Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ukraina: Parlament uczci pamięć Brunona Schulza

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

***

nawet krótkometrażowe filmy zrobione na podstawie jego opowiadań zwalają z nóg

autor: nikyty, data nadania: 2012-03-07 23:33:07, suma postów tego autora: 3572

Niewygodny

Postać Bruno Schulza jest bardzo niewygodna dla lewicowo-prawicowych patriotów. Jak to, przeżył sowiecką okupację? Przecież bolszewicy mordowali "polskie elity intelektualne", a tutaj zginął dopiero z rąk niemieckich wyzwolicieli (patrz: film "Róża".)

autor: mlm, data nadania: 2012-03-08 07:58:51, suma postów tego autora: 4284

mlm

byli też intelektualiści, którzy przeżyli okupację niemiecką, ale to chyba o niczym nie świadczy, prawda?

autor: Crystiano, data nadania: 2012-03-08 15:58:06, suma postów tego autora: 1590

Słaby pisarz.

Grafomania pretensjonalna i pseudoawangarda niestety. Przynajmniej dla mnie.

autor: Getzz, data nadania: 2012-03-08 20:59:32, suma postów tego autora: 3554

Getzzz

nie ośmieszaj się

autor: moskwa, data nadania: 2012-03-11 17:00:57, suma postów tego autora: 605

Czytałeś coś, mossskwa, tego pisarza,

czy ci polonistka w gimnazjum powiedziała, że ma się podobać, bo ambitne?
Jeszcze obejrzyj "ambitne kino" Almodovara ze "Sklepami cynamonowymi" pod pachą to pajacom pseudoawangardowcom z pewnością zaimponujesz i na pewno się nie ośmieszysz.
Jakbyś znał coś więcej, niż lektury szkolne to byś sam się nie ośmieszał, moSSkwa.

autor: Getzz, data nadania: 2012-03-11 20:40:10, suma postów tego autora: 3554

czytałem sporo,

bo jestem po polonistyce

autor: moskwa, data nadania: 2012-03-11 22:32:21, suma postów tego autora: 605

To pewnie na tej polonistyce

tez ci powiedzieli, ze w tym systemie miec wlasne zdanie, odrozniac sie od innych, pozwalac sobie lubic cos innego, niz "autorytety" kazaly, albo co jest teraz modne to jest osmieszanie sie.

autor: Getzz, data nadania: 2012-03-11 23:05:29, suma postów tego autora: 3554

Gusta i guściki

Getzz reprezentuje tutaj tych dla których wieszczem jest Jarosław Marek Rymkiewicz.

autor: mlm, data nadania: 2012-03-12 08:07:25, suma postów tego autora: 4284

na tej polonistyce

czytałem Ficowskiego, Jarzębskiego, zapoznałem się ze "Słownikiem schulzowskim", przejrzałem Markowskiego ("Polska literatura nowoczesna"). Znam opinie ludzi z literaturą obeznanych i coś tam z tego Brunona jednak zrozumiałem. Może niewiele, ale wystarczająco dużo, by nie nazywać go grafomanem.
Też powinieneś do nich zajrzeć. Na razie widzę, że w obrażaniu nie masz sobie równych. (Pocieszny jesteś z tym SS...)
Schulz nie był ani lewicowy, ani prawicowy, nie bój się.

PS A jeśli nie Schulz, to kto piszący w dwudziestoleciu zasługuje wg ciebie na uznanie? Witkacy, Broniewski, Gombrowicz?

autor: moskwa, data nadania: 2012-03-12 18:14:36, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz