Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jakub Woroncow: Tragiczna śmierć premiera Szwecji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Lenin

Dla mnie i dla setek milionów robotników na całym świecie (nawet jeśli większość z nich sobie tego nie uświadamia przez wszechogarniająca propagandę, która sprawiła, że przyjęli za własną świadomość klas posiadających) największą stratą była przedwczesna, tragiczna śmierć Włodzimierza Ilicza Lenina.
Gdyby pożył dłużej - historia mogłaby potoczyć się inaczej.
Żyli byśmy teraz w lepszym świecie.

autor: dnk, data nadania: 2012-02-29 02:03:58, suma postów tego autora: 329

dnk

japier..e, tak za Lenina było by cudownie ;D

autor: Fred_BB, data nadania: 2012-02-29 10:45:44, suma postów tego autora: 676

a

Nie od razu, z czasem na pewno.
Ale Ty omamiony propagandą klas posiadających i tak racji mi nie przyznasz.

autor: dnk, data nadania: 2012-02-29 12:33:09, suma postów tego autora: 329

Palme - agent burżuazji i CIA

Po co wychwalać agenta CIA, zwalczającego szwedzki ruch komunistyczny, i socjalutrwalacza z burżuazyjnej partii robotniczej?

autor: Michał Siemiński, data nadania: 2012-02-29 17:05:42, suma postów tego autora: 11

@Siemiński

Jak skończysz już 16 lat to może przestaniesz gadać takie bzdury.

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-03-01 18:18:52, suma postów tego autora: 471

To nie korwinmikke.pl !

Socjalpatrioto - Osobiście nie znam żadnych dowodów na to, żeby Palme był agentem CIA. Jego śmierć była tragedią.
Inną sprawą jest to, że jak każdy socjaldemokrata był on - obojętnie czy tego chciał czy nie - listkiem figowym kapitalizmu.
Ale nie o tym chciałem pisać.
Nie podoba mi się to, że każdy kto ma poglądy bardziej na lewo od razu nazywany jest świrem czy 16-latkiem.
Ja rozumiem, że to Polska (czyt. a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści / O o O TYMI rencami się dorobyłem !), ale bez przesady...
W końcu jesteśmy na lewica.pl a nie na korwinmikke.pl...

autor: dnk, data nadania: 2012-03-02 01:11:28, suma postów tego autora: 329

Michał Siemiński

Też nie wiem po co. Ja tu nikogo nie wychwalam tylko piszę o pewnym wydarzeniu jakim była śmierć premiera Szwecji z okazji jej rocznicy. Ani nie wychwalam jego polityki ani jej nie analizuję więc pisanie o zwalczaniu ruchu komunistycznego i agenturze na rzecz CIA (śmieszne) pasuje tu jak wół do karety.

autor: J.Woroncow, data nadania: 2012-03-02 18:38:51, suma postów tego autora: 22

@up

Jeżeli bycie "na lewo" oznacza plucie na ludzi, którzy dali swym obywatelom godne życie, a wychwalanie zwyrodnialców i siepaczy to ja dziękuję. A Michał Siemiński ma 15 lat - do sprawdzenia na facebooku :)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-03-02 22:41:32, suma postów tego autora: 471

@ socjalpatriota

No dobra, może z tym na lewo to przesadziłem(w gruncie rzeczy nie wiem jakie Michał ma poglądy). Ale chodzi mi o to, że nazywanie kogoś małolatem(nawet jeśli nim jest) czy świrem tylko dla tego, że ma inne poglądy - jest nie fair.
Nawet jeśli jego pogląd w tej sprawie to pomówienie nie poparte dowodami.
I poza tym wskaż mi gdzie w tym wątku wychwala on w swojej wypowiedzi zbrodniarzy? Czy może Lenin to dla Ciebie zbrodniarz? Jeśli tak - no to się nie dogadamy.

autor: dnk, data nadania: 2012-03-03 02:32:05, suma postów tego autora: 329

@dnk

Lenin to akurat mały kaliber. Chociaż kazał zaostrzyć represje wobec chłopstwa (większości rosyjskiego społeczeństwa). Jakoś Palmemu udało się doprowadzić do względnego dobrobytu bez terroru wobec Szwedów. Ale dla Was bardziej liczy się forma niż treść i ideologia niż efekty. Przykre. Michał Siemiński wychwala Stalina gdzie tylko może, być może to jest i "na lewo" ale od "lewa" i "prawa" bardziej sobie cenię zdrowy rozsądek, który mnie ciągnie na lewo - nie na odwrót ;)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-03-03 12:22:17, suma postów tego autora: 471

Palme był agentem CIA

Dowody:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4833142.html

http://www.redicecreations.com/article.php?id=2684

autor: Michał Siemiński, data nadania: 2012-03-03 16:34:33, suma postów tego autora: 11

"Dowody"

Z Wyborczej :) Zresztą nawet gdyby tak było (w co wątpię bo definicja agentury to jednak trochę dalej) to ciekawe czy tak samo Michale oceniasz KPP-owców: agentów ZSRR?

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-03-03 22:40:10, suma postów tego autora: 471

Socjal

Socjalpatrioto, drugi dowód to jednak nie wyborcza :). Z resztą, w Internecie trochę o tym jest.

Nie każdy KPPowiec był agentem NKWD :).

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2012-03-04 02:02:53, suma postów tego autora: 1002

Obydwaj panowie

Wyborcza powołuje się na to http://www.dn.se/ Pismo wygląda trochę poważnie trochę tabloidowo, a czy Palme był agentem to tak naprawdę cholera wie. Trzeba ocenić czy ten szwedzki dziennik jest rzetelnym źródłem natomiast ten drugi link to jakaś strona zajmująca się teoriami spiskowymi...

autor: J.Woroncow, data nadania: 2012-03-04 08:20:21, suma postów tego autora: 22

Kali ukraść krowa

A co w tym spiskowego i niewiarygodnego, że Palme pracował dla CIA? Była zimna wojna a Szwecja reprezentowała obóz kapitalizmu. (podobnie było z naszym powojennym PPS-WRN, na żołdzie CIA/MI5) Najśmieszniejsze jest ci innego.
To, że fakty te nie przeszkadzają oskarżać "lewicowym patriotom" komunistów o... zaprzedanie się NKWD :)

autor: mlm, data nadania: 2012-03-04 12:10:35, suma postów tego autora: 4284

"PPS-WRN reprezentowała obóz kapitalizmu"

Bo mlm tak powiedział i już! :) To czego obóz reprezentował Związek Radziecki hmm? Postępu? :D

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-03-05 00:49:32, suma postów tego autora: 471

Dodaj komentarz