Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Słowacja: Smer zdobył większość bezwzględną w parlamencie (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czy to prawda, że wiekszośc ludzi została w domach?

Bo jeżeli ta, to zwycięstwo pyrusowe, bo niedemokratyczne.

autor: steff, data nadania: 2012-03-11 17:12:35, suma postów tego autora: 6626

most–híd

Nie MOST-HID lecz MOST-HÍD (długie i). Nie wzorujcie się na głupich burżuazyjnych mediach. Głupich - bo chyba każdy przeciętnie inteligentny, choć raz będący na Węgrzech, musiał zwrócić uwagę na "węgierskie" litery, a będąc zwłaszcza w Budapeszcie natknąć się na słowo "híd".

autor: Bury, data nadania: 2012-03-11 19:32:50, suma postów tego autora: 5751

.

Frekwencja 59%.

Bury: Przecież jest Híd. Nie każdy używa diakrytyki, wyluzuj. Nie każdy też musi wiedzieć, co symbolizuje ta nazwa partii. To zresztą chyba nie za bardzo interesujące z punktu widzenia lewicy...

autor: BKP, data nadania: 2012-03-11 20:25:50, suma postów tego autora: 221

"przecież jest híd"

Ale przecież go pierwotnie nie było:)

autor: Bury, data nadania: 2012-03-11 22:16:26, suma postów tego autora: 5751

.

Toteż napisałem, że nie każdy używa diakrytyki. Bartek M. napisał nie używając znaków diakrytycznych i zrobił to konsekwentnie w całym tekście, a nie tylko w odniesieniu do mostu. Ja to przerobiłem. I tak, i tak jest chyba poprawnie... Myślę, że to pierdoła i nie ma się, co o nią czepiać. Pozdro.

autor: BKP, data nadania: 2012-03-11 22:56:33, suma postów tego autora: 221

.

OK. Sorry. Rzeczywiście nie ma się o co droczyć. Rzecz zresztą nie w żadnej poprawności, co w swego rodzaju niechlujności naszych pożal się boże mediów. Kiedyś możliwości techniczne, w tym także możliwości sprawdzenia pisowni były niewspółmiernie mniejsze, a mimo to notatki czy artykuły prasowe na ogół nie raziły niedbalstwem. Jak tak dalej będzie szło to może media (na żądanie motłochu) wyeliminują "ogonki" i "kreski" z naszego języka. PS. "Híd" to oczywiście słowo węgierskie, pełne nazwy ugrupowań wyborczych podane (dodane) zostały natomiast w wersji słowackiej, nie widzę tu więc związku ze stosowaniem czy niestosowaniem diakrytyki - oba te języki mają ją bowiem inną.

autor: Bury, data nadania: 2012-03-12 14:40:48, suma postów tego autora: 5751

A gdzie Bucharin?

A gdzie misio Bucharin szukający faszyzmu w SMERZ-e?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-03-13 04:12:27, suma postów tego autora: 235

Dodaj komentarz