Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Indie: Robotnicy zakładów Suzuki ostrzelani na polecenie dyrekcji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Czerwone flagi? Czy protestujący nie wiedzą jak z robotnikami postepowała władza ludowa w Ojczyźnie Proletariatu?

autor: Marek, data nadania: 2011-10-19 13:16:44, suma postów tego autora: 1715

Ojczyzna

Marek, w Ojczyźnie Proletariatu, jak sama nazwa wskazuje robotnicy sami byli władzą, stąd sentyment do czerwonej flagi.

autor: mlm, data nadania: 2011-10-19 14:33:56, suma postów tego autora: 4284

Marek,

mogliby też sięgnąć bliżej: do Chińczunia Ludowego, w którym - chociażby po fiasku maoistowskiego Wielkiego Skoku - robotnicy milionami marli z głodu jak muchy. A jakie sztandary nad tym powiewały?

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-19 14:58:44, suma postów tego autora: 20871

wystarczy juz

droga redakcjo, blagam, oddajcie nam komentarze !!!

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2011-10-19 16:34:38, suma postów tego autora: 368

ABCD

Według ciebie to oczywiście z nadmiaru dobrobytu strajkowali ci robotnicy?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-19 20:18:50, suma postów tego autora: 1073

***

jeśli tacy jak marek mogą pisać to co piszą zastrzegam sobie prawo do używania takich wyzwisk względem nich jakie uznam za stosowne

autor: nikyty, data nadania: 2011-10-19 21:00:44, suma postów tego autora: 3572

niky

Popieram.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-19 22:03:38, suma postów tego autora: 1073

marku

A czy obrońcy krzyża mają świadomość, że ten symbol firmował znacznie więcej morderstw niż swastyka i sierp i młot razem wzięte?

I jeszcze jedno. Według podań biblijnych krzyż to narzędzie zbrodni, na którym zgładzono Chrystusa. Dlaczego narzędzie zbrodni urosło do rangi świętego symbolu. Dlaczego jest obiektem adoracji? Czy to nie tak, jakby np. rodziny katyńskie adorowały spluwy, z których enkawudziści strzeli do ich bliskich?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-19 22:09:01, suma postów tego autora: 1073

Tylko PiS!

Ma program pogodzenia dyrekcji z robotnikami w Indiach!

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-10-20 02:52:00, suma postów tego autora: 471

Zwracam się z prośbą do redakcji,

żeby każdy użytkownik miał możliwość blokowania wpisów dowolnego innego użytkownika. Blokadę taką można zrobić stosunkowo szybko, w oparciu wyłącznie o javascript i ciasteczka, a więc bez zwiększania obciążenia serwera. Większość z nas jest już zmęczona wpisami propisowskich i/lub prokapitalistycznych śmieci na tym serwisie, pokroju z***wicza albo niejakiego Marka.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-10-20 03:30:29, suma postów tego autora: 387

socjalpatrioto

Ironia niepotrzebna, PiS wywodzi się z ruchu związkowego, obecnie też cieszy się poparciem największego związku zawodowego w Polsce.

Nie widzę powodów dla których "S" miałaby nie wysyłać konsultantów do innych krajów, konsultacje polityczne też mogą się tam przydać, zwłaszcza po sukcesie ruchu Hazare.

autor: josip, data nadania: 2011-10-20 07:39:42, suma postów tego autora: 237

CHErwona cenzura

"wolność" = cenzura, wyborne!

autor: josip, data nadania: 2011-10-20 07:40:39, suma postów tego autora: 237

Brońmy demokracji

przed smokami zionącymi ogniem! Najlepiej - podając im barana z siarką tak, jak ja tozrobiłem ze Smokiem Wawelskim.
O wolność i pluralizm!
KSIĄŻĘ KRAK

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-20 08:34:55, suma postów tego autora: 20871

CHErwona Wolność,

ja mam prosty sposob: zaczynam lekturę wpisów od dołu i jak użytkownik mi nie odpowiada, to dalej nie czytam.
Czy to lewicowo nazywać oponentów "śmieciami"?
Kto w dzisiejszym świecie nie jest prokapitalistyczny?

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-20 08:36:39, suma postów tego autora: 20871

do mlm

brak słów. czy ty wierzysz w ogóle w to co piszesz?

autor: cham_ze_wsi, data nadania: 2011-10-20 10:58:55, suma postów tego autora: 33

?

@cham_ze_wsi a dlaczego miałbym nie "wierzyć"?

autor: mlm, data nadania: 2011-10-20 12:00:42, suma postów tego autora: 4284

Cenzura byłaby wtedy gdyby redakcja odgórnie usuwała wasze wpisy.

A tak będzie filtr antyspamowy :]

W razie czego zgłaszam, że sam mogę napisać odpowiedni kod. Jeśli moja prośba pozostanie bez odpowiedzi niedługo stworzę i opublikuję odpowiedni skrypt do greasemonkey.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2011-10-20 12:31:22, suma postów tego autora: 387

Nie

masz wrażenia, że nudzisz nie na temat?

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-20 14:32:24, suma postów tego autora: 20871

Szerszeń, w tym obłędzie z krzyżem jest metoda

i chodzi dokładnie o to, by - jak piszesz - rodziny pomordowanych w Katyniu uważały za obiekty kultu pistolety, którymi wykonano na więźniach egzekucję.
Pamiętasz scenę z "Seksmisji", gdy Stuhr przecina płachtę imitującą zniszczony wojną krajobraz i wychodzą na piękną plażę nad morzem? Chodzi o to, by tej płachty nie przeciąć.

autor: nana, data nadania: 2011-10-20 15:09:05, suma postów tego autora: 4653

Towarzyszu Zychowicz

Tylko co zrobić, jak od góry do dołu komentarze zaśmiecone są wpisami jednej z waszych poronionych inkarnacji? Na 10 wpisów 3 podpisuje ABCD, 2 josip, 3 marek. Pomijam fakt, że jest to niezgodne z regulaminem forum. Pytam natomiast ilu normalnym ludziom zechce się skomentować waszą biegunkę myśli, rodem z głowy schizofrenika paranoidalnego? Jaki jest sens dyskutować z kimś takim? A jeśli już ktoś ma taką potrzebę to może zgłosić się na praktykę do Tworek. Przynajmniej zrobi coś pożytecznego.

PS - nazywanie śmiecia śmieciem jest jedynie stwierdzeniem prawdy i nazwaniem po imieniu stanu faktycznego. A to jest akurat politycznie neutralne. Tzn. przystoi każdemu niezależnie od wyznawanych poglądów.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-20 15:37:28, suma postów tego autora: 1073

ABCD

Każdą ironię będzie "skutecznie" tłumaczyć :D Czekam, aż pojawi się news o wszechświecie i napiszę pod nim, że "Tylko PiS ma program lotu na marsa", a wtedy też będzie tłumaczył :) Kocham ten portal :D

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-10-20 17:59:36, suma postów tego autora: 471

Nie ma jak Solidarność

furda łamanie praw pracowniczych, ona będzie bronić krzyża.Solidarność to najbardziej kuriozalny Zw.zaw. w skali światowej.

Redakcjo jak długo 2-3 prawaków rozmnożonych w 20 będzie robić debilny śmietnik !!

autor: czerwony93, data nadania: 2011-10-20 15:15:14, suma postów tego autora: 2728

sierścieniu Wawrzyńcu,

ja na twoje inwektywy reaguję ze stoickim spokojem, bo uważam, że nie możesz nikogo obrazić, ale nie wiem, jak je odbierają inni użytkownicy. Na przykład - josip, marek czy rebel2.
Więcej netykiety!

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-20 19:05:06, suma postów tego autora: 20871

abcd

większość ludzi których wymieniłeś istnieje tylko w twojej głowie, więc proponuję nie odstawiać tabletek więcej ale zwiększyć dawkę

autor: nikyty, data nadania: 2011-10-20 20:16:22, suma postów tego autora: 3572

niky

No nie wiem. Jeśli przy obecnej dawce pastylek mamy jednego Zycha, ale w czterech osobach (to lepiej niż Bóg w religii katolickiej) to przy jej zwiększeniu pan doktor objawi nam się w kolejnych inkarnacjach.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-20 20:44:50, suma postów tego autora: 1073

jam jest!

Jestem, istnieję nie tylko w czyjejś głowie! Jak rzekł był słynny X poczym zniknął...

autor: josip, data nadania: 2011-10-21 08:06:49, suma postów tego autora: 237

***

"mój ci on" krzyknął abcd zaciskając jakąś białą szmatę na głowie josipa...

autor: nikyty, data nadania: 2011-10-21 12:37:41, suma postów tego autora: 3572

propozycje

propozycja CHErwonego ma te wade ( o ile dobrze zrozumialem ) ze tylko zalogowani uzytkownicy mieliby mozliwosc filtrowania. w takiej sytuacji przypadkowy czytelnik/ewentualny uzytkownik dzialu "komentarze" nadal musialby przedzierac sie przez tony smieci, co napewno zniecheci do brania udzialu w dyskusji. ja proponuje zalozyc kol. ABCD itd. osobisty blog i automatycznie przekierowywac tam jego wpisy. wilk bylby syty i owca cala: on moglby kontynuuowac swoja radosna tworczosc, a my moglibysmy odetchnac i wreszcie zajac sie merytoryczna dyskusja/ wymiana pogladow itp. z pozytkiem dla siebie samych, portalu i ( mam nadzieje ) lewicy w polsce w ogole.
Na blogu ABCD spokojnie mogliby sobie josip dyskutowac z Markiem ( haha !)
Jedno wydaje mi sie pewne: dosyc juz!

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2011-10-21 12:45:36, suma postów tego autora: 368

Czerwony sztandar symbol walki o wolnosc i rownosc

Do fanatycznej kato-prawicy ABCD i Josipa- czerwony sztandar jest symbolem ruchów lewicowych- socjaldemokracji, socjalizmu demokratycznego, marksizmu, anarchizmu. Dlatego bo ideologie te wywodzą się z ruchu związkowego. A czerwony sztandar oznacza krew przelaną przez robotników w walce o wolność i równość. Przez co czerwony sztandar jest symbolem- partii lewicowych, związków zawodowych i ruchów rewolucyjnych.
Co do Indii podobno rządzi tam lewica ale jak widać rozwija się tam najbardziej paskudna forma kapitalizmu (coś jak ChRL gdzie za miskę ryżu pracują 9 letnie dzieci).

autor: PolakPrawdziwy, data nadania: 2011-10-21 20:59:42, suma postów tego autora: 14

Polaku prawdziwy,

z tezą, że "czerwony sztandar oznacza krew" można, niestety, się zgodzić.
Czy chodzi tu o krew robotników? Jeśli przypomnimy sobie grudzien 1970 i 1981 w Polsce, znowuż pełna zgoda.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-22 09:29:17, suma postów tego autora: 20871

"Cherwona" W.

Za to wpisów prowojennych nigdy za wiele.

autor: bolo, data nadania: 2011-10-24 22:58:36, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz