Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Duży wzrost cen mieszkań, transportu i energii

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Najbardziej wzrosły ceny (...) paliwa (...)

Wszędzie ta rusofobia :-)

autor: west, data nadania: 2012-04-14 20:46:23, suma postów tego autora: 6710

Czekam, aż KoJiber czy Złodziej Pracocośtam

odpowiedzą na tą propagandę elementów antyliberalnych swoim hasłem: Helikoptery i tablety staniały!

autor: szczupak, data nadania: 2012-04-14 21:09:24, suma postów tego autora: 3747

Trzeba wprowadzić "pakiet klimatyczny"

wtedy wszystko potanieje.

autor: Leopard, data nadania: 2012-04-14 22:08:23, suma postów tego autora: 431

@szczupak

tablety i tak są za drogie na możliwości, jakie oferują.
ale za to ceny odzienia i obuwia spadły - znaczy się przyszli bezdomni przynajmniej nie będą marzli.

autor: deadbastard, data nadania: 2012-04-14 22:30:01, suma postów tego autora: 500

szczupak

fajnie że chcesz pomóc ale zostaw, nie umiesz.
A ceny paliw sa akurat mocno egzogeniczne, więc jak bardzo tuska nie lubie to za to bym go nie obciążał. Choć to ironiczne że straszył paliwem po 6 pln jak PIS dojdzie do władzy. U mnie e95 już po 5,99 była ostatnio.

PS, nie widze coś niusa o tym że w Wenezueli, raju robotników z "racjonalną" gospodarką sterowaną przez rząd a nie okrutną niewidzialną rękę, inflacja rdr. wynosi grubo ponad 20%, przy czym pamiętajmy że nie ma w tym paliwa które wenezuelczycy kupują za bezcen.
Ani o inflacji na Białorusi, mądrze rządzonej przez batke gdzie inflacja wyniosła 118% (tak, STO osiemnaście procent). No ale nie jest tajemnicą że na lewica.pl nie ma co liczyć na obiektywizm

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-15 08:48:06, suma postów tego autora: 2714

:)

w tytule czytamy o wzorście cen mieszkań,a a tekscie jest o wzorście cen użytkowania mieszkań (ogrzewanie, prąd, czynsz)
bo akurat ceny nowych i używanych mieszkań idą w dół

autor: Ramones, data nadania: 2012-04-15 08:23:58, suma postów tego autora: 595

a w jaki że to cudowny sposób ma nie drożeć, jeżeli wszyscy na raz chcą więcej zarabiać?

skądś te pieniądze na podwyżki brać się muszą. Drugim wyjściem byłaby jedynie inflacja, ale to już przerabialiśmy przy zamianie złotówki na PLN i bardzo źle na tym wyszliśmy. W 1995r kilogram cukierków czekoladowych znanej firmy kosztował 70.000zł. Czyli tyle, co dziś jest złotymi siedmioma. Obecnie cukierki tej samej firmy kosztują ca.35zł. czyli tyle, co wówczas 350.000zł. Ale za to zarabiamy "więcej", czyli już nie skromne 3.000.000zł lecz nawet złotych tysiąc, czyli tych milionów dziesięć. Za prąd w miesiącu płaciliśmy - przy porównywalnym zużyciu, a nawet większym, bo się remontowaliśmy generalnie - ok. 500.000zł, czyli tyle, co dziś 50zł. Obecnie, mimo że mamy "energooszczędne" urządzenia, płacimy dwieście złotych bez paru groszy, co w przeliczeniu byłoby dwoma milionami. Ale za to firma energetyczna ma czym opłacać licznych prezesów. Za PRLu był jeden i brał nawet nie ćwierć z tego, co każdy z obecnych. Jak więc ma nie być podwyżek cen na wszystko? Przecież za złudzenie, że dostajemy więcej też trzeba zapłacić - rzecz jasna więcej, i to za wszystko generalnie.

autor: nana, data nadania: 2012-04-15 10:30:43, suma postów tego autora: 4653

Jeszcze tylko głodni zjedzą bezrobotnych

i wreszcie będziemy upragnioną zieloną wyspą.

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-04-15 13:03:13, suma postów tego autora: 1578

Ależ Złodzieju szanowny - od obiektywizmu masz Wybiórczą,

Łżepospolitą, Wprostaka, Niusłyk, Tefałen, itepe itede. Tam zawsze możesz liczyć na wiadomości o Białej Rusi zgodne z twoimi poglądami. Po co zadajesz sobie tutaj męki? Już nie zażądam odpowiedzi na pytanie, czemu tłumy uciekają np. z liberatorskiego Meksyku.

autor: szczupak, data nadania: 2012-04-15 17:40:16, suma postów tego autora: 3747

Złodzieju szczupaku

wszyscy doskonale wiemy że wymienione rpzez ciebie tytuły obiektywne nie są, a wyborcza to juz w szczególności. No ale autorzy na lewica.pl lubią z drwiną opisywać stronniczość "wolnych mediów", a tradycyjnie, widzisz źdźbło w oku bliźniego, a belki w swej d. nie.
A co ma do tego MEksyk? Ludzie uciekają bo jest rządzony przez kartele uwikłane w krwawą wojnę o terytorium.
I nie wiem co rozumiesz przez "liberatorski", ale liberalny gospodarczo jest mniej więcej tak jak np; Francja.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-15 21:20:54, suma postów tego autora: 2714

Trochę konsekwencji, PT Złodzieju

Ja nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że lewica peel ma "najmojszą rację", tylko pytam, czemu uprawiasz mentalny sadomasochizm. Nie lepiej poczytać Ziemniakiewicza albo Najwyższy Szajs?
Co do Meksyku - to dlaczego tam właśnie, z ewentualną zamianą na Ekwador, ucieka od lat jak sójka za morze, onanistyczny lyberał Cejrowski? Onże też zbłądził, czy jest agentem homomasonerii?

autor: szczupak, data nadania: 2012-04-15 22:48:08, suma postów tego autora: 3747

złodzieju szczupaku

ty nie twierdzisz, ale ja odnosiłem sie do autorów newsów i felietonów, którzy lubią sobie poironizować z "wolnych mediów" a sami starannie dobierają newsy zeby czytelinik przypadkiem sie czegoś be nie dowiedział.
Co do drugiego pytania to chyba zostaje spytać Cejerowskiego, bo skąd ja moge wiedzieć po co tam jeździ? może lubi muzyke el mariachi.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-04-17 19:43:27, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz