Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Francja: Głośna prowokacja Érica Cantony

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo, wreszcie jakiś prawdziwy lewicowiec

naparzający się z kibolami.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-01-11 20:44:52, suma postów tego autora: 6123

POpieram go!

Na pewno nie raz chętnie haratnie w gałę z naszym sympatycznym Panem Premierem luzakiem jeżeli wygra!

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2012-01-11 21:29:24, suma postów tego autora: 230

We Francji

wściekły lud pali samochody, a newsem dnia na lewica.pl jest info o starcie w wyborach prezydenckich ex-piłkarza.

autor: Wojownik, data nadania: 2012-01-11 22:15:30, suma postów tego autora: 357

Ja również go popieram.

PS. A poza tym "Szukając Erica" Kena Loacha to świetny film.

autor: Samael, data nadania: 2012-01-12 06:20:55, suma postów tego autora: 103

Cantona to lewicowiec,

więc stąd ten nius tutaj.

autor: Getzz, data nadania: 2012-01-12 08:31:02, suma postów tego autora: 3554

Gdyby ktoś taki zgłosił sie w Polsce...

Miałbym wreszcie na kogo glosować! Niestety, niestety...

autor: steff, data nadania: 2012-01-12 10:11:29, suma postów tego autora: 6626

polityka nie powinna być polem eksperymentalnym amatorów

ponieważ płacą za to obywatele - bardzo wysoką cenę.
Rząd musi być profesjonalny, musi też być otoczony ludźmi rozumiejącymi istotę "rządzenia".
Nasza tragedia rozpoczęła się właśnie od wybierania do rządu byle kogo. Potem już "zawodowcy" mieli przygotowane pole i mogli nas wymanewrować, gdzie chcieli.

Interia napada na Tuska, że wrócił z urlopu rządowym samolotem. A czym miał wrócić? - rykszą? i do czego jest ten rządowy samolot? Czy Obama lata na miotle, czy erforsłanem? Interia robi z Polaków idiotów, a oni chętnie się na to zgadzają.

"Polska" telewizja państwowa szczuje na polskich obywateli Francuzkę i Niemca, że to niby my takie śmieci ludzkie jesteśmy i nie płacimy abonamentu, i że jesteśmy pod tym względem ponoć numer jeden (Niemcy są pod względem wymordowania ludności Europy numer jeden, a czy ktoś im to dziś wypomina? Francuzi ścinali głowy swoim królom, czy już to zapomnieli? co w zestawieni z tym znaczy "niepłacenie abonamentu"?). A dlaczego mamy płacić? Czy nie jest telewizja państwowa utrzymywana z naszych podatków? Dlaczego mielibyśmy płacić podwójnie?
Co dzieje się z wielkimi pieniędzmi z reklam - reklam, którymi gwałceni jesteśmy o każdej porze? Dlaczego jest tak dużo prezenterów czytających z kartki ocenzurowane wieści? Dlaczego ci prezenterzy wygłaszają swoje opinie i komentują przedstawiane wydarzenia? Jest to absolutnie niedopuszczalną manipulacją.

Jako kwiatek mogę jeszcze dodać, iż telewizja polska namawiała do kupowania amerykańskich samochodów, jakichś krajslerów czy coś w tym rodzaju. Twierdzono przy tym, iż Amerykanie znowu "przerzucają się" na duże samochody. A co to jest za durnowaty argument dla nas? Niech oni tam sobie jeżdżą, czym chcą. My mam własny rozum i prawo, by jeździć tym, co nam pasuje, niezależnie od gustów Amerykanów.
A poza tym to u nich jest już bardzo biednie. Pisząc to nie mam żadnej satysfakcji, ponieważ szkoda mi tych ludzi.
http://earthhopenetwork.net/forum/showthread.php?tid=2854

http://ghettoamerica.blogspot.com/

http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1882089,00.html

autor: nana, data nadania: 2012-01-12 11:50:10, suma postów tego autora: 4653

Brawa dla redaktorów

Wrzucacie news dawno po tym jak go zdementowano. Cantona chciał tylko zwrócić uwagę na problemy mieszkaniowe w imieniu pewnej fundacji - wykorzystano jego nazwisko zeby sprawa zyskała rozgłos. Więcej o tym - http://www.weszlo.com/news/9109-Bzdure_dnia_juz_mamy_Eric_Cantona_na_prezydenta_Francji

autor: Saint_Just, data nadania: 2012-01-12 12:29:08, suma postów tego autora: 201

Brawa dla redaktorów

za przypomnienie tej ciekawej postaci. Mam nadzieję, że jeszcze o nim usłyszymy w lewicowym kontekscie.

@nana,
masz rację co do abonamentu. Żądanie od ludzi opłat za ich manipulowanie i reklamy jest bezczelnością. Niech płacą beneficjenci tego systemu, bo im głównie służy ta telewizja.

autor: Adrem63, data nadania: 2012-01-12 14:38:29, suma postów tego autora: 2043

abonament

w Polsce nie jest płacony i dlatego telewizja polska w nieproporcjonalnie dużym stopniu utrzymuje się z reklam.
Stąd, choć nie tylko, wynika jej żenujący poziom.
Nano to, że Niemcy 70 lat temu dużo ludzi zabili to prawda, ale to nie znaczy, że trochę ich rzetelności i poczucia dobra wspólnego by się nam nie przydało. Abonament jest podatkiem, tyle, że celowym i dzięki temu daje obywatelom nieco większy wpływ na jego wykorzystanie, tylko, że Polacy primo nie płacą, secundo ci co płacą nie walczą o to żeby telewizja trzymała jako taki poziom.
A Niemcy robią i jedno i drugie.
p.s. Niektórym polskim królom warto by głowy obciąć.

autor: kontras, data nadania: 2012-01-12 17:56:57, suma postów tego autora: 1774

Kontras, wybacz, ale w ogóle się z tym nie zgadzam

czy twierdzisz, że tvp utrzymuje się WYŁĄCZNIE z abonamentu i reklam?

Czy nie przeszkadza Ci, że dziennik prowadzi co najmniej pięć osób przemiennie?

Czy zauważyłeś, by Polacy wtrącali się w sprawy Niemiec?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że tam oni tak chętnie i w dodatku wszyscy płacą? Z tego, co wiem, to nie wszyscy i nie chętnie.

Jeżeli mielibyśmy odgórnie narzucone, że mamy się od Niemców uczyć czegokolwiek, to czy wiesz, do czego by to doprowadziło?

W jaki sposób możemy się na przykładzie tej oszczerczej reklamy nauczyć od Niemców poczucia dobra wspólnego? Czyjego dobra wspólnego? Przecież, nie naszego.

Za dużo mniejsze pieniądze i bez reklam telewizja w czasach PRLu robiła doskonałe programy - własne. Jeżeli teraz telewizja ma takie duże wydatki, to niech puszczają polskie filmy, a nie amerykańskie gnioty, za które nasi "przyjaciele" każą sobie słono płacić.

To, co dziś zaprezentował dziennik tv było niemal jawnym nawoływaniem do przewrotu w Polsce.

Służby mundurowe, zarabiające i tak więcej niż przeciętni ludzie, jawnie groziły strajkiem całych grup zawodowych.

Jeżeli im za mało pieniędzy, to niech zmienią zawód.

Jako cieć czy robol na umowę-zlecenie mieliby więcej - rzecz jasna czasu wolnego.

Jeżeli wszyscy się na nich składamy, to niechże przestaną być tacy pazerni, bo to zmusza rząd do uszczuplania wspierania tych najbiedniejszych, poprzez różne MOPSy itp.

Czy ci z tych służb mundurowych mają za mało na chleb? Nie! Na chleb starcza im z powodzeniem i na coś do chleba też.

Jak widać, PiS zmobilizował swoich wśród strażaków, celników i wojskowych, a ci zapomnieli, kto i za co im płaci.

Pracowanie na państwowym etacie zobowiązuje do lojalności wobec państwa, czyli rządu.

To nie jest prywatny etat w prywatnej firmie, i jeżeli poprzez działania takich chciwców stabilność polityczna Polski zostanie zachwiana, to ucierpimy na tym wszyscy.

I wówczas nie tylko emeryci nie dostaną swoich pieniędzy co miesiąc, ale i dla nauczycieli nie będzie. Są oni na znacznie słabszej pozycji niż wojskowi czy celnicy i nikt się nimi przejmować w razie co nie będzie.

Jak widać, telewizja polska jest w rękach PiSu. Naszego premiera Tuska pokazali dziś w ujęciu dalszym i parę chwil, a "opozycji" poświęcono miejsca dużo i pozwolono się wypowiedzieć obszernie.

Można się domyślać, że USA znajduje się w agonii a miłośnicy tego agresywnego kraju chcą i Polskę pociągnąć z nimi na dno.

Służby mundurowe żądają podwyżek bez względu na stan naszego państwa. Toż to nie są żadne służby, lecz okupanci mundurowi! Ich działanie jest celową destabilizacją kraju.

Takie żądania już przerabialiśmy - nieprawdaż? I co z tego wyszło? przypomnę: wyprzedaż za grosze majątku narodowego, likwidację polskiej armii do stanu ok. 70 tys. żołnierza, przejęcie polskich banków przez Niemców (którzy rzekomo płacą abonament - może mają z czego i to dlatego?, ale ja sobie nie życzę być pouczana przez byle Niemca, który mowę ma charczącą, albo przez Francuzkę, która z kolei chrumka) obniżenie poziomu życia, likwidację powszechnej opieki zdrowotnej i w efekcie większej umieralności oraz zatrudnianie Polaków u siebie w kraju przez obcokrajowców na śmieciowe umowy.

Ataki tvp na ministra zdrowia Arłukowicza prześcigały w swojej perfidii najgorsze "ataki komuny" na "wrogów ludu".

Telewizja polska nie ma za zadanie wywoływać niepokojów społecznych lecz ma za zadanie rzetelnie informować o wydarzeniach w kraju i za granicą - bez sugestii i komentarzy.

Mam nadzieję, że ten rząd poradzi sobie z tymi problemami, wywołanymi sztucznie przez "opozycję". W przeciwnym razie nie tylko nic się nie polepszy, ale Polska może pójść na dno.

Gwarantuję Ci, Szanowny Kontrasie, że w razie co nie będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić jedzenie, bo ceny pójdą horrendalnie w górę, a poza tym skąd będzie się to jedzenie brało? Zachód nam nie da. Jedzenie rośnie w czasie pokoju, nigdy w czasie wojny. I dodatkowa trudność polegać będzie na tym, kto miałby Ci to jedzenie sprzedawać? - przecież nie chłopi polscy! Oni nie sieją już dla kraju, lecz co najwyżej dla siebie. I Tobie nie dadzą.

Jak widać w Polsce nie protestują ci, którym powodzi się naprawdę źle, którzy nie mają pracy i nie mają pieniędzy na jedzenie, czynsz i prąd.

Nie! otóż w Polsce protestują ci, którym powodzi się dobrze!!! Lekarze, aptekarze, wojskowi, celnicy, strażacy. Pazerność popycha ich do absurdalnych żądań, które zrujnują nasz kraj.

W tych protestach chodzi wyłącznie o to, by tzw. agencje ratingowe oceniły nasz kraj - który dotąd sobie dobrze radził!!! - poniżej poziomu wiarygodności, co zwiększy automatycznie procenty od naszych aktualnie spłacanych kredytów i staniemy się bankrutem.

PiS to trucizna, paraliżująca nasz kraj. Dla PiSu żadna ofiara nie jest zbyt duża, a przeciwnie - im większa, tym lepiej. Przerażające.

autor: nana, data nadania: 2012-01-12 22:22:36, suma postów tego autora: 4653

dziennik telewizyjny

Dawniej Dziennik Telewizyjny prowadziła jedna osoba: spiker czytający wiadomości. Dziś prowadzą go "dziennikarze" i to nie jeden lecz kilku. Kiedyś program informacyjny zasadniczo był jeden, ten właśnie o 19.30. Dziś "informacjami", "faktami", "newsami" bombardują nas na okrągło. Każdy musi wiedzieć, co w danym dniu albo i w danej godzinie robił dla przykładu Marek Belka. A podobnie to dawniej wszystko było upolitycznione.

autor: Bury, data nadania: 2012-01-13 17:54:25, suma postów tego autora: 5751

dt

Kiedyś taki np. Dziennik Telewizyjny (19.30) informował o sprawach jednak jakoś tam istotnych dla ludzi. Dziś te wszystkie fakty, informacje itp. są mocno "spersonalizowane", informują o tym co jedna k.urwa (polityk) w Szanownych Kuluarach Sejmowych (czyli "demo"-burdelu) plotła innej k.rwie.

autor: Bury, data nadania: 2012-01-13 20:50:56, suma postów tego autora: 5751

nana

jeżeli pozwolisz, to podpisuję się pod tym, co napisałeś, szczególnie pod tym, że ci, którym najgorzej, siedzą cicho.

autor: steff, data nadania: 2012-01-15 16:26:29, suma postów tego autora: 6626

Steff, miło mi.

:)

autor: nana, data nadania: 2012-01-15 20:22:02, suma postów tego autora: 4653

Dodaj komentarz