Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lublin, Świdnik: Konferencja prasowa PPP i pikieta WZZ "Sierpień 80" (film)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Gdzie można znaleźć listę kandydtatów PPP z Lublina?

Na zenonmowi.bloog.pl dali na razie listę z Podlasia. Zgodnie z zapowiedzią tzw. Telewizji Narodowej, a brew zaprzeczeniom pewnego trolla na lewica.pl, pierwsze trzy nazwiska to katonarodowa prawica. Polecam samodzielnie sprawdzić.
Jak to wygląda w Lublinie? Jest tam choć jeden lewicowy kandydat?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-03 23:10:39, suma postów tego autora: 6205

Wolter powiedział kiedyś:

Głęboko nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale oddałbym życie (tu przesadził) byś mógł je głosić. To ładne słowa. Wiadomo Wolter Traktat o telerancji itd.
Ale czy ktoś stosując się do jego mysli nie poszedł zbyt daleko?
Bo ta lista PPP na Podlasiu to wyglada tak jakby "lewicowa" PPP wyznawała zasadę: Głęboko nie zgadzam się z tobą katoprawico, ale oddam ci 3 pierwsze miejsca, byś mogła zając miejsce przy żłobie?
Czy nie przeginają z tą tolerancją? Czy to jeszcze jest tolerancja czy coś innego? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-03 23:25:48, suma postów tego autora: 6205

...

Oto lista kandydatów PPP w Lublinie i reszcie okręgów

autor: jakobin, data nadania: 2011-09-04 00:20:31, suma postów tego autora: 319

...

http://partiapracy-wybory.pl/?skelMod=ModElections&marker=SEJM2011&pid=11&mmid=385

autor: jakobin, data nadania: 2011-09-04 00:22:29, suma postów tego autora: 319

+

Spokojnie. Telewizja Narodowa mówiła o oszołomie z PPN niejakim Czeczotkowiczu. Natomiast ekscytowanie się ludźmi z KPN jest zabawne, bo to oni przecież zakładali PPP. Nawiasem mówiąc KPN jeszcze w latach 90. przyjął program socjaldemokratyczny autorstwa W. Błasiaka. Nie dziwi też na listach PPP obecność ludzi z Samoobrony.
W każdym razie ja głosowałbym na Samoobronę, gdyby u mnie startowała. Ale w obecnej sytuacji będę głosował na PPP.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-04 07:26:39, suma postów tego autora: 3102

Angka

A głosuj sobie na kogo chcesz. Tobie narodowe klimaty zdaje się nie wadzą. Ja natomiast w wyborach udziału nie wezmę i patrzę na to wszystko jak na część cyrku z pajacami biegającymi z partii do partii by się tylko przy paśniku załapać.
Ale tak, po pierwsze. Ten Czeczotkiewicz nie mówił wcale, że jest kandydatem PPP tylko pełnomocikiem wyborczym Ziętka. Może wyszukuje mu nowych Kononowiczów na listę?
Po drugie, jeśli czytałes o tych ludziach z czołówki listy to nie mogłeś zauważyć, że Samoobrona u nich to tylko jeden z epizodów. Z wyborów na wybory ci ideowcy łapią się szyldów od Samoobrony poprzez chrześcijańskich demokratów, PPChD, PiS po LPR. Jak Ci to nie przeszkadza to głosuj.
Myślę, że trudno powiedzieć i odszukać informacje nt. pozostałych kandydatów, bo rasowi narodowcy to raczej zupełnie nieznani ludzie. Są tam też jacyś biznesmeni.
Zauważ też, że ten news jest niby o prezentacji kandydatów PPP w Lublinie a... nie prezentuje żadnego z nich. Napewno nie ma się czym chwalić ale może jest i co ukryć?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 10:10:19, suma postów tego autora: 6205

A jednak

W sytuacji braku silnej i masowej partii radykalnie-lewicowej, należy poprzeć partię na drodze do bycia lewicą. PPP popełnia wiele błędów, których można by uniknąć. Ale nie ma innej opcji. To partia w budowie.

Dobrze, że działacze Samoobrony startują z list PPP.

Start byłych działaczy KPN nie dziwi - są w PPP od lat. I co z tego, że są i że startują? Radykalni lewicowcy też tam są.

Zagłosuję na PPP.

PS. @Jarku (sierpie_i_młocie), przynajmniej nie kłam. Bo jeśli kłamiesz, to kto da wiarę Twojej prawdomówności i przyzna Ci rację? Jarku, wydaje mi się, że na praniu swoich brudów już nic nie ugrasz. Po prostu temat został tak mocno wyeksploatowany (dzięki Twojej dobrze wykonanej robocie), że chyba tylko ludzie o poważnych problemach psychicznych mogą się tym ekscytować.

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-04 10:27:19, suma postów tego autora: 126

Anakondo

Nie wiem kim jesteś, ale wystarczy mi to, że uciekasz w wycieczki ad personam. Nie uciekasz w te wycieczki gdy krytykuję SLD i każdą inną zgraję, która chce się dorwać do żłobu, to wnioskuję, że jesteś członkiem tej partii. Pominę nawet to, że walisz ad personam zupełnie nie przejmując się tym, że to nie moje personam:-)
Skupmy się na tej drodze do budowy lewicowej partii. Partia ma już ponad 10 lat. Sam ten szyld już chyba 7. I co zbudowano w tym "krótkim" czasie? Znane nazwiska na listach? Prawica na tych listach? No ok może i teraz nie skrajna ale bez wątpienia prawica, ludzie bezideowi biegający od partiido partii? Gdzie program? Nie wyciągaj tematu, którego ja tu wcale nie poruszam ale odnieś się do pytania co ma wspólnego z lewicą partia, która czołowe miejsca na liście oddaje prawicy? Jak taka droga ma doprowadzić tę partię do lewicy? A przecież wiesz, że nie tylko ja ale i wielu komentatorów tutaj nie rozumie tej "logiki", że jak obsadzimy listy prawicą to staniemy się lewicą???!!!
Ze swej strony namawiam i będę przekonywał do bojkotu albo przynajmniej oddawania nieważnych głosów. Zakończe włóczykijasem. Nie ma w tym kraju, wśród tych co pchają się do żłoba nic sobą nie reprezentując, ani lewicy ani prawicy. Są prawie wyłącznie aparatczycy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 11:07:40, suma postów tego autora: 6205

Wiesz co was różni z SLD?

W sumie niewiele. Łączy was bezideowość waszych kandydatów. U was dodatkowo wyraża się ona w braku programu! Od 7 lat!!??? Ten brak programu pozwala każdemu startować z tych list. Bo przy braku programu jedynym programem jest władza. Tak od początku działa ta wyborcza korporacja. Przy braku programu w jednej partii jest miejsce i dla trockisty i dla faszysty. Czemu nie? Przy braku programu przecież dla każdego ta partia może być partią "w budowie" rzeczy kompletnie różnych... Byleby akceptować statut, że "partia stoi na straży interesu narodowego";-). Widziałem, że logo Wam się zmieniło na takie biało-czerwone? Kolejny zwrot?:-)
A co was różni? Że na listach SLD choć to również ludzie zupełnie bezideowi to nie znajdziesz tam ludzi z lprowską czy inną prawicową przeszłością...

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 11:22:24, suma postów tego autora: 6205

SiM

Mówmy szczerze:

Tobie narodowe klimaty wadzą od kiedy nie płacą

Jak płacili nie wadziły tylko Ikonowicz bardziej wadził.


Bądźmy kur@$ szczerzy.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-04 11:38:30, suma postów tego autora: 2743

...

Młocie...
41 okręgów, w każdym 15-20 kandydatów, a ty stwierdzasz, że wszyscy kandydaci PPP są bezideowi... Albo jesteś z ABW i każdego znasz, albo coś z twoją główką nie jest w porządku. Przypuszczam, że to drugie, skoro oceniasz motywacje kandydatów SLD i PPP -w obliczu gdy pierwsi wiedzą, że albo sami wejdą do sejmu, albo ich koledzy zapewnią im synekury, a drudzy wiedzą jaka jest szansa przekroczenia progu...

autor: jakobin, data nadania: 2011-09-04 11:50:39, suma postów tego autora: 319

@

Inni o kandydatach:

http://cia.media.pl/ciekawy_kandydat_polskiej_partii_pracy_sierpien_80

autor: 1234, data nadania: 2011-09-04 12:26:07, suma postów tego autora: 873

On stwierdza ze

bezideowi bo sam kiedys kandydowal.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-04 12:40:31, suma postów tego autora: 2743

Warzecho

Ja się pierdołami nie zajmuję i nie kandyduję i kandydować nie mam zamiaru.
Jednak nawet ja nie twierdzę, że przez sam fakt, że ktoś kandydował jest bezideowy. Bezideowi są ludzie, dla których szyldy i ideologia nie ma żadnego znaczenia i idą na te, na których dostają miejsca. Zwłaszcza jeśli ta ich "ideowa" giętkość, to pole "taktycznego" manewru, rozciąga się od skrajnej prawej do skrajnej lewej ściany bez żadnych ograniczeń. Nie oczekuję, że skrytykujesz swoją partię, ale proszę odpowiedz tak abstrakcyjnie - jakie ma idee człowiek, który raz kandyduje z LPR, PiS, Zchn a innym razem z lewicy? Czym jest taka "lewica", która pierwsze miejsca oddaje takim ludziom?
I jeszcze łatwiejsze pytanie (jeśli potraktujesz je abstrakcyjnie to odpowiedź jest banalnie prosta i oczywista)... jakie idee ma taka "lewica"?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 13:10:40, suma postów tego autora: 6205

1234

Pod tym linkiem na CIA jest to samo co na Zenon Mówi. Trudno powiedzieć kto kogo cytuje.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 13:15:20, suma postów tego autora: 6205

Chwyty marketingowe

Nowe logo PPP jest teraz wszakże bardzo patriotyczne i podobne do tego, którym posługuje się SLD. Hasłem "ONI SIĘ KŁÓCĄ - MY WYBIERAMY PRZYSZŁOŚĆ" równie dobrze mogłoby się posłużyć PSL. Jak wiadomo przecież PSL się nie kłóci, a inni kłócą, "skłócają naród", "wywołują niepotrzebne kłótnie". Czyżby PPP podpatrując kampanie wyborcze tych formacji, sięgnęło po ich wypróbowane sposoby przyciągania czyli urabiania potencjalnych wyborców? Fakt, że PPP "stoi na na straży polskiego interesu narodowego" właściwie został tylko potwierdzony w jej obecnym haśle wyborczym. PPP wybiera przyszłość narodu, który nie kłóciłby się, wspólnymi wysiłkami budowałby Polskę. Dobór kandydatów na listach wyborczych PPP też w związku z tym nie powinien dziwić. Są to kandydaci, którzy unikają zbędnych kłótni ideowych, sporów o obecną istotę czy wizję społeczeństwa.
Są to ludzie, którzy wszakże mają "zasługi na lokalnym podwórku". PPP tak jak inne formacje polityczne w Polsce jest partią na tyle pojemną i jakże narodową, że otwiera się na wszystkich, którym zależy na "ochronie interesu narodowego" a może nawet "ochronie orła białego" (przepraszam, z orła już zrezygnowano). Stąd pojawiają się na jej listach byli działacze Samoobrony czy LPR. Naiwni dalej wierzą, że to formacja będąca "na drodze do bycia prawdziwą lewicą" z byłymi prawicowymi działaczami na listach wyborczych. Jeszcze inni cieszą się z tego tzw.sojuszu ekstremów... Takie oczekiwania na tzw. prawdziwej lewicy pokazują tylko w jakim znajduje się ona marazmie, chwytając się byle czego i byle kogo.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-04 13:26:10, suma postów tego autora: 1212

Andrzeju

"Dobór kandydatów na listach wyborczych PPP też w związku z tym nie powinien dziwić. Są to kandydaci, którzy unikają zbędnych kłótni ideowych, sporów o obecną istotę czy wizję społeczeństwa."
dodać trzeba, patrząc na ich życiorysy, że przychodzi im to wyjątkowo łatwo, bo są wolni od jakichkolwiek idei.
Dżizus! Przecież nie chodzi mi tu tylko o PPP (bardziej się nią irytuję bo chce robić za lewicę) ale o wszystkie partie i większość ich kandydatów. W mniejszym lub większym stopniu. I dlatego wołam - zanegujmy taki porządek konstytucyjny!!!!
Dość tej paranoi naszym kosztem! Je...ć taką demokrację!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 13:48:29, suma postów tego autora: 6205

"przepraszam, z orła już zrezygnowano"

Nieprawda orzeł jest jedynym oficjalnym symbolem tej partii. Zajrzyj do ich statutu. On się trochę teraz ukrył i czeka spokojnie by rozwinąć skrzydła. Nie mogą mówić, że nie mieli czasu tego zmienić tak jak mówią, że nie mają czasu napisać programu itd. W 2009 mieli kongres. Kongres ani nie wyrzucił orła ani tego interesu narodowego. To, że tak pozostało jest ich świafomą decyzją. Nikt tego nie głosował, nikt z ich rzekomo lewicowych członków nie podniósł tej sprawy gdy jednego dnia na kongresie mogli to załatwić. Teraz powiedzą ci, że się nie da, bo to może zrobić tylko kongres a następny jest za 20 lat? Czy po śmierci przewodniczącego? Nie pamiętam jak to dokładnie mają w statucie;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 13:56:47, suma postów tego autora: 6205

*

Bezideowi są ludzie, dla których szyldy i ideologia nie ma żadnego znaczenia

Jestes idealnym przykladem i tyle.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-04 14:05:21, suma postów tego autora: 2743

++

Co wy tak z tym orłem? To nie wiecie, że orzeł BEZ KORONY jest symbolem polskiej lewicy od czasów powstania krakowskiego 1846 roku (tego, o którym sam Marksa pisał, że go popierają komuniści)? Potem pojawił się - choć tylko na chwilę - na sztandarze Tymczasowego Rządu Ludowego w 1918 r. wprowadzony przez radykalnego lewicowca Thugutta (prawica mówiła wtedy, że "czasów Thugutta orzeł się zmienił w koguta"), potem na odznakach Dywizji Kościuszkowskiej, wreszcie w godle PRL.
No tak, ale dla tru-lewicowców jedyny godny symbol to sierp, młot i goła baba pod palmą. ;)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-04 14:09:42, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

Ale już pomijając to SiM po raz kolejny bezczelnie kłamie, bo na kongresie zmieniono symbolikę, zresztą była to jedna z pierwszych decyzji które tam podjęto. Co zresztą dość łatwo sprawdzić w sądzie.

autor: SzymonM, data nadania: 2011-09-04 14:13:28, suma postów tego autora: 915

"Płynny światopogląd"

Młotek teraz namawia do bojkotu, a ja, i być może nie tylko ja, pamiętam jak się podniecał koniecznością wybierania "mniejszego zła"...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-09-04 16:22:56, suma postów tego autora: 3566

Angka

A nie widzisz różnicy w symbolice państwa a symbolice partyjnej? Co do tej symboliki, która powinna być lewicowa w lewicowej partii, ma to jakie orły nosi wojsko?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 16:56:12, suma postów tego autora: 6205

A tak poza tym jakobinie

tak powaznie. Jak można byc ideowym kandydatem tej czy innej partii, jeśli nie zna się jej programu, bo ona go nie ma??? No jak? Jakiej idei się wtedy służy?
Czy czasem nie idei władzy? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 17:02:05, suma postów tego autora: 6205

Jarku

Błagam, apeluję, proszę: przestań pajacować.

Wiesz, co to znaczy partia w budowie? Wiesz doskonale, bo sam tę partię tworzyłeś, ale przegrałeś; skończyło się typową personalką.

Po co to pajacykowanie? Chcesz popajacykować - idź na forum ZSP, czyli na stronę o najwłaściwszej nazwie, jaką można było wymyślić: CIA. Tam podyskutuj, przeprowadź analizę polityczną poziomie pankowego zine'a, nie wiem, może sobie pokrzycz "PPP złe, faszystowskie, bleeee".

Jeśli natomiast chcesz rozmawiać, a widzę, że używasz czasami ważnych i mądrych argumentów - to rozmawiajmy. Powtórzę: nie pajacuj. Szkoda czasu i Ciebie, bo fajny facet jesteś.

PPP - bardzo źle, że na listach są takie egzemplarze, jak ten "zakręt", o którym jest w linku 1234. Takie problemy są, gdy partia musi wystawić 500 kandydatów, a nie 5. Czy to obnaża słabość partii i jej bezideowość? Poniekąd tak, ale nie absolutnie tak - bo problem polega na czymś innym: walka o ideowość tej partii się po prostu toczy nie tam, gdzie powinna.

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-04 17:12:58, suma postów tego autora: 126

W jakiś sposób

jestem związany ze środowiskiem PPP/Sierpnia 80 od 2006. Nie wstąpiłem nigdy do partii chociaż byli tacy co w międzyczasie wstąpili i wystąpili. Nie jestem rzecznikiem ugrupowania bo trudno bronić to co się czasem wyprawia ale działalność SiM jak widzę to mnie wstrzącha gorzej niż na kacu.

Typ który zaczął od ciągłego plucia na Ikonowicza i wychwalania PPP do absurdalnego poziomu teraz nawet przy Kadaffim teraz powiesi psa na Ziętku . Jeśli to takie straszne środowisko jak piszesz to trzeba być nieskonczenie nie wiem jakim niedobrym żeby w jakiś sposób kiedyś do tego rękę przykładać.

PS.

Idź sobie na blogu teraz napisz że mi Ziętek komputer kupił.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-04 17:46:31, suma postów tego autora: 2743

...Młocie

..."Jakiej idei się wtedy służy" ...Otóż ja nie służę żadnej innej idei ponad tę, którą sam głoszę i popieram. Niezależnie od tego z jaką partią będzie mi aktualnie po drodze. Teraz jedyną partią, która stoi na straży interesów pracowniczych jest PPP i ją popieram. Program można zawsze spisać, ale co z tego wynika? PPP, w przeciwieństwie do SLD, dowodzi w działaniach związkowych, ze broni interesów pracowników, a nie biznesmenów. Kto tu służy idei władzy, podpisując porozumienia z BCC ?

autor: jakobin, data nadania: 2011-09-04 17:52:14, suma postów tego autora: 319

+++

Sierp, muszę ci coś wyznać. Otóż przy całej głębokiej różnicy światopoglądów między nami to cenię cię, bo uważam, że myślisz samodzielnie a w twoich postach jest wiele rozsądnych obserwacji i trzeźwych wniosków. Ale gdy zaczyna się temat PPP to normalnie ziejesz ogniem i toczysz pianę. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-04 18:51:50, suma postów tego autora: 3102

nie wymagajmy doskonałości

Skoro wątek rozpoczęto od Lublina, to nie analizując wszystkich kandydatów, bo to zajęłoby tu za dużo miejsca, wystarczy spojrzeć tylko na 1, by zaspokoić nawet najbardziej wymagające definicje lewicowości. W kwestii kandydatów proweniencji Samoobronnej, to każdy kto śledzi choć lewicę.pl lub najlepiej Lewicę w Polsce w ogóle, wie, że żadna partia nie spełnia wygórowanych (w porównaniu z prawicą) kryteriów, przy czym uczciwie trzeba podkreślić, że PPP brakuje w zasadzie jedynie medialnej siły przebicia (bo kręgosłup moralny ta partia ma), przez co często nawet lewicowcy, którzy mają prawie identyczny program ekonomiczno-społeczny ulegają wrogiej PPP propagandzie, a tzw poszukujący czują się często zmuszeni rozczarowaniami do licznych zmian barw partyjnych. Wbrew pozorom dotyka to równie często karierowiczów oportunistów (których nie mam tu na myśli) jak ideowców. Osobiście z pozycji radykalnie paradygmatycznej nie przeszkadza mi obecność byłych członków Samoobrony na listach PPP, ponieważ nie są to nuworysze parlamentarni lecz szczerze lewicowe tzw doły. Przymykam oko na były KPN i ZChN, bo pozostało im tylko sztywniactwo, a ono nie jest grożne. Drażni mnie natomiast wyjątkowo nowe logo, nawet jeśli nie mam problemu neofity pt patriotyzm czy internacjonalizm, bowiem nie kojarzy się ono wyłącznie z patriotyzmem, ale też z jakąś rustykalną religijnością. A już do szewskiej pasji doprowadza mnie to pseudo hasło o przyszłości – można się było spodziewać mniej banalnej miałkości w stylu PO – kto to wymyślił? - jakaś celebrytka?!. A i tak tylko na PPP wypada mi głosować, bo jak jest lewicowa ogólnopolska alternatywa? PIS? Niestety Cymański nie kandyduje... A głosu nie będę marnować, bo są w tym kraju oszołomy, które żądają cenzusu majątkowego...

autor: Dobrava, data nadania: 2011-09-04 23:44:08, suma postów tego autora: 43

Sierp

Sierp, miałeś rację... a ja się myliłem.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-04 23:48:23, suma postów tego autora: 1002

PRZEŁOM?

No dobra, sierp miał rację.
Jakieś, Ostapie, wyciągasz z tego wnioski?

autor: BB, data nadania: 2011-09-05 09:19:37, suma postów tego autora: 4605

BB

Cierpliwości ;-)

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-05 10:13:56, suma postów tego autora: 1002

Znaczenia

sierpie i młocie

Zdążyłem poznać niektórych "ideowców" z tej formacji i wiem czego się po nich można spodziewać. Nie dziwi mnie, że pojawiają na niej byli działacze SO czy LPR. Towarzystwo, którym upycha się listy wyborcze tej partii jest dość szemrane, niewiarygodne jeśli chodzi o prezentowane poglądy. Mariasz różnych odpadów po grupkach, środowiskach, którym wcześniej się nie powiodło się na odcinku działalności politycznej. Ideowe spory o program polityczny tym bardziej takich ludzi nie będą obchodzić. Tzw. lewica w PPP z powodu braku większych sukcesów w organizowaniu ludzi, konsolidowaniu środowisk tzw. prawdziwy czy tzw. radykalnej lewicy (jeszcze przed wejściem w alians z dawnymi prawicowcami) dzisiaj chełpi się startami w wyborach razem z ludźmi, którzy na słowo lewica reagują ironią i śmiechem. Najbardziej z tego wszystkiego się śmieje Ziętek. Ale właśnie o to mu chodzi, by ośmieszyć tzw. radykałów lewicowych (co niestety przekłada się na całościowy obraz skrajnej lewicy), pokazać jak są niesamodzielni i jemu podporządkowani. Pomimo tego i tak tzw. lewica partyjna się puszy i idzie w zaparte, "że jest dobrze" i "pewnie będzie jeszcze lepiej" :). Warzecha i SZM oddaliby życie za "rewolucyjną" i "konsekwentnie" "lewicową" czyli według nich PPP. Ludzi tych nie stać na jakiekolwiek pogłębione krytyczne myślenie względem formacji, której tak służą. Ziętek musi mieć z tego niezły ubaw. i nie tylko on z PPP.

Angka Leu

Myślę, ze orzeł w PPP miał inne znaczenie, o którym "zaskakując" nic nie wspominasz :). Orzeł był symbolem w tej partii wszechwładzy jej liderów, otaczających się giermkami, nie mającymi żadnego własnego zdania. Cieszą się oni tylko uznaniem lidera i to im wystarczy. Sami liczą, że dzięki temu wazeliniarstwu znajdą się na listach wyborczych "konsekwentnej lewicy", która "stoi na straży interesu narodowego i polskiej racji stanu". Jeśli nie zauważyłeś, że ostatnie zmiany w PPP (przynajmniej te odnoszące się do symboliki) to tylko dalszy ciąg utrwalania populistycznego oblicza tej partii, to nic na to nie poradzę. Tobie być może pasuje tani populizm tej partii i uprawiany przez nią od lat "sojusz ekstremów". Sam tu pisałeś, że nie ma współcześnie "krystalicznych nurtów ideowych". Jeśli chodzi o główne symbole lewicy, to za ten najważniejszy uważam czerwony sztandar, w dalszej kolejności sierp i młot czy czerwoną gwiazdę. Nie dziwi mnie twoja wrogość do sierpa i młota (nie używanego tylko przez "ruskich"), skoro sam się uważasz za zwolennika Jaworowskiego.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-04 15:36:42, suma postów tego autora: 1212

Warzecho

To ci powiem tak. Dla mnie osobiście szyld żadnej bandy nie ma najmniejszego znaczenia i dlatego to ja jestem ideowy, a przynajmniej dużo bardziej niż Ty. Bo mnie szyld żadnych bandytów nie wiąże i przez to jestem człowiekiem niezależnym.
Ale jak ludzie zmieniaja szyldy z lewicowych na prawicowe i na oborot to kim oni są?;-)
Są ludzie, którzy zrobili błąd i poszli do czegoś co nazwało się lewicą, a potem gdy odkryli prawdę poszli gdzie indziej (ale na lewicy) albo nie poszli nigdzie, tylko odwrócili się i splunęli przez ramię, bo służą idei a nie szyldom.
Nic nie kumasz i tylko się miotasz coraz bardziej w tym uzasadnieniu, że można być w LPR potem w PPP a potem znów w LPR? ... I pozostać ideowym reprezentantem świata pracy? Konkretnie to tak wygląda:
Jesteś w LPR - jesteś prawicowym oszołomem
Trafiasz w następnym wyborczym cyrku pod kuratelę jedynego przedstwaiciela świata pracy - jesteś ideowym lewicowcem
Potem znów trafiasz do LPR - ...i wyłazi szydło z worka - jesteś oportunistą.
Następnie znów wracasz do PPP - to Warzecha powie, że każdy mógł pobłądzić, ale ten człowiek ZAWSZE miał serce po lewej stronie.
Z kolejnymi wyborami idziesz do LPR - ...a jednak zdrajca?
... no chyba, że wróci do PPP ;-))))
I tak można w nieskończoność w tych wszystkich waszych bandach.
No chyba tak skoro takie macie lokomotywy ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 16:41:25, suma postów tego autora: 6205

Jedyne zmiany

jakie odnotował sąd po tym ich tzw. kongresie, to zmiana nazwy na PPP Sierpień 80 -

http://www.imsig.pl/pozycja/2010/81/4995,POLSKA_PARTIA_PRACY_-_SIERPIE%C5%83_80

Jak można tak w żywe oczy kłamać? ...Ktoś jeszcze chce iść na wybory? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 16:52:47, suma postów tego autora: 6205

Anakondo

Ja nie chce sobie pokrzyczeć. Ja mówię o faktach. Przestrzegam ludzi, bo mam wiadomości o tej sekcie z pierwszej ręki.
Zakręt mówisz? Tylko dlaczego ten "zakręt" to czołówka listy? Trzy pierwsze miejsca listy na Podlasiu to "zakręt"? Przynajmniej 3 pierwsze bo reszta pewnie nie wie że kandyduje. Proszę nie obrażaj inteligencji innych komentatorów. Co to za partia w której nie sprawdzałoby się nawet czołówki? ;-)).
Partia w budowie przez dziesięciolecia? Przestań to już nie jest smaczne. W budowie że jest to mogli się oszukiwać ludzie którzy przyszli tam w czasach KPiORP, ale oni już odeszlil, gdy zobaczyli, że na budowie nie ma jeszcze nawet fundamentów... I bhp się nie przestrzega!:-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 19:01:05, suma postów tego autora: 6205

I to właśnie na Podlasiu takie rzeczy ?

Gdzie trzy tygodnie temu Martys się zaklinał jaka to będzie lewicowa lista? A jak już jest to mamy nowego Engelsa? Tym razem w Wiżajnach jak ten przedsiębiorca w Jezioranach? Litości! Ludzie tego portalu nie czytają sami debile.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 19:07:09, suma postów tego autora: 6205

>>> (6) Angka uwierz,

że jeślli piszesz o trzeźwości poglądów i ciekawych obserwacjach to właśnie w postach o PPP jest ich u mnie najwięcej;-). Nie pozwala Ci tego dostrzec, właśnie nasz różny światopogląd ;-).
Są oczywiście i oceny, ale są i fakty. Oni je ignoruja dlatego przegrywają każdą rozmowę. Potrafią w żywe oczy kłamać i ja ich bez przerwy na tym przyłapuję, co nie powiem jest też fajną zabawą ;P. Ty nie musisz ignoworać, Ty jesteś z boku. Jak ja niezależny. Oceń więc trzeźwo to co sie PPP tu zarzuca. Zwłaszcza mając na uwadze to, że ja mam inny niż Ty swiatopogląd, choc w wielu miejscach pewnie zbieżny, co w niejednej rozmowie już wyszło.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 22:20:58, suma postów tego autora: 6205

>>>> (6) Angka chciałbym bardzo by coś zastapiło SLD

Ale PPP to wejście z deszczu pod rynnę. PPP, najbardziej niedemokratyczna struktura na lewicy jaką można sobie wyobrazić, partia aparatczyków już teraz gdy jeszcze praktycznie jej nie ma, zaprzeczenie lewicowych ideałów, która zajęłaby miejsce SLD na lewicy byłaby takim samym kanałem. Mając władzę zachowywałaby się tak jak w tym nieszczęsnym KPiORP-ie, kanalizując i pacyfikując wszelkie niezależne ruchy.
Ja na nie stawiam, ja im kibicjuję! A nie politykierom wszelkiej maści. W ogóle coraz bardziej stawiam na rewolucję i antysystemowe ruchy. Co zmieniła Samoobrona w sejmie? Jaki ten epizod miał znacznie dla życia ludzi w Polsce? Co im się zmieniło na lepsze? To nie ma juz sensu. Niech ten burdel sie w końcu zawali! ;-)
Za kilka lat wrociłaby ta sama retoryka - ale co robić, nie ma nic na lewicy? A więc jednak PPP?!!! I jeszcze większa beznadzieja.
Nie chce tego, to przekreśliłoby wiele nadziei. Bogusław Ziętek to ciało obce na lewicy. Calkowicie sztucznie i wbrew wszystkiemu tu wciśnięty. Gdyby tylko miał władzę byłby gorszy niż 100 Kaliszy, Millerów i Kwasniewskich. Tak uważam. Tak wynika z moich obserwacji faktów.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-04 22:34:49, suma postów tego autora: 6205

>>> (10) krótkie spostrzeżenie

Czy ktoś zauważył, że niektórzy ludzie tutaj w zupełnej oportunistycznej desperacji ni zauważają, że przejmują dokładnię tę samą zasadę, którą stosują wyborcy SLD? Zrzymają się na tych łobuzów, wypominają im brak lewicowości, zniszczenie kodeksu pracy, uległość wobec kościoła, katownie w Szymanach, alianz z BCC etc etc... By na koniec powiedzieć - ale jednak eselde!
Mały oczywiście może mniej złego zrobić, zwłaszcza, że nie ma władzy. Ale zasada jest ta sama. Są takie a takie grzechy... Ale jednak PPP!
opanujcie się! Pogońmy ich wszystkich... i zbudujmy lewice!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 10:33:55, suma postów tego autora: 6205

Słuszne spostrzeżenie Andrzeja

Partia w budowie. Nawet jeśli uwierzymy w ten wykręt to zatrzymajmy się na chwilę weźmy dwa głębokie oddechy i na spokojnie spójrzmy na tę budowę, a potemi odpowiedzmy sobie na pytanie - co oni budują? Co to k... Jest?!!
Kiedy przejeżdżam koło budowanego na Pradze stadionu widzę najpierw fundamenty. Po jakimś czasie coś wyłania się z ziemi i zaczyna wyglądać jak stadion. Mniejsza o to, że nam niepotrzebny, ale bez dwóch zdań to jest stadion!
Nie widzę tej samej zasady w budowie lewicy w PPP. To co się wyłania jest coraz bardziej przerażające... Ale jednak PPP?;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 10:55:03, suma postów tego autora: 6205

++++

Andrzej K., to Jaworowski jeszcze żyje? ;) Pomijam tu już taki drobiazg, że nie przypominam sobie, bym deklarował się jako jego "zwolennik".
A poważniej: zgadza się, uważam, że czas ortodoksyjnych ruchów już minął i nie przeszkadza mi "tani populizm". Natomiast za "sojusz ekstremów" uważam koalicję wielkiego kapitału i proletariatu/lumpenproletariatu, a nie współpracę ludzi pracy o różnych światopoglądach. Baza się liczy - nie nadbudowa.
Nie wiem też, z czego wysnułeś wniosek o mojej "wrogości" do symbolu sierpa i młota. Symbol jak symbol. Nie mój ale ja - w przeciwieństwie do ciebie - dopuszczam pluralizm. Ale skoro już przy tym jesteśmy - czy wiesz, że na początku lat 20. w KPRP były opory (głównie wśród tzw. ultralewicy) przed symbolem sierpa i młota? Po pierwsze dlatego, że ten znak sojuszu robotniczo-chłopskiego zanieczyszczał ich zdaniem proletariacki charakter partii. Po drugie dlatego, że był nazbyt swoiście rosyjski (tak, tak - luksemburgiści uważali się za coś lepszego od "zacofanych" bolszewików!): sierpa do żniw używali jeszcze chłopi w Rosji ale w Polsce na ogół w użyciu była kosa.
I jeszcze jedno: imputowanie mi nienawiści do "ruskich" jest po prostu śmieszne. ABCD i Ostap zarzucają mi dla odmiany "panslawizm". :)
No a analiza "ukrytych" motywów symboliki PPP = mistrzostwo świata! :D

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-05 10:56:53, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu,

głosujesz (cho może to żart) na partię, ktora dostanie gora 0,5%.
Gdyby dostała 10 razy tyle i wprowadziła do Sejmu ze 3 posłów, to natychmiast zaczęłaby przebiera nogami, żeby jakoś się załapa na margines marginesu koalicji rzadowej.
A głosując na PiS, w którym na pewno jest więcej lewicy niż w politykiersko-karierowiczowskich niszach, mógłbyś przyczyni się do sensownej zmiany sytuacji w kraju.
Refleksji, refleksji i jeszcze raz refleksji, profesjonalny politologu

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 11:27:09, suma postów tego autora: 20871

Angka Leu

Potwierdziłeś tylko, że podobają ci się "narodowe klimaty", o których wspominał sierp i młot. Jeśli chodzi bazę, to na listach PPP masz przedsiębiorców. Jeśli chcesz budować z przedsiębiorcami swoją "lewicę patriotyczną", tzw. prawdziwą polską lewicę to rób to dalej. Dalej agituj za takim populistycznym konglomeratem. Dopuszczasz pluralizm. Owszem, to pluralizm, który każe ci dopuszczać populizm na lewicy i start z jej list przedsiębiorców, wcześniej kojarzonych z ugrupowaniami prawicowymi czy osób związanych z LRP i SO, mających nie najlepszą reputację. O Jaworowskim, jako socjaliście pisałeś już na tym forum. Jego działalność jak i całej PPS- dawnej Frakcji Rewolucyjnej przedstawiałeś jako te elementy historii lewicy do których współczesna lewica powinna się odwoływać.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-05 11:29:24, suma postów tego autora: 1212

Właściwie abecede ma rację

Jaki jest sens oddawać głos na populistycznie-"lewicową" PPP jak można oddać głos na populistyczno-"socjalny" PiS....

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-05 11:30:54, suma postów tego autora: 1212

abecede

Ależ Angka Leu jednak nie ma nic do "ruskich". A Jarek przecież dopiero "poi zdobyciu Moskwy" i "wyeliminowaniu wpływów ruskich służb w Polsce" zapewne zacznie realizować swój "sensowny, lewicowy program" :)

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-05 11:33:42, suma postów tego autora: 1212

I jednym i drugim...

I jednym i drugom chodzi o dorwanie się do koryta. W tym celu można "straszyć ruskimi" albo na lisach wyborczych zamieszczać "byłych" prawicowców, przedsiębiorców z LPR i SO...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-05 11:36:31, suma postów tego autora: 1212

Andrzeju Kot.,

a o co chodzi prawdziwym komunistom? Bo chyba nie o realizację ich programu, który bankrutuje nawet w Korei Północnej?

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 11:43:55, suma postów tego autora: 20871

+++++

Andrzeju K., żeby już skończyć ten nudny temat: publikowałem też teksty prezentujące m.in. Revolutionary Internationalist Movement, Internationalist Leninist Workers Party, Regroupement Communiste Unifie itp. Przejrzyj stare roczniki "Samorządności Robotniczej". :) Stosunkowo niedawno pisałem też o komuniście Dembińskim a w szufladzie leży niedokończony tekst o innym komuniście (i to "mniejszościowcu"!) Brunie.
Takie trudne słowo na "p": PLURALIZM. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-05 12:22:15, suma postów tego autora: 3102

++++++

Choć nie - jeszcze jeden wątek warto rozwinąć: ten o przedsiębiorcach. Ja rozróżniam wielki, średni i drobny kapitał jak również burżuazję transnarodową, kompradorską i narodową. Wrzucanie do jednej szuflady BCC i właściciela warsztatu samochodowego to nadużycie.
Poza tym nieprzekraczalna dychotomia proletariat-burżuazja istnieje głównie w niektórych książkach i w wyobraźni ich czytelników. Kilka konkretnych przypadków, które znam osobiście: 1) pracownik kopalni, który zarazem ma firmę dostarczającą internet, 2) kolejarz, który ma firmę montaż żaluzji, 3) nauczycielka po godzinach zajmująca się dystrybucją kosmetyków, 4) górnik świadczący usługi transportowe swoim ciągnikiem, 5) pracownik poczty posiadający stragan z pamiątkami, 6) wuefista prowadzący kursy fitness, 7) lekarze, z których prawie każdy oprócz etatu ma prywatną praktykę. Proletariat to czy burżuazja? Eklektyczny ideologie odpowiadają zamazanym podziałom klasowym.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-05 12:51:12, suma postów tego autora: 3102

Angka wymnieniłeś klasycznych ludzi, kórzy stoją w rozkroku

Dla nich żadna partia nie może mieć oferty. Pracownik kopalni jako górnik bedzie zainteresowany różnymi swiadczeniami socjalnymi i ten sam człowiek jako dostawca internetu będzie zainteresowany obniżką podatku dla jego firmy.
Swój interes będzie określał w zależności od tego czy praca na przodku daje mu więcej czy internetowy biznes.
Na takich ludziach trudno coś oprzeć... im najbardziej będzie pasować obietnica - by żyło się lepiej wszystkim ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 13:12:41, suma postów tego autora: 6205

A dziś w radio usłyszałem

ofertę PO. 1.01.2013 obniżą VAT - to oferta dla mas. Kuczyński skomentował to pytaniem - ile jest w tym marży wyborczej?
W przyszłym roku zaś, choć Tusek coś nawet o tym wspominał - nie jest w budżecie przewidziany żaden wzrost podatków - to z kolei oferta dla sponsorów kampanii wyborczej.
Oferta - by żyło się lepiej wszystkim - nadal jest najlepsza ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 13:16:28, suma postów tego autora: 6205

Jarku

Dużooo racji! Zmierz proporcje. Bo kiedy zabawiasz się w personalkę gubisz moc swoich własnych, merytorycznych obserwacji na temat polityki i działalności tej partii. Nie miałem (nie mieliśmy - ten komentarz piszę wspólnie z jeszcze jedną osobą) świadomości, że takie cyrki się na liście PPP w tym roku wyprawia. Naprawdę nie miałem. To bardzo niepokojące. Nie wierzę, że tych list nie sprawdza jakoś oddelegowana do tego osoba.

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-05 13:44:46, suma postów tego autora: 126

kto na liście PPP

Ktoś zna już listę wrocławską i opolską PPP?

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-05 14:50:49, suma postów tego autora: 126

anakonda

Tu masz listę wrocławską:

1. Groszewska Ewa Agata
2. Grenen Iwona Teresa
3. Gaczoł Artur Janusz
4. Czyżewska Zofia Helena
5. Pawelec Szczepan Jacek
6. Dembowska Hanna Barbara
7. Andruszków Tadeusz Zbigniew
8. Głuchowska Iwona Sylwia
9. Skorupski Marek
10. Adamek Iwona Wioletta
11. Kołodziejski Krzysztof Piotr
12. Chlasta Joanna
13. Dąbrowski Krzysztof Marcin
14. Święch Krzysztof Stanisław
15. Dembowski Krystian
16. Gębura Tomasz Sebastian
17. Mróz Agnieszka Maria

autor: SzymonM, data nadania: 2011-09-05 14:55:29, suma postów tego autora: 915

anakonda

A tu opolska:

1. Jankowska Joanna
2. Hurek Tomasz Rafał
3. Hasiak Kamila Monika
4. Skibiński Mirosław Krzysztof
5. Barcik Jagoda Kornelia
6. Jakubczyk Bartosz Franciszek
7. Jasińska-Wieczorek Barbara Anna
8. Sacha Tomasz Damian
9. Droś Irena Józefa
10. Zaworski Przemysław Marek
11. Kiernicka Karolina Anna
12. Gurgul Grzegorz Marek
13. Thron Maria Władysława
14. Tokarski Mariusz Stanisław
15. Ucher Irena Urszula
16. Czekański Kornel Piotr
17. Grzegorzewicz Joanna Ewa
18. Hurek Adam Michał
19. Kąkol Weronika
20. Thron Damian Józef
21. Kopytek Maria Barbara
22. Przygoda Sebastian Piotr
23. Franosz Brygida Urszula
24. Kulczycki Tadeusz

autor: SzymonM, data nadania: 2011-09-05 15:00:37, suma postów tego autora: 915

do SzymonM

A kim jest ta Jankowska Joanna? Dzięki za podanie tej listy.

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-05 15:02:06, suma postów tego autora: 126

anakonda

Działaczka PPP, technik ekonomista z Niemysłowic.

autor: SzymonM, data nadania: 2011-09-05 15:03:16, suma postów tego autora: 915

Anacondo, ktoś wykonuje dobrą robotę dla wyborców

Tu znajdziemy coś o liderze listy PPP w Krakowie - http://zenonmowi.bloog.pl/id,330311136,title,Krociutko-o-Krakowie,index.html
Czekamy na inne wieści.
Nie wiedziałem, nie wiedziałem... ok, to może zrób coś teraz żeby to powstrzymać!
Nie można? Za późno? Taki statut? Absolutna władza? Kamaryla nie pozwoli? Sami na to daliście swym milczeniem przyzwolenie.
A czy w takim razie nie miałem też racji gdy pisałem, że wszyscy w tej partii macie na oczach opaski, których nie chcecie zdjąć? Wolicie samych siebie oszukiwać. Niestety innych też... Jesteście ubezwłasnowolnieni a szef i jego najbliższe grono z KPN i ZChN robi co mu się podoba? Takie oportunistyczne zamykanie oczu na fakty w logicznej konsekwencji prowadzi do tego co teraz obserwujemy. Wcześniej czy później musiałeś się o tym przekonać i wyciągnij z tego wnioski i nauki na przyszłość. Takie partie to nie partie! Nie da się budować lewicy bez wewnętrznej demokracji.
Myślę jednak, że nigdy nie jest za późno by odzyskać twarz. Mój kolega w moich oczach odzyskał... i zadośćuczynił ;-).

PS. I Nie mów do mnie Jarku, Jaśku itd., bo to nie ja. Ja nazywam się sierp_i_młot... na przebierańców.
To co się dzieje na tych listach to łatwa do przewidzenia rzecz. Już tu wcześniej pisałem, że po tych wyborach nastąpi 3 letnia przerwa i to jest ostatnia szansa na zaistnienie projektu pod nazwą PPP. Znając jej stare numery, można było się spodziewać, że tym razem chwycą się nawet brzytwy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 14:55:43, suma postów tego autora: 6205

Jarek, jakie my?

Ja nawet nie znam osobiście osób z PPP, więc nie wiem, o czym piszesz. Gdybym był w partii, to starałbym się, albo to naprawiać, albo odejść - jak Ty.

autor: anakonda , data nadania: 2011-09-05 15:46:52, suma postów tego autora: 126

Na Mazowszu jeszcze "ciekawsi" kandydaci...

http://zenonmowi.bloog.pl/id,330311198,title,Hej-Mazowsze-jaki-cudne-aktualizacja,index.html

"Przedstawiliśmy ciekawych kandydatów Polskiej Partii Pracy m.in. z Podlasia i Krakowa. Pora na Mazowsze, gdzie również nie brak ciekawych kwiatków. "Śledztwo" trwa. Będziemy to aktualizować. Na razie okręg Płock.

Listę PPP w Płocku otwiera: Tadeusz Klemens Bartold, przedsiębiorca, CZŁONEK (Rada Nadzorcza) WYDAWNICTWO MYŚL POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000369206), adres: ul. AL. Jeroizolimsklie 83 m.9, 02-001 Warszawa - reakcyjne narodowo-katolickie wydawnictwo.



Dla niedowiarków:

http://www.infoveriti.pl/osoba/c89a28bac5522df2df5a0b7bed154791/bartold/tadeusz/klemens/




Bartold kandydował do rady miasta z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. W 2005 r. startował z Ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej Stanisława Tymińskiego z pierwszego miejsca w Warszawie. Był nawet wceprzewodniczącym tego komitetu.



Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lnopolska_Koalicja_Obywatelska
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=1828 news_id=5277&layout=1&page=text



W 2006 r. był kandydatem z list Prawa i Sprawiedliwości.



Źródło: http://www.wybory2006.pis.org.pl/kandydaci/info/id/424




W wyborach prezydenckich był pełnomocnikiem komitetu wyborczego Stanislawa Tymińskiego.



Taki to kolejny kandydat świata pracy..."

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-05 22:12:13, suma postów tego autora: 1212

Andrzeju to wszystko płotki

Przyjrzyj się temu kandydatowi PPP. Piąty na liście w Warszawie, a oczy Ci zbieleją ;-) http://zenonmowi.bloog.pl/id,330313184,title,WARSZAWA-NARODOWIEC-CZYSTEJ-KRWI,index.html

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 10:57:00, suma postów tego autora: 6205

I teraz pytanie

Kiedy przyśle swoje poparcie dla Jana Strzeżka Ken Loach i Noam Chomsky?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 10:58:28, suma postów tego autora: 6205

Do redakcji lewica.pl

Wybory za miesiąc.
Redakcja tego portalu stosuje politykę nie pisania czegokolwiek krytycznego o jakichkolwiek grupach uznanych za lewicowe. Po tym, o czym się teraz dowiadujemy, myślę że to ostatni moment, by odciąć się od PPP i zachować twarz.
Musicie mieć świadomość, że wynik wyborczy tego narodowo-biznesowo-lewicowego sojuszu, was też będzie obciążał, boście w porę prawdy ludziom nie powiedzieli i promowali tę sektę.
To kwestia też zachowania Waszej wiarygodności. Mówię całkowicie poważnie. Zastanówcie się nad tym.... a prawda Was wyzwoli.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 11:35:43, suma postów tego autora: 6205

sierpie i młocie

to jest po prostu taka... alternatywa ;-)))

http://www.youtube.com/watch?v=Ca4UQGi1_bU

PPP i Ziętek sobie robią z ludzi kpiny, szczególnie tych, którzy dalej są przekonani, że PPP to "konsekwentna, faktyczna lewica"...

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 12:13:21, suma postów tego autora: 1212

Jak

Jak o prawdzie może mówić osoba, która nie ma odwagi przyznać się do własnej tożsamości, mimo że sama przez nieuwagę się zdemaskowała? PPP popełnia masę, często kardynalnych, błędów (do czego warto się przyznać... korona nie spadnie), ale to nie znaczy, że należy atakować związek zawodowy i całe środowisko, prowadząc prywatną wojenkę bez odwagi pisania pod własnym nazwiskiem. Wykorzystujesz te błędy nie do naprawy PPP, czy budowy lewicy w Polsce (powody polityczne i merytoryczne), ale dla podłechtania własnego ego (powody osobiste i miałkie). Tak więc, siejesz tylko destrukcję i jesteś zupełnie niewiarygodny. Przystopuj lepiej... Ja mam duży krytycyzm do PPP, ale nie prowadzę z partią i związkiem prywatnej awantury na poziomie trolla internetowego. I to jeszcze pozując na "uczciwego" anonima. Zajmij się czym lepszym niż trolling, bo ostatnio bijesz rekordy w pseudo-moralizatorskiej pisaninie.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-06 12:35:11, suma postów tego autora: 1002

A może wielka koalicja narodowo-socjalistyczna?

Mam już nazwę. PPPiS. Kłaczor wodzem, Ziętek marszałkiem.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-09-06 12:39:41, suma postów tego autora: 1578

Andrzeju

Nie traćmy świadomości własnej niszowości.
Ziętek poszedł na całość. Wóz albo przewóz. Jeśli nie uda mu się osiągnąć dzięki biznesmenom z samoobrony i narodowcom lepszego wyniku, porzuci to PPP. Bo tu już na lewicy nic zrobić nie będzie mógł. To przecież jego ostateczna kompromitacja.
Jeśli jednak mu się uda osiągnąć np. 3%, to czy będzie się przejmował nami ludźmi z niszy? Nie, on wejdzie wtedy o szczebel wyżej, bliżej maninstreamu (tam mu będzie zależało na dobrej prasie) i "pierdoły" o lewicowości bedzie mógł już porzucić. W d... bedzie miał to czy określamy go lewicą czy prawicą. Tak samo jak w d... ma to co o nim myślimy SLD. Mam nadzieję jednak, że mu się nie uda. Tym razem ich numery wyszły dosyć wcześnie na jaw.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 13:15:44, suma postów tego autora: 6205

Na mieście

pojawiły się mikroulotki PPP: pani w szpilkach opiera się na piłce i pyta: Zagrasz z nami.
Myslę, ze ten pomysł kampanijny tworzy nową jakość.
Najbliższe sondaże powinny pokazać, że PPP staje się nową siła polskiej polityki.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-06 14:26:41, suma postów tego autora: 20871

PS do OSTAPA

Nie ma najmniejszego problemu bym przywdział tożsamość mojego dobrego kolegi. Nawet mogę sie za niego zalogować bo w pamieci mojego komputera gdy z niego pisał hasło się zapamiętało. Poglądy mamy przecież podobne... ale wiesz to nie byłoby uczciwe wobec niego.

No to jak? Dlaczego mimo wszystko ... jednak pepepe?!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 14:45:13, suma postów tego autora: 6205

Ja jestem tylko kolegą Waszego byłego kolegi

....Ale np. Andrzej Kotarski? Którego posty cenie i lubię, też miał nieszczęście być kiedyś w tej sekcie. Też bez własnej winy zbłądził. Czy obecną jego krytykę waszej partii to w jakis sposób dezawuuje? Też pisze to z powodów osobistych? Wręcz przeciwnie, dzięki temu jego krytyka jest bardziej merytoryczna. Będąc tam poznał dobrze bestię to i ma wiecej na jej temat do powiedzenia. Prawda?
Co może wiedzieć o PPP człowiek, który tam nie był? Jego krytyka będzie płytka. Wie to co przekaże mu wasza propaganda. A to są same kłamstwa i przemilczenia. Od liczby Waszych członków po ideologie której rzekomo służycie. Dobrze, że ludzie poczuwają się do obowiązku, że odejść nie wystarczy, trzeba jeszcze coś naprawić jeśli wlasną osobą to zło się legitymizowało. Wtedy dopiero w pełni mogą zrzucić z siebie odium tej sekty.... To się pokuta nazywa czy jakoś tak ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 14:58:28, suma postów tego autora: 6205

>>> (1) Jakiś czas temu na jakimś filmiku widziałem

Jak Ziętek zwracając się do SLD krzyczał na jakiejś demonstracji: - To my jesteśmy lewica nie wy!
Czy teraz bedzie krzyczał to samo z Janem Strzeżkiem u boku?!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 15:09:39, suma postów tego autora: 6205

SiM

O komputerze: Sam byś w to nie uwierzył, będąc na moim miejscu. Za dużo energii wkładasz w tę wojnę, jak na osobę zupełnie z zewnątrz i "chcącą tylko dojść do prawdy".

Ta rozmowa o PPP nie ma sensu, ponieważ wykorzystujesz wszystko, co się tylko może przydać, do prywatnej wojenki ze środowiskiem WZZ. Ja w czymś takim nie chcę uczestniczyć. Wiem, że druga strona ma niecne zamiary, wynikające z konfliktu osobistego, lub czegoś w tym rodzaju. Jesteś anonimem o podejrzanych zamiarach, ta więc nie będę już więcej wdawać się z tobą w dyskusje na temat PPP/WZZ, bo nie są one konstruktywne, a tylko i wyłącznie destrukcyjne. Co innego krytyka partii, a co innego prywatna kampania nienawiści.
Pewne, bardzo złe, hipotezy okazały się prawdą i tylko to postanowiłem, że przyznam tutaj publicznie, ale to nie znaczy od razu, że to co robisz jest OK i godne poparcia. Jest godne potępienia.

Sam wychwalałeś Leppera jako lewicowca, mimo że wszystkie te prawackie nazwiska pochodzą właśnie od Samoobrony! To jest chyba najlepszy dowód na to, że nie chodzi o "dociekanie prawdy", ale o prywatną wojną. W prywatne, podejrzane, wojenki się nie wdaję, mimo że sam jestem bardzo krytyczny wobec PPP.
Tobie radzę wziąć urlop, ponieważ wojny z reguły są wyniszczające również dla napastnika.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-06 15:35:59, suma postów tego autora: 1002

seksizm a lewica

Lewicowość?

http://cia.media.pl/precz_z_seksistowska_ppp

autor: 1234, data nadania: 2011-09-06 17:01:53, suma postów tego autora: 873

a ten seksizm to pies ??

http://www.wzz.net.pl/images/buttons/inez.jpg

bua ha ha ha

autor: balbina, data nadania: 2011-09-06 21:33:17, suma postów tego autora: 33

...to, już przesada

seksiści z PPP nawet dzieci się czepiają.

http://imageshack.us/photo/my-images/508/malz.jpg/

autor: balbina, data nadania: 2011-09-06 21:46:55, suma postów tego autora: 33

sierpie i młocie...

Też czekam z niecierpliwością na poparcie
Loacha, Moora, Chomskyego itd dla kandydatów PPP/KPN/ZChN :-)
Też zrobiliśmy własną kwerendę po wszystkich listach tej pseudo lewicowej partii i odszczekuję całą moją naiwną mowę obrończą PPP sprzed dwóch dni. Znaleźliśmy jeszcze tylko 2 przyzwoite lewicujące osoby na cały kraj. Cała reszta, oprócz kwiatków wymienionych już na lewicy z ramienia PP Pracy... kandydują prawie wyłącznie przedsiębiorcy i byli członkowie partii skrajnie prawicowych. Światełkiem w tunelu wydawał się pewien rzeźbiarz, niby cenny nabytek z serii ludzie kultury dla partii na dorobku intelektualnym, okazał się on jednak takim artystą, jak przewodniczący lewicowcem. Niestety oznacza to, że nie mam na kogo głosować, czyli dzięki wodzowi spełniają się marzenia zamordystów i liberałów o odsuwaniu się kolejnych obywateli od demokracji przedstawicielskiej. Będą mogli mówić, że obywateli nie interesują sprawy publiczne, więc trzeba decydować za nich. Stąd tylko krok do zamiany prawa wyborczego w przywilej wyborczy. Dziś z pełnym zrozumieniem patrzę na oceny Zenona mówi...

autor: Dobrava, data nadania: 2011-09-07 02:02:35, suma postów tego autora: 43

WIDZĘ, OSTAPIE, ŻE ROZUMIESZ DECYZJĘ ZIĘTKA

Może nawet akceptujesz. Nie tylko ty. Na jego miejscu Ikonowicz zrobiłby to samo. To przecież polityk.
Wszyscy pamiętamy jak starał się on skonsumować śmierć Daniela Podrzyckiego. Nawet Jasiu Herman nie zaprzeczy. Swoją drogą twój mistrz - Zbigniew Marcin Kowalewski - w te klocki był lepszy, a raczej małolepszy.
Ale w międzyczasie coś się stało - Andrzej Lepper został wicepremierem, a Samoobrona weszła do koalicji rządowej. Na lewicy straciła wszystko lub prawie wszystko.

Jako ex-GPR nie macie już zatem nic do ugrania. Przy okazji straciliście przyczółek propagandowy w Krakowie i w PPP. Wybory przeszły wam koło nosa.

Śmierć Andrzeja Leppera zmienia stosunek sił i dotychczasowe układy w środowisku.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę?
Czy to ma jakieś znaczenie?
Jako polska grupa CWI i tak jesteście ubezwłasnowolnieni.

autor: BB, data nadania: 2011-09-06 19:38:42, suma postów tego autora: 4605

Ostapie to nie tak

Ja nie chcę dojść do prawdy! Tu nie ma do czego dochodzić. Od kilku lat o tym piszę! Ja prawdę ZNAM Ostapie Bender! i tylko chcę ją rozpowszechniać. Zwłaszcza, że inni bez przerwy okłamują porządnych ale naiwnych ludzi. Bez przerwy są na kłamstwach przyłapywani i zamiast zapaść się pod ziemię następnym razem dalej bez jakiejkolwiek żenady bezczelnie reklamują partię pana Jana Strzyżka?!! Tak pana Strzyżka to teraz wasza wspólna partia wspólna droga do koryta!
Prawdę, którą znam nie mogę zachować wyłacznie dla siebie. Ja w tym kraju mieszkam i pewnie w nim umrę. Nie chcę umierać w obozie, w kraju w którym prześladować będzie się Żydów i inowierców!
Niestety Ty tę prawdę też znasz, bo nawet pomijając moje źródła, którymi sie tutaj dzielę, googla masz. Nie?
Skończ z tą retoryką prywatnych wojenek! Nie zdezawuujesz w ten sposób faktów. Faktów stary, faktów!!!! Czy skrajni katonarodowcy w PPP to efekt czyjejkolwiek prywatnej wojenki czy też decyzja Jedynego Kandydata Świata Pracy! Zastanów się!
To są tak szokujace wiadomości (nie dla mnie, bo ja jak widzisz wiem o was sporo), a Ty wymagasz by milczeć? W imię czego? Przecież nie ideałów lewicowych panie oportunistyczny trockisto.
Jak PPP doszłaby do władzy to grozi nam całkiem publiczna wojna np. z Żydami i innymi "odmieńcami". Strzeżek i jemu podobni żądają ich ujawnienia i wydalenia z kraju.
Ale, ale to teraz nie jest już tylko Strzeżek i inne oszołomy. Teraz wy też juz oficjalnie bierzecie to na siebie wraz z odkryciem kart przez waszego własnego prawicowego oszołoma.
Godna potępienia to jest Twoja postawa. Przyznajesz racje i potępiasz za ujawnienie tych rewelacji? Przecież to bez sensu. Wolałbyś by tacy jak ja milczeli, a wtedy możnaby było udawać, że nic się nie stało? Byleby PPP zdobyła 3%??? To nie jest godne potępienia? Znów moralizuję? ;-) No bez jaj, to sa podstawy uczciwości w polityce, bez której nigdy nie powstanie liczaca się lewica. Gdyby wszystko było transparentne, gdyby Twój szef nie dogadywał się z Bublami nad Twoją głową, gdyby nie mógł tego robić, to to wszystko zupełnie inaczej by wyglądało. to Wasza wina!

Leppera nie wychwalałem tylko pochyliłem się nad jego trumną. Zresztą nie oceniam go jednoznacznie. Dla mnie jest dwóch Lepperów. ten który zorganizował oddolny bunt i ten który ubrał się w garnitur od Armaniego. A ta cała hołota która przyszła do Samoobrony, mogła tam przyjśc dokładnie z tych samych powodów z jakich narodowcy i ci sami biznbesmeni pchaja sie teraz do PPP. Ten powód to brak demokracji i wodzostwo.

"W prywatne, podejrzane, wojenki się nie wdaję, mimo że sam jestem bardzo krytyczny wobec PPP. " i dlatego nie masz zamiaru reagować na Jana Strzyżka? Bardzo kiepskie alibi ;-)

I na koniec znów pytanie - dlaczego jednak pepepe???

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 17:17:12, suma postów tego autora: 6205

Cóżeś zrobił Ostapie

gdy dowiedziałeś się, ze na liscie Twojej partii dwa lata temu znalazł się Bogdan Golik? Byłeś krytyczny jak teraz? Co to zmieniło wtedy i co zmienia teraz, że jesteś krytyczny wobec pana Strzeżka??? Pan Strzeżek musi to bardzo przeżywać ;-).
W 2009 roku nie zrobiłeś nic. Teraz masz logiczna konsekwencje tego, że wtedy nic nie zrobiłeś. Z tego co wiem poo tamtych wyborach duzo ludzi opusciło PPP. Ty zostałeś i postanowiłeś "byc krytyczny" (jak jesteś sam w toalecie, mówisz o tym do wielkiego białego telefonu?) i zamknąć oczy i zatkać uszy?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 17:31:24, suma postów tego autora: 6205

I prosto w oczy

Nie uważam by Twój idol był narodowcem. Nie jest też lewicowcem. Politycznie nie jest nikim. Jest kameleonem, człowiekiem za wszelką cenę pragnącym władzy, w dążeniu do której sprzymierzy się z każdym.
Biznesmeni z samoobrony i narodowcy startują z tych list oczywiście we własnym interesie. I pod szyldem twojej partii beda walczyc z żydostwem i głosić idee Romana Dmowskiego!
We własnym interesie wziął ich na swoje listy Ziętek. Mają mu podbić wynik, bo na niego samego to w tym kraju chce głosowac 0,18%! i... płacić, płacić płacić. Przecież z tymi biznesmenami to główna motywacja. Kasiora!!! O tej motywacji nie zapominajmy. Władza i kasiora! za miejsca na listach słono się czasem płaci!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 17:39:11, suma postów tego autora: 6205

>>> (2)

Ostapie Bender załóżmy, że jesteś prokuratorem i ja przychodzę do Ciebie złożyć doniesienie o popełnionym przestępstwie
ja: chciałem donieść, że mój sąsiad zabił żonę
OB: jak on się nazywa?
ja: pan X
OB: zaraz zaraz, pan x? A to nie ten sam co miał z Pana żoną romans rok temu?
ja: no... tak to ten sam
OB: To przepraszam bardzo ale nie moge przyjać tego zawiadomienia o przestępstwie, pomnieważ pan ma osobiste powody. To pana osobista wojenka, chce się pan zemścić na X
ja: no ale jego żona naprawdę nie ży...
OB: Dobra dobra, idź pan już stąd!

Rozumiesz miałkość i głupotę Twojej "argumentacji"? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 18:13:09, suma postów tego autora: 6205

sierpie i młocie

Podejrzewam, że jak zawsze, te buńczuczne zapowiedzi skończą się tym, że PPP uzyska poniżej 1%... lepszego wyniku po "rewelacjach" czyli po zaprezentowaniu oficjalnych list kandydatów w zbliżających się wyborach parlamentarnych nie spodziewałbym się.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 18:39:56, suma postów tego autora: 1212

>>>> (3) Bender

Ja nie chcę dojść do prawdy! Tu nie ma do czego dochodzić. Od kilku lat o tym piszę! Ja prawdę ZNAM Ostapie Bender! i tylko chcę ją rozpowszechniać. Zwłaszcza, że inni bez przerwy okłamują porządnych ale naiwnych ludzi. Bez przerwy są na kłamstwach przyłapywani i zamiast zapaść się pod ziemię następnym razem dalej bez jakiejkolwiek żenady bezczelnie reklamują partię pana Jana Strzyżka?!! Tak pana Strzyżka to teraz wasza wspólna partia wspólna droga do koryta!
Prawdę, którą znam nie mogę zachować wyłacznie dla siebie. Ja w tym kraju mieszkam i pewnie w nim umrę. Nie chcę umierać w obozie, w kraju w którym prześladować będzie się Żydów i inowierców!
Niestety Ty tę prawdę też znasz, bo nawet pomijając moje źródła, którymi sie tutaj dzielę, googla masz. Nie?
Skończ z tą retoryką prywatnych wojenek! Nie zdezawuujesz w ten sposób faktów. Faktów stary, faktów!!!! Czy skrajni katonarodowcy w PPP to efekt czyjejkolwiek prywatnej wojenki czy też decyzja Jedynego Kandydata Świata Pracy! Zastanów się!
To są tak szokujace wiadomości (nie dla mnie, bo ja jak widzisz wiem o was sporo), a Ty wymagasz by milczeć? W imię czego? Przecież nie ideałów lewicowych panie oportunistyczny trockisto.
Jak PPP doszłaby do władzy to grozi nam całkiem publiczna wojna np. z Żydami i innymi "odmieńcami". Strzeżek i jemu podobni żądają ich ujawnienia i wydalenia z kraju.
Ale, ale to teraz nie jest już tylko Strzeżek i inne oszołomy. Teraz wy też juz oficjalnie bierzecie to na siebie wraz z odkryciem kart przez waszego własnego prawicowego oszołoma.
Godna potępienia to jest Twoja postawa. Przyznajesz racje i potępiasz za ujawnienie tych rewelacji? Przecież to bez sensu. Wolałbyś by tacy jak ja milczeli, a wtedy możnaby było udawać, że nic się nie stało? Byleby PPP zdobyła 3%??? To nie jest godne potępienia? Znów moralizuję? ;-) No bez jaj, to sa podstawy uczciwości w polityce, bez której nigdy nie powstanie liczaca się lewica. Gdyby wszystko było transparentne, gdyby Twój szef nie dogadywał się z Bublami nad Twoją głową, gdyby nie mógł tego robić, to to wszystko zupełnie inaczej by wyglądało. to Wasza wina!

Leppera nie wychwalałem tylko pochyliłem się nad jego trumną. Zresztą nie oceniam go jednoznacznie. Dla mnie jest dwóch Lepperów. ten który zorganizował oddolny bunt i ten który ubrał się w garnitur od Armaniego. A ta cała hołota która przyszła do Samoobrony, mogła tam przyjść dokładnie z tych samych powodów z jakich narodowcy i ci sami biznesmeni pchają się teraz do PPP. Ten powód to brak demokracji i wodzostwo.

"W prywatne, podejrzane, wojenki się nie wdaję, mimo że sam jestem bardzo krytyczny wobec PPP. " i dlatego nie masz zamiaru reagować na Jana Strzyżka? Bardzo kiepskie alibi ;-)

I na koniec znów pytanie - dlaczego jednak pepepe???

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-06 20:02:32, suma postów tego autora: 6205

Dobravo

Lewicę czeka długi kac, ale lepiej późno niż wcale. Czy się czegoś po tym nauczy? Może...

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 10:08:32, suma postów tego autora: 6205

1234

Po prostu piękny, wręcz uroczy plakat ;-))) Ona chce zmian, chce więcej Narodowych, Zdrowych Chłopców :) To się na pewno sprzeda! Pytanie, czy dostaną się do parlamentu? Twierdzę, że raczej nie mają na to szans.
Angka Leu pisał tu, że dla "tru-lewicowców" liczą się gołe baby pod palmami. No to mamy "tru-lewicę" czyli PPP.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 20:31:14, suma postów tego autora: 1212

>>> (7) Co do nauczki dla lewicy mam jednak pewne watpliwości

Dla niektórych nawet to, że wszystko juz wyszło na jaw i nic już nie można "tłumaczyć" w dotychczasowy sposób. Nie ma juz żadnych kłamstw, którymi można się posłuzyc by ukryć prawicowość PPP... nadal nie przeszkadza banować moje posty. Przecież nie bez powodu. Nadal sa ludzie, którzy liczą, że to wszystko da się jeszcze zatuszować.
To przykre, ale historia ciągle będzie się w tym kraju kręcić w kółko. Zniknie PPP to niektórzy znajdą sobie inną "lewicę", której będą bronic jak lwice.
Nie wiem, może Tejkowski się teraz "okaże" lewicą? Nic mnie już nie zdziwi.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 10:21:11, suma postów tego autora: 6205

>>> (8) W ogóle uważam, ze Ziętek jest najgorszy z nich wszystkich

Nie jakiś Olszewski czy janiszewski. Zietek nie jest prawicowcem. Nie jest też lewicowcem. Politycznie nie jest nikim. Jest kameleonem, człowiekiem za wszelką cenę pragnącym władzy, w dążeniu do której sprzymierzy się z każdym.
Biznesmeni z samoobrony i narodowcy startują z tych list oczywiście we własnym interesie. I pod szyldem twojej partii beda walczyc z żydostwem i głosić idee Romana Dmowskiego!
We własnym interesie wziął ich na swoje listy Ziętek. Mają mu podbić wynik, bo na niego samego to w tym kraju chce głosowac 0,18%! i... płacić, płacić płacić. Przecież z tymi biznesmenami to główna jego motywacja zawierania porozumień. Kasiora!!! O tej motywacji nie zapominajmy. Władza i kasiora! za miejsca na listach słono się czasem płaci!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 10:29:41, suma postów tego autora: 6205

To się porobiło

"Też zrobiliśmy własną kwerendę po wszystkich listach tej pseudo lewicowej partii i odszczekuję całą moją naiwną mowę obrończą PPP sprzed dwóch dni."

To się porobiło... ;-)))

Czekam na pozostałe, jeszcze nieopublikowane komentarze w tej kwestii :)

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-07 10:45:15, suma postów tego autora: 1212

>>>>(8) czy to przypadek?

http://polityka-narodowa.pl/index.php/poprzednie-numery/
Cały numer półrocznika "Polityka Narodowa" poświęcony został lewicy, pod wspólnym tytułem - "Polska Lewica Dramat"... w jakimś sensie to rzeczywiscie jest dramat.

Jest tam też tekst - Polska Partia Pracy – Sierpień 80 – niejakiego Maurycego Mietelskiegio na stronie 147

Ktoś zna te teksty? To numer z tego roku. Czyżby przygotowawczy dla własnego środowiska do sujuszu ekstremy? Bardzo mnie interesuje co tam piszą o PPP?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 10:47:48, suma postów tego autora: 6205

Ostateczna kompromitacja

Ostateczna kompromitacja PPP stała się faktem. Cóż, wiele osób, także na tym forum nie chciało dyskutować o PPP, bo według nich to nie miało sensu (ponieważ wszystko według nich było cacy, chyba tylko na plakatach ;-))))
Osoby, które podejmowały się krytyki PPP były "podejrzane" jako "agenci", ludzie, którzy załatwiają w ten sposób swoje "prywatne porachunki", rozwijają rzekomo personalne gierki. Niestety prawda jest zgoła odmienna. Przyszedł czas na poważną refleksję.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-07 11:05:49, suma postów tego autora: 1212

przez fejsbooka otrzymałem kilka dni temu zaproszenie

od Pracowniczej Demokracji na spotkanie pt. - dlaczego warto głosować na PPP?
Czy to zaproszenie nadal jest aktualne? ;-)))
Na pytanie: dlaczego jednak pepepe nikt nie chce mi tu odpowiedzieć.
Czy Andrzej Żebrowski jest jedyną osoba w tym kraju, która wie dlaczego warto zagłosować na Jana Strzeżka? Chyba wybiorę się na to spotkanie ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 14:05:07, suma postów tego autora: 6205

Trochę offtopowo

Ale chyba wszyscy zaczynamy teraz szperać w necie.

http://www.pkw.gov.pl/gallery/93/75/93750/211_Polska_Partia_Pracy.pdf

Pod tym linkiem natrafiłem na sprawozdanie finansowe PPP do PKW z roku 2007.
Jest tam mowa o tym, że PPP osiągneło dochód w kwocie 1 300 zł ze składek członkowskich (a ponoć tam nie ma składek?) i 42.801,72 zł z darowizn... czy jest jest jakaś mozliwość by gdzieś znaleźć nazwiska darczyńców?

Zacząłem szukać też innych sprawozdań i natrafiłem na to z tego roku:
http://sipdata.lex.pl/dane/monitory/11/m11548/39.pdf

Znów okazało się, że ze składek członkowskich zebrano 1200 zł? A składkę członkowską wpłaca zawsze jeden człowiek niejaki Paweł Wielechowski z Łodzi... czyżby to oznaczało liczbę członków PPP?
Tym razem darowizny opiewają na kwotę 18 633 zł. Sporo mniej ale i nie trzeba finansować już choćby gazety. Tu wiadomo, że to tzw. "wpłaty własne". Ostap Bender - ile wpłaciłeś? ;-)
Zapewne niezwykle interesujące bedzie sprawozdanie z tego roku, gdy zostaną w nim odnotowane wpłaty (zostaną?), które wpłynęŁy od biznesmenów startujących w tych wyborach.

Kim jest Paweł Wielechowski jedyny członek PPP? Sam o sobie pisze (http://www.polonus.mojeforum.net/temat-vt603.html):

Ja, Paweł Stanisław Wielechowski, syn Melanii i Bogusława, urodziłem się 1 czerwca 1953 roku w Łodzi gdzie się wychowywałem, kończyłem szkoły i pracowałem do 1982 roku. Mam wykształcenie średnie techniczne.

Od 1980 zaangażowałem się w działalność opozycyjną. W 1980 roku tworzę strukturę NSZZ „Solidarność” w Zakładach Przemysłu Dziewiarskiego „Bistona” i zostaję Przewodniczącym Komitetu Założycielskiego a później Komisji Zakładowej NSZZ ”Solidarność”. Następnie w 1981 roku na Łódzkim Zjeździe Regionalnym, zostaję wybrany do Zarządu Regionu a następnie do Prezydium Zarządy Regionu Ziemi Łódzkiej , Prezydium powierza mi funkcję nadzoru nad całością poligrafii. To wówczas zaczęła się współpraca z Komitetem Obrony Represjonowanych, którego szefem był Zbigniew Rybarkiewicz, a poprzez niego z Konfederacją Polski Niepodległej. Za moją sprawą drukowane są wówczas takie ważne dla nurtu niepodległościowego pozycje jak „Rewolucja bez rewolucji”, i pierwszy numer „Gazety Polskiej”.

W dniu 13 grudnia 1981 roku w budynku Zarządu Regionu zostaję zatrzymany i internowany w Zakładach Karnych w Łęczycy i Łowiczu. Zostaje zwolniony pod koniec kwietnia 1982 roku. Włączam się czynnie w podziemne struktury czego efektem jest powtórne internowanie po dwóch tygodniach. Powtórnie zostaję zwolniony 23 lipca 1982 roku. Jestem jednym z założycieli Tajnego Tymczasowego Zarządu Regionalnego Ziemi Łódzkiej.

Na początku 1983 roku nawiązuję ścisła współprace z KPN-em. Organizuję poligrafię wraz z Wydawnictwem Polskim KPN. Wznawiamy wydawanie „Drogi” Drukujemy broszury, kalendarze, pisma ulotne, znaczki „Poczty KPN”.

W 1984 zostaję aresztowany. Przebywam w więzieniu cztery miesiące i po amnestii 1984 roku zostaję zwolniony.

Po licznych aresztach i szykanach oraz realnym zagrożeniem następnym aresztowaniem, w uzgodnieniu z władzami KPN-u, w 1985 roku wraz z rodziną i biletem w jedną, emigruję do Szwecji.

Już w grudniu 1985 roku na polecenie władz Konfederacji Polski Niepodległej organizuję i otwieram Biuro Zagraniczne KPN w Karlstad. Nawiązuję kontakty między innymi z przedstawicielami Rządu i Prezydenta na Wychodźstwie w Londynie, z Instytutem Paryskiej Kultury, Radiem Wolna Europa, Głosem Ameryki oraz wszystkimi organizacjami polskimi w Wolnym Świecie. Biuro jest przekaźnikiem sytuacji w kraju i sytuacji ludzi nurtu niepodległościowego w podziemiu, - szczególnie o tych więzionych. Drukuję regularnie i rozsyłam, polskie podziemne wydania „Rzeczypospolitej” i „Gazety Polskiej”. Wdajemy broszury i książki.

Biuro prowadzę praktycznie do 1996 roku zmieniając w 1990 roku jego charakter na doradczo – informacyjne. W 1991 roku zostaję doradcą Klubu Parlamentarnego i kierownictwa Konfederacji Polski Niepodległej.

Dziś jestem prywatnym przedsiębiorcą w Szwecji współpracującym i handlującym z firmami w Polsce."

Szwecja... to ten kraj, w którym zdaje się robi interesy sprzedawca odzieży używanej, sekretarz generalny PPP? dziwne to wszystko. Mają tylko jednego członka i to w Szwecji?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 14:42:31, suma postów tego autora: 6205

Kończę na dziś, bo wyjeżdżam wieczorem na 2 dni

Liczyłem na sparing ale widzę, że zabrakło już obrońców PPP. Uznaję swoje zwycięstwo przez walkowera ;-)

Ale nie tak szybko, do rozmowy jeszcze wrócimy... przy okazji prezentacji kandydatów z innych okręgów ;-) Ukażą się jeszcze takie? ;-) Ktoś bedzie miał jeszcze śmiałość? ;-)
W Radiu Białystok wczoraj prezentowali kandydatów PPP z Podlasia... a tu jak makiem zasiał? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 15:27:01, suma postów tego autora: 6205

Sierp

Chyba mogę na to odpowiedzieć znacznie krócej...

"Dlatego nie masz zamiaru reagować na Jana Strzyżka?"

Kto powiedział, że nie zamierzam? Cierpliwości i więcej luzu ;-). Będę reagować, ale nie poprzez przyłączenie się do prywatnej wojenki. I tylko to chciałem zakomunikować, żeby nie było wątpliwości i niedomówień. Nic więcej ;-). Prywatne wojny, nawet mające jakieś podstawy w faktach, nie są moim marzeniem.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-07 15:30:00, suma postów tego autora: 1002

skoro jeszcze nie wyjechałem...

Jako teoretyczny Wasz wyborca, a na pewno wyborca lewicowy oczekuję nie tyle relacji z Twojej syzyfowej walki z Ziętkiem i tymi co trzymaja władzę (bo mi powiesz, ze to Wasza sprawa wewnętrzna) ile widomych znaków, że taka walka się odbyła.
A te znaki to:
1) PPP wycofuje, jakieś lekką ręka licząc 50% nazwisk, biznesmenów i narodowców na listach... wiem listy padają, ale jeśli nie o wybory tylko chodzi, to co jest ważniejsze? I... no raczej nie ma wyboru, odpowiedzialny za to Bogusław Ziętek składa rezygnację. Nie mozna tego zwalać na KPN i ZChN, tam rzadzi Ziętek i z tego co tu wiemy nikt tam bąka nie puszcza bez jego wiedzy. Nie ma dobrego stalina i złych podwładnych!!!

2) Narodowcy i biznesmeni zostają, odchodzą zaś z list w proteście lewicowcy. Nie wiem 5%?. Co oznacza, że walka została przegrana, ale ci, kótrzy podaja się za lewicę zachowali twarz.

Ta cała sytucja sprawia tez Drogi Ostapie, że warto zadać więcej pytań ludziom, kótrzy tyle lat tu ludzi okłamywali, a nas krytyków obrzucali wyzwiskami (Ty do nich nie należysz i ja to dostrzegam, że przynajmniej nie jetsteś cham) a z takich jak ja co pisali prawdę robili troli czy też wprost nazywali śmieciami. Wiesz o kim mówię. Otóż ten człowiek za każdym razem podkreślał tu, że to partia demokratyczna. Na moje pytania nie odpowiadał, bo jak twierdził trolom nie będzie odpowiadał... pan prawie poseł;-). To skrajna głupota, bo nawet gdybym był trollem, to ja moje pytania czy zarzuty formułowałem PUBLICZNIE przebijając sie przez cenzure tego portalu a wtedy otywacja jakaby nie była nie ma żadnego znaczenia. Ludzie to czytają i też chcą usłyszeć odpowiedź. Twój kolega nie tylko mi pluł w twarz. w ten sposób pluł w twarz wszystkich ludzi i pokazywała swoją arogancję. Odpowiedź na pyatnie zadane publicznie jest odpowiedzią wszystkim użytkownikom. Oczywiscie można mówić spieprzaj dziadu, ale sam wiesz jaki jest tego efekt medialny. Gdy sie tak robi po raz setny jak wyzej wspomniany, to traci się kompletnie wiarygodność dla swoich kłamstw. Tak to działa Drogi Ostapie. Mało jeszcze jesteś doswiadczony w politycznych grach ;-)
Pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to - JAK TO MOŻLIWE W DEMOKRATYCZNEJ PARTII, ŻE KTOŚ USTALA LISTY A RESZTA DOWIADUJE SIĘ O NICH WTEDY GDY ZOSTANĄ ZGŁOSZONE DO PKW? No na czym polega taka demokracja? Przecież Ty też dobrze wiesz, że na nic nie masz wpływu w tej partii. Dalej chcesz się oszukiwać?
Czy Ty twierdzisz w takim razie, że ta partia ma cokolwiek wspólnego z demokracją?

Ostapie dobrze wiesz, że nic nie przewalczysz. Wiesz, że nie masz wyboru. Ziętek ci go nie zostawi. Albo dalej bedziesz grzecznie służył i o nic nie pytał, albo won! Radzę odejśc z własnej inicjatywy. Tertium non datur.
Nie ma juz wyboru, nie da sie dalej oszukiwać, zasłona opadła. Teraz trzeba posprzątać, zlizać rany i zacząć ... od nowa. Tak, tak, od nowa. Wiem, że to trudne, ale nie ma innego wyjścia. Nie można dalej mówić "partia w budowie" ;-)
Powiem w ciemno jak wygląda może w tej chwili rozmowa Piskorskiego czy innego Strzeżka z własnym narodowym elektoratem.
Elektorat: No ja rozumiem, że warto byś Janie zasiadł w sejmie i reprezentował nasz interes narodowy, ale tam w tym PPP z którego startujesz jest też wielu komuchów...
Jan Strzeżek: Po pierwsze nie tak wielu. Sa też od lat nasi ludzie. (polecam przejrzeć listy PPP z przeszłych lat, tam wiele podejrzanych postaci jest na nich od wielu lat... tylko wam sie tego sprawdzac nie chciało). I jest duzo przypadkowych Ziobrów. Rozumiem elektoracie twoja rozterkę. SAM też (uważaj teraz Ostapie! ;-)... też KRYTYCZNIE na to patrzę ;-)... a poza tym to... partia w budowie ;-))))))))))))))))))))))))
Elektorat: Aha!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 18:03:52, suma postów tego autora: 6205

Na potwierdzenie swoich słów

Strzeżek pokazałby im statut PPP... i wszyscy odetchnęliby z ulgą ;_)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 18:06:11, suma postów tego autora: 6205

Ostapie

Przeczytałem Wasze oświadczenie. Niemal mnie cytujecie ;-)
Ale powiem tak, bo jestem złośliwy;-):
Socjaliści zostali usunięci z list PPP w Krakowie... hmm czy w takim razie nie chcą się odegrać? Czy to nie jest jakaś prywatna wojenka? ;-)
Do przemyślenia: Zobacz jak to działa w dwie strony;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 18:50:21, suma postów tego autora: 6205

No i nie wyjechałem... przełożyłem na rano, a więc jeszcze słowo.

Miałem tego nie robić, ale jednak. Muszę coś napisac o etyce ;-). Moralnośc i etyka to bardzo ważne rzeczy w polityce. Takiej jaką ja uznaję oczywiscie za politykę.
Piszecie w oświadczeniu: "Partia jest kierowana w sposób niedemokratyczny i niejawny." Od kiedy się o tym dowiedziałeś? ;-) A widzisz, tu Cię mam ;-)
GPR opuszcza PPP. Ok to minimum, które w tej sytuacji można zrobić. Ale czy to wszystko? Czy to wystarczy? Otóż Ostapie Bender byłeś w tej partii kilka lat. I mimo, że wiedziałeś, że "Partia jest kierowana w sposób niedemokratyczny i niejawny", że niechce budować struktur itd... a przez te kilka lat na pewno na niejednej pikiecie porzekonywałeś biednych niczego nieświadomych ludzi do głosowania na tę właśnie partię... Ok zakładam, że w dobrej wierze, a przynajmniej wbrew obiektywnym faktom długo chcieliście wierzyć w te bajki. Ale pomyśl, że ci biedni ludzie, skołowani też przez ciebie, moga teraz w dobrej wierze oddać głos na jakiś nazioli, bo im kiedyś Ostap Bender powiedział, że to prawdziwa lewica! A Ty po prostu sobie odchodzisz? Nie poczuwasz się do jakiejś odpowiedzialności, by posprzątać po sobie? Że tą satrapie w PPP też budowałeś?
Nie mówię, że masz teraz dotrzeć do każdego komu robiłeś wodę w mózgu, bo to niemożliwe. Ale może warto, kiedy źle rozumiana lojalnośc już Cię nie wiąże, uderzyć się szczerze we własną pierś i nie tylko nie popierać takich kandydatów ale nawoływać do niegłosowania na PPP? Wyjawić trochę rzeczy, które zapobiegną kołowaniu nastepnych pokoleń naiwnych. Nie? Bo to by było prywatna wojenką? Mylisz się niestety. Dziwny jest Twój tok rozumowania, taki jakiś jeszcze dziecinny ;-).

Czy w "Młodzieży kontra" zastapi Was teraz Bosak z kolegami? ;-))))

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 21:02:49, suma postów tego autora: 6205

Najlepiej jakbyście podnieśli bunt

Nic juz stracić nie można. Namówcie innych ludzi z lewicy, którzy jeszcze sie na tych listach ostali (poza Szymonem Martysem i tym literatem z Głogowa, bo tu nic nie poradzicie) i połóżcie im te listy! Niech Ziętek poniesie konsekwencje tego co w oświadczeniu eufemistycznie nazwaliście "błędem", a przecież on Was po prostu wykorzystał i zdradził!
Nie?! Bo byłaby to prywatna wojenka?

Bądźcie patriotami! tego wymaga teraz od Was Ojczyzna! ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-07 21:19:09, suma postów tego autora: 6205

oliwa wypływa

Ciąg dalszy...

http://wladzarobotnicza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2248:rezygnacja-z-czonkostwa-w-polskiej-partii-pracy&catid=47:lewica&Itemid=77

autor: 1234, data nadania: 2011-09-07 22:23:58, suma postów tego autora: 873

Udany powrót

do 5 osobowej sekty.

autor: balbina, data nadania: 2011-09-08 08:51:42, suma postów tego autora: 33

Sierp

Sierp,
1. nie prowadzimy prywatnej wojenki, tylko krytykę polityczną, która wynika przede wszystkim z tego, że partia idzie w złą stronę - i kadrowo i teoretycznie, nie że ktoś nam kuku zrobił. Kwestia list jest drugorzędna, gdyby inne rzeczy były OK, to byśmy zostali. Nie prowadzimy kampanii nienawiści do całego środowiska WZZ i podpisujemy się nazwiskami, innymi słowy nie uprawiamy kampanii w stylu anonimowego trolla. Mamy tę odwagę, której innym krytykom PPP brakuje. Dziecinne jest wypisywanie tasiemców w Internecie i nie branie za nie żadnej odpowiedzialności. Jeżeli jest się osobą poważną i samemu się siebie szanuje, to pewne kategoryczne sądy wydaje się po odpowiednim, niekiedy bardzo długim, badaniu sprawy. Lepiej mieć stanowisko ugruntowane niż emocjonalne, bo łatwo się pomylić. Zwłaszcza, kiedy w koło grasują podejrzane anonimy, których postępowanie nakazuje mega-ostrożność.

2. W kwestii nadchodzących wyborów: nie przeczytałeś dokładnie oświadczenia...

3. Nie cytujemy nikogo, piszemy własnymi słowami, to co widzieliśmy.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-08 00:28:56, suma postów tego autora: 1002

+++++++

1. To, co mnie najbardziej zniesmacza, to hipokryzja. Przecież teraz PPP wróciła do stanu sprzed 2004! A gdy do niej wtedy wstępowaliście, to ci ZChN-owcy i KPN-owcy was nie razili? Orzeł w godle partii nie przeszkadzał? A były poseł SRP Golik, znany głównie z seksafery, kandydując z PPP was nie brzydził? A startujący w 2007 r. z list PPP przedsiębiorcy (jak Szymon Niemiec, daleko nie szukając) byli w porządku? A katolicki kandydat PPP w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu?
Z drugiej zaś strony: Samoobrona była fajna, dopóki robiła za przeciwwagę dla PPP ale jak c i s a m i ludzie startują z list PPP to automatycznie stają się "faszystami". Też nieźle.
Na koniec. Chyba każde lewicowe ugrupowanie ma w swoich szeregach jakiegoś eksprawicowca (o takowym w Alternatywie Socjalistycznej już pisałem). I dziwnym (?) trafem zawsze ten "ich" eksprawicowiec jest szczerze nawróconym lewicowcem, natomiast taki sam osobnik u konkurencji to kryptonazista. :) Żałosne.
2. Ekscytowanie się tym, kto znalazł się na listach miałoby sens, gdyby te osoby miały realne szanse znaleźć się w Sejmie. A nie mają. Liczy się natomiast program, z którym PPP idzie do wyborów. Nie znalazłem tam nic o biciu Żydów, co sugerują różni histerycy. Jest to program lewicowy. Najbardziej lewicowy program jeśli chodzi o partie startujące w tych wyborach.
3. Piszę to jako osoba, która nigdy nie wdawała się w personalno-koteryjne wojenki, także te dotyczące PPP - ani za, ani przeciw. W tych wyborach zamierzam, owszem, zagłosować na PPP ale dlatego, że nie startuje Samoobrona. Z braku laku.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-08 08:35:06, suma postów tego autora: 3102

Angka

Chcesz powiedzieć, że Jan Strzeże w prasie, a może w telewizji, będzie prezentował program "lewicowej" PPP?;-))) jedno pytanie. Po co? Po to wszedł na te listy i wykłada swoje pieniądze (Strzeżek to też biznesmen) by wspierać "lewice"? Buhahaha :-)))). Angka Ty naprawdę nie rozumiesz na czym polega sojusz ekstremów. W takim sojuszu każdy przecież ciągnie w swoją stronę. Ziętek im potrzebny tylko po to by udostępnił listy. Oni Ziętkowi po to by podbić procenty całkowicie marginalnej partii. A jak już taki biznesmen czy narodowiec na liścię się znajdzie to właśnie będzie głosił - bij Żyda!
A komu nie przeszkadzał Golik itd.? Tylko tym z PPP, bo my rzeczowi krytycy tej bandy potępialiśmy to cały czas. Głosiliśmg to co głosimy teraz. Ostap Bender może sobie pisać głupoty o trolowaniu i osobistych wycieczkach i wycofywać się z PPP bo mu miejsca na liście nie dali. Nic dziwnego, tak zrobiła i Nowicka i Biedroń. A ja już dwa lata temu gdy ktoś mnie zapytał dlaczego się tak uwziąłem na PPP napisałem wprost, że to moja antifa. Czy antifa jest osobista? Czy naziolstwo to osobisty powód "wojenki". Moje zarzuty nigdy nie były osobiste. A najważniejsze, że moje zarzuty się potwierdziły a GPR dochodził do tego samego jeszcze przez dwa lata. Ale jakoś niedoszedł do tego póki miał miejsca na listach. Nie wypisał się z PPP przed ich ogłoszeniem licząc może na to, że nadal znajdzie siętam znajdzie, choćby i obok Strzeżka. Oczywistym jest, że to oportuniści.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 10:36:16, suma postów tego autora: 6205

Percepcyjne możliwości Ostapa

Przekracza różnica jak nas dzieli. On ma jakąś swoją organizacje, swoje flagi i slogany. Musi się nazwiskiem i twarzą afiszować bo chce do siebie ściągać ludzi. Ale sierp_i_młot nie jest w "budowie". Sierp i młot to tylko obywatel, który szczerze nienawidzi każdej partyjnej hołoty. Sierp i młot nie chce rozmawiać ani promować własnej organizacji, bo jej nie posiada. Sierp i młot nie chce też promować siebie bo nie jest jedynym kandydatem świata pracy. Sierp i młot chce tylko nawalać sierpem i młotem tych, którzy go zniewalają lub chcą zniewolić. Czy to tak trudno zrozumieć? Jestem obywatelem, który chciałby ich wszystkich posłać do diabła. Dla swojej i społeczeństwa korzyści. Polskie partie polityczne to rak, zaraza... No dobra nie chce zaczynać od nowa ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 10:49:43, suma postów tego autora: 6205

SiM

Rok temu i wcześniej też mieliśmy krytycyzm w sprawach o których piszesz w swoim poście (poszukaj sobie w archiwum np. o wyborach samorządowych, o organizacji młodzieżowej). Inna sprawa, że uważaliśmy wówczas, że PPP może jeszcze z tej drogi zawrócić - a nawet gdy już tak nie uważaliśmy, potrzebowaliśmy gruntownego przemyślenia sprawy. Możliwe, że początkowa lojalność wynikała z niedoświadczenia i naiwności młodych towarzyszy (mówię też o sobie)... W każdym razie to już zamknięty rozdział.

autor: kilowat, data nadania: 2011-09-08 12:04:37, suma postów tego autora: 117

SUPPORT ZAMIAST MÓZGU

No cóż, zawsze to coś. Po niektórych działaczach ex-GPR można się było tego spodziewać. Po Wojtku Orowieckim raczej nie. On przecież w tym procederze nie maczał palców.
Błaznów na lewicy nigdy nie brakuje.

Portal internetowy "Władza Rad" publikuje kilka takich wypowiedzi.
Oto głos Andy Żebrowskiego z Pracowniczej Demokracji:
Głosujmy na autentyczną lewicę, głosujmy na PPP-Sierpień 80

"Jedyna opcja polityczna, która wyraża konsekwentny sprzeciw wobec neoliberalnych ataków rządu Tuska jest Polska Partia Pracy - Sierpień 80.

Scena polityczna w Sejmie wygląda fatalnie. Platforma jest główną partią biznesu w kraju. PSL rządzi z PO, więc współwinna jest za wszystkie ataki rządu, niezależnie od tego, że od czasu do czasu używa bardziej socjalnego języka. PiS udaje że jest przyjazne związkowcom, szczególnie podczas kampanii wyborczej. Pamiętajmy jednak, że to PiS gdy rządził, przygotował obniżenie podatków dla najbogatszych - dzieło chętnie dokończone przez Platformę. SLD jak zresztą wszystkie partie w czasie kampanii, mówi o losie biednych. Istotę polityki SLD jednak wyraziła trafniej umowa z business Centre Club. 5 sierpnia przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, podpisali 'pakt dla polskiej gospodarki'. Dokument zawiera 77 postulatów, których realizacja ma doprowadzić  do stworzenia 'przyjaznego klimatu dla biznesu'.

Nie ma partii w Sejmie, która jest popierana entuzjastycznie przez większość walczących związkowców i ludzi walczących przeciw niesprawiedliwości społecznej. Ruch oporu i protestu będzie silniejszy jeśli będzie miał swoją polityczną twarz.

Polityka to nie tylko wizerunkowe sztuczki sejmowych partii.

Niezadowolenie społeczne może doprowadzić do wzrostu siły skrajnej prawicy - która szuka kozłów ofiarnych wśród cudzoziemców, gejów i innych 'innych'. Nie zapomnijmy, że Anders Breivik, który w lipcu zabił 77 głównie młodych osób w Norwegii, miał liczne kontakty na europejskiej scenie skrajnie prawicowej i śledził wydarzenia w Polsce.

Wzrost poparcia dla radykalnej lewicy osłabi faszystów i organizacje skrajnej prawicy, a nie pozostawi pole wyborcze partiom głównego nurtu.

Polityka jest przede wszystkim tym miejscem gdzie konflikty społeczne w skali całego kraju (i poza nim) są wyrażane. Głównym celem partii sejmowych jest kierowanie państwem po to, by polscy bogaci stali się bardziej konkurencyjni wobec zagranicznych rywali i po to, by polscy pracownicy byli zbyt słabi by skutecznie walczyć o swoje. Innymi słowy wyzysk ma być skuteczniejszy.

Natomiast w polityce radykalnej lewicy chodzi o budowanie solidarności w walce z ekonomicznymi i politycznymi szefami.

Głosowanie na Polską Partię Pracy - Sierpień 80 przyczyni się do wzmocnienia jakże potrzebnej w czasach kryzysu opcji radykalnej lewicy. Nie tylko głosowanie. Angażowanie się w kampanię wyborczą PPP-Sierpień 80 zwiększy liczbę aktywistów autentycznej lewicy i wzmocni nas wszystkich.

Popieramy wszystkie próby wzmocnienia radykalnej lewicy - w nadchodzących wyborach oznacza to poparcie dla PPP-Sierpień 80.'

za: http://www.1917.net.pl/?q=node/6379

A to wypowiedź samego subkomendante uno z "Władzy Rad":

"PPP to najbardziej lewicowa partia w Polsce, tyle że ciągle za mała by samodzielnie udźwignąć pod względem organizacyjnym, logistycznym i finansowym tak ogromne przedsięwzięcie jak wybory. Dlatego PPP musi taktycznie korzystać ze wsparcia różnych 'supportów'. Obecność takich 'supportów' na listach w żaden sposób nie zmienia samej partii, partia nie rezygnuje z pryncypiów zawartych w deklaracji ideowej. To jest zwykły deal, czyli biznes polityczny. 'Supporty' grają swoją grę (a w tym konkretnym wypadku to co ugrają w głosach idzie na konto PPP), a partia swoją. Po wyborach po prostu się rozstaniemy z 'supportami', no chyba, że oni zmienią poglądy i wstąpią do PPP."

za http://www.1917.net.pl/?q=node/6336 (drugi komentarz)

autor: BB, data nadania: 2011-09-08 13:40:46, suma postów tego autora: 4605

Precepcyjne możliwości sierpa

Percepcyjne możliwości sierpa ogranicza jego własna chęć trollowania. Wszystko zostało dokładnie wyjaśnione, ale ten dalej swoje. Nudne i bezproduktywne. Ja z tobą kończę dyskusję na ten temat, bo widzę że znowu szukasz kolejnego powodu do trollstwa. Tyle.

Angka Leu, rozumiem, że te informacje pochodzą z jakiś ultraprawicowych kręgów, z którymi nadal się bratasz w najlepsze? Rzecz nie dotyczy tego, czy ktoś był kiedyś na prawicy, czy nie, ale na tym, czy z niej odszedł i obecnie występuje przeciwko niej. Strzeżki i wydawca "Myśli Polskiej" tego nie zrobili i tu jest główny problem. Proste?

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2011-09-08 15:05:28, suma postów tego autora: 1002

:-)

Ten Żebrowski jest po prostu kompletnie nielogiczny.
"PiS udaje że jest przyjazne związkowcom, szczególnie podczas kampanii wyborczej. Pamiętajmy jednak, że to PiS gdy rządził, przygotował obniżenie podatków dla najbogatszych"...
A Żebrowski to nie wie? Nie potrafi się domyślić, że właśnie z tego powodu Śniadek, Guz, Ziętek i wielu innych biurokratów zacierali swe "spracowane" ręce?;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 17:12:42, suma postów tego autora: 6205

A komentant uno to też GPR?

Też nie dostał w tym "taktycznym sojuszu" miejsca na liście? No to wszystko jasne :-). Jesteś BB bezwzględny! Żadnej litości?;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 17:18:57, suma postów tego autora: 6205

Wyjątkowo zabawne jest to, że

GPR całą wiedzę o własnej partii czerpie... z polskiego wikileaks czyli Zenon Mówi:-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 17:24:54, suma postów tego autora: 6205

skoro

Skoro portal Lewica ma promować lewicę, niech przestanie już reklamować skrajną prawicę. Dość tych antylewicowych reklamówek. Jest szansa, żeby się otrząsnąć z tego błota, w które wdepnęliście, reklamując partię udającą lewicową.

autor: 1234, data nadania: 2011-09-08 18:49:28, suma postów tego autora: 873

teraz dopiero załapałem

że uno to nie to samo co... duo. czyli jeszcze inni trockisci mają takie samo zdanie jak PD? Liczą, że sojusz ekstremy da PPP sukces? Litości!
W mojej ocenie, tak już całkowicie poważnie, PPP ma dużo mniejsze szanse niż 4 lata temu. To opinia też moich znajomych, którzy nie bardzo już kojarza co to jest a kiedyś kojarzyli. 4 lata temu jeszcze się o tej partii mówiło. Robiła jakieś demonstracje itd. Teraz od kilku lat ta partia praktycznie nie istnieje. Oprócz tej strony oczywiście.
Inaczej zapewne myślą narodowcy i ci najbogatsi z Samoobrony pokroju Misztala, skoro angażują swoje pieniądze i są na tych listach to na pewno liczą na mandaty i zrobią wszystko w swoich kampaniach by tak się stało. Bo przecież chyba nawet Angka Leu nie powie, że robią to po to by wspierać lewicę? ;-).
Oni mają pieniądze i oni swoje kampanie sfinansują. Bo np. szymon M, który nie mieści się w moim pojęciu lewicowości, ale za co sfinansuje swoja kampanię? Za stypendium? Polityka w burżuazyjnym państwie jest dla bogatych. Samoobrona i jej degrengolada najlepszym przykładem. Wątpię jednak by im się to udało ale o tym za chwilę. Sadzę, że właśnie z tych materialnych powodów ich wyniki będą mimo wszystko najlepsze na lisatch PPP. Na tych listach najlepsze wyniki mógł mieć ziobro z powodu nazwiska, lub ten co wyłoży na swoją kampanie kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych. Zapewne Ziętek za te miejsca wziął od ich pieniądze, które może przeznaczyć na kampanię swoich "lewicowców" z KPN i ZChN. Ale tamci to bardzo bogaci ludzie i nawet jeśli sa gdzieś nizej od nich na listach i tak z nimi wygrają. Strzeżek np. jest na 5 miejscu a Krakowiak na 8. Gdyby nie wiedzieli, że zakasują innych, którzy swoich kampanii nie mają za co zrobić, to po co płaciliby za te miejsca, po co drukowaliby swoje ulotki, po co dofinansowywałby ich Bubel i jemu podobni?
To się nie może powieść, bo Ziętek to nie Lepper. Lepper miał wyroki za blokady i walkę z systemem, Ziętek zaś ma wyroki za walkę z pracownikami... i to jest ta subtelna różnica. Nie ma konia, jest kucyk.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-08 19:32:44, suma postów tego autora: 6205

+++++++

Ostap, ale nie przejmuj się tak! To przecież tylko garstka skorumpowanych biurokratów związkowych błądzi wskutek swego reformistyczne oportunizmu. Za to proletariackie doły wiezione niezawodnym instynktem klasowym na pewno pójdą za wami. :)
>Ostap Bender to postać fikcyjna, antybohater, mizantropiczny oszust, który po raz pierwszy pojawił się w powieści Dwanaście krzeseł. W języku rosyjskim imię "Ostap Bender" stało się archetypową nazwą określającą kanciarza i oszusta. Według własnego określenia ten "Wielki Kombinator" prowadzi poszukiwania w Związku Radzieckim w okresie NEP-u, diamentowego skarbu, który był ukryty w jednym z dwunastu krzeseł. W końcówce powieści Bender zostaje zabity, ponieważ jego partner w poszukiwaniach Hipolit Matwiejewicz Worobianow nie chciał dzielić się skarbem, który wydawał się być w ich zasięgu.<
Chyba wszyscy wiemy, kto okazał się być Hipolitem Worobianowem. :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-09-09 14:31:45, suma postów tego autora: 3102

Oj, oj, oj... będzie się działo

"O tym kto w przyszłości wystartuje na listach PPP zdecyduje PPP a nie widzimisię 'supportów'. Wynik wyborczy, oraz bilans zysków i strat politycznych, zweryfikuje słuszność taktyki obranej przez sztab wyborczy partii. Jeśli będzie sukces... cóż zwycięzców nikt nie pyta o to, czy mieli rację. Jeśli wynik będzie porażką ... oj wtedy to dopiero będzie się działo.
uno, pt., 09/09/2011 - 00:39

autor: BB, data nadania: 2011-09-09 14:40:56, suma postów tego autora: 4605

BB

Czyli klasyczny manifest oportunizmu?
Ze sk...twem jest problem tylko wtedy gdy się nie powiedzie, gdy wyjdzie na jaw za wcześnie? Samo sk...two zaś nie stanowi problemu dopóki prowadzi do celu i mniejsza o to, że po takiej deklaracji cel nie jest i nie może być tym samym celem w jaki kiedyś się wierzyło.
A Ty BB, Ty lub EB, chcialiście w polityce widzieć jakiś idealistów;-) oni prawie wszyscy są tacy sami, a ci to już chyba najgorsi. Pełna degeneracja.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-09 17:23:26, suma postów tego autora: 6205

Do Ostapa Bendera

Prywatną wojnę to prowadził ze mną i Magdą Bogusław Zietek. Prowadzi ją ze mną już od dwóch lat. Całkowicie prywatnie bez świateł kamer. To jest prywatna wojna, w której po dziś dzień walczę z tym człowiekiem o moje świadectwo pracy i ekwiwalent za urlop. Dwa lata nie mam świadectwa pracy a ty mówisz o prywatnej wojnie?!
Sierp_i_młot prowadzi wojnę publicznie na tym portalu i ma w niej moje całkowite poparcie. To wojna o sprawy publiczne o to co zrobiliście z lewicy.
Powtarzam jeszcze raz, wojna Ziętka przeciw mnie jest wojną prywatną, bo godzi w moje prywatne dobra i interesy. Skończyłem i na pewno nie zapomnę waszej postawy wobec mnie i Magdy w tej jego wojnie.

autor: politbiuro, data nadania: 2011-09-09 20:59:11, suma postów tego autora: 486

POLECAM

komentarze tresa pod wątkiem "Kandydaci Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80" w Ogłoszeniach parafialnych "Władzy RAD"
http://www.1917.net.pl/?q=node/6336

Uno przy nim wysiada.

autor: BB, data nadania: 2011-09-10 00:44:45, suma postów tego autora: 4605

+

1. Krytyka z punktu widzenia GPR nie jest po prostu koteryjnym pieprzeniem SiM który teraz tutaj pisze raz tak raz jako politbiuro (no dobra pożyczają sobie komputer i się im mylą hasła), i niewątpliwie niejednokrotnie były jakieś sensowne elementy w takiej krytyce ale niewątpliwie w formie jakiej taka krytyka była prowadzona była ona i jest jednak bardziej krytykanctwem niż krytyką.

2. Na "krytykę" SiM i 1234 (exPK?) nie będzie odpowiedzi bo dotyczy ona kwestii które kiedyś przymrużali oko a teraz deklarują święte oburzenie. Jak teraz wg. politbiura Ziętek prowadzi z nim wojnę tak samo 3-4 lata temu twierdził że tutaj go cenzuruje lewica.pl bo krytykuje Ikonowicza i NL a lewica.pl to ich folwark. Już tyle lat być tak zestrachanym i płakania w poduszkę (pisania na necie) może jakiś kurs karate?

3. Zgadzam się z Angka Leu. Zamiast wieszać psy na tych co odeszli z lewicy na prawicę lewica woli tępić tych co z prawicy wyszli na lewicę. No chyba że są "swoi".

Choć akurat kandydatura takich ludzi jak Jan jakoś tam z tych wyborów czy kumpel Bubla Szenicer we wcześniejszych wyborach (z listy PPP ale z rekomendacją PPS) to po prostu oszołomstwo pierwszej wody które chce z "telewizji" narodowej czyli filmów kręconych komórką chce do prawdziwej telewizji w czasie kampanii.


Dobrej muzyki nigdy za dużo:
http://www.youtube.com/watch?v=FLwVtnRTf-0

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-10 14:41:36, suma postów tego autora: 2743

Zawód miłosny.

Zastanawiam się jak się nazywa zawód, który polega na agitacji i propagandzie politycznej w partyjnym organie prasowym, a także kandydowaniu w wyborach z ramienia tej partii, tudzież lansowaniu się za pieniądze "chlebodawcy" jako działacz w niszowym półświatku. Jeśli to oczywiście zawód, a nie charakter ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-09-10 21:19:05, suma postów tego autora: 3566

Wie też jedno

W roku 2007 ktoś mógł nie wiedzieć jeszcze w czym pracuje. Zwłasza, że gdy się zorientował ujawnił wszystko co wie. Zasługuje na rozgrzeszenie.W roku 2011 gdy ktoś robi to samo, mowi to samo to robi sobie z nas po prostu bezczelnie jaja.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-10 23:36:19, suma postów tego autora: 6205

Ładnie masz jak się sam rozgrzeszasz

sprawdz ile kandydatów z zenona kandydowało w 2006.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-11 09:58:57, suma postów tego autora: 2743

Lektura

rozmowy SiM i M.Piskorskiego też jest pouczająca, SiM pisze tam mniej więcej ale panie pośle czyś pan był kiedyś faszysta czy kto to nie problem. Ja do pana nic nie mam ja tutaj tylko napieprzam w Ziętka:> A w ogóle panie to jak pan śmiesz kandydować z PPP?:>

Wiem znowu dostałeś idź się poskarż na CIA że Cię gnębią opportuniści opłacani przez Ziętka.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-09-11 10:53:44, suma postów tego autora: 2743

./..

Oj, ta nasza Etatowa Ideowieczka. Nie wiedziała biedna, że startuje od Europarlamentu w 2009(!) roku z jednej listy na Mazowszu z taką kreaturą, jak Kinga Stawecka, której największymi zbrodniami, jakie wykrył Gadający Żenon, jest dawna przynależność do młodzieżówki KPN, a także fakt, że jest córką Janiszewskiego. Zresztą o jedynce na tej liście - Śniadeckiej Katarzynie ów domorosły ziewnikarz śledczy też wspominał, prawda?

A przepraszam, Ideowca przecież nie interesowała się ani partią, ani kandydowaniem, taką po prostu dostała "instrukcję stanowiskową" od swego "chlebodawcy", więc poświęciła się dla Sprawy.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-09-11 13:31:21, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz