Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tadeusz Żeleński (Boy): Nasi okupanci

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wielkość Boya

Wielkość pisarza poznajemy po tym, że jego twórczość zachowuje aktualność mimo upływu czasu.

autor: poziomka, data nadania: 2012-01-02 12:54:54, suma postów tego autora: 576

Boy wiecznie żywy

Durango95, Angka Leu, ABCD, Getzz... nasi okupanci.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-02 13:13:10, suma postów tego autora: 4284

emelemku

Sowieccy okupanci przeminęli, a czarni jak siedzieli od dziesięciu wieków tak siedzą dalej i okupują. Jak to rozumieć?

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2012-01-02 19:09:39, suma postów tego autora: 327

Wnioski

Tak, że socjalizm to Polaków pasuje jak siodło do krowy a i głupoty zawsze jest więcej niż mądrości, biedy niż bogactwa i zła niż dobra.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-03 08:32:44, suma postów tego autora: 4284

Macie racje towarzyszu mlm

Tak właśnie jest.

autor: czerwony93, data nadania: 2012-01-03 11:50:13, suma postów tego autora: 2432

Ja pod takim komentarzem jak kometarz Boya

Mogę tylko schylić głowę ...... i podpisać się obiema rękami
i wkleić cytat z tego komentarza który nic nie stracił na aktualności od czasów komentatora.

____________________ początek cytatu
I to jest charakterystyczne: o wszystkim mówią te orędzia, tylko nie o kwestiach materialnych. Utarła się taka kurtuazja, bardzo wygodna; wobec kleru, który - zbiorowo czy pojedynczo - jest najbardziej nieubłagany, gdy idzie o sprawy pieniężne, stale przystoi udawać, że te rzeczy nie istnieją, że wszystko rozgrywa się w wymiarach zaziemskich
______________________ koniec cytatu

jacekx marksista

Ps. Cytat z Boya ______________
A jeżeli nasi okupanci każą swoim Żytkom śpiewać Pod Twoją obronę, nie pozostanie nam nic innego niż zaśpiewać... odpowiednio zmodyfikowaną Rotę.
_______________________ koniec cytatu

autor: jacekx, data nadania: 2012-01-03 14:04:29, suma postów tego autora: 3081

Nie da się ukryć, że

socjalizm nie pasuje do emelemka za grosz. Ale po co o tym chłopaczyna nas ciągle przekonuje tym popierdywaniem na poziomie niezbyt rozgarniętego gimnazjalisty?

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-03 17:01:02, suma postów tego autora: 3848

a mi emelemek wygląda

na półsprytnego prowoczka. Czemu pół? Bo odnoszę wrażenie, że zabawa w prowoka zaprowadziła go do neofityzmu i zaczął wierzyć w to co pisze. Choć możliwy jest też scenariusz a rebours, przez swoje doktrynerstwo stał się mimowolnie prowokiem doskonałym.

PS dzięki za odpowiedź :)

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2012-01-03 17:37:35, suma postów tego autora: 327

BOY

- to był KTOŚ !

autor: tarak, data nadania: 2012-01-03 18:52:59, suma postów tego autora: 3019

Boyem w 'lewicowych patriotów'

@Durango95 macie tę waszą Polskę bez sowieckiej okupacji o którą walczyliście, tylko jakoś socjalizmu w niej ani dudu.
To pewnie prowokator mlm sabotuje stworzenie prawdziwego socjalizmu przez znany z egalitarnych i prospołecznych tradycji naród polski.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-03 20:03:33, suma postów tego autora: 4284

Jak to dobrze,

emelemku, nasz ty znawco narodów, że socjalizm panuje wszędzie poza Polską i jej fatalnym narodem, którego jesteś nieodrodnym dzieckiem, zakompleksionym i wiecznie narzekającym. Gdzie nie spojrzeć, tam socjalizm - tylko nie w naszym Ciemnogrodzie.

Takie są logiczne wnioski twojej zabawy w komunizm, którego nie zrozumiałeś nawet podstawowych, choćby i głupich, zasad i "prawd wiary". Czego o komunistach by nie powiedzieć, była to ideologia analizy systemowej, zakorzenionej w bazie i procesach społeczno-gospodarczych, nieraz nawet przesadnie akcentowanych. A ty tu namolnie propagujesz jakieś anachroniczne, XIX-wieczne brednie narodowo-rasistowskie podlane kiepskim psychologizowaniem chłopka-roztropka, coś jak ci najmniej mądrzy spośród słuchaczy Radia Maryja, tyle że a rebours, bo tam, gdzie oni widzą szlachetny naród polski, nękany spiskami obcych wrogów, tak ty widzisz tylko nieudaczne polskie plemię na zacofanej wyspie pośród cywilizowanych ras panów.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-03 21:30:27, suma postów tego autora: 3848

Wciąż czekamy

@ Durango95 niedouczony mlm co za wzór stawia politykę komunistów którzy wyeliminowali z życia społecznego bezrobocie i bezdomność nie ma nic przeciwko temu aby lewicowi patrioci z Polski pokazali jemu i całemu światu jak się buduje prawdziwy socjalizm.
Minęło już 20 lat bez Sowietów a waszego socjalizmu ani dudu.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-04 08:03:35, suma postów tego autora: 4284

Płaczki

I jeszcze jedno.
Nie płacz tu, że nie ma socjalizmu też poza granicami Ciemnogrodu bo to was "prawdziwych katolickich lewicowych wolnościowych patriotów" z niczego nie usprawiedliwia. Czy bolszewicy płakali, kiedy cała socjaldemokracja zdradziła? Nie, pokazali światu jak się rusza z posad bryłę świata.
A wy? 20 lat minęło jak usunęliście od władzy sowieckich namiestników, i ani prawdziwego ani jakiegokolwiek socjalizmu ANI DUDU.
Jakoś dziwnie wasze zwycięstwa pokrywają się ze zwycięstwami kapitalistycznej kontrrewolucji.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-04 08:37:39, suma postów tego autora: 4284

Fakt, odkąd

ruski syf zdechł, już nigdzie nie ma "socjalizmu", za to komuniści 20 lat temu wprowadzili najdzikszy liberalizm, jaki cywilizowany świat widział od jakichś stu lat.

A poziom życia i zabezpieczenia socjalne np. w kapitalistycznej Szwecji były przez dekady i są o wiele większe niż w ruskim syfie i na pozostałym po jego zapaści dzikim wschodzie. A wszystko to bez policyjnej pałki i bandyckich rządów.

Ale skąd ma to wiedzieć reakcyjny nostalgik, tęskniący za zdechłymi czerwonymi monarchiami? Dziecko we mgle własnego nieuctwa, rasistowsko-archaicznych poglądów i komunałów rodem ze znalezionych w internecie bzdurek, bo przecież nawet na lekturę pezetpeerowskiej agitacji jest za mało rozgarnięty. Mnie to cieszy - z takimi ćwokowatymi wyznawcami i przygłupami w roli agitatorów komunizm jest już tylko rozkładającym się trupem.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-04 14:12:39, suma postów tego autora: 3848

Witamy w lewicowo-patriotycznym Matrxie

@komuniści 20 lat temu wprowadzili najdzikszy liberalizm.

A ja się wciąż uparcie pytam gdzie prawdziwy socjalizm durangopodobnych. 20 lat, 20 lat.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-04 14:56:35, suma postów tego autora: 4284

Kapitalistyczne państwo - wzór 'lewicowych patriotów'

@A poziom życia i zabezpieczenia socjalne np. w kapitalistycznej Szwecji były przez i są o wiele większe

W kapitalistycznej Szwecji ani żadnym innym kapitalistycznym nigdy nie zlikwidowano bezrobocia ani bezdomności. A problem narasta miast maleć. O eugenice na bezbronnych w Szwecji już nie wspomnę. Bezrobocie, bezdomność i eugenika oto wzorce polskich 'lewicowych patriotów'.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-04 15:01:24, suma postów tego autora: 4284

O, biedactwo

tym razem dla odmiany zatroskało się ofiarami szwedzkiej eugeniki. To fakt, mało chwalebne to zjawisko, już dawno porzucone, ale tyle ofiar, ile ma na sumieniu szwedzka eugenika w ogóle, komunizm wysyłał do piachu w ciągu każdego roku, a zdarzało się, że w ciągu tygodnia, np. gdy ludzie marli z głodu jak muchy na Ukrainie, bo ludobójcy komunistyczni prowadzili eksperymenty gospodarcze.

A co mnie obchodzi jakieś 20 lat? Każdy średnio rozwinięty kraj kapitalistyczny oferuje znacznie wyższy poziom życia niż oferował komunizm, więc mając do wyboru kapitalizm znany w Europie od II połowy XX wieku oraz komunistyczny syf, bez wahania wybieram taki kapitalizm, bo wybieram wyższy poziom życia i brak setek tysięcy trupów. Więc w porównaniu z komunistycznym syfem lepsze jest nawet 20 lat kapitalizmu. A że socjalizm jest dziś w defensywie? Ano jest, bo mafia komunistycznych bandziorów-półgłówków swoją krecią robotą skompromitowała niestety wszelkie skojarzenia z lewicą. Potrzeba będzie kilku dekad, żeby odgrzebać idee socjalizmu spod sterty komunistycznego śmiecia i przezwyciężyć kojarzenie lewicy z drugą obok nazizmu największą zbrodnią przeciw ludzkości, czyli z komunizmem.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-04 17:17:28, suma postów tego autora: 3848

Źli bolszewicy nie pozwalają Durango zbudować prawdziwego socjalizmu

@socjalizm jest dziś w defensywie? Ano jest, bo mafia komunistycznych bandziorów-półgłówków swoją krecią robotą skompromitowała niestety wszelkie skojarzenia z lewicą.
Potrzeba będzie kilku dekad, żeby odgrzebać idee socjalizmu spod sterty komunistycznego śmiecia i przezwyciężyć kojarzenie lewicy z drugą obok nazizmu największą zbrodnią przeciw ludzkości, czyli z komunizmem.

Marna to wymówka 'lewicowy patrioto'. Tak samo mógł powiedzieć Lenin w sierpniu 1914, kiedy lewica światowa poparła wojnę imperialistyczną i kredyty wojenne burżuazji mieszając z błotem wszystkie lewicowe ideały. Ale jakoś nie przeszkodziło to bolszewikom ruszyć z posad bryłę świata.
Czekam więc na 'lewicowo patriotyczną' ofensywę, która pokaże wszystkim niedouczonym jak się buduje prawdziwy socjalizm, jojczenia o źle komunizmu nasłuchałem się już przez 20 lat.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-04 21:22:47, suma postów tego autora: 4284

Przez 20 lat

to nawet nie byłeś na świecie, to po pierwsze. Po drugie, bolszewicy, owszem, ruszyli z posad bryłę świata, szkoda tylko, że do tyłu. Zmiana dla samej zmiany może imponować tylko durniom lub osobnikom z ADHD. Mnie natomiast nie imponuje kontrrewolucja bolszewicka czy faszystowska.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-04 21:54:24, suma postów tego autora: 3848

przypominac trzeba nie tylko Boya...

... ale takze Janine Barycka (Stosunek kleru do panstwa i oswiaty), Jana Hempla (Ewangelie. Dziesiecioro przykazan), Jozefa Landaua (Katechizm wolnomysliciela), Henryka Wronskiego (Co wolna mysl "burzy", a co wzamian daje?)... i wiele innych.

"Cala madrosc posiadaczy wszystkich czasow i miejsc, wszelkiego rodzaju ksiegi swiete i przykazania zmierzaly glownie ku temu, aby nauczyc biedakow godzenia sie ze swym losem. - Poprzestawaj na tym, czego ci pan nie odebral (mowi sie: co cii bog przeznaczyl) - oto jadro wszystkich przykazan i nauk moralnych. Kto chce zmienic porzadek spoleczny od wiekow ustalony przez posiadaczy, ten jest grzesznikiem, czyli przestepca"

autor: Czarek, data nadania: 2012-01-04 23:32:27, suma postów tego autora: 306

Faszystowska kontrrewolucja

@Durango95 Mnie natomiast nie imponuje kontrrewolucja... faszystowska.

W ustach kogoś kto rzuca anatemę zbrodni przeciwko ludzkości na Polskę Ludową za sprzedawanie węgla Wielkiej Brytanii, a dla lewicy stawia za wzór kraj który robił interesy (ruda żelaza, stal, drewno, celuloza) z nazistowskimi ludobójcami, słowa powyższe brzmią jak kiepski żart.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-05 08:42:03, suma postów tego autora: 4284

emelemku,

nikt z nazistami nie robił lepszych interesów niż twoi sowieccy idole. Np. we wrześniu 1939 roku rozgrabili na spółkę duży kraj w środku Europy. Komunizm i nazizm - dwie głowy tego samego potwora, na szczęście obie już odcięte i zgniłe.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-05 12:47:45, suma postów tego autora: 3848

Czarek

"Cala madrosc posiadaczy..."

Dzięki za świetny cytat. Skąd pochodzi?

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2012-01-05 17:24:38, suma postów tego autora: 327

Kali95

Kto pokonał potwora faszyzmu najlepiej zobaczyć na zdjęciach Berlina z maja 1945.
A że komunizmu nie ma dziś to na szczęście, ale nie dla zwykłych ludzi, wystarczy poczytać newsy z kraju i ze świata na portalu na którym się znajdujemy.
Kali95 mówić jednak, że komuniści są źli - bo to dla Kali95 to jedyny argument na fakt, że koledzy Kali95 mieć swoje za uszami.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-05 19:34:50, suma postów tego autora: 4284

emelemku

Jak tłumaczysz zwąchanie się i wspólny rozbój ideologicznych "przeciwników" Hitlera oraz Stalina?

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2012-01-05 22:46:10, suma postów tego autora: 327

emelemku,

jak już obejrzysz dokładniej te zdjęcia, to zobaczysz na nich mnóstwo amerykańskiej broni, przekazanej sowieciarzom z bezpłatnej oferty lend lease przez demokratyczny rząd amerykański. Bez niej doszlibyście co najwyżej do Pierdziszewa Średniego, a nie do Berlina, bo ruskie towarzycho po ćwierci wieku budowy komunizmu nie wiedziało nierzadko co to zegarek na rękę, a co dopiero porządna broń. A patykiem Germańca nie załatwisz.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-06 00:06:50, suma postów tego autora: 3848

"Cala madrosc posiadaczy..."

cytat pochodzi z Jana Hempla.

We wstępie do wydania "Ewangelii..." z 1956 r. bardzo dobry szkic biograficzny, zakończony trochę patetycznym, ale jakże prawdziwym, passusem: „Zginął w roku 1937 z rąk zdrajców Rewolucji. Ale historia jest dłuższa niż ręce Kaina. Gdy przywrócono honor publiczny niewinnie skazanym komunistom i zdjęto anatemę z ich dzieł, towarzysz Jan Hempel przez pisma staje na powrót wśród nas żywy – może prawdziwiej od wielu ciałem żywych – aby dalej pełnić swoją służbę dla sprawy robotniczej, dla spraw ludzkości. Jerzy Płudowski, Warszawa, sierpień 1956 r.”

Tylko jak wielu go teraz pamięta? Promowany jest Ciołkosz, usuwany z ulic Dubois, a Hempel z bibliotek (większość egzemplarzy na Allegro jest pobiblioteczna: bardzo dobrym wskaźnikiem ideologicznych trendów jest obserwowanie Allegro; szkoda tylko, że nie można w sposób prosty ustalić z jakich bibliotek usuwane są ksiązki).

autor: Czarek, data nadania: 2012-01-06 00:21:01, suma postów tego autora: 306

Ribbentrop-Mołotow

o. Tempora O'Mores pakt Ribbentrop-Mołotow był pragmatycznym i pozornym układem dwóch największych wrogów. Obie strony zakładały atak na "sojusznika", a do tego czasu toczyła się gra pozorów.
Stąd nie trwał tak długo jak długo trwało wspieranie machiny wojennej nazizmu przez lewicowo-wolnościowo-demokratyczną Szwecje, rzekomo wzór dla lewicy.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 14:57:42, suma postów tego autora: 4284

'lewicowy patriotyczny' Matrix, czyli świat na opak

@jak już obejrzysz dokładniej te zdjęcia, to zobaczysz na nich mnóstwo amerykańskiej broni, przekazanej sowieciarzom z bezpłatnej oferty lend lease.

Tak, te masy PPSz-41, T-34, Katiuszy, ZiSów, Jaków, na zdjęciach z Berlina 1945 to na pewno amerykańska broń z Teksasu.

@przez demokratyczny rząd amerykański.

Który powstał na grabieży i holokauście Indian, no i gdzie obowiązywała segregacja rasowa.
Oryginalne standardy państwa demokratycznego reprezentujecie Kali95.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 15:23:44, suma postów tego autora: 4284

W demokratycznym kraju

można stopniowo eliminować zło, co w przypadku praw Indian i czarnoskórych nastąpiło w USA już ładnych kilka dekad temu. W ruskiej totalitarnej satrapii, zwanej komunizmem, wszelkie istotne zmiany na lepsze mogły zajść dopiero, gdy satrapia upadła z hukiem. Dokładnie wtedy, gdy w USA sukcesem kończyła się batalia o przyznanie czarnoskórym pełni praw obywatelskich, w komunistycznej Polsce nasilał się antysemicki festiwal nienawiści, wskutek którego wygnano z kraju 15-20 tysięcy osób ze względu na ich pochodzenie.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-06 15:53:22, suma postów tego autora: 3848

Egzamin poprawkowy

@ruskie towarzycho po ćwierci wieku budowy komunizmu nie wiedziało nierzadko co to zegarek na rękę, a co dopiero porządna broń.

Wasz brat w antykomunistycznej wierze, pan H. też tak myślał i chyba nie trzeba przypominać jak skończył.
A tymczasem Rosja sowiecka miała najdoskonalszą broń na świecie i to jeszcze przed 1939. Piszą o tym nie komuniści tylko Suworow, Sołonin czy Bieszanow.
Kolejna pała w dzienniku.

Ale żeby nie było, że jestem taki okrutny, daje wam Kali95 jeszcze jedną szansę. Zagadka za 100 punktów.
PYTANIE: Wysoki stopień nauki oraz technologii, którego państwa pozwolił przeprowadzić pierwszy lot człowieka w kosmos (podpowiedź - nie była to demokratyczna Szwecja ani demokratyczne USA).

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 16:00:46, suma postów tego autora: 4284

emelemku

A kosztem jakich wyrzeczeń ludu pracującego miast i wsi mocarstwo na glinianych nogach wysłało pierwszego człowieka w kosmos oraz uczestniczyło w zimnej wojnie?

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2012-01-06 17:25:42, suma postów tego autora: 327

Gdyby tak

jeszcze oprócz lotu w kosmos ten strupieszały reżim zdołał zapewnić telewizory czy lodówki swoim obywatelom w pożądanej ilości, to byłby pełen sukces. Niestety, ja akurat poziom komunistycznej myśli technicznej i jej zdolności produkcyjne pamiętam z dzieciństwa - i tak żenującego spektaklu mam nadzieję już nie oglądać w swoim życiu, mimo iż do dóbr materialnych jestem przywiązany w stopniu znikomym.

A teraz zagadka za 1000 punktów: czemu doskonały, nowoczesny, produktywny i zaawansowany technologicznie komunizm rozsypał się jak domek z kart, a marnotrawny, strupieszały, niewydolny, aspołeczny kapitalizm funkcjonuje do dzisiaj, zapewniając emelemkowi m.in. komputer i internet do pitolenia trzy po trzy? Nagrodą w konkursie jest roczna prenumerata czasopisma "Chwila dla debila", do odbioru w siedzibie Komunistycznej Partii Vanuatu.

Skoro Armia Zdradziecka miała tak nowoczesny sprzęt, to czemu Amerykanie przekazali jej uzbrojenie i sprzęt techniczny za około 10 ówczesnych miliardów dolarów, liczony w setkach tysięcy sztuk? Nie wystarczyło strzelać w Germańca z pepeszy i katiuszy, w przerwach zajmując się okradaniem miejscowej ludności z zegarków?

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-06 18:05:49, suma postów tego autora: 3848

Wyrzeczenia

@A kosztem jakich wyrzeczeń ludu pracującego miast i wsi mocarstwo na glinianych nogach wysłało pierwszego człowieka w kosmos oraz uczestniczyło w zimnej wojnie?

Kosztem braku możliwości przejścia do budowy komunizmu. Nie da się tego zrobić bez likwidacji imperializmu.
Natomiast dla ludu pracującego miast i wsi samo obalenie kapitalizmu było wielkim aktem wyzwolenia z wyrzeczeń.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 20:50:40, suma postów tego autora: 4284

Kali95 stopniowo elimuje zło

@W demokratycznym kraju można stopniowo eliminować zło, co w przypadku praw Indian i czarnoskórych nastąpiło w USA już ładnych kilka dekad temu.

Ale najpierw trwało ładne kilkaset lat, ale to naszemu Kalemu95 już tak nie przeszkadza. Holocaust Indian, niewolnictwo, ani segregacja rasowa demokratycznego rządu amerykańskiego.
Niewątpliwie mentalność 'lewicowo-patriotyczna' jest bardzo podobna do tego mafijnego. Tzn. najpierw mordujemy i kradniemy a później inwestujemy w legalny biznes ("stopniowo eliminujemy zło").

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 20:59:42, suma postów tego autora: 4284

Erika Steinbach95

@A teraz zagadka za 1000 punktów: czemu doskonały, nowoczesny, produktywny i zaawansowany technologicznie komunizm rozsypał się jak domek z kart, a marnotrawny, strupieszały, niewydolny, aspołeczny kapitalizm funkcjonuje do dzisiaj,

Z tego samego powodu dla którego Republika Weimerska rozsypała się jak domek z kart a na jej gruzach zafunkjocnowała okropniejsza III Rzesza. Z tego samego powodu dla którego na świecie jest więcej zła niż dobra, biedy niż bogactwa, a głupoty więcej niż zła. Nie martw się więc Kali95, zwycięstwo macie z zasady.

@ zapewniając emelemkowi m.in. komputer i internet do pitolenia trzy po trzy?

Obawiam się, że naszemu Kalemu95 komputer zapewniła Komunistyczna Partia Chin. Aż dziwne, że go palce nie palą.

@Nagrodą w konkursie jest roczna prenumerata czasopisma "Chwila dla debila"

To pewnie kolejny tytuł nudnego pisemka znanego kiedyś pod nazwą "obywatel".

@Skoro Armia Zdradziecka miała tak nowoczesny sprzęt, to czemu Amerykanie przekazali jej uzbrojenie i sprzęt techniczny za około 10 ówczesnych miliardów dolarów, liczony w setkach tysięcy sztuk?

"Pomoc" w ramach leand lease nie miała decydującego wpływu na wynik drugiej wojny światowej, o czym najlepiej świadczy uzbrojenie Armii Czerwonej. Dla sprawiedliwości można powiedzieć, że jedyne co na froncie wschodnim sprawdzało się w terenie to były jeepy Willys MB, a i te szybko zastąpione zostały przez lepsze sowieckie GAZ-67B.

@Nie wystarczyło strzelać w Germańca z pepeszy i katiuszy, w przerwach zajmując się okradaniem miejscowej ludności z zegarków?

Kto by pomysał, że nasz lewicowy-patriota zostanie rzecznikiem prasowym Eriki Steinbach.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 21:23:52, suma postów tego autora: 4284

Opowieści z Narnii95

@Gdyby tak jeszcze oprócz lotu w kosmos ten strupieszały reżim zdołał zapewnić telewizory czy lodówki swoim obywatelom w pożądanej ilości, to byłby pełen sukces.

Tak Kali95, w krajach socjalizmu nie było ani telewizorów ani lodówek. Ale to jeszcze nic, mówią także, że było prądu i pomieszkiwano w ziemiankach, szalało bezrobocie a po miastach błąkali się bezdomni. Dzieci nie miały szans na jakiekolwiek wakacje, młodzież musiała płacić za studia, a emerytów nie było stać na leki. O komunistycznych gwałtach na nieletnich dziewczynkach do komunii świętej przystępujących, nie wspominam, bo łzy z żalu ciurkiem same lecą mi na klawiaturę.

autor: mlm, data nadania: 2012-01-06 21:27:41, suma postów tego autora: 4284

Emelemku,

naprawdę mnie wzrusza twoje wyznanie reakcjonisty, że na świecie jest więcej zła niż dobra, że dobro z zasady przegrywa ze złem ple ple ple, które kolejny raz poświadcza, że o Marksa to ty się nawet nie otarłeś, o czytaniu nie mówiąc. Jeszcze bardziej rozbawiają mnie te twoje tyrady przeciwko USA i demokracji burżuazyjnej. Problem nie w tym, że owe twory są doskonałe i pozbawione wad, bo nikt tutaj tak nie twierdził, natomiast sęk w tym, że komunizm obiecywał, iż będzie o niebo lepszy od nich, a tak się nie stało - na niemal każdy przykład zła kapitalizmu można bez trudu znaleźć przykład porównywalnego lub większego zła w wykonaniu komunizmu. Dlatego też wyznawcami tego ostatniego są jedynie takie postaci kiepskiej konduity intelektualnej i etycznej jak ty. I tym optymistycznym akcentem pozwolę sobie zakończyć tracenie czasu na dyskusję z nikim i niczym.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-01-06 21:45:39, suma postów tego autora: 3848

Mimo Twojej i innych Durango nienawiści do ZSRR

Czy jak kto woli Rosji Sowietskiej, nienawiści wypitej często z tzw. mlekiem matki ...... cóż wielu obywateli PRL pochodziło z za Buga i rzeczywiście jakaś krzywda dziejowa im się stała.
Krzywdzicielem dla obywateli z za Buga czy też repatriantów z Syberii to zrozumiałe, że był ZSRR.

Zapominasz Durango i inni prawdziwi lewicowcy piszący na lewica.pl, że istnienie ZSRR i Bloku Wschodniego wymuszało na kapitalistach na Zachodzie RP tworzenie kapitalizmu socjalnego
z którego dzisiaj np. Sarkozi i Cameron totalnie się wycofują.

Po prostu Kapitał Zachodni ma pracowników pracy najemnej w ......
tzw. dupie a przeciw Tym, co się buntują mają sprawną policję a zapasie wojsko i tak się będzie pleść przez 100 a może 200 lat .......


jacekx marksistaautor: jacekx, data nadania: 2012-01-06 22:14:45, suma postów tego autora: 3081

Durango ......

Zapominasz Durango i inni prawdziwi lewicowcy piszący na lewica.pl, że istnienie ZSRR i Bloku Wschodniego wymuszało na kapitalistach na Zachodzie Europy tworzenie kapitalizmu socjalnego
z którego dzisiaj np. Sarkozi i Cameron totalnie się wycofują.

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-01-08 21:09:48, suma postów tego autora: 3081

Dodaj komentarz