autora: 3554

szersZeniu,

trudno polemizować z tym grochem z kapustą. Dość powiedzieć, że składki na komunistyczne związki zawodowe były ściąganym administracyjnie haraczem, podstawianie fundacji-widma zamiast swojej struktury jest starym chwytem postkomunistycznych aferałów, a uznanie na arenie międzynarodowej miała też Trzecia Rzesza, co nie zmienia faktu, że ludzie z nią walczący byli bohaterami.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-02 19:29:12, suma postów tego autora: 20871

Getzz

złych ludzi jest wszędzie więcej.
Zawody nic tu niewiele tu mają do rzeczy.
Do zawodu nauczyciela garną się głównie kobiety, które chcą trochę mniej pracować i trochę mniej zarabiać - co w sumie nieźle o nich świadczy w dzisiejszych czasach.

autor: kontras, data nadania: 2011-09-02 20:25:54, suma postów tego autora: 1774

ABCD

Doktorku, oczywiście, że trudno ci polemizować. Tak to jest, kiedy nie ma się argumentów. A w zasadzie ma się jeden: JarKacz jest odpowiedzią na wszystko. Administracyjnie to rozgrabiany jest majątek państwowy i prywatny przez działalność komisji majątkowej ustanowionej między innymi przez twojego idola. Co do fundacji - widma: sięgasz pamięcią do Fundacji Prasowej Solidarności? Rozumiem, że to z aferałami nie ma nic wspólnego, bo jak JarKacz zwijać to być dobry uczynek. Czy bohaterami byli również żołnierze 1 Armii WP? Skoro walczyli z III Rzeszą to wg ciebie tak.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-02 20:35:19, suma postów tego autora: 1073

Getzz ............ pisz z sensem i nie obrażaj belfrów

.....chyba, że do szkoły miałeś pod górkę...... :(

Piszesz językiem z wp.pl ..... no może z o2.pl.

Jak zaczniesz pisać z sensem to podyskutujemy ......

Nie wciskaj w moje usta słów które nie powiedziałem ......
poza tym mam dobry kontakt z uczniami ...... i raczej jestem lubianym Belfrem :( ...... co więcej lubię swój zawód

Pracowałem w swojej ponad 30 letniej przygodzie ze szkołą we praktycznie wszystkich typach szkół od zerówek do ludzi dorosłych ...... więc wasz Geetz bełkot o szkole w komentarzu
jest ...... irytujący


jacekx socjalista naiwny

Ps. Swoją pracę w szkole ...... trochę przepłaciłem zdrowiem

..... i powiem tak jak napisano w mojej ulubionej powieści Nad Niemnem ...... zdrowie poszło mi na suche lasy :)

autor: jacekx, data nadania: 2011-09-07 22:27:58, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz