Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Rozruchy podczas Marszu Niepodległości

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Cisza,

ilu wg Ciebie uczestników miał Marsz Niepodległości? Rozmaite media podają od 3 do 15 tys.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-11-11 19:15:50, suma postów tego autora: 620

Myślę

że najbardziej wiarygodne jest 5 tys.

autor: Cisza, data nadania: 2011-11-11 19:34:17, suma postów tego autora: 90

Szczekaczki

Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale zwyczaj palenia kłamliwych reżimowych sczekaczek (TVN, Polskie Radio) powienien zostać nową świecką tradycją.

autor: mlm, data nadania: 2011-11-11 19:44:05, suma postów tego autora: 4284

Jak poszło blokowanie?

Zdaje się, że nie tęgo.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-11 19:47:32, suma postów tego autora: 327

tak mlm,

to niewątpliwie miły akcent tego ogólnie smutnego dnia.

autor: Bury, data nadania: 2011-11-11 19:54:36, suma postów tego autora: 5751

W mojej ocenie

Jakieś 15 000. Wiec daj sobie spokój z tym zanizaniem i mówieniem o kilku tysiącach. Trzeba mówić prawdę, jakakolwiek by ona nje była. Stosunek sił był druzgoczący. Narodowców było kilka razy więcej. Gdyby nie policja po prostu tę blokadę by stratowali. Podziękujcie policji :-).
Jest się czego bać, choć trxeba sobie zdać sprawę, że rozwoju nacjonalizmu nie powstrzyma żadna blokada. Za rok, gdy poziom życia się jeszcze pogorszy a wkurwienie ludzi powiększy, to będzie ich już 20 czy 30 000. A jak już znajdą sobie przywódcę, to pozamiatają wszystkich.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-11 19:55:37, suma postów tego autora: 6205

errata - nietęgo

oczywiście pisze się razem.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-11 20:00:28, suma postów tego autora: 327

nietęgo

Pilnuj się Tempora, bo na ciebie mam już naostrzony topór, jakby co.

autor: Bury, data nadania: 2011-11-11 20:17:00, suma postów tego autora: 5751

Zdjęcia z zamieszek i blokady [FOTO]

Zdjęcia z dzisiejszych starć są dostępne na Iskrze;

http://www.iskra.rdl.pl/?q=node/3241/25

autor: MarcowyZajac, data nadania: 2011-11-11 20:24:29, suma postów tego autora: 6

Liczba

Ale gdzie ty widziałeś te 15 tysięcy? Ja obserwowałem to z lotu ptaka - tzn z kamerki internetowej i nie przekroczyli 10 tysięcy na pewno.

autor: XaViER, data nadania: 2011-11-11 20:29:20, suma postów tego autora: 352

jak to wyglądało?

Jedynym moim źródłem informacji na temat zajść w Warszawie była dzisiaj strona GW i nie do końca rozumiem, jak to wszystko przebiegało. W ilu miejscach były blokady? Widzę, że nie okazały się zbyt skuteczne. Sam Marsz podobno przebiegł bez zakłóceń, nie licząc rozróby na Placu Konstytucji, którą oglądałem online. Dobrze, że chociaż do tego doszło - przynajmniej trochę się skompromitowali. Tylko ten incydent z antifą na samym początku był nieco niefortunny.

autor: Mandark, data nadania: 2011-11-11 20:38:50, suma postów tego autora: 731

antyfaszyzm jako start do szerszej palety tematów



http://pismodalej.pl/dalej/files/news.php?readmore=56

autor: derwisz, data nadania: 2011-11-11 21:26:59, suma postów tego autora: 219

+

Już dawno zauważyłem, że z moich prognoz sprawdzają się głównie te pesymistyczne. Tak jest i tym razem. Wyszła największa demonstracja prawicowa od 1992, kiedy protestowano przeciw obaleniu rządu Olszewskiego.
Dodam jeszcze, że po dzisiejszym dniu "rewolucjonistom" trudno będzie bronić tezy, że nacjonaliści pozostają na usługach policji.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-11-11 21:35:30, suma postów tego autora: 3102

sim

Sierp ma rację. Kolorowa pikietka wraz z całą "antifą" z Polski rozleciała by się w pył, gdyby nie ochrona policji. I to oznacza, że siły antyfaszyzm nie ma żadnej. Może dlatego, że się chroni za spódnicą Krytyki Politycznej? Za Krytyką chciało się też schronić 100 Niemców z Antify, którzy na sam widok polskiej policji spieprzali do kawiarni i tam się skryli. Jest film w necie, jak uciekają. Ogólnie smutno. Zamieszki, pokaz siły prawicy, pokaz nieistnienia lewicy. Niedobrze. A władza za plecami zamieszek wprowadzi ustawy ograniczające prawo do zgromadzeń.

Co do frekwencji, przeinaczanie danych nic nie zmieni. W marszu brało udział kilkanaście tysięcy osób, w tym duże grupy bojówkarzy, szkolonych do walk. W blokadach? O wiele, wiele mniej. Mówcie prawdę - to pomaga.

A lewica niech za rok zorganizuje własne obchody 11.11. - nie z neoliberałami, nie za plecami policji. Obchody np. pod pomnikami ludzi lewicy. Nie musi to być marsz, wiec na początek wystarczy. Ale bez udziału kabareciarzy z Wyborczej czy KP.

autor: 1234, data nadania: 2011-11-11 21:45:52, suma postów tego autora: 873

cd

Tu pokazowe zdjęcie blokady - bez komentarza:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114883,10631440,Marsz_Niepodleglosci__Starcia_widziane_z_okna__ZDJECIA_.html?i=2

autor: 1234, data nadania: 2011-11-11 22:00:38, suma postów tego autora: 873

Bury

A ostrz sobie ten topór, zorientuj się jeno, czy Twój topór jest kuty i hartowany, czy kupiony w markecie, bo ostrzenie tego na niewiele się zda.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-11 22:09:08, suma postów tego autora: 327

Mandark

A, i jeszcze mam jedno pytanie: jacy politycy pojawili się po obu stronach? Na Kolorowej Niepodległej na pewno byli Palikot i Nowicka. Kto poza tym?

autor: Mandark, data nadania: 2011-11-11 22:14:22, suma postów tego autora: 731

i bardzo dobrze

bo nie ogladam tvnu ani polsatu a ich poziom wiadomosci to zenujacy poziom,liberalowie i tusk to najwiekszy wrog lewicy.wielu sie ze mna niezgodzi ale po pierwsze on ma najwieksza sile a po drugie to satrapa i despota.

autor: Feniks, data nadania: 2011-11-11 22:20:03, suma postów tego autora: 274

Wyjaśnijmy sobie jedno

Udało się stworzyć zamęt. Udaje się napuszczać ludzi na siebie. I o to władzy chodzi.
Kiedy jechałem w te okolice metrem widziałem w nim normalnych zwykłych ludzi, których być może skłoniło do udziału poparcie dla inicjatywy 11.11 Udzielane przez Gazete Wyborczą, ktora slusznie czy nie wielu ludzi uznaje za gazete antypolska. Zapewne w marszu udział wzięło wielu sympatyków PiS, którym obchody z Komorem na czele zupełnie nie pasowały. Ci normalni ludzie, wkurwieni jak my, ale inaczej to artykuujący, posiadający inną fałszywą świadomość, przyszli na ten marsz przeciw tej władzy. Przyszli wyładować swoją frustrację z loczucia beznadziei. Tragiczne jest to, że nie potrafi ich zmobilizować lewica. Dzisiejszy dzień, nie ma co ukrywać, jest kolejną klęską lewicy.
A Biedron wlasnie pier...i o Polsce brunatnej versus kolorowej. Co to k...a znaczy kolorowej? A przeciez ten baran robi teraz za lewice? Co on ma ludziom do zaproponowania albo ta idiotka Szczuka?
Kogoś jeszcze dziwi, że tych narodowców było kilka razy więcej? Przeciwstawiajcie im tą "kolorowa" a w rzeczywistości smutną, szarą i pełną beznadzei Polskę... A tamci będą rośli w siłę. Niech tylko dołożą do tego sosu trochę socjalnych haseł i zaj...ią tę "kolorową" Polskę Biedronia. Lewica przegra, tak jak przegrała w latach XXX- tych w Niemczech gdzie KPD, nie to co teraz w Polsce gdzie nie ma żadnej lewicy, naprawdę była siłą, co jednak nie przeszkodziło robotnikom zamienic czerwone sztandary na te ze swastyką.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-11 22:38:52, suma postów tego autora: 6205

Antyfaszyzm ???

Oczywiście prezentowali swoim zachowaniem, ci co blokowali.

Ale to tylko taki nic nie znaczący szczegół.

TFU!!!

autor: dzeus, data nadania: 2011-11-11 23:01:02, suma postów tego autora: 1046

./..

Angka Leu:
"Dodam jeszcze, że po dzisiejszym dniu "rewolucjonistom" trudno będzie bronić tezy, że nacjonaliści pozostają na usługach policji."

To akurat jest "lotna teza", wysuwana wszędzie tam, gdzie okoliczności do niej pasują, w innych sytuacjach przezornie pomijana. Dotyczy to obu stron.

--

1234:
"A lewica niech za rok zorganizuje własne obchody 11.11. - nie z neoliberałami, nie za plecami policji. Obchody np. pod pomnikami ludzi lewicy."

Tak, tak, bo miejscowa "poprawność polityczna" wymaga, żeby cały NaRRód, jak jeden mąż, świętował w ten dzień. Patriotyzmu się nie manifestuje, lecz praktykuje - jest nim prospołeczna postawa, a jeśli chodzi o niepodległość, to wypadałoby znaleźć sobie współcześniejszą datę na świętowanie, ale to przecież dziś strasznie niepoprawne...

--

1234:
"Za Krytyką chciało się też schronić 100 Niemców z Antify, którzy na sam widok polskiej policji spieprzali do kawiarni i tam się skryli. Jest film w necie, jak uciekają. Ogólnie smutno. Zamieszki, pokaz siły prawicy, pokaz nieistnienia lewicy. Niedobrze."

Smutno i niedobrze? Ja tu widzę raczej satysfakcję. że lewaki to tchórze i dobrze znane z bardzo prawej strony "antifa? ha ha ha"...

A jednak "wyskoczenie" przeciw 5-50-500-tysięcznej hordzie "młodzieży patriotycznej" wymaga odrobinę odwagi. Nawet w obecności policji.

--

Przy okazji, jak tam z parytetem płci na patriotycznej demonstracji? Coś mi się wydaje, że "nasi chłopcy" po raz kolejny pokazali, że wolą swoje własne towarzystwo ;-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-11 23:24:08, suma postów tego autora: 3566

"antyfaszyści"

w roli prowokatorów Wall Street i policji żeby ograniczyć prawo do demonstrowania, trudno o lepsze zestawienie. Dobrze, że chociaż ludzie zaczęli właściwie reagować na TVN.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-11 23:38:36, suma postów tego autora: 1774

Wolność, Równość, Niepodległość!

Nie przesadzałbym z tymi 15 tys. Wg policyjnych ustaleń na Marszu Niepodległości było ok. 3-5 tys. osób, a na Kolorowej Niepodległej ok. 3 tys.
Nie przesadzałbym też z oddziałami nacjonalistów, szkolonymi do walki ulicznej. Z doniesień mediów wynika, że wśród owych ok. 200 zatrzymanych spory procent stanowią osoby przed 18. rokiem życia (nawet jeden czternastolatek!), spośród których większość zatrzymano pod wpływem alkoholu. Wniosek jest prosty: kibicom, sfrustrowanym mizerną sytuacją bytową, pod wpływem procentów puściły nerwy.
PS Zacząłem dzisiaj rozsyłać mejle do osób/środowisk, które mogą być potencjalnie zainteresowane zorganizowaniem w przyszłym roku lewicowej demonstracji na okoliczność rocznicy odzyskania niepodległości. Wszystkich, którzy popierają tę inicjatywę, proszę o kontakt. Idźmy w przyszłym roku pod hasłem: Wolność, Równość, Niepodległość!

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-11-12 00:36:06, suma postów tego autora: 620

Młocie,

myślę, że jednak przeceniasz przeciwnika. "Marsz Niepodległości" był dla przytłaczającej wiekszości jego uczestników po prostu świetną okazją do ponapieprzania się z policją i zrobienia zadymy. Oglądałem zdjęcia i filmy z tego wydarzenia i po stronie nacjonalistów widziałem tylko tępe, nieskażone myśleniem ryje kibolskiej hołoty. Na bazie takiej zgrai kryminalistów żaden ruch nie powstanie, bo wymagałby od każdego chociażby złożenia podpisu pod jakąś petycją lub projektem ustawy, którą przedtem trzeba by było przeczytać ZE ZROZUMIENIEM, a to znacznie przekracza możliwości intelektualne każdego z tych bydlaków.

Daje się w komentarzach niektórych na lewica.pl wyczuć pewną dozę pobłażliwości dla tych zwierząt w dresach jako "synów klasy robotniczej", którzy "nie potrafią rozpoznać swojego klasowego interesu" (myślę, że o wielu członkach NSDAP też swojego czasu można było powiedzieć to samo). To jak? Strzelać im łeb czy zwalić wszystko na kapitalizm?

autor: fancom, data nadania: 2011-11-12 04:55:04, suma postów tego autora: 1427

Sierpniu, ja również stoję na stanowisku, że nie ma sensu odwracanie kota ogonem

Ciekawe jak napinacze i kreatywni pisarze rzeczywistości z CIA wybrną z wczorajszego dnia, bo gdyby nie wąsy (nazywani również faszystami), to blokada została by zmieciona w marszu i obrócona w perzynę.

Czy było "dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy" policji? (To naprawdę nie jest złośliwość, a jedynie przełamywanie tabu).

Biskupowi Rzymu rodem z Polski zdarzyło się powiedzieć coś mądrego i jednym z jego mocnych biblijnych szlagwortów było: Veritas vos liberabit.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-12 08:05:40, suma postów tego autora: 327

Około południa,

grupa "antyfaszystowska" zaatakowała aktorów uczestniczących w widowisku rekonstrukcyjnym, należącym do programu oficjalnych obchodów święta odzyskania niepodległości.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:18:15, suma postów tego autora: 20871

Czy

na blokadach "antyfaszystowskich" używano - zgodnie z wezwaniami niektórych ekstremistycznych stron internetowych - koktajli Mołotowa?
Od naocznych świadków wiem, że tak.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:19:39, suma postów tego autora: 20871

Link:

www.youtube.com/watch?v=BHTrACSHdsU

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:33:36, suma postów tego autora: 20871

+

Miś, z ciekawości - jaką "współcześniejszą datę" masz na myśli?

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-11-12 09:36:59, suma postów tego autora: 3102

Inny link:

http:/www.youtube.com/watch?v=IWtQSl8q500

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:42:29, suma postów tego autora: 20871

errata:

http://www.youtube.com/watch?v=IWtQSI8q500

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:44:38, suma postów tego autora: 20871

Zeszłoroczny

marsz niepodległości miał sporą frekwencję (minimum 2 tys.) dzięki maksymalnej mobilizacji niszowych środowisk prawicy narodowej.
W tym roku miał on charakter powszechnej demonstracji tej części społeczeństwa, która sprzeciwia się obozowi rządzącemu. Można dodać, że oprócz zgromadzenia na Placu Konstytucji było jeszcze klika mniejszych pochodów, którym wskutek interwencji sił policyjnych nie zawsze udawało się dołączyć do trzonu manifestacji.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:49:44, suma postów tego autora: 20871

Jest do dyskusji,

czy organizatorzy marszu nie popełnili pewnych blędów.
Mniej więcej do godziny 14, napływały jedynie informacje o aktach przemocy ze strony uczestników blokad Blumsztajna.
Później w okolicach Marszałkowskiej wśród demonstrantów patriotycznych zaczęły pojawiać się reakcje na zasadzie "vim vi repellere".
Osobiście sądzę, że nawet na koktajle Mołotowa należalo odpowiadać jedynie biernym oporem.
Zwróćmy jednak uwagę, że - ze względu na kilkakrotnie wyższą od przewidywanej frekwencję - organizatorom trudno było kontrolować cały pochód. Mogły w nim - wobec tego znaleźć się grupy od razu nastawione na konfrontację z policją lub też ewidentnie prowokatorskie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:54:28, suma postów tego autora: 20871

Niemniej jednak,

przyczyną wybuchu zamieszek na placu Konstytucji było świadomie lub mimowolnie indolentne zachowanie sił policyjnych, które dopuściły do zablokowania całej ulicy Koszykowej (prowadzącej najkrótsza drogą do celu manifestacji na Placu na Rozdrożu) przez niewielką liczebnie grupkę uczestników blokad Blumsztajna.
Uczestnicy marszu ulegli oburzeniu, iż legalnej demonstracji nie pozwala się przejść wcześniej zaplanowaną trasą.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 09:57:33, suma postów tego autora: 20871

podpalili wozy tvn

Ciekawe czy to własna inicjatywa naszych narodowców, czy może np. Węgrzy nauczyli ich gdzie jest wróg i jak z nim walczyć (jesień 2006 Węgrzy atakują siedziby tamecznych merdiów).

autor: Bury, data nadania: 2011-11-12 09:58:41, suma postów tego autora: 5751

Same chłpoy!

W pierwszej chwili myślałem, że tvn znów na żywo relacjonuje jakieś rozróby z jakiegoś miasta Afryki Pólnocnej. A tu okazało się, że to nasza stolica, znów walcząca jak kiedyś. Nie mogłem się tylko zorientować o co.

autor: steff, data nadania: 2011-11-12 10:08:36, suma postów tego autora: 6626

Wiem co mówię

Tuż przed 15 przechodziłem przez plac konstytucji. Był pełny po brzegi. Policja nie dawała przejść w stronę blokad. Poszedłem Piękną do Kruczej żeby to obejść i Wilczą dotrzeć do Marszałkowskiej. Na Wilczej policja też nie przepuszczała. Do blokady nie można było dołączyć. Można było tylko z niej wyjść. Gdy szedłem Kruczą o 15 szla po niej taka masa ludzi z flagami jakby to na Kruczej odbywała się manifestacja... A oni dopiero szli do placu konstytucji!
Fancom: z policją nawalała się bardzo wąska grupa. Zdecydowana większość to byli zwykli ludzie nierzadko z całymi rodzinami, którzy przyszli na nacjonalistyczny marsz. To nie są ludzie, ktörzy byliby chętni wstąpić do jakiegoś SA. To rząd dusz, ktory skrajna prawica, jak się skonsoliduje, znajdzie jakigoś wodza, może bez problemu formować.
W Niemczech faszyzm nie zwyciężył na butach SA-manów ale też dzięki poparciu zwykłych ludzi.
Problem jest, lewica przegrywa... I po co go pomniejszać?
Wieczorem oglądałem też relacje z TV Trwam. Tam powiedzieli, że burdy zaczęły się od ataku lewactwa na marsz patriotyczny. Tworzy się atmosfera, której nie rozumiecie. Polskości przeciwstawia się antypolskość. Czy nie inaczej robili faszyści w Niemczech "antyniemieckości" i "zdrajcom" przeciwstawiając niemieckość?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 10:31:25, suma postów tego autora: 6205

Czy krety IV Departamentu

(Ziobrow, Cymanow, Kurskow) obłudnie wzięły udział w Marszu Niepodległości czy zrzuciły patriotyczne maski i stanęły w szeregach goszystowsko-platfotrmianej blokady?
Czy Przywódca Narodu wziął udział w Marszu czy ograniczył się do rzucenia mięska armatniego pod koktajle Mołotowa goszystów?

autor: bolo, data nadania: 2011-11-12 10:39:47, suma postów tego autora: 4522

Wczoraj

Uczestnicy marszu niepodległości zapewne mieli takie uczucia: tu jest Polska! Konsolidowałaich i wzmacniała im to uczucie świadomość, że po drugiej stronie stoi lewactwo, które blokuje ich marsz na wezwanie antypolskiej znienawidzonej Gazety Wyborczej. Dlatego sądzę, że następnym razem będzie ich jeszcze więcej. A niech zdelegalizują te marsze to dopiero zobaczyci co będzie się działo.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 10:40:04, suma postów tego autora: 6205

Atakujący na policję na Konstytucji

to wyłącznie goszystowscy prowokatorzy, finansowani zapewne przez FSB.

autor: bolo, data nadania: 2011-11-12 10:42:41, suma postów tego autora: 4522

Jest jakieś zdjęcie

patriotów z flagami UPA?

autor: bolo, data nadania: 2011-11-12 10:43:59, suma postów tego autora: 4522

IV Departament nie próżnuje.

Co ABCD umieści jakiś demaskatorski link, to usuwają go z sieci.

autor: bolo, data nadania: 2011-11-12 10:45:15, suma postów tego autora: 4522

Piotrze Kuligowski

Inicjatywa ciekawa, z pewnymi zastrzeżeniami postrzegam ją jako trafny pomysł. Zasadniczo uważam, że wszelkie próby zawracania lewicy ze ślepej uliczki i postępującej aberracji są warte podjęcia.

Zasupłanie naderwanej więzi z myślą lewicy przedwojennej, praca u podstaw (intelektualna, instytucjonalna i społecznikowska) i krytyczny dystans do "nowinkarstwa" z zachodu może wyprowadzi składy z bocznic.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-12 10:46:18, suma postów tego autora: 327

sierp,

tym razem w swoich spostrzeżeniach masz dużo racji.
Jedna tylko uwaga: dlaczego "lewica przegrywa"?
Jeżeli w zatomizowanym i zdezorientowanym społeczeństwie polskim znajdują się tysiące ludzi gotowych demonstrować perzeciw władzy mimo brutalnych akcji sił policyjnych i prorządowych grup paramilitarnych, a także propagandzie największych mediów, to - sądzę lewica wygrywa.
Przecież w tak poważnej sytuacji jak obecna nie ma co się obrażać na siły proestablishmentowe za to, że wolą zasłużone postacie z czasów polskich walk o niepodległość (również Piłsudskiego!) niż generala Tran Van Tra (też postać może i wartościową, ale trochę za daleką od nas pod względem kulturowym).

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 10:49:40, suma postów tego autora: 20871

Sierpie, kryzys lewicy zdarzył się na jej wlasną prosbę

Natomiast skrajna prawica przegrała niedawno szóste wybory z rzędu i to chyba dosyc dobrze swiadczy o skali jej rzeczywistego poparcia.

autor: west, data nadania: 2011-11-12 10:56:22, suma postów tego autora: 6717

sierpie, abecadlo i inni

was chyba popie....... nazywanie zgromadzenia KoLibrowcow, Onrowcow, Wildsteinów, Kuriwnow, Ziemkiewiczow i innych indywiduow zgromadzeniem zwyklych ludzi to kiepski zart. to raczej zgromadzenie prawicowych jaczejek wraz z ich nowym ramieniem zbrojnym kibolami. Nazywanie ich zwyklymi, zbiednialymi ludzmi jest klamstwem! To najbardziej reakcyjny element naszego spoleczenstwa, ktorego program, gdyby tylko mogl zostac zrealizowany dobilby Polakow. Poczytajcie publicystyke ludzi ktorzy stali za tym marszem. Oni moga dostac sie do wladzy i obysmy nie musieli kiedys wzdychac do czasow gdy u wladzy byl Tusk. Narazie prawicowa jaczejka nie ma poparcia kapitalistow i dlatego TVNy, Wuborcze sa przeciwko nim, uwierzcie mi wystarczy pare zawirowan na swiatowych rynkach, a Ziemkiewicz i Wildstein moga nieschodzic z ekranow tv a wtedy przekonacie sie milosnicy prawdziwkow co nam narodowcy przygotowali.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 11:09:55, suma postów tego autora: 36

Ilu towarzyszy zatrzymano

Mnie interesuje ilu towarzyszy zatrzymano i czy będzie zbiórka pieniędzy ? W takiej sytuacji nie jest ważne czy zatrzymany to anarchista, komunista czy autonomista,zwyczajna lewicowa solidarnośc każe zapytać o potrzebe wsparcia.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-12 11:26:27, suma postów tego autora: 2775

Re

Większość zatrzymanych to niemieccy anarchiści.

Wśród zatrzymanych w piątek 210 osób są pseudokibice, którzy przyjechali do Warszawy z innych miast, a także obywatele Niemiec; m.in. przedstawiciele skrajnych organizacji lewicowych - dowiedziała się PAP nieoficjalnie w stołecznej policji.

Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii - podała w sobotę policja.

Czyli na 210 osób połowa to niemieccy pseudo lewacy.

to właśnie niemieccy zadymiarze atakowali policję, kto ich tu ściągnął?

autor: kerry_s, data nadania: 2011-11-12 11:27:27, suma postów tego autora: 49

Film

linkowany poprzednio ma tytuł:
Marsz Niepodległości - zaatakowany fotoreporter
I taki - miejmy nadzieję - poprawny adres:
http://www.youtube.com/watch?v=IWtQSI8q5oo

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 11:30:09, suma postów tego autora: 20871

Nowe linki:

http://youtu.be/BHTrAcSHdsU
http://youtu.be/-PERCrTuvWM

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 11:31:50, suma postów tego autora: 20871

Proponuję by na nowo

Przeanalizować fakty. Dlaczego i jak faszyzm wygrał w Niemczech. A po uczciwej analizie dać sobie odpowiedź dlaczego to rzekomo nie może wygrać w Polsce? A potem zastastanowić się nie nad blokadami, które nic nie dadzą ale nad prawdziwą alternatywą, pozytywnym programem i przekazem... Póki skrajna prawica jeszcze go nie ma.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 11:45:28, suma postów tego autora: 6205

abcd to nie antyestabliszmentowa

demonstracja to raczej konserwatywno/narodowa strona tej samej monety(establiszmentu). Dzisiaj nie macie poparcia mediow i ponadnarodowego kapitalu, ale nie boj zaby, Skoki sie na was zrzuca, a po kilku zalamaniach na Wallstreet i miedzynarodowy kapital was poprze, bedziemy wowczas ogladac redaktorow: Ziemkiewicza, Wildsteina, a moze, kto wie samego red Zychowicza.
ps. a propos czy Pan redaktor Zychowicz byl zaproszony na "bal wolnosci" w hotelu Europejskim, ktorym organizatorzy antyestabliszmentowej demonstracji zabiedzonych Polakow podsumowali dzien. Moze udalo sie Panu redaktorowi zakupic na licytacji butelke ulubionego burbona red Ziemkiewicza „Old Grand Dad” za 4200zl (ile to miesiecznych pensji kasierki z supermarketu). Taki dest bardzo pomogl by Panu redaktorowi w przyszlej establiszmentowej karierze.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 11:46:04, suma postów tego autora: 36

normalni ludzie, całe rodziny...

a kto niby zapędzał Żydów do stodoły w Jedwabnem?
faszyzm podnosi łeb i zdobywa serca wspólna nienawiścią. Na każdy problem można odpowiedzieć: to przez Żydów, Michnika, komunistów - i tak to się robi w Radio Maryja.

Nacjonalizm jest korzystny dla wielkich graczy kapitalizmu, bo odwraca od nich uwagę - frustrację płynącą z kryzysu ukierunkowuje na jakąś grupę etniczną, państwo, postawę światopoglądową, a spekulanci spokojnie robią swoje i zarabiają na spadkach cen akcji.

autor: pandada, data nadania: 2011-11-12 11:50:10, suma postów tego autora: 213

Na

youtube
warto też zwrócić uwagę na tytuły:
Lewackie bojówki z Niemiec na święcie
Zamieszki z policją na Nowym Świecie
Lewica i policja bije ludzi

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 11:59:58, suma postów tego autora: 20871

podział był prosty

Z jednej strony ;
TVN, Polsat, Blumsztein, policja, bojówki z Niemiec plus niemieccy stypendyści w bazie - kawiarni danej na wynajem przez HGW, oraz celebryci i młodzież na duchowym wikcie Gazety Wyborczej.

to ma być lewica?


Z drugiej nie żadna prawica - zwykli ludzie po prostu, a osłaniali ich chłopcy z Woli, Targówka, Przemyśla, Skarżyska, trochę sfrustrowani tym, że policja znowu nie pozwala Polakom w dniu święta narodowego na marsz zaplanowaną trasą, bo usiadło na niej kilku celebrytów, że wpuszcza do Polski niemieckich bandziorów, a zatrzymuje pod Warszawą Polaków, którzy jadą na swoje święto. Najbardziej cieszy jednak ten atak na TVN - zastanawiające, że "lewica" jakoś na to nie wpadła.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 12:09:52, suma postów tego autora: 1774

11 listopada

zatrzymano 92 gości z Niemiec i po jednym z Hiszpanii, Węgier i Danii

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 12:15:19, suma postów tego autora: 20871

west

na początku to Hitler też miał w dupie wybory i chyba troche inaczej próbował przejąć władzę... prawda?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 12:24:13, suma postów tego autora: 6205

Seweryn Blumsztajn dixit:

W opublikowanym dziś komentarzu w Gazecie Wyborczej, Seweryn Blumsztajn wysoko ocenił frekwencję na Marszu Niepodległości, stwierdził, że organizowane przez niego blokady nie stanowiły siły zdolnej do zatrzymania marszu (do tego stopnia iż zastanawia się nad sensem ich organizowania w przyszłości).
Nie bądźmy "plus catholique que le pape".

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 12:24:26, suma postów tego autora: 20871

Sierpie

Nie nawołuję do lekceważenia groźby faszyzmu. Do nazizmu na szczęscie raczej nikt się u nas nie odwołuje, ale np. pogrobowcom II RP trzeba patrzeć na ręce. Dotyczy to również częsci osób na lewicy. Proponuję jednak nie demonizować rozróby o skali porównywalnej do zajsć po przeciętnym meczu piłkarskim, zresztą uczestnicy są ci sami.
PS. Nie wiem czy wiesz ale doczekałes się popularności i cytowania na rebelyi : - )))

autor: west, data nadania: 2011-11-12 12:45:49, suma postów tego autora: 6717

w tym filmiku podrzuconym przez ABCD

http://youtu.be/BHTrAcSHdsU
Policja w kamizelkach, a poza tym w cywilu (tajniacy, prowokatorzy?), katuje gościa w sposób niewyobrażalny. Kopanie w głowę itd. CO to jest? To jest policja???!!! Gdzie my żyjemy?
To jest przecież starcie bandytów z bandytami.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 12:45:50, suma postów tego autora: 6205

Sierp i młot

Nawet nie wiesz, jak wielu ludzi popiera delegalizację takich marszów. Mówię tu o przeciętnych obywatelach. Polacy chcą mieć pełną michę, dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa. Nie potrzebują żadnego "dymienia", nie ważne czy chodzi o dymienie prawicowe czy lewicowe.

10 tysięcy ludzi? Podobno na marszu kaczystów kilka miesięcy temu było kilka razy więcej ludzi. I co z tego? We Francji na związkowe demonstracje przychodzą miliony, a wybory i tak wygrywa prawica. Więc co liczby mają wspólnego z nastrojami społeczeństwa? Nastroje dobrze oddaje ostatni wynik wyborczy - nikt nie chce zmian.

autor: Pikos, data nadania: 2011-11-12 12:46:00, suma postów tego autora: 876

zatrzymanie naszych towarzyszy z Niemiec

To woda na młyn polskich ultraskich szowinistów.

Mimo to właśnie w tej sytuacji polscy lewicowcy powinni pokazać internacjonalistyczną solidarność, tak jak oni ją pokazali.Nie dajmy się zastraszyć zaściankowi.

autor: polak17, data nadania: 2011-11-12 12:47:09, suma postów tego autora: 1316

Pikos

"Nastroje dobrze oddaje ostatni wynik wyborczy - nikt nie chce zmian."????
Wedlug mnie wniosek jest inny - mało kto chce chodzić na te zasrane, tfu! "wybory".
I nie to, że nie chcą zmian ile dokładnie wiedzą, że w ten sposób żadnych zmian się nie osiągnie. To niemozliwe. I właśnie dlatego polityka zacznie się przenosić na ulicę, bo kogo jeszcze burdel na wiejskiej interesuje? Jakie on ma znaczenie? Jakie ma znaczenie kto z tej bandy jest u władzy???

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 12:57:09, suma postów tego autora: 6205

hmm

okazuje się, że na 210 aresztowanych prawię połową zatrzymano na długo przed zabawami na Pl. Konstytucji i pod Dmowskim i na dodatek jak widać na prawicowym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM
ci straszni niemieccy bojówkarze nie poszli w ogóle na kontrę z policją, tylko potulnie dali się zepchnąć do NWŚ a potem z tegoż to NWŚ spokojnie wyszli, zostali zapakowani do suk i odwiezieni bodaj na Wilczą. na długo po tym zatrzymaniu zaczynają się zabawy z policją organizowane przez pokojowe środowiska zjednoczone w Marszu Niepodległości - bilans każdy mógł zobaczyć w mediach - ranni policjanci, pobici dziennikarze, spalone samochody (choć TVN nie szkoda) - i zatrzymanych niemal tyle samo co Niemców, którzy poddali się bez walki...

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-12 13:01:06, suma postów tego autora: 243

rekonstrukcja

swoją drogą szukam jakiś informacji o tym ataku antify na rekonstruujących w strojach napoleońskich i nic nie mogę znaleźć. żadnych filmów, żadnych zdjęć - szukam informacji o rannych - i nic. a na filmiku, na którym widać jak policja spycha Niemców do NWS widać, że to ekipa ze sprzętem - pałki, jakieś toporki - więc jakoś ciężko mi uwierzyć, że po ich ataku nikomu nic się nie stało...
ktoś może coś znalazł?

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-12 13:07:45, suma postów tego autora: 243

P.Kuligowski

A jednak zamienibym Wolność, Równość, Niepodległość na Praca, Chleb, Godność. Tamte już dziś wyrażają niewiel, te zaś to, na co tu i teraz czekają głodne i pogardzana miliony, także dzięki tamtym hasłom.

autor: steff, data nadania: 2011-11-12 13:12:16, suma postów tego autora: 6626

Sierp

Zakładasz, że ci, którzy nie chodzą na wybory, staną do rewolucji? Powodzenia...

autor: Pikos, data nadania: 2011-11-12 13:18:27, suma postów tego autora: 876

chlopcy z Targowka, Woli

nie rozsmieszaj mnie kontras, od kiedy to studenci z koLibra, integrysci katoliccy z Frondy i pisowcy z solidarnych 2010 mieszkaja na Targówku? Zapleczem intelektualnym tej bandy sa niezmiennie Ziemkiewicz, Terlikowski i Kurwin. To, ze dzisiaj sa przeciwko establiszmentowi nie znaczy, ze mozecie wmawiac lewicy na tym forum, zeby poparla narodowokonserwatywny program tych indywiduów.
Drogie abecadlo vel redaktorze Zychowicz, czyzby nie zaproszono Pana na "bal wolnosci" w hotelu Europejskim? Nie podsumowaliscie dnia z wierchuszkom polskich narodowcow, nie poprowadziliscie poloneza w parze z Joanna Najfeld? Jaka szkoda, butelka ulubionego burbona redaktora Ziemkiewicza "Old Grand Dad" przeszla kolo nosa"

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 13:18:52, suma postów tego autora: 36

Pikos

A ty zakładasz, że jak dojdzie do rewolucji to ktoś wezwie ludzi na zbiórkę? Wyznaczy godzinę "W"? ;-))) I będzie to jakaś partia z bandy czworga (teraz pieciorga)?
Ci co chodza na wybory, by w konkretnym dniu dokonać czynności bez żadnego znaczenia czyli wybierać szakali, sk...w i zwykłe świnie? Bo oni są tacy zdyscyplinowani? ;-) To ja życzę powodzenia.
Ludzie po prostu wyjdą na ulicę a im więcej ich bedzie tym wiecej rozp...lą. Nie wiem co będzie iskrą. Ale ona wystarczy. Nie twierdzę i nie twierdziłem, ze to bedzie rewolucja. Rewolucja potrzebuje jasnych celów i świadomości samej siebie. To bedzie tępy bunt, który wieksze szanse ma zagospodarować niestety prawa strona, bo lewa... nie istnieje. Nie zagospodaruje go na pewno żadna banda z burdelu na wiejskiej. Bo burdel to burdel. Nie ważne czy się k...wy zmieniają, to i tak jest przecież burdel.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 13:29:09, suma postów tego autora: 6205

abecadlo wytlumacz


prosze co to jest protest antyestabliszmentowy? Do tej pory na lewicy mielismy protesty robotnicze, zwiazkowe, antyfaszystowskie, kobiece, lokatorskie, antywojenne. Rozumiem zapisales sie do Orbanowcow i musisz szczekac jak one. Milej zabawy w towarzystwie redaktorów Terlikowskiego, Ziemkiewicza i Wildsteina, moze bedziesz mial okazje im podszepnac pare lewicowych rozwiazan w przyszlym narodowokonserwatywnym rzadzie. Po zwyciestwie Tea Party w Ameryce moze zawiązecie nawet jakas nowa "lewicowa" miedzynarodowke z Orbanowcami, teleewagelistami, Juppikiem zapomnialbym o Likudzie, najwazniejszym elementem tej antyestabliszmentowej osi.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 13:30:52, suma postów tego autora: 36

gdzie jest lewica na lewicy.pl?

Nie rozumiem jak mozecie puszczac bezkarnie ataki na towarzyszy z niemieckiej antify na tym forum?
Teraz pytanie do prawdziwkow? Nie zacieraliscie rak gdy Antifa zdzierala niemieckie flagi, ktore wraz ze wsrostem niemieckiego patriotyzmu zaczely czesciej pojawiac sie na niemieckich ulicach, balkonach? Dlaczego nie atakowaliscie antify gdy blokowala NPD w Dreznie, Berlinie etc. Nie przeszkadzala wam kampania, organizowana przez antife i mlodych z PDsu, zrywania w Meklemburgii i Saksonii antypolskich plakatow tej partii. Dlaczego wowczas nie rozpisywaliscie sie na temat "atakow antify". Jestescie glupimi hipokrytami i basta.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 13:36:49, suma postów tego autora: 36

***

Znamienne jest milczenie na stronie Marszu Niepodległości. Zero komentarza.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-11-12 13:44:29, suma postów tego autora: 620

Bliżej mi do niemieckich internacjonalistów

Mam wielki szacunek że niemieccy internacjonaliści pojawili się w zaścianku mimo nagonki prawicy i to nie tylko tej z marszu nacjonalistów ale również korporacyjnych mediów (TVN straszyło anarchistami,lewakami z Niemiec a oberwali od Polskich Patriotów, teraz ci neoliberałowie opłakują dwa samochody, eksmitowanych tak nie opłakiwali !!)

Solidarność Internacjonalistyczna!! Pamiętajmy o towarzyszach zatrzymanych bez względu na narodowość !!

Wolność dla Więźniów Politycznych-Internacjonalistów !!

autor: guevarysta, data nadania: 2011-11-12 13:45:56, suma postów tego autora: 783

Colorado

"chlopcy z Targowka, Woli

nie rozsmieszaj mnie kontras, "

Czemu nie? myślałem, że złapiesz aluzję: Chylonia, Grabówek - mówi Ci to coś? taka piosenka była.


"od kiedy to studenci z koLibra, integrysci katoliccy z Frondy i pisowcy z solidarnych 2010 mieszkaja na Targówku? Zapleczem intelektualnym tej bandy sa niezmiennie Ziemkiewicz, Terlikowski i Kurwin. To, ze dzisiaj sa przeciwko establiszmentowi nie znaczy, ze mozecie wmawiac lewicy na tym forum, zeby poparla narodowokonserwatywny program tych indywiduów."

Myślisz, że chłopcy z Targówka czytają Terlikowskiego i Ziemkiewicza? Śmiem wątpić. Narodowokonserwatywny program? A w czym on gorszy od programu Blumszteina - Dancewicz - międzynarodowo - postępowego? "Chłopcy z Targówka" nie dbają o to, ale po pierwsze chcą mieć co do garnka włożyć i w tym ich popieram, po drugie kto wie, może ich nie doceniamy i w razie czego to oni nas obronią przed jakąś "pomocą wspólnoty międzynarodowej", na pewno w każdym razie jest na to większe prawdopodobieństwo niż w przypadku kolorowych celebrytów. Gdzie tam ta lewicowość? Czy Blumsztein i GW walczy z Wall Street? - nie może bo on z tego żyje, płacą mu za to, żeby stworzył plutokracji własną siłę na ulicy, a chłopcom z Targówka jest w najgorszym wypadku wszystko jedno i chcą "jebać policję", choć znowu może ich za nisko cenię i są w nich także szlachetniejsze uczucia, w końcu w Polsce zawsze jak przychodziło co do czego to w oddziałach liniowych byli właśnie tacy jak oni, a nie jak Blumsztein i zgadzam się, nie jak Ziemkiewicz.

Jak się idzie pod rękę z TVN i GW to gadanie o lewicowości jest kpiną, wczorajszy dzień powinien był w tej kwestii rozwiać wszelkie złudzenia.


autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 13:55:17, suma postów tego autora: 1774

Defetysta,

polecam film "Marsz niepodległości - zaatakowany fotoreporter", gdzie widać niesprowokowany atak aktywisty antify na zwykłego dziennikarza.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 13:56:49, suma postów tego autora: 20871

Kto

zapłacił za bilet "bal wolności", mógł tam pójść.
Na pewno upodobania rozrywkowo-konsumpcyjne jego uczestników nie są finansowane z podatków w przeciwieństwie do takich upodobań u dziennikarzy Krypola).

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 14:01:10, suma postów tego autora: 20871

ataki na niemiecka lewice to tradycja

polskiej prawicy. Jedyne co prawdziwki potrafią to wyżywać się na antifie, gwizdac na Schroedera gdy sklada kwiaty na grobach Powstancow Warszawskich(2004), gdyby mogli to w 70 roku przywitaliby kamieniami antyfaszyste Brandta klekajacego pod pomnikiem ofiar getta.
Z drugiej strony nasze naćki jakos nie bardzo kwapili sie do walki z Nazistami vide Brygada Swietokrzyska. Woleli porachunki z lewicowym podziemiem i pokazywanie ocalalym Zydom gdzie ich miejsce. Polscy "Zolnierze wykleci" powinni dostac medal od Likudu lub ministra Avigdora Libermana za wsparcie dla aliji. ilu polskich Zydow dzieki nim wyladowalo w Izraelu?
chyba nie przez przypadek Ziemkiewicz, Zychowicz vel ABCD, Okraska vel Durango95 tak zawziecie popieraja Eretz Israel przeciw nowemu narodowi bez ziemi, Palestynczykom.
To chyba tradcyja polskich konserwatystow bratac sie zawsze z silniejszymi.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 14:04:59, suma postów tego autora: 36

defetysta,

o ataku "antify" na aktorów uczestniczących w cześci edukacyjno-rozrywkowej oficjalnych obchodów 11 listopada (nie mających nic wspólnego z marszem niepodległości) można przeczytać w każdej gazecie codziennej (za wyjątkiem Gazety Wyborczej).

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 14:05:03, suma postów tego autora: 20871

"Tytuły na youtube."

Jakbyś traktował je poważnie to byś tam stale oglądał jak Janusz "Korwin" Mikke "masakruje lewaka".
Różne są zdania na temat tego 11 listopada, pomyślałem początkowo że warto wiedzieć jak było naprawdę, ale doszedłem do wniosku, że jednak mnie to nie interesuje.
Ogólnie to raczej zgoda z sierpem i młotem.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-12 14:21:20, suma postów tego autora: 3554

Czy to nie smutne

że wóz TVN został rozwalony przez prawicowców a nie anarchistów?

autor: Crystiano, data nadania: 2011-11-12 14:25:24, suma postów tego autora: 1590

abcd

jak zwykle kłamie. po pierwsze - filmik z ataku na reportera pokazuje atak "patrioty" - a umieszczanie filmiku pod fałszywym tytułem to marna prowokacja jakiego abdc-podobnego prawicowca. no chyba, że to antifowski prowokator przebrany tylko za "patriotę" - podpowiem abcd, że białe kominiarki to nie ta ekipa a kto idzie w marszu fotografowanym przez zaatakowanego widać gołym okiem. czego abcd już nie widzi.
a atak - cholera - ale gdzie filmy, gdzie zdjęcia - taka gratka dla prawusków - atak lewaków z Niemiec na polskich rekonstrukcjonistów i żadnych dokumentów. co najmniej dziwne. i dlaczego ta agresywna grupa potem daje się spokojnie zepchnąć policji do knajpy skąd w spokoju dają się wyprowadzić i aresztować. no i gdzie wreszcie są poszkodowani w ataku antify?

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-12 14:25:31, suma postów tego autora: 243

.

Narodowcy pokazali lewicy jak się walczy z wrogiem (zresztą nie po raz pierwszy w historii, zwł. tej części Europy). Na chwilę obecną tym wrogiem nie jest w Polsce żaden "kapitalizm", lecz rząd, władza, państwo.

autor: Bury, data nadania: 2011-11-12 14:34:18, suma postów tego autora: 5751

Jak wiesz

popieram prawa Palestyńczyków do życia w jednym demokratycznym państwie z Żydami we wspólnej bliskowschodniej ojczyźnie, ale z tym brataniem się z silniejszymi to trochę przesadzasz (choć nie znam motywacji osób, które tu wymieniłeś)- wczoraj z silniejszymi, czyli z policją, celebrytami i koncernami medialnymi będącymi ekspozyturą wielkiego kapitału na Polskę bratała się antifa i ci którzy do wczoraj usiłowali udawać lewicę.

I to jest haniebne,

żadne słowne wygibasy tego nie zmienią. Dziennikarze TVN, GW i reżimowi celebryci powinni być od "lewicowych" demonstracji trzymani co najmniej tak daleko jak chuligani, czy Terlikowski, za którymi bez nieporozumień nie przepadam, a nie są i dopóki się to nie zmieni, nikt kto ma jakie takie poczucie rzeczywistości ich "lewicowości" nie będzie traktować poważnie.
Jak nie potrafią się odciąć od sponsorów z Wall Street nawet na ulicy, to jak ludzie mają im zaufać, że nie robią tego w gabinetach? No jak? Pytam.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 14:38:58, suma postów tego autora: 1774

Obejrzałem jednak ten film.

Nie wiem gdzie tam są "faszyści" i "antyfaszyści" czy jakaś "prawica" czy "lewica", ale widać że najbardziej chuligańsko zachowuje się i największe zagrożenie stwarza nie ktoś z nich, tylko policja.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-12 14:44:46, suma postów tego autora: 3554

ABCD

Link dla Ciebie. Młodzi patrioci świętują odzyskanie niepodległości.
http://www.youtube.com/watch?v=gJrH7ho1478

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2011-11-12 14:49:29, suma postów tego autora: 620

kontras ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem

na marszu naćków w Warszawie nie bylo zadnych chlopcow z Targówka, Grochowa etc. Tam byl w wiekszosci neoliberalny KoLiber, stowarzyszenia studenterii Katolickiej, korporacje studnckie, itd. Tych kilkuset kiboli nie podejrzewałbym o puste portfele, ile kosztuje karnet na Legię? Kasjerek z hipermarketow na marszu na pewno nie bylo!
Kotras powiedz mi jakie poglady gospodarcze maja mozgi tego marszu? Czy znasz jakies wypowiedzi Ziemkiewicza, Terlikowskiego na ten temat? Moze nie zlapales sie z Zychowiczem na bal wolnosci do Europejskiego, gdzie brunatna wierchuszka bawila sie w takt poloneza. Wiesz za ile poszla na licytacji butelka "Old Grand Dad" ulubionego burbona red Ziemkiewicza? 4200zl! Na pewno chlopaków z Targowka byloby na nia stac. Przestan wciskac ludziom na tym forum kit, ze narodowikonserwatysci to jakas antyestabliszmentowa opcja. To tylko brunatna strona establiszmentu, ktore czeka na swoj czas a kryzys sie zbliza.
Dancewicz na blokadzie mi nie przeszkadza, sredniej klasy aktorka, ale zawsze kogos moze przyciagnac. Co do Blumsztajna, to nie znam jego pogladow na temat sluzby zdrowia, prywatyzacji, szkolnictwa itd. chyba sie domyslam, ze sa neoliberalne, ale recze, ze daleko im do rozwiazan Kurwina, Ziemkiewicza czy chlopakow z Kolibra z ktorymi uczestniczyles we wczorajszym marszu.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 14:50:06, suma postów tego autora: 36

ONR = KOR?

Do prawaków pod wszelkimi ksywkami. Czy posłowie PiS i Solidarnej Polski będą masowo poręczali za "brutalnie i bezprawnie przetrzymywanych w POwskich kazamatach działaczy patriotycznych", argumentując, że, podobnie jak kibole, są oni współczesną wersją KOR? Czy PiSiarnia we wszystkich wersjach masowo zasili ławy oskarżycieli posiłkowych, walcząc z najazdem lewaków pobierających żołd od wschodnioniemieckiej Stasi?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-12 15:06:00, suma postów tego autora: 1073

Sierp

Oczywiście, że ci którzy głosują nie będą demonstrować. Natomiast jestem przekonany, że TYM BARDZIEJ nie zrobią tego ci, którzy wybory mają gdzieś. Krótko mówiąc - twój scenariusz się nie ziści.

autor: Pikos, data nadania: 2011-11-12 16:02:56, suma postów tego autora: 876

Słyszałem wypowiedź polityka PO

Który za zamieszki obciążył lewice,antife !!

Czy to sympatia dla UPR części PO dyktuje takie bzdety.

SLD jak zwykle nie wie jak się ustawić, typowe bezideowe wychowanie ex aparatczyków pzpr.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-12 16:10:02, suma postów tego autora: 2775

ABCD

Ja wiem że paranoicy nagle wszędzie widzą antife. http://www.youtube.com/watch?v=lWtQSl8g5oo
koleś na tym filmie ma białą kominiarkę typową dla ekipy Legii idzie z innymi uczestnikami MN i cofa się żeby walnąć reportera.

co do aktywistów z Niemiec to większość została prewencyjnie zatrzymana przez policję na Nowym Świecie, a teksty o o ich ataku na jakąś grupę rekonstrukcyjną to bajki nacjonalistów, ekipie co najwyżej można zarzucić, że nie lubią być filmowani i nie dają się bezkarnie bić policji kiedy ta ich zaczyna atakować.

autor: marco, data nadania: 2011-11-12 16:11:32, suma postów tego autora: 160

colorado 59

"kontras ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem"

Po co te epitety, agresja, no po co? kto z nas potrafi to czytelnicy ocenią.

"na marszu naćków w Warszawie nie bylo zadnych chlopcow z Targówka, Grochowa etc. Tam byl w wiekszosci neoliberalny KoLiber, stowarzyszenia studenterii Katolickiej, korporacje studnckie, itd. Tych kilkuset kiboli nie podejrzewałbym o puste portfele, ile kosztuje karnet na Legię? Kasjerek z hipermarketow na marszu na pewno nie bylo!"

Myslę że jednak bliżej do tych kasjerek kibicom niż dzieciom z liceum Blumszteinówny.


"Kotras powiedz mi jakie poglady gospodarcze maja mozgi tego marszu? Czy znasz jakies wypowiedzi Ziemkiewicza, Terlikowskiego na ten temat?"

Znam - ci ludzie wierzą w wolny rynek bez wypaczeń, nazistów uważają za lewicę, a poglądy gospodarcze mają bliskie libertarianizmowi.


"Moze nie zlapales sie z Zychowiczem na bal wolnosci do Europejskiego, gdzie brunatna wierchuszka bawila sie w takt poloneza. "

Co to ma wspólnego z brunatnością? Miesza ci się konserwatyzm z nazizmem, a to zupełnie różne rzeczy. A ty nawet nie wiesz gdzie się bawi Michnik - o ile pamiętam to jedna z dziennikarek GW zginęła na Bali. Nie znam Cię, może byś się załapał, ale kasjerka z Tesco nie.

"Wiesz za ile poszla na licytacji butelka "Old Grand Dad" ulubionego burbona red Ziemkiewicza? 4200zl! Na pewno chlopaków z Targowka byloby na nia stac. "

Czytałem ten tekst Ziemkiewicza więc nie epatuj mnie tu cytatami - bo RAZ to nie moja bajka. Zbadaj sobie lepiej co pije Michnik z Urbanem i Palikotem, jak tak bardzo Cię takie sprawy interesują.


"Przestan wciskac ludziom na tym forum kit, ze narodowikonserwatysci"

To co piszesz to oksymoron - narodowość i nacjonalizm to nowoczesność, a nie konserwatyzm, niestety ignorancja też do kanonu tej pierwszej należy.


" to jakas antyestabliszmentowa opcja. To tylko brunatna strona establiszmentu, ktore czeka na swoj czas a kryzys sie zbliza."

Na czym polega brunatność Ziemkiewicza? Tylko nie pisz mi, że to wiadomo.

"Dancewicz na blokadzie mi nie przeszkadza, sredniej klasy aktorka, ale zawsze kogos moze przyciagnac. Co do Blumsztajna, to nie znam jego pogladow na temat sluzby zdrowia, prywatyzacji, szkolnictwa itd. chyba sie domyslam, ze sa neoliberalne, "

Dancewicz to ładna lala - ikonka konsumpcjonizmu bawiąca się w walkę z faszyzmem, mi też nie przeszkadza, bo jej udział pokazuje lipę tego typu imprez. Szkoda, że nie znasz poglądów faceta, który ci załatwia osłonę policyjno - medialną, ja Ziemkiewicza znam i dlatego na marsze z nim nie chodzę.

"ale recze, ze daleko im do rozwiazan Kurwina, Ziemkiewicza czy chlopakow z Kolibra z ktorymi uczestniczyles we wczorajszym marszu. "

Dlaczego ręczysz jak nie znasz? Bo nie mieści ci się w głowie, że faceci, którzy Ci fundują te pseudo emocje i załatwiają dla nich osłonę policyjno - medialną, to pracownicy międzynarodowego koncernu, dla których butelka za 4200 i to złotych jest z pewnością za tania żeby na nią popatrzyć. Na tym braku wyobraźni właśnie polega polska zaściankowość dzisiaj.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 16:15:36, suma postów tego autora: 1774

bury

a jakie mamy państwo czy nie kapitalistyczne.W Europie zach. to lewica zawsze walczyła z kapitalistyczną opresją, w Europie wsch. do której mimo uroszczeń należy polska jest w tej chwili inaczej min. dzięki sld

A wypowiedzi POPiS właściwie są takie same.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-12 16:18:03, suma postów tego autora: 2775

nie nalezy zapominac

ze najbardziej faszystowska organizacja jest platforma obywatelska zas donek-satrapa to najwiekszy faszysta.i w tym sensie to policja faktycznie broni faszystow.wiem ze wielu ludzi sie ze mna niezgodzi bo platforma tak slicznie klamie ze nie maja poglodow faszystoweskich.a ustawy ograniczajace swobody obywatelskie to z przymusu musza uchwalac.

autor: Feniks, data nadania: 2011-11-12 16:19:51, suma postów tego autora: 274

marco

Nie chcę być złośliwy, ale ta ekipa z Niemiec, na zbyt bojową nie wygląda, najlepszych mieli chyba sanitariuszy, co dobrze świadczy o trosce o zdrowie i w ogóle o niemieckiej organizacji, ale w zestawieniu z ich wartością bojową wydaje się nieco karykaturalne. Najpierw gonili cała chmarą jakiegoś przypadkowego człowieka, a jak zobaczyli policję to uciekli do kawiarni, gdzie pewno dostali drinki na koszt podatnika, po czym poddali się bez walki.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 16:23:44, suma postów tego autora: 1774

colorado,

na tegoroczny marsz przyszło co najmniej kilkanaście tysięcy ludzi.
Plac Konstytucji był praktycznie zapełniony, a do zgromadzonych tam demonstrantów próbowało dołączyć kilka mniejszych pochodów, w których szły tysiące ludzi.
I oni wszyscy mają być działaczami niszowych stowarzyszeń typu "koliber"? Czytelnikami Ziemkiewicza i Terlikowskiego?
Śmiechu warte.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 16:48:07, suma postów tego autora: 20871

Na jednym

z linkowanych przeze mnie filmów - na youtube jest pod może niezbyt fortunnym tytułem - "lewica i policja bije..." widać grupę "antyfaszystowskich" demonstrantów, goniących przypadkowego przechodnia z flagą biało-czerwoną.
Jest też faktem, że akty przemocy zaczęły się od ataków na grupy i nawet pojedyncze osoby, które próbowały dostać się na Plac Konstytucji via Nowy Swiat lub/i Marszałkowska.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 16:52:18, suma postów tego autora: 20871

Colorado59

Tylko z ciekawości takie krótkie pytanie na marginesie: co jest niby takiego nielewicowego w gwizdaniu na Schroedera? "Bo, że" kwiaty składał akurat to nie można?

autor: yona, data nadania: 2011-11-12 17:02:35, suma postów tego autora: 1517

Dla ścisłości:

"towarzysze z antify" zaatakowali aktorów ubranych - zgodnie ze scenariuszem rekonstrukcji - w mundury niemieckie. Według nich, aktorzy ci, skoro dla celów widowiska, nosili niemieckie mundury, byli faszystami.
Inne obiekty agresji, opatrywane przez nią etykietką "mityczny faszyzm", antifa rozpoznaje mniej więcej z takim samym sensem.
Jeśli więc aktywiści antify są tak slabo zorientowani w realiach (w szczególności: polskich), że nie wiedzą nawet, kogo napadać, to może słabo nadają się na towarzyszy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-12 17:04:52, suma postów tego autora: 20871

Pikos

To nie jest mój scenariusz. Ten scenariusz napisze życie. Na wiosnę, może latem. Na ulicę wyjdą jedni i drudzy. Ci co głosują i ci co nie głosują (dla tych drugich to rzadka ale jedyna forma aktywności, bo dobrze wiedzą, że wybory nigdy nic nie zmieniają). Gdy zapanuje jeszcze powszechniejszy głód, bo nędza i głód już dotykają wielu ludzi w Polsce, wystarczy im iskra i roz... tę całą tfu! demokrację!
Ostatnio bardzo dużo rozmawiam z obcymi ludźmi i dawno nie widziałem takiego poziomu frustracji i wk...nia. Moze na początku lat 90 - tych, ale wtedy na wielu działała jeszcze bajka, że to tylko chwilowe perturbacje związane z zamianą systemu. Teraz wszyscy już wiedzą, że kierunek "rozwoju" to przepaść do której wszyscy zmierzamy jak barany na rzeź. I przecież jedno jest pewne - w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. To musi pęknąć. A jak raz pęknie nie łatwo to będzie zatrzymać. Ten kraj się wali. Długo się tego ukrywać już nie da. Iskrą bedzie być może EURO 2012. Ludzie wyjdą po którymś tam meczu i już się nie rozejdą dopóki nie rozpi... tych sk... w sejmie. Może będzie wojna domowa? Nie wiem, ale coś się musi stać, bo ludzie nie będą umierać stojąc.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 17:13:49, suma postów tego autora: 6205

kontras alez

oni maja wiele wspolnego. Ziemkiewicz i jego "wolny rynek bez wypatrzen" jak eufemistycznie pozwoliles sobie nazwac kapitalizm z trupia czacha tego piewcy Dmowskiego maja wiele wspolnego z naćkami. taka juz specyfika polskich brunatnych kruchta i "wolny rynek" ich Niemieccy pobratymcy mieli wszak za soba wieloletnie doswiadczenia z Sozialstaat. Ziemkiewcz to taka coca cola polskiej endecji, misowaty fagas ktory ma sprawiac, ze idee Dmowskiego zagoszcza w kazdym domu.
nie obawialbym sie o przynaleznosc klasowa wiekszosci antyfaszystow, szczegolnie tych zaangazowanych w konkretne dzialanie, a nie sluchanie muzyki na blokadzie. Wam nie uda sie zanegowac uczestnictwa w marszu z naziolami z ONRu, neokonserwatystami i katolickimi integrystami zreszta czego sie spodziewac po kims z takim nickiem (kontras). Idz z redaktorem Zychowiczem na bal wolnosci moze na jakies podnoski sie zalapiecie. Antyestabliszmentowcy w zabek czesani.

autor: Colorado59, data nadania: 2011-11-12 17:40:16, suma postów tego autora: 36

Tak SiM

krew się kurw@ poleje!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-11-12 17:42:59, suma postów tego autora: 2743

członkowie Kolibra?

http://www.youtube.com/watch?v=7fnUiQ2mwEg&feature=player_embedded#!


Strasznie się to to rozrosło, ciekawe czy nie było tam kasjerek?
Stawiam dolary przeciw orzechom, że by się znalazło więcej niż na demo Blumszteina

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 17:54:26, suma postów tego autora: 1774

ABCD

Zaatakowano osoby w polskich mundurach z okresu napoleońskiego z lat 1830-31, a nie w niemieckich.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/rekonstruktor:_na_nowym_swiecie_splunal_na_mnie_niemiec_16826

autor: emade, data nadania: 2011-11-12 17:55:59, suma postów tego autora: 1

koliber i marginalne grupy c.d.

http://www.youtube.com/watch?v=6ZL3rMZtyKg&feature=related

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 18:00:30, suma postów tego autora: 1774

Sierp

Smutne jest to, co piszesz ale zakwetionować tego nie mogę szczgólnie dziś, gdy jestem pod wrażeniem chłopca, który kupował kartonik mleka za pieniądze otrzymane za sprzedane butelki po piwie. Był bladziutki, chudy i zmarznięty a pewnie i głodny... Ci z marszu niepodległości byli jego przeciwieństwem. Chyba dlatego maszerują, by takich chłopców było więcej. Ale kiedy będzie ich więcej, to twoje przewidywania staną się niewątpliwie rzeczywistością.

autor: steff, data nadania: 2011-11-12 18:11:51, suma postów tego autora: 6626

sierp

wyjatkowo napisze: obys mial racje :D

autor: MJ, data nadania: 2011-11-12 18:19:00, suma postów tego autora: 1280

ABCD ty chory prawicowy trolu

"Na jednym
z linkowanych przeze mnie filmów - na youtube jest pod może niezbyt fortunnym tytułem - "lewica i policja bije..." widać grupę "antyfaszystowskich" demonstrantów, goniących przypadkowego przechodnia z flagą biało-czerwoną.
Jest też faktem, że akty przemocy zaczęły się od ataków na grupy i nawet pojedyncze osoby, które próbowały dostać się na Plac Konstytucji via Nowy Swiat lub/i Marszałkowska."

http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M&feature=youtu.be

tu masz początek wspomnianej akcji, widać w jakim towarzystwie idzie twój "przypadkowy przechodzień" poczekaj chwile będą zdjęcia i jeszcze parę filmików gdzie widać co z kamieniem wyprawia twój "przypadkowy przechodzień"

autor: marco, data nadania: 2011-11-12 18:25:16, suma postów tego autora: 160

kompromitacji abcd

ciąg dalszy, najpierw wymyśla sobie jakiś atak na grupę rekonstrukcjną - atak, z którego nie ma żadnych materiałów w necie na stronach prawicowych (w epoce, kiedy niemal każdy ma w komórce aparat/kamerę, a rekonstrukcję oglądało podobno setki jeśli nie tysiące warszawiaków, którzy dziwnym trafem nagrali dużo fragmentów z rekonstrukcji, ale tego jednego konkretnego nie) a potem niezgodnie z linią partii w miejsce mundurów napoleońskich wstawia niemieckie. to by było na tyle jeśli chodzi o jego "naocznych" świadków i źródła.
ale czekamy na więcej miszczu - dawaj!

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-12 19:47:35, suma postów tego autora: 243

colorado59

To Tobie nie uda się zanegować, że pod osłoną policji, celebrytów i ikon konsumpcjonizmu, na wezwanie lokalnej delegatury Wall Street pełniłeś role użytecznego idioty do zwalczania przejawów buntu w lokalnej prowincji imperium dolara, pałki i a jakże kruchty tylko, że trochę innej - popatrz sobie choćby na co niektóre banknoty.
No i jeszcze raz ci tłumaczę, ja na żadne marsze nie chodzę, w tej chwili nie ma takich co by mi pasowały.
Na marszu do którego linki podałem widać, że organizacje o których piszesz, a sądząc z tego jak piszesz to wiele nie wiesz, stanowią margines wobec masy zwykłych ludzi,podczas gdy na tak zwanych kolorowych blokadach, zwykłych ludzi prawie nie ma, ot trochę dobrze odzianych dzieciaczków celebrytów, dziennikarzy GW i tych kilka procent, które od 20 lat kibicuje tej no transformacji pod przewodem swojej Gazety.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 19:53:38, suma postów tego autora: 1774

./..

Angka, współczesna Polska jest jednak nieco inna od tej, której niepodległość upamiętnia święto 11 listopada, a ja uważam, że tego rodzaju obchody powinny bardziej odwoływać się do rzeczywistości. Nie proponuję żadnej daty, nie uważam nawet, że wszyscy muszą świętować ten sam dzień. Przykładowo jednym odpowiadałoby zakończenie II WŚ, innym dopiero koniec stalinizmu, ktoś z kolei wolałby uczcić upadek PRL i narodziny Wolnopolski, a dla jeszcze innych ten czas póki co nie nadszedł w dobie panowania kompradorskich elit...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-12 20:38:17, suma postów tego autora: 3566

"Marsz Kasjerek" (-:

Prowokatorom Wallstreet i policji, sponsorowanym przez Monsanto i popijającym mądrość z Krypola powiedzieliśmy swoje zdecydowane NIE! ;-)

Teraz już po wszystkim, więc radujmy się, Ojczyzna uratowana, udało się odeprzeć inwazję międzynarodowych blumsztajnowców (tu wszystko mówiąca ilustracja: http://i50.tinypic.com/28chd92.jpg ).

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-12 20:42:23, suma postów tego autora: 3566

W ramach wyjątku - spuśćcie sobie pary

i kulturalnie posłuchajcie:
http://www.youtube.com/watch?v=r_6VCFLgLck

autor: szczupak, data nadania: 2011-11-12 20:47:25, suma postów tego autora: 3747

Kontrasie, serio uważasz że uczestnicy Marszu Bezmyslnosci buntowali sie przeciw "amerykanskiemu

imperium"? A możesz jakos uzasadnić tę, nie kryję, zaskakującą tezę?

autor: west, data nadania: 2011-11-12 20:53:08, suma postów tego autora: 6717

sierp

Jak dla mnie to ty wyciągasz niewłaściwe wnioski. Mam kontakt z ludźmi z bardzo różnych grup społecznych, w tym również tzw. wykluczonych i owszem, jest wściekłość, ale dokładnie taka sama jak 5, 10, 15 lat temu, a może nawet nieco mniejsza. Jest marazm, ale nijak nie przekłada się to na jakąkolwiek agresję, a właśnie ona byłaby konieczna dla wybuchu wojny/rewolucji/przewrotu.

autor: Pikos, data nadania: 2011-11-12 22:00:07, suma postów tego autora: 876

west

właściwie nie należy z takimi jak ty i rebel kulturalnie rozmawiać, ale z uwagi na innych wytłumaczę;
Oni nie buntowali się przeciw USA, niestety większość haseł jakie tam wznoszono było z mojego punktu widzenia bez sensu - np. precz z komuną. Jednak dzisiaj odwoływanie się do każdej wspólnoty, także narodowej czy religijnej jest buntem przeciw imperium, które jak każdy hegemon chciałoby aby jakakolwiek wspólnota skupiona wokół wartości nad którymi nie panuje nie istniała, "kolorową masą" zarządzaną przez celebrytów i mainstreamowe gazety łatwiej jest manipulować po prostu.W dodatku sam fakt histerycznej reakcji reżimowych mediów związanych z Wall Street świadczy, że coś na rzeczy jest. Radia Maryja też zacząłem słuchać po obejrzeniu kilku filmów, które pokazywały jakie to ono jest straszne, po kolejnym zacząłem na nie płacić.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-12 21:56:54, suma postów tego autora: 1774

szczupak

rzeczywiście pięknie zaśpiewana ta piosenka.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 23:10:15, suma postów tego autora: 6205

to pewnie jest teraz piosenka

2 mln naszych rodaków w Anglii, którzy... mają szczęście, że w tym momencie żyć im nie przyszło w kraju nad Wisłą...

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-12 23:20:03, suma postów tego autora: 6205

w mediach oczywiście "ci winni i ci winni"

a z osób, które znam, a które poszły na KN, jedna grupa uciekała przed naziolami, drugiej się nie udało i zostali pobici i skopani (dziewczyny też). A z Niemcami było oplucie i szarpanina ot, co.

autor: sputnik, data nadania: 2011-11-12 23:44:48, suma postów tego autora: 52

...

Czy walka o niepodległość, czy patriotyzm ma tak naprawdę sens? Róża Luksemburg na ten przykład uważała, że to odwracanie uwagi od istotniejszych konfliktów klasowych (Polak - zaborca, zamiast pracownik - pracodawca, finansista, politykier, urzędnik etc.). Wprawdzie w niepodległej II Rzeczpospolitej udało się wywalczyć krótszy czas pracy, ale nie przeprowadzono np. reformy rolnej, panowały ogromne obszary biedy, a wręcz nędzy, wciąż krwawo tłumiono powstania chłopskie czy robotnicze. Na pewno nie była to sielanka, a wywalczona wolność okazała się głównie wolnością dla bogatych. Nie twierdzę, że w późniejszym PRL - państwie w końcu też narodowym i endekoidalnym ("jest ONRu spadkobiercą partia") - było "o niebo" lepiej, ale na pewno nastąpił jakiś postęp (z wyłączniem okresu stalinizmu).

Jak widać, do dzisiaj kwestia niepodległości bardziej zaprząta uwagę polskiej lewicy, niż istotniejsze kwestie związane z ekonomią, sprawami społeczno-gospodarczymi itp. Do dzisiaj ludzie zamiast jednoczyć się przeciwko wyzyskowi ekonomicznemu, który nie zna podziału na nacje, jednoczą się np. przeciwko mitycznym "Niemcom" :/. A lewica, a raczej jej resztki, nie potrafi na to zjawisko odpowiedzieć. Polska to kraj BEZ LEWICY.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-11-13 08:32:31, suma postów tego autora: 961

...

Najwięksi "patrioci" przebywają na, często zupełnie dobrowolnej, emigracji. Patriotyzm jako troska o kraj - tak, patriotyzm - jako zbiór sentymentalno-etnocentrycznych laurek - nie!

autor: jazi, data nadania: 2011-11-13 10:05:08, suma postów tego autora: 493

Negowanie

ataku "antify" na aktorów jest absurdalne. Nikt nie próbuje tego robić.
A jeśli mileli oni mundury napoleońskie, to tym gorzej dla antify. Bo skojarzyć Bonapartego z faszyzmem - to duża rzecz.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 11:18:07, suma postów tego autora: 20871

Dialektyka

absurdalnej negacji:
- aktorów nikt nie pobił
- aktorów pobito, ale byli oni w innych mundurach niż stwierdził autor informacji o pobiciu
- jeśli byli właśnie w tych a nie innych mundurach, to może ich pobicia nie należy oceniać zbyt surowo?
Z czym się to kojarzy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 11:24:53, suma postów tego autora: 20871

Godne uwagi natomiast,

że inny dyskutant (chyba marco) nie neguje pobicia przechodnia z flagą biało-czerwoną, a jedynie probuje je usprawiedliwiać.
Najpierw negowanie faktów przemocy, potem ich usprawiedliwianie.
Ponownie pytam:
z czym to się kojarzy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 11:26:26, suma postów tego autora: 20871

+++

- włoczykijas, Luksemburg uważała, że walka o niepodległość Polski nie ma sensu a Marks uważał, że ma. I co?
- Miś, to już jakiś skrajny postmodernizm. ;) Na tej zasadzie to żadnych świąt (które ze swej istotu mają integrować a więc być wspólne) nie dałoby się obchodzić. Łącznie z 1 maja.
- sierp, miałem w tym tygodniu wywiadówkę. I wrażenie mam takie, że w ludziach rzeczywiście jest coraz więcej złości i frustracji. Ale - niestety - jeśli na kogoś się rzucą to na siebie nawzajem. Nie ma nic, co by ich łączyło, nie mają nawet wspólnego wroga. Jeden więc będzie wołał "bij burżuja", drugi "bij rząd", trzeci "bij Żyda", czwarty (wiesz który ;)) "bij klechę" ale tak naprawdę po prostu będą się okładać nawzajem.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-11-13 12:20:01, suma postów tego autora: 3102

abcd

dalej lewituje. sam nie miał problemu z podważaniem zdania naocznych świadków wydarzeń i domagał się materiałów bardziej wiarygodnych niż czyjeś słowa. teraz okazuje się, że kiedy mu to pasuje to nie trzeba dowodów - wystarczą naoczni świadkowie. cóż - nikogo chyba nie dziwi. a już jego przeinaczanie słów innych i wmawianie, że mówili coś innego - cymesik. czekamy na więcej. nauczaj miszczu!

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-13 12:20:41, suma postów tego autora: 243

./..

Mi się to, ABCD, kojarzy z Tobą, tzn. Twój fałszywy opis doskonale pasuje do reszty z tego, co tutaj wyprawiasz.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 12:25:24, suma postów tego autora: 3566

Angka.

Angka, możliwe, możliwe, ale jak sam przyznajesz opisując wywiadówkę, takiej integracji nie ma. I jakoś mi się nie wydaje, żeby wspólne Marsze to zmieniły.

Nie wiem, może to i dobry pomysł ten osobny Marsz lewicy, obawiam się jednak, że skończy się to tak, że niewielka grupka jego uczestników stanie się celem "młodzieży patriotycznej", która wykazała się ostatnio tak dalece "antyimperialistyczną" i "antyestabliszmentową" postawą, a "kulturalniejsza" część środowisk MW, NOP, ONR, a nawet B&H będzie sobie spokojnie paradować w świetle kamer w towarzystwie tzw. zwykłych ludzi. Po wszystkim w telewizji opowiedzą, że to kibole i lewactwo robi zadymy, a oni są pożądnymi obywatelami...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 13:08:42, suma postów tego autora: 3566

defetysto,

mam propozycję:
poczekajmy na proces zatrzymanych działaczy antify.
Chyba, że masz wiarygodne info, że - z racji tego, iż do Warszawy zaprosiły ich media rządowe, Gazeta Wyborcza i Krytyka polityczna - zostaną ułaskawieni w trybie nadzwyczajnym.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 14:47:24, suma postów tego autora: 20871

oj Angka

Nie ważne kogo lejesz: burżuja, kapitalistę, władzę, bo zostawiając na boku Żyda każdemu z nich się należy;-), to klesze i tak zawsze warto przy...ć w każdej konfiguracji.
Dlaczego? Bo klecha łączy w sobie wszystkie te cechy i każdego z tych bitych (znów oprócz Żyda) bedzie bronił. Bo sam jest burzujem, kapitalistą i częścią władzy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-13 15:02:15, suma postów tego autora: 6205

"To są modne tańce patriotyczne. Tak się tańczy na mogile niepodległej Ojczyzny" Diabeł 1972.


ABCD, zechciej zauważyć, że nie jest dobrze, gdy za zgodą władz i przy aprobacie Kotylionowego Prezydenta na wezwanie szowinistycznych i faszystowskich środowisk zwykli ludzie przychodzą, by wraz z tym elementem, a także neonazistami, stadionowymi chuliganami i pro-kapitalistyczną ekstremą, złożyć pokłon przed kompradorskimi strukturami państwowymi.

Jeśli dla patriotów 11 listopada jest dniem uczczenia niepodległości, to chyba tylko ze zniczem w ciszy i zadumie...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 15:43:26, suma postów tego autora: 3566

Młotku.

Ilu katolickich zbrodniarzy w sutannach zlikwidowałeś? :-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 15:44:19, suma postów tego autora: 3566

Miś,

ja bym raczej pokombinował, dlaczego na demonstracje słusznej, internacjonalistycznej lewicy nikt nie przychodził i nie przyjdzie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 15:58:46, suma postów tego autora: 20871

abdc lewitacji ciąg dalszy

a za co skazani? bo na wszystkich materiałach jakie można znaleźć w mediach (w tym prawicowych) i YT nie ma nic poza tym, że Niemcy unikając konfrontacji z policją wchodzą do NWŚ - no chyba, że abcd ma jakiś hipertajny materiał dowodowy, który świadczy o czymś innym. podejrzewam jednak, że nie ma nic, bo na taki materiał czekają wszystkie prawuski jak na zbawienie.
więc z tego co widzę jedyne co im grozi to mandat za udział w nielegalnym (?) zbiegowisku. ewentualnie za nierozejście się na wezwanie policji.

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-13 16:13:58, suma postów tego autora: 243

Żartujesz, defetysto!

Towarzysze z antify, zamiast twardo, po robociarsku blokować faszyzm, zaledwie unikali "konfrontacji z policją?" I weszli do lokalu Nowy Wspaniały Świat, który za proletariacki raczej trudno uważać?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 16:22:45, suma postów tego autora: 20871

Miałbyś,

defetysto, o co się kłócić, gdyby twoi towarzysze w twardym boju z policją przedarli się do "faszystów" i stłukli ich na kwaśne jabłko.
A wykręty w stylu: "myśmy się nie bili, a poza tym - to oni zaczęli" - to naprawdę "żenua".

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 16:24:25, suma postów tego autora: 20871

./..

Jak tak bardzo chcesz, to kombinuj, ABCD. Nie wątpię, że dzięki temu w rekordowo krótkim czasie powstanie coś pokrętnego, jeśli nie wprost absurdalnego i zaleje ten portal...

Już się doczekać nie mogę, a póki co, miło popatrzeć jak się płaszczysz przed neofaszystowskimi osiłkami. Oni Cię jednak "precz z komuną", choćbyś na głowie stawał...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 16:44:04, suma postów tego autora: 3566

Pikos...

Zas to nie wykluczeni zaczną tą rewolucje ale middle class jak tylko im się porządnie pogorszy. Ale chyba jeszcze dobre pare lat poczekami.

autor: Margo, data nadania: 2011-11-13 17:31:57, suma postów tego autora: 627

Oj, mylisz

się, Misiu.
Młodzież patriotyczna nie ma nic do utopijnej "komuny" (tyle tylko, że na ogół o niej nie wie).
A że nie lubi Jaruzelskiego?
A ty go lubisz?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-13 17:47:43, suma postów tego autora: 20871

...

Piszecie tutaj nie tylko o kwestii niepodległości, ale również o polskiej lewicy. No więc można do znudzenia powtarzać, a nie minie się w ten sposób z prawdą, że w Polsce (poza efemerydami) nie było i wciąż NIE MA lewicy.

Największy problem polskiej lewicy polega na tym, że nie istnieje. Dominuje wciąż mentalność zagrodowa i pańszczyźniana, niechęć do wszelkiej maści "obcych" (co wyraża się również w wypaczonych formach patriotyzmu) oraz skrajny indywidualizm, ale rozumiany nie jako - pielęgnowanie cech indywidualnych, lecz wyłącznie własnych - wąsko pojętych, bez uwzględniania innych - interesów. To jeszcze zaszłości z okresu Polski szlacheckiej (a ściślej - szlachecko-mieszczańsko-chłopsko-duchownej :P), silne pozostałości feudalizmu nakładające się na współczesny, polski kapitalizm. Wiąże się z tym również brak szerzej rozumianej, oddolnej aktywności społecznej wśród Polaków. Choć jak najdalej mi do filozofii i stylu działań Stalina, to w paru rzeczach miał rację, jak np. wtedy, kiedy powiedział, że (-parafrazując) "socjalizm pasuje do Polaków, jak siodło do krowy".

W praktyce nie ma lewicy ani prawicy, są (-prawie) sami aparatczycy dążący - w ramach panujących struktur - do indywidualnych karier i korzyści, powtarzający slogany swoich zwierzchników i wykonujący odgórne zlecenia... I to niezależnie od partii / organizacji. Problemy z ideowym dookreśleniem współczesnej lewicy występują na całym świecie, ale w Polsce nie ma nawet za bardzo czego ani jak dookreślać. Może to się zmieni? Marzenia (czasem się spełniają, a czasem nie). Ale rzeczywistość należy oceniać bez złudzeń. Koniec, kropka.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-11-13 18:20:30, suma postów tego autora: 961

>Kontras

No jest to jakas odpowiedź, chociaż jak na mój gust swiadcząca o bezradnosci i braku chociażby zarysu programu pozytywnego. Bo akurat owa "wspólnota" która się pokazała 11 listopada nie tylko jest lekarstwem gorszym od choroby, w dodatku udowodniła nie raz że jest gotowa lizać buty Wuja Sama całkowicie dobrowolnie, gratis, gorliwie i w każdej pozycji.
P. S. Niesłusznie zestawiasz mnie z Rebelem. Co prawda zdarzyło mi się parę razy wraz z nim podsmiewać na tym portalu z postaw w rodzaju "w Ameryce listy dochodzą na czas? no to my pochwalmy bałaganiarstwo Poczty Polskiej", ale o ile Rebel mieszka w USA i zdaje się być entuzjastą tamtejszego porządku, to ja, patrząc na to co anglosasi wyprawiają, już dawno mam wątpliwosci czy to są jeszcze w ogóle ludzie w rozumieniu, w jakim zwyklismy tego pojęcia używać. Wiem, nic odkrywczego, ale wspominam celem uniknięcia nieporozumień na przyszłosć.

autor: west, data nadania: 2011-11-13 18:50:53, suma postów tego autora: 6717

./..

Włóczykijazzy, jeszcze do Itaki nie dotarłeś, żeś taki marudny? Tak, tak, wiemy, wiemy, i to od przedwojnia, że richtig pańszczyźniano-zagrodowa, feudalno-mieszczańska i szlachecko-"duchowna". I to też już wiemy, że nie ma lewicy i jedno jest pewne, że "wszystko płynie". Nie wiemy tylko po co nam ta "dobra nowina" jest ogłaszana 3 razy w tygodniu...

---

Dobrze, ABCD. Zatem zechciej zdefiniować kto to taki owa "młodzież patriotyczna", w jakich organizacjach się zrzesza jej aktywna część i jakie posiada poglądy polityczne poza tym, co już wiemy, czyli, że ona taka patriotyczna.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 19:38:24, suma postów tego autora: 3566

Programu pozytywnego w marszu

to ja też nie widziałem, poza jednak przywiązaniem do ojczyzny - sam marsz to było chyba fajne wspólne manifestowanie, wbrew temu co pokazywały reżimowe media. Mam nadzieję, że za rok będzie marsz na którym będzie przemawiać np. Ryszard Bugaj. Tym nie mniej póki co, jak mam wybierać pomiędzy paranoikiem typu JKM, a cwanymi specjalistami od śpiewu i mas typu ferajna z Czerskiej, to z pozycji obserwatora mniej antypatyczny jest mi JKM. (Polecam ten filmik do którego link podał o.Tempora)Jak mam wybierać pomiędzy "blokujacymi" czy "buntującymi się" dziećmi redaktorów GW z liceum im.Jacka Kuronia, a kibicami to też wolę tych ostatnich. W ich męskiej wściekłości jest przynajmniej coś autentycznego, w kolorowiźmie "blokujących" widzę coś co szcególnie u młodych ludzi wywołuje u mnie odruch wymiotny - młodych kontestujących kołtunów. Poza tym jak obserwuję różne transparenty kibiców to widzę, że oni głupi nie są, a jak czytam hasełka dzieciaczków celebrytów to widzę, że inteligencją nie grzeszą, ale jak się żyje w kłamstwie to mózg wyrodnieje.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-13 20:50:50, suma postów tego autora: 1774

Dobra komedia na stronie GaPola

- wrzucili filmik, w którym denoncjują typa, który sprzedał plombę fotoreporterowi, przy okazji "demaskując" go jako "prowokatora".

autor: bolo, data nadania: 2011-11-13 22:00:01, suma postów tego autora: 4522

./..

Kolorowe tałatajstwo z liceum (zdolniejsza młodzież, dzieci z rodzin inteligenckich, czy diabeł sam wie jaka jeszcze inna zaraza) ma przynajmniej tę zaletę, bo to nie są odrębne sprawy(!), że nie zakłada swoim nauczycielom koszy na głowę.

Zwłaszcza, że jego połowa jest tak zniewieściała, że nie tylko woli pastele od swojskich flag w kolorze biało-czerwonym... z efektowną czarną aplikacją w postaci niechrześcijańskiego krzyża (vide film podrzucony przez Marco), ale wręcz posiada, tfu, cycki, co jest najbardziej haniebne...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-13 22:20:38, suma postów tego autora: 3566

+++

sierp, ty jestes normalnie jak Dr Jekyll i Mr Hyde. :) Na ogół mówisz zdroworozsądkowo, czasem masz interesujące spostrzeżenia - aż nagle włącza się temat "Ziętek" albo temat "Kościół" i tobie od razu oczy nabiegają krwią, żyły pęcznieją na skroniach, zęby się wydłużają. :) Pocieszę cię: mój wujek też tak ma.

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-11-13 22:36:27, suma postów tego autora: 3102

abcd

kontynuuje swój konfabulacji i bredzenia od rzeczy. marzył żeby chciałby żeby antifa zaatakowała policję - on i jego koledzy mieliby wtedy używanie. a tu pech - jedynymi, którzy zaatakowali policjantów byli koledzy abcd z marszu niepodległości. jedynymi, którzy palili samochody i demolowali miasto byli znowu jego koledzy z marszu niepodległości. musi więc biedaczek odwracać kota ogonem i gimnastykować się jakby tu jednak tych Niemców z antify użyć - a tu cholera nijak się nie daje. żenua "patriotycznej" sieroty ciąg dalszy.

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-13 22:46:50, suma postów tego autora: 243

Koszy samo to tałatajstwo

nie zakłada, ale ferajna z Czerskiej pilnuje, żeby szkoły dla proli wyglądały jak wyglądają i żeby zakładającym kosze chuliganom nic nie można było zrobić, a w konsekwencji żeby w szkole kibole i inni nie mogli się niczego nauczyć i hegemonii rodzinek nie zagrozili.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-13 22:53:23, suma postów tego autora: 1774

...

"I to też już wiemy, że nie ma lewicy..." - Taka wiadomość powinna być dołączana do każdego newsa na tym (i nie tylko tym, ale wszędzie przy tematyce dot. lewicy) portalu.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-11-14 06:57:02, suma postów tego autora: 961

...

[W Polszy.]

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-11-14 08:08:50, suma postów tego autora: 961

defetysta,

czytujesz jakieś gazety?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-14 11:41:47, suma postów tego autora: 20871

kontras i Miś,

spróbujcie założyć kosz na głowę mojej kotce domowej, Brunhildzie. Skutki będą opłakane.
A wy się tego boicie?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-14 12:42:15, suma postów tego autora: 20871

Słynna "pałka" niemieckiego antyfaszysty

To tylko krótkie drzewce do czarnej chorągiewki !!

TVN bardziej atakuje "lewaków", pan N. z PO wychwala patriotyzm ONR i ich walkę z komuną.PiS mówi o niemieckiej prowokacji, a policja jak policja.

PO PROSTU PRAWICOWA SZOPKA W ZAŚCIANKU.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-14 12:48:19, suma postów tego autora: 2775

Angka

Każdy ma jakąś słabość. Ty nie masz żadnych? Nie wierzę ;-)
Ja mam od urodzenia na czaszce znamię "666" i cały czas staram się dociec skąd to to u mnie i na co to to? Może mam jakąś misję? No to szukam jak ja spełnić;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-14 13:34:39, suma postów tego autora: 6205

+++ a w szkole...

wołali na mnie Damien... zupełnie nie wiem czemu ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-14 13:37:29, suma postów tego autora: 6205

abcd, czerwony

abcd - raczej bym się brzydził, ale w ogóle co mnie to coś obchodzi? Mam wrażenie, że Twoja relacja z tym zwierzęciem płci żeńskiej jest nieco zbyt gorąca.

czerwony - tak, tak TVN jest po stronie faszystów.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-14 17:51:34, suma postów tego autora: 1774

kontras

"abcd - raczej bym się brzydził, ale w ogóle co mnie to coś obchodzi? Mam wrażenie, że Twoja relacja z tym zwierzęciem płci żeńskiej jest nieco zbyt gorąca."

chyba po raz pierwszy na tym forum sie z toba zgodze :)))

autor: pazghul, data nadania: 2011-11-15 17:02:22, suma postów tego autora: 1489

./..

Kontras:
"Koszy samo to tałatajstwo nie zakłada, ale ferajna z Czerskiej pilnuje, żeby szkoły dla proli wyglądały jak wyglądają"

Tak, tak, dzieci, czy rodzice, to bez znaczenia, wszyscy oni są tak samo winni. A nawet jeśli w większości to nie są dzieci tychże przyłatanych rodziców, to i tak nie ma to znaczenia - skoro stając po niewłaściwej stroni zdradzili swe prawdziwe oblicza...

A po właściwej stronie, stanęli oczywiście synowie robotników, zwłaszcza przyjezdni, te 50-100-200 złotych na bilet kolejowy w obie strony to przecież nie pieniądze. Z drugiej strony, potomek warszawskiego robotnika, nigdy by się nie splamił uczestnictwem w jakichś parszywych blokadach...

Swoją drogą, taka "sympatia dla kibiców" i ich poglądów, kojarzy mi się z tym, jakby komuś kolegę, trochę siłą, trochę sposobem, upito, a on w ramach "sympatii" pozwoliłby pijanemu wsiąść za kierownicę.

Zastanawiam się tylko, czy w ramach tejże osobliwej "sympatii" jednak nie należałoby poprzeć również i tego nakładania koszy na głowy, a z nieco powszechniejszych rzeczy, to oprócz burd stadionowych, również rozbojów, przynależności do gangów wymuszających haracze, czy też handel narkotykami.

Wtedy byłoby to szczerym przejawem takiej niezbyt zdrowej, ale jednak sympatii. W innym wypadku wygląda to na poszukiwanie "pożytecznych idiotów" i budzi jedynie wstręt. Właściwie to nie tylko wygląda, skoro ubolewasz nad łagodnością współczesnych metod wychowawczych...

----

ABCD, masz trochę racji, jak ktoś sobie pozwoli w kaszę dmuchać, to ktoś mu będzie dmuchał. Nikt się jednak nie będzie poświęcał, przecież nauczyciel to tylko zawód, w dodatku źle płatny i nie uprawniający do posiadania służbowej broni ;-)

----

Włóczykiju, ja nie pytam co, tylko PO co?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-16 02:15:55, suma postów tego autora: 3566

Miś,

ilu robotników spotkałeś na blokadach?
Cena biletu kolejowego - biorąc pod uwagę, że dla uczestników marszu jest ważnym wydarzeniem, które jest raz w roku - jest niewielka.
A skąd wziąć pieniadze na bilet?
Zarobić!

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-16 13:14:04, suma postów tego autora: 20871

ABCD.

Żadnego nie spotkałem, bo mnie tam nie było. O zarabianiu co nieco wiem i mam też pewne rozeznanie na co robotnicy chcą/muszą wydawać swoje pieniądze, więc nie opowiadaj mi bajeczek o "ważnym wydarzeniu". Dla nisz (obu przeciwstawnych) być może, ale dla tzw. zwykłych ludzi nie aż tak bardzo. Zresztą, gdyby było inaczej, to marsze równie liczne byłyby w każdym większym mieście.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-16 20:39:51, suma postów tego autora: 3566

Jezu

Niemcy po pobycie w polskim areszcie maja traumę.

autor: kontras, data nadania: 2011-11-17 14:46:51, suma postów tego autora: 1774

Dodaj komentarz