Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Alfred Gusenbauer: Trzeba bronić państwa dobrobytu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ofensywa czy defensywa

@Trzeba bronić państwa dobrobytu

Z takim podejściem można się już poddać. Dlaczego lewica nie atakuje tylko się broni?

autor: mlm, data nadania: 2011-09-05 11:06:00, suma postów tego autora: 4284

Socjaldemokracja - to takie balansowanie na krawendzi

między kapitałem a pracą z przewagą jednak dla kapitału. Dla swej pomyślności wymaga odpowiedniej mentalności, którą Austryjacy mają a Polacy nie mają. Dlatego u nich się sprawdza a u nas nie. Bo gospodarka - to nie tylko mechanizmy finansowe, to także moralność. Może dlatego powstrzymał się od opinii na temat Polski?

autor: steff, data nadania: 2011-09-05 11:40:08, suma postów tego autora: 6626

tak czy siak

pewnie każdy z nas wolałby rządy takiej austriackiej socjaldemokracji niż jakiekolwiek rządy u nas. Rzecz jednak w tym, że ich jakoś mocno kryzys nie dotknął jeszcze. Jak dotknie to zobaczymy co zrobią ci socjaldemokraci. Zresztą juz zapowiadają obniżki podatków, więc to trochę mówi o przyszłości. Bo za obniżonymi podatkami muszą iść cięcia socjalne, o których... po co na razie mówić?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-09-05 12:00:48, suma postów tego autora: 6205

Najbardziej w Austrii imponuje to że poradziła sobie z problemem bezrobocia wśród młodzieży

No, ale tamtejszy system edukacyjny jest kilkadziesiąt lat do przodu przed nami

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-09-05 12:05:44, suma postów tego autora: 1953

A

może ten system jest o kilkadziesiąt lat ZA eurokołchozem?
Peereli też trzeba przyznac że wprawdzie zmuszano tam do kucia na pamięc czytanek o Leninie ale matematyki uczono nieźle

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 12:14:43, suma postów tego autora: 20871

...

Jaki kraj (i społeczeństwo) - taka lewica. Co by nie mówić, mimo wszystkich słabych stron, socjaldemokracje krajów zachodnich są na lewo od polskiej "lewicy".

autor: jazi, data nadania: 2011-09-05 12:21:40, suma postów tego autora: 481

Abecadło

No, po prostu - niesamowite!!! Za PRL robiono coś nieźle!!! Szkoda tylko, że w ramach działalności opozycyjnej bojkotowałeś tę matematykę. Być może dziś nie wygadywałbyś bzdur w stylu: za komuny mieszkania były droższe.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 12:48:50, suma postów tego autora: 1073

Tak,

szerszeniu, w obozie patriotycznej ocenia się peerelę obiektywnie. Por. wypowiedź JarKacza o Gierku, ktory probował zmienić na lepsze pozycję międzynarodową Polski. A że przy zalożeniach ustrojowych realsocjalizmu nie mogło to wyjść w pełni, to już inna kwestia.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 14:27:43, suma postów tego autora: 20871

Abecadło

Ależ przecież sam prezes powiedział, że był wtedy na prochach!!! :-) Kilka dni wcześniej dziękował Rosjanom, a pomiędzy tymi wydarzeniami stwierdził, że nie ma już postkomuny. Doktorku, kręcisz jak kota za ogon.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 15:40:30, suma postów tego autora: 1073

szerszeniu,

powtarzaj możliwie najczęściej piękne słowa Kaczmarskiego:
"lecz chroń mnie, Panie, od nienawiści..."
"Lecz mnie przed nienawiścią obroń..."

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 16:15:09, suma postów tego autora: 20871

ABCD

A co to jest nienawiść? :-) Mam nadzieję, że nas sobie przedstawisz. Obiecuję, że jak będzie fajna to umówię się z nią na kawę.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 16:25:26, suma postów tego autora: 1073

Nienawiść

to jest to, co czujesz do JarKacza i PiS.
Niesłusznie. Oni walczą o wspanialą Polskę, w ktorej i tobie będzie lepiej.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 16:32:06, suma postów tego autora: 20871

ABCD

JarKacz nie budzi mojej nienawiści, a co najwyżej wesołość. A czasem jest mi go nawet trochę szkoda.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 16:36:33, suma postów tego autora: 1073

A

mi szkoda, że spalasz się emocjami podrzuconymi ci w ramach michnikowsko-urbanowskiego zarządzania frustrą.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 16:41:07, suma postów tego autora: 20871

To się nie martw

bo ja jedynie się bawię. W opowieści Michnika i Urbana nie wierzę tak samo, jak w opowieści JarKacza.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 17:04:56, suma postów tego autora: 1073

apropo Jarkacza

polecam artykuł Roberta Krasowskiego w najnowszej Polityce
Obszerne fragmenty- tutaj

http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Robert-Krasowski-Poglady-ktore-glosi-Kaczynski-sa-nieszczere-i-dalece-nie-jego

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-09-05 17:35:18, suma postów tego autora: 1953

Małe sprostowanie Zychu.

Po pierwsze, jeśli już, to:

"Ale chroń mnie Panie od pogardy
Od nienawiści strzeż mnie Boże."

Czasem przed napisaniem kolejnego posta mógłbyś pochylić się nad znaczeniem tych słów...

Po drugie Kaczmarski nie jest autorem tych słów, lecz Natan Tanenbaum.

A po trzecie dziwię się, że taki rusofob i zwolennik pisowskiego autorytaryzmu jak ty podpiera się twórczością (choć nie był autorem tekstu, to on ten tekst uczynił znanym) barda-rusofila - przeciwnika autorytaryzmu w każdej formie. Ale skoro Herberta zapisaliście już do sekty, czemu się więc dziwić?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-09-05 17:51:01, suma postów tego autora: 1578

a propos PiS i obiektywnego traktowania lewicy

warto przypomnieć, że jeden z najlepszych kandydatów PiS w obecnych wyborach - profesor Żyżyński, za najlepszego z dotychczasowych ministrów finansów III RP uznał Grzegorza Kołodkę.
http://www.ngopole.pl/2011/08/31/wywiad-specjalny-%E2%80%9Etrzeba-odbudowac-pozycje-gospodarcza-regionu%E2%80%9D-%E2%80%93-z-profesorem-jerzym-zyzynskim-liderem-na-liscie-pis-w-opolu-rozmawia-tomasz-kwiatek/#more-8909

autor: kontras, data nadania: 2011-09-05 17:51:03, suma postów tego autora: 1774

ABCD

Gdyby w obecnym systemie wychodziło wszystko lepiej niż w systemie gierkowskim, to nie mielibyśmy kilkuset miliardów długów i każda rodzina miałaby mieszkanie, co więcej przy urnach w najbliższych wyborach stanęłoby ponad 80% Polaków ale niestety nie wychodzi, więc nie staną i w samodzielnych mieszkaniach każda ronina nie zamieszka. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że praca nad tobą to jednak zmarnowany czas. Mimo wszystko mam wciąż nadzieje, że jeszcze coś z ciebie będzie.

autor: steff, data nadania: 2011-09-05 18:18:56, suma postów tego autora: 6626

Oj, Boże...

I co z tego, że Koło na tle Belki i innych gwiazd neoliberalnej ekonomii był może i niezły?
Czy to zmienia ocenę roli formacji postkomunistycznej w Polsce (tworzenie kapitalizmu korupcyjnego, programowe przekreślanie interesów państwowych i suwerenności Polski)?
steff nie rozumie, dlaczego przeciw peereli co 10 lat buntował się naród i dlaczego zlikwidowała ją w końcu własna elita władzy.
Stirlitz uważa Kaczmara za rusofila. Polecam songi o Katarzynie II i Bruno Jasieńskim.
A Postsocjalista ekscytuje się tandetnymi popłuczynami po sztuce podejrzeń, używanymi do szkalowania JarKacza w pseudointeligenckiej gadzinówce.
W sobotę posłuchałem sobie przypadkowo opinii politycznych kiboli Legii. Trzeźwe, rozsądne, inteligentne. Może dlatego, że kibole nie czytają Potylicy.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-05 19:39:18, suma postów tego autora: 20871

A ja polecam choćby

"Rehabilitację Komunistów".

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-09-05 20:38:46, suma postów tego autora: 1578

ABCD

"I co z tego, że Koło na tle Belki i innych gwiazd neoliberalnej ekonomii był może i niezły?"

To, że profesor Żyżyński do tych "gwiazd" zalicza najwyraźniej także Gilowską - i słusznie.


"Czy to zmienia ocenę roli formacji postkomunistycznej w Polsce (tworzenie kapitalizmu korupcyjnego, programowe przekreślanie interesów państwowych i suwerenności Polski)?"

Jak dotąd przodował w tym rząd AWS,(choćby skala prywatyzacji) przedtem aferałów, a obecnie PO - czy to też postkomuniści?

"steff nie rozumie, dlaczego przeciw peereli co 10 lat buntował się naród i dlaczego zlikwidowała ją w końcu własna elita władzy."

Motywy sprzeciwu były różne - z dzisiejszej perspektywy widać, że w większości irracjonalne.

"Stirlitz uważa Kaczmara za rusofila. Polecam songi o Katarzynie II i Bruno Jasieńskim."

Obsesja obozu PiS na punkcie Rosji i "zagrożenia moskiewskiego" oraz służalcza postawa wobec USA to jeden z punktów, który sprawia, że czasem człowiek ma ochotę zagłosować na PO.

autor: kontras, data nadania: 2011-09-05 20:47:26, suma postów tego autora: 1774

ABCD

W kwestii kiboli: każdy ma idoli i zwolenników na swoim poziomie. W kwestii gadzinówki: dobrze pisało ci się w Tygodniku Popularnym - gadzinówce komunistycznych związków zawodowych?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-05 20:52:26, suma postów tego autora: 1073

PiS ma w sobie tyle klasy

co facet który przebrał się za prezerwatywę podpisaną Putin

Kontras ma rację, Pisowcy chyba onanizują się przy zdjęciach komunistów i Rosjan

Kiedyś pożyczyłem od sąsiadów ,,Uważam Rze''- zawartość na poziomie Kurwara, właściwie ta gazeta powinna się nazywać ,,Kronika Służby Bezpieczeństwa''

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-09-05 21:22:05, suma postów tego autora: 1953

Kaczyński znów poluje na pos"komunistów"

Czy zapoluje na Kwaśniewskiego i wyda go w ręce aparatu sprawiedliwości w celu ujawnienia prawdy o więzieniach CIA w Polsce? Czy może znów zastosuje prowokację i stwierdzi, że Polska to teraz kondominium "rosyjsko-niemieckie", a Kwaśniewski jednak chronił "naszego państwowego interesu", gdy walczył u boku wujka Sama na "wonie z terroryzmem" ;-)))

http://www.wprost.pl/ar/260023/Kaczynski-w-Polsce-nie-ma-nazistow-ale-sa-postkomunisci/

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 00:18:12, suma postów tego autora: 1212

eurokołchoz

Hahaha, czyżbyś abecede dołączył do zwolenników Świętego Janusza?

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 00:20:01, suma postów tego autora: 1212

Andrzej,

całkiem możliwe. Wprawdzie JarKacz z racji operacji układu ma w kieszeni porażkę wyborczą, ale nie jest to porażka w tak pięknym stylu jak standardowa zwałka Janusza. Lepsze wrogiem dobrego! :-)

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-06 10:57:29, suma postów tego autora: 1073

kontras,

proszę bardzo: głosuj na PO. Idź złoto do złota.
My dzięki temu będziemy mieli argument, że drogę do PO znaleźli ludzie, którzy zakładali stowarzyszenia upamiętniające kolaborantów okupacyjnego Gońca Codziennego i uznający "Unabombera" za swego idola.
Najgorsze, co mogłoby się stać: gdybyś postanowił głosować na PiS i jeszcze się do tego przyznał.
Już dość złego wyrządziłeś Żyżyńskiemu, ze się na niego powołujesz.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-06 14:19:45, suma postów tego autora: 20871

Andrzeju Kot.,

mógłbym się zgrywać - w celu jakiegoś "zjednywania" ludzi czytających ten portal - ale moją metodą jest pisać, co myślę.
Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller powinni odpowiadać przed sądem za korupcję i zdradę stanu.
Ale, jeśli zgodzili się, żeby CIA grzecznie u nas zapytała terrorystów z Al Kaidy, kogo mają zamiar zamordować (i dzięki temu zapobiegła planowanym przez nich morderstwom) to powinno się to potraktować jako okoliczność łagodzącą w ich sprawach.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-06 14:30:01, suma postów tego autora: 20871

Postsocjalisto,

Z tego, co wiem, zdjęciami komunistów i Rosjan bardzo się ekscytuje pułkownik Z.B.
Przypominają mu one dawne dobre czasy, w ktorych walczył on z polskim nacjonalizmem jak prawdziwy bohater "easternu".
A co mu teraz zostalo? Tylko jojczenie o złu zglobalizowanego kapitalizmu.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-06 15:17:11, suma postów tego autora: 20871

abecadło

Tak, byli lojalni wobec żywotnego interesu państwa burżuazyjnego, dodajmy operetkowego państwa, które na każde zawołanie wujka Sama i NATO wysyłało wojska w ramach "wojny z terroryzmem". Ale Kwaśniewski był "naiwny". To zrozumiałe czemu go bronił inny Prawdziwy Patriota - Lech K. Jako osoba identyfikująca się z tym państwem, po prostu bronisz jego funkcjonariuszy, niezależnie jakie są ich rzekome barwy politycznej.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 18:54:11, suma postów tego autora: 1212

abecadło

W tej "zdradzie stanu" uczestniczyli również Kaczyńscy. Czyżbyś zapomniał o ich "wkładzie w przemiany"? " ;-)))

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-06 18:57:52, suma postów tego autora: 1212

ABCD

A któż to jest "My"?

autor: kontras, data nadania: 2011-09-06 19:50:14, suma postów tego autora: 1774

Zgoda wśród Jaśniepanów

"Czy to zmienia ocenę roli formacji postkomunistycznej w Polsce (tworzenie kapitalizmu korupcyjnego, programowe przekreślanie interesów państwowych i suwerenności Polski)?"

Najwyraźniej rola formacji post"komunistycznej" w przywróceniu kapitalizmu została doceniona przez "znanego bojownika antykomunistycznego" Jarosława Kaczyńskiego.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-w-Polsce-moze-nastapic-nowa-fala-kapitalizmu,wid,13759856,wiadomosc.html?ticaid=1cfa7

"Kaczyński wyjaśnił, że pierwsza taka fala była na przełomie lat 80 i 90., gdy wiele osób zaczynało prywatną działalność gospodarczą.

By nastąpiła nowa fala kapitalizmu - tłumaczył prezes PiS - należy pomóc młodym ludziom w zakładaniu działalności gospodarczej; "radykalnie ograniczyć patologie w biurokracji związane z nadużyciami, korupcją"; zachęcać do podejmowania ryzyka; wyzwolić energię."

Balcerowicz, Mikke i Wilczek zgodziliby się z pewnością z Jaśniepanem Kaczyńskim.

autor: Andrzej Kotarski, data nadania: 2011-09-07 11:51:23, suma postów tego autora: 1212

kontras,

my - czyli ludzie, którzy znaleźli drogę do realnie istniejącej, stosunkowo już masowej opozycji i dzięki temu nie muszą dusić się frustrą w jednoosobowych niszach.

autor: ABCD, data nadania: 2011-09-07 17:30:34, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Aha - wobec tego cieszę się, że znaleźliście towarzyszu nowy kolektyw, no i dziwię, że moja skromna osoba i jej poglądy (jednoosobowe) wywołują w was takie emocje.

p.s. muszę Was jednak znowu zmartwić - wczoraj słuchałem tego Wiplera i nawet on nie jest taki straszny. A czy w PiS wiedzą, że ich nowy zwolennik tak nieładnie mówi i to w jakimś sensie publicznie o Józefie Mackiewiczu?

autor: kontras, data nadania: 2011-09-08 07:34:27, suma postów tego autora: 1774

ABCD

My - czyli ratlerki prezesa JarKacza, którzy za miesiąc znów obwieszczą, że układ sfałszował wyniki wyborów.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-09-08 09:21:16, suma postów tego autora: 1073

ABCD i co, nie odpowiadacie towarzyszu?

zamilkliście jakoś zamiast napisać, że zdrowy trzon narodu oraz PiS uważa J. Mackiewicza za kolaboranta, czemu? Przecież tak samo jak Wy potępiały go koła narodowopatriotyczne - jest taka fajna broszura wydana w emigracyjnym Londynie nawet, gdzie zarzuca się J.M. szarganie naszej godności itp. itd. poczytajcie, w sam raz dla Was w Waszym obecnym wcieleniu, ale w PiS z tym uważajcie, no i..
Nie bójcie się, nie powiem.

autor: kontras, data nadania: 2011-09-10 12:03:15, suma postów tego autora: 1774

Dodaj komentarz