Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Libia: Wschodnia prowincja ogłosiła autonomię

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Idzie nowe

W sieci łatwo znaleźć film, który przedstawia jak libijscy wolnościowi antyautorytarni rebelianci wprowadzają nowe bardziej demokratyczne zasady współżycia społecznego. Wystarczy zapytać wujka Google: Libia groby.

autor: mlm, data nadania: 2012-03-07 08:08:05, suma postów tego autora: 4284

I o to w całej tej wspieranej przez Zachód rewolucji szło...

Oni się między sobą będą się bić a tymczasem ich ropa spokojnie za psi pieniądz do zachodnich baków spływać będzie. Można więc mówić o wielkim sukcesie praw człowieka dzięki zachodnim bombom. I co na to rzekomo lewicowi zwolennicy tamtej rewolucji?

autor: steff, data nadania: 2012-03-07 20:31:02, suma postów tego autora: 6626

steff

oczywistym wszak teraz się wydaje, że lepiej było, gdy całą kasę zgarniał kadafi z przyjaciółmi...

oba zdarzenia (kadafi i interwencja) były IMHO niewłaściwe i każdy kto bronił jednej, lub drugiej strony IMO nie miał racji

autor: nikyty, data nadania: 2012-03-08 01:03:26, suma postów tego autora: 3572

steff a co oni na to mogą powiedzieć?

jacy to tam lewicowcy czy wolnosciowcy... zwykli idioci.
Jeżeli ktoś, mając wiedzę o faktach, o calej najnowszej historii, popiera wojne, w ktorej o prawa człowieka walczy zabijając... człowieka... Imperium Zła i zbrodniczy pakt NATO, to albo jest agenetem imperializmu, albo idiotą. Ja stawiam na to drugie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-03-08 01:30:14, suma postów tego autora: 6205

Sierp

Dobry jesteś w swych stanowczych opiniach.

autor: steff, data nadania: 2012-03-08 09:39:33, suma postów tego autora: 6626

DURNY OPTYMIZM

Nie podejrzewałbym Borysa Kagarlickiego (tu jego charakterystyczna wypowiedź dotycząca rozwoju sytuacji w Libii: http://www.youtube.com/watch?v=I5jSMVCOeds) o brak rozumu.
Durny optymizm zwolenników "permanentnej arabskiej rewolucji" jest po prostu ich znakiem rozpoznawczym.

autor: BB, data nadania: 2012-03-08 11:31:36, suma postów tego autora: 4605

OTO

jeszcze jedna charakterystyczna wypowiedź Borysa Kagarlickiego:

http://www.youtube.com/watch?v=hfcD7W5Dgfk

autor: BB, data nadania: 2012-03-08 11:35:16, suma postów tego autora: 4605

steff

a tam stanowczy... ja czasem stosuje autocenzure ;-) bo mialem ochote napisac nie idiotą... ale podłą łachudrą ;-)
A idiotyzm? no cóż, tylko dopust boży, na który wpływu nie mamy ;-) więc tylko współczuć można, bo idiotyzm jest upośledzeniem a nie chorobą, którą można by starać się leczyć.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-03-08 13:27:27, suma postów tego autora: 6205

nikyty

On nie zgarniał, on budował, zamieniał Libię w kwitnący kraj, który, pod hasłami obrony praw człowieka, Zachód zrujnował. Ale ropa płynie. I o to od początku szło. Jeżeli ten bandytyzm usprawiedliwiasz albo zrównujesz go z tym, który zapewniał Libijczykom, i nie tylko im, pracę i chleb, to polemika z tobą w tym temacie jest po prostu bezprzedmiotowa. Wolę od niej dłubanie w nosie.

autor: steff, data nadania: 2012-03-08 17:11:11, suma postów tego autora: 6626

jezeli

chcemy stosować jakies sensowne kryterium porównawcze z czasów Kadafiego i z czasów po Kadafim... to jedynym sensownym kryterium jest to jak sie wtedy żyło ludziom a jak sie teraz żyje i żyć bedzie.... Jakoś tak powiem szczerze, że w d... mam "sprawiedliwośc dziejową" która Kadafiego pozbawiła majątku i zycia, bo jedyne co mnie interesuje to los Libijczyków. Nie osmieszajcie sie, te pieniądze z konta Kadafiego do ludu i tak nigdy nie trafią... tylko do bardziej bezwzględnych, choć oczywiście (hi hi;-) demokratycznych złodziei.
Jeśli ktoś chce przeciwstawiać temu mojemu kryterium jakies bzdety o wolności bez dachu nad głowa i bez pracy, czy pseudodemokracji... to naprawde nie ma o czym z nim dyskutować.

A tak w ogole wszystkie kryteria sa do dupy... bo nie mozna zapominać, że w tym kraju była wojna. Zło którego nie da się usprawiedliwić. Ofiarom NATO nikt życia nie wróci.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-03-08 20:05:08, suma postów tego autora: 6205

steff

oprócz rozwoju edukacji i opieki zdrowotnej, za kadafiego wzrosły też represje

tak fajnei nie było, a tym bardziej fajnie teraz nie będzie - dalej uważam, że sytuacja przed wojną była zła, a wojna niczego nie poprawiła

autor: nikyty, data nadania: 2012-03-08 23:31:33, suma postów tego autora: 3572

a nie stac cie na mniej wykrętna odpowiedz?

Do bledow trzeba sie umiec przyznac... ja nie mam z tym problemow... A ty piszesz: - "dalej uważam, że sytuacja przed wojną była zła, a wojna niczego nie poprawiła"... juz mniej stanowczo i odrobine krytycznie ;-) Ale to za mało mój drogi ;-)
Mówisz represje? A wobec kogo? Bo mnie sie wydaje ze nie wobec zwyklych ludzi.... ale te represje byly takie same jak u nas w PRL... wiekszośc mieszkańców PRL dowiedziala sie o nich jak sie PRL zawalił. Bo były to represje w 5% wobec lewicowej opozycji a w 95% wobec sprzedawczyków, ktorzy znow chcieli zakuć nasz kraj w kajdany kapitalizmu... jedno jest pewne, te represje byly zbyt łagodne. Gdyby ta banda sk... wyladowała na Kołymie, albo przynajmniej na osuszaniu moich ulubionych Żuław, my społeczeństwo, bez tych "wyzwolicieli" byśmy na tym tylko skorzystali.
Mowisz Kadafii kradł... no pwenie kradł... (choć ja mysle, że był to jeden z tych zjebów, których upajała przede wszystkim władza) skoro zaś kradł tylko on to suma, ktorą ukradł musiała byc dosyc spektakularna.
Teraz jednak jednego złodzieja zastapi cała klasa złodziei, klasa próżniacza nazywana kapitalistami... tymi rodzimymi i tymi z zachodu... Moze i nikt z nich nie nakradnie tyle co sam Kadafii zmieścił w swoim chałacie, ale jak ich zsumujesz, to okaze sie, ze Kadafii musialby kraśc przez tysiac lat by ukraśc tyle ile ta stonka ukradnie w jeden rok. Niewatpliwie nawet nie da sie go porównać do Mubaraka, który nic dobrego dla Egipcjan nie zrobił... Tepil opozycje to fakt... ale czy tak samo go bedziesz potepiał gdy już wiesz co to za opozycja?

Zadziwia mnie jedno. Mnie ta cała obyczajówka zwisa kalafiorem i nie widze w niej żadnych związkow z lewica. Jedyne co o niej moge powiedzieć, to moze być dla lewicy indyferentna i nie musi być antylewicowa... choć może.
Ale Kadafi na polu równości płci, czy praw osób homoseksualnych był ewenementem w krajach arabskich. Nie rozumiem dlaczego nie chcecie tego zauważyć i docenić (wy ktorzy przywiazujecie do tego wage), "że było tam tak źle", że kobiety miały równe prawa z mężczyznami a homoseksualisci nie byli scigani, a "wojna poprawiła" to, że kobieta wróci do domu do garów, a gej bedzie ścigany przez prawo... koraniczne.
Naprawdę warto sie przyznać do błędów... to nie boli.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-03-09 01:32:24, suma postów tego autora: 6205

PAN PANISCUS

Anton Jewsiejew o "Gejach-karierowiczach":

http://www.pravda.ru/science/planet/environment/08-03-2012/1110379-pan_paniscus_love-0/

autor: BB, data nadania: 2012-03-09 05:55:50, suma postów tego autora: 4605

Już się przyznają do błędu jeden za drugim

Czy choć jeden kibic imperializmu przyznał się do błędu? Nawet teraz gdy widać skutki agresji NATO dalej uważają, że wszystko gra, bo Kadafi był zły i miał bardzo ostre kły.
Nie rozumieli sytuacji gdy trwała wojna i nic nie zrozumieli do dzisiaj. Jutro też nie będą mądrzejsi.

Zgadzam się z Sierpem, co do tych Żuław. Dyktatura proletariatu musi zapewniać kontrrewolucjonistom możliwość reedukacji i powrotu na właściwą drogę.

autor: Bartek, data nadania: 2012-03-09 10:09:57, suma postów tego autora: 2550

...

"oprócz rozwoju edukacji i opieki zdrowotnej, za kadafiego wzrosły też represje"

A teraz co, zmalały?! Nie kurwa, teraz to dopiero są represje!!! Np. według organizacji pozarządowych liczba więźniów politycznych oceniana jest na ok. 70 tys.!!! Nierzadko są torturowani, wielu w wyniku tego poszło w piach lub zostało kalekami

Powiadasz, że "wojna niczego nie poprawiła"? W złym kierunku szukasz. Więcej mógłbyś napisać, gdybyś zaczął oceniać, co pogorszyła.

autor: Intellector, data nadania: 2012-03-09 11:30:55, suma postów tego autora: 234

RÓWNIEŻ

Mistrata ogłosiła autonomię:
http://www.vesti.ru/doc.html?id=735536&tid=88994

autor: BB, data nadania: 2012-03-09 15:25:32, suma postów tego autora: 4605

Kabaret

Nie zapominajmy, że te wszystkie NATOwskie szczekaczki wolności: Cristiany, nakamy, nikity, Durangi itp, itd, grają zawsze pierwsze skrzypce w demaskowaniu zła komunizmu.
To już nie jest hipokryzja, to kabaret.

autor: mlm, data nadania: 2012-03-09 16:53:23, suma postów tego autora: 4284

***

sierp i młot - zdarzyło mi się tu kilka razy przyznać do błędu w komentarzach, o tym że kadafi kradl nie napisałem nigdzie

intelector: możliwe, nie zmienia to faktu, że jakoś zeslani nam z niebios mężowie stanów pod wszystkimi szerokościami i długościami, muszą ta władzę siłą zdobywać, a potem ją siła bronić

mlm: proszę mnie nie porównywać do byle troli - jestem ostatnią osobą, która będzie przekonywać do tego co wyprawiają stany za pośrednictwem nato, po prostu nie widzę tego w czerni i bieli: kadafi cacy, a nato złe

autor: nikyty, data nadania: 2012-03-09 20:58:06, suma postów tego autora: 3572

nikyty

Oczywiście ze nie jest tak, że Kadafi cacy, a tylko NATO be.
Jak to ze soba porównac? Ze stanu wojennego pamietam taki wierszyk który powtarzali sobie ludzie i moze jest w tej sytuacji trochę adekwatny. Chodziło o porównanie Jaruzelskiego i Gierka.
Brzmiał on tak: "Wracaj Edziu do koryta, lepszy złodziej niż bandyta"
I tak może mozna by porównac Kadafiego i NATO...?
Nic nie jest czarne lub biale tylko... ok... ale czy dlatego, że Kadafi też nie jest biały nie mamy opowiedzieć sie własnie po tej stronie... jeśli innych stron nie ma? Jesl druga strona jest zwykłym pospolitym bandytą na usługach imperializmu?
... juz nie mowiac o tym, że miec pretensje do Kadafiego (ojca czarnych dzieci Afryki), że nie jest całkiem biały... brzmi troche rasistowsko ;-))) nie uważasz? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-03-10 01:03:22, suma postów tego autora: 6205

CZERWONY PROJEKT

Nie odwracaj kota ogonem. Nikity, tu nie chodzi o Kadafiego i nigdy tak naprawdę nie chodziło. Zresztą jego już nie ma.
Kogo interesuje dziś jego ZIELONY PROJEKT?
Może takich jak http://za-kaddafi.ru/, choć i to nie jest pewne.

Liczy się tylko CZERWONY PROJEKT.

Wierzysz, jak PMB i inni, że wypływa on wprost z "arabskiej permanentnej rewolucji", czy "arabskiej wiosny"?

Jeśli taki projekt gdzieś się rodzi, to w Rosji, i szerzej - na obszarze byłego ZSRR.

Spójrz w "neostalinowskie" oczy ZSRR 2.0

http://www.youtube.com/watch?v=N9eGH-JJM-U&feature=youtu.be

http://rus-crisis.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=1688:1688&catid=3:2009-05-22-16-35-04&Itemid=55

http://red.gklforum.ru/

Uznasz ten CZERWONY PROJEKT za własny?

autor: BB, data nadania: 2012-03-10 09:58:07, suma postów tego autora: 4605

sierp

działania kadafiego od działań usa różnią się tylko skalą i możliwościami

autor: nikyty, data nadania: 2012-03-10 15:44:51, suma postów tego autora: 3572

Artykuł u broni używanej w Libii

http://www.presstv.ir/detail/230961.html

autor: Intellector, data nadania: 2012-03-10 18:58:04, suma postów tego autora: 234

Dodaj komentarz