Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Marek Krak: Ojciec nieświęty

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"skrajnie niedemokratycznego kościoła"

Btw. W pewnym sensie lepsza taka "niedemokratyczność" niż to, co pod pojęciem "demokracja" funkcjonuje obecnie.

autor: Bury, data nadania: 2012-03-23 15:14:56, suma postów tego autora: 5751

.

Zresztą czy Kościół musi być "demokratyczny"? Jeśli tak - to na jakiej podstawie tak ma być, kto ma prawo go do tej demokratyczności nakłonić lub zmusić? Państewko? I jak ta demokratyczność miałaby w tym przypadku wyglądać, jakie formy przybierać? Może tzw. demokratycznych wyborów, tych jak to się zowie pięcioprzymiotnikowych: równych, tajnych, proporcjonalnych (i co tam w tym demokatechizmie jeszcze jest). Albo czy np. Kościół wzorem państewka wszem i wobec głosi, że jest demokratyczny a tymczasem podobnie jak państewko postępuje zgoła inaczej? Dlaczego więc i w imię czego Kościół miałby być demokratyczny? Mnie Kościół katolicki (i każdy inny związek wyznaniowy) dynda, nie rozumiem jednak dlaczego lewica w walce z nim czasami stosuje argumenty typowe dla obecnie panującej państwowej ideologii.

autor: Bury, data nadania: 2012-03-23 19:46:49, suma postów tego autora: 5751

Za co krytykuje JP 2

Artur Zawisza? Za liberalizm i ekumenizm?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-03-25 10:20:40, suma postów tego autora: 2743

kościół kat.

Największymi krytykami kościoła kat. powinni być jak same nazwy wskazują "antyautorytarni lewicowcy" oraz "wolnościowi socjaliści" ale o dziwo nie kwapią się do tego. Ciekawe dlaczego.

autor: mlm, data nadania: 2012-03-25 14:15:43, suma postów tego autora: 4284

jp2

mdli mnie, gdy słyszę i czytam o jp2. mam dośc tego tematu.

autor: deadbastard, data nadania: 2012-03-25 22:28:37, suma postów tego autora: 500

Eee... tam... Bury (*_*)

Mam nadzieję, że doczekam czasów, kiedy Wielki Jankes wkurzony tym niedemokratycznym, pokracznym, laterańskim tworem, bękartem Benito - uderzy nań choćby i siłą naszego "Gromu" - styknie tej rażącej potęgi na 44 hektary.
A masę upadłościową odda we władanie Łol Strit!!!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-04-03 15:30:18, suma postów tego autora: 5956

zmartwienie...

kościół martwi lewicę w kraju gdzie lewica nie istnieje ... łot interesna

autor: wentylson, data nadania: 2012-04-17 11:57:07, suma postów tego autora: 38

Dodaj komentarz