Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gwinea: "Radykalne elementy przejęły kopalnię"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To jak to?

Rosyjskie MSZ pracuje w interesie imperialistów? Koiec świata!

autor: steff, data nadania: 2012-04-12 20:45:41, suma postów tego autora: 6626

steff odkrył Amerykę

a raczej Gwineę, gwoli ścisłości.

autor: Crystiano, data nadania: 2012-04-12 22:24:27, suma postów tego autora: 1590

oj no i klops

jakby to amerykańskie firmy były, to sprawa byłaby oczywista. Ale to firmy rosyjskie i tu powstaje problem- czy popieramy robotników czy wygra rusofilia?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-13 14:54:45, suma postów tego autora: 2714

Złodzieju Pracodawco

Dla myślących marksistów na tym forum sprawa zawsze była prosta. Osobniki broniące zawzięcie Putina czy innego zbira przeżywają natomiast traumę.

autor: kilowat, data nadania: 2012-04-13 16:25:58, suma postów tego autora: 117

Pracobiorco

Facet utrzymujący się z cudzej pracy to pracobiorca.
Pracownik pracujący na niego to pracodawca.
Jesli oddaję krew to jestem krwiodawcą, wampir jest natomiast krwiopijcą.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-04-13 19:59:44, suma postów tego autora: 1549

złodzieju kilowacie

Może i dla myślących marksistów sprawa jest jasna, natomiast dla wielu komentujących tu najwyraźniej nie jest, o czym świadczy daleko posunięta rusofilia.

pająku
nie wiem skąd w lewicowcach to zamiłowanie do zmiany potocznie przyjętych słów i wyrażeń... czyżby miłość do nowomowy? W każdym razie polecam zerknąć do słownika i przekonać sie że słowo "praca" oznacza nie tylko wykonywane czynności, ale też... a, nie bede zdradzał, ale wtedy staje sie jasne że terminy "pracodawca" i "pracobiorca" są logiczne w ich powszechnie przyjetym znaczeniu.
Także podciągnąć zwis męski, wdziać wsuwki i do słownika!

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-13 23:24:59, suma postów tego autora: 2714

red spider 666

Twój post, ten z wampirem krwiopijcą, jest świetny. Gdyby przyznawano tu nagrody za najlepszy post ostatniego miesiąca, to głosowałbym za Tobą.

autor: AdamM, data nadania: 2012-04-14 00:48:07, suma postów tego autora: 71

DP, nie wiem czy to zamiłowanie do nowomowy u lewicy,

ale do czego zamiłowanie występuje u ciebie, jeśli na lewicowej stronie przedstawiasz prawicowe poglądy (samo ich prezentowanie to nic złego, przecież od tego to jest, żeby dyskutować) pod maksymalnie prowokacyjnym i mającym osmieszyć i obrazić (jestem pan dobrodziej i łaskawie daję pracę robolom, żeby nie zdychali z głodu) pseudonimem?

Poza tym, tyle czasu już tu pisujesz, a jeszcze nie wiesz, że to (z założenia) strona lewicy niezależnej i tu raczej nie kocha się ubecji i nie uprawia rusofilii. Ktoś wyżej ci dobrze powiedział jaki stosunek powinni mieć marksiści (i w ogóle lewicowcy) do prawicowej, ultrakapitalistycznej dyktatury w Rosji (zabawne jest zdziwienie steffa, on pewnie mysli, że tam wciąż rządzi Lenin).

A red spider ma oczywiście rację, wiele razy juz było o tym mówione, zatrudniciel to chyba odpowiednie słowo, bo naprawdę oni nikomu nic nie "dają".

autor: Getzz, data nadania: 2012-04-14 10:51:03, suma postów tego autora: 3554

Lewica 'niezależna'

@to (z założenia) strona lewicy niezależnej i tu raczej nie kocha się ubecji i nie uprawia rusofilii.

Ale za to rusofoby mogą czuć się jak u siebie w domu, tak samo zresztą jak miłośnicy IPN-u.

autor: mlm, data nadania: 2012-04-14 11:22:55, suma postów tego autora: 4284

"Niezależna"? - ale od kogo?

Bo to taka "niezależna lewica" jak Niezależny Samorządny ZZ "$olidarność".

autor: Filozofka87, data nadania: 2012-04-14 16:07:48, suma postów tego autora: 183

Getz

>ale do czego zamiłowanie występuje u ciebie

Do pięknych kobiet hehe... no i belgijskiej czekolady (taka słabostka)

>pod maksymalnie prowokacyjnym i mającym osmieszyć i obrazić (jestem pan dobrodziej i łaskawie daję pracę robolom, żeby nie zdychali z głodu) pseudonimem?

to już twoja interpretacja o łaskawości i robolach. A nick wybrałem bo według mnie pracodawca jest dobrodziejem, zapewnia byt, daje zarobek. Ot, taka moja opinia.

>Poza tym, tyle czasu już tu pisujesz, a jeszcze nie wiesz, że to (z założenia) strona lewicy niezależnej i tu raczej nie kocha się ubecji i nie uprawia rusofilii.

Włąsnie dzięki temu że tyle tu pisze, to doskonale wiem że założenia założeniami, a w praktyce roi sie tu od pogrobowców ZSRR i PRL opiewających KGB, ZOMO, UB, Stalina, a także zawziętych rusofili i rusofilek.
Jak nie wierzysz to poczytaj komentarze pod newsami o Rosji, np: temat o pussy riot. Pierwsza reakcja to wyśmianie "działaczek" w obronie kościoła- dość dziwne działanie jak na "niezależną lewice" nie? Albo tematy o wyborach w rosji- poczytaj komentarze i sam sie przekonaj czy nie ma rusofilii.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-15 09:17:51, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz