Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Członkowie SLD za wyższymi podatkami i likwidacją OFE

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

wybory się zbliżają

czy jak? sld próbuje się czerwienić. bezwstydnie. a nie ze wstydu.

autor: deadbastard, data nadania: 2012-04-19 21:30:47, suma postów tego autora: 500

Wyprowadzić

84% w ankiecie za trzecią, najwyższą stawką PIT, ale jedynym kandydatem na prezesa wybierają zwolennika podatku liniowego.

Chyba przychodzi pora sztandar wyprowadzić.

autor: Andrzej_B, data nadania: 2012-04-19 23:28:04, suma postów tego autora: 145

Jeżeli dziś czwartek to eselde jest lewicowe?

A off topic:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1525965,1,kto-zeruje-na-zywnosci-modyfikowanej-genetycznie.read
Liczę na reakcję nie tylko na stronie "NO", bo na papierową polemikę nie będę czekał kwartału. Gdziekolwiek jesteś, Panie Durango...

autor: szczupak, data nadania: 2012-04-19 23:39:08, suma postów tego autora: 3747

Andrzeju B. nie wiesz co piszesz

Andrzeju B. nie wiesz co piszesz. Miller nie jest zwolennikiem podatku liniowego.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2012-04-20 00:50:43, suma postów tego autora: 569

Miller odcina się od podatku liniowego...

... w przeciwieństwie do Palikota

http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/MillerSilyugrupowanianiemoznaodbudowacnakolanach/menuid-1.html

autor: Berdysznick, data nadania: 2012-04-20 08:24:23, suma postów tego autora: 247

Poza tym jakie wybory się zbliżają?

?

autor: Berdysznick, data nadania: 2012-04-20 08:24:50, suma postów tego autora: 247

Wybory w SLD.

Głosowałem za likwidacją OFE, bo nie było takiej opcji jak bym mógł z czystym sumieniem zagłosować.

Chciałbym aby likwidacji uległ bandycki nakaz przynależności do OFE, nawiasem mówiąc chciałbym również, aby tych twórców AWSowskiej OFErmy postawić przed sądem za działalność na szkodę Polski.

Co do wyboru Prezydenta RP, to jedyny demokratyczny wybór do władz w tym kraju. W demokracji Władza Wykonawcza nie powinna być zależna od Władzy Ustawodawczej. Uważam że, Prezydent RP powinien powoływać rząd i stać na jego czele. Obecnie Prezydent RP to tylko taka błyskotka (jak trafnie to Tusk określił - żyrandol). Konflikty pomiędzy partyjnym premierem, a demokratycznie wybranym Prezydentem RP dają nieraz powody do śmiechu, a satyrycy pokazywali jak dwóch najważniejszych chłopczyków w Polsce biło się prawie publicznie o sanolocik, albo o to kto stanie przy Condolleezie Rice).

Na Leszka Millera głosowałem tylko dla tego że z pewnością w dużym stopniu przyczynił się do powszechnych wyborów przewodniczącego partii. To chyba jest precedens, ale mam nadzieję że się rozpowszechni na inne partie i organizacje.


Co do głosowania w formie elektronicznej, takie wybory to pikuś, bałbym się jednak, gdyby dopuszczono je do poważnych wyborów.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2012-04-20 11:06:56, suma postów tego autora: 441

1 maja :-)

"Więc Palikot będzie święcić 1 maja nie z Millerem i Kwaśniewskim, ale z politykami europejskimi, z Danielem Cohn-Benditem, liderem europejskiej frakcji Zielonych oraz z szefem międzynarodowej grupy Porozumienie Liberałów i Demokratów Na Rzecz Europy (ALDE) Guyem Verhofstadtem"

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11574803,21_postulatow_Janusza_Palikota_przed_swietem_1_maja.html#ixzz1sV6dBQ1p

autor: 1234, data nadania: 2012-04-20 12:15:31, suma postów tego autora: 873

No proszę, A Kwachu tyle nam obiecał gdy podpisywał się pod OFE!

Najwyraźniej kawachu i inne buzkomatoły teraz do tego się nie przyznają.

autor: dzeus, data nadania: 2012-04-20 14:44:15, suma postów tego autora: 1046

Cokolwiek by nie mowić zlego o SLD

to jednak zadano właściwe pytania, a to już coś.
Ciekawe czy będą jakieś wnioski z odpowiedzi, które poza parytetami nie są złe, choć tam akurat różnica nie jest duża.

autor: kontras, data nadania: 2012-04-20 15:12:11, suma postów tego autora: 1774

Hehe a Janusz w kwestii podatków jest prawy i sprawiedliwy.

Chce żeby każdy sprawiedliwie rozliczał się z fiskusem wg takiej samej stawki i żeby płacił mniej niż w dzisiejszych socjalistycznych czasach. Im niższe i prostsze podatki, tym kreatywni i zaradni budowniczowie Zielonej Wyspy Dobrobytu są w mniejszym stopniu zmuszeni do kręcenia lodów na czarnym rynku. Im więcej pieniędzy w kieszeniach podatników, tym więcej sprzedanych... batoników, kebabów, hotdogów, cheeseburgerów, chipsów i browarów, drinków i żelu do włosów. Tym samym gospodarka rusza z kopyta.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2012-04-20 17:13:37, suma postów tego autora: 231

Podwyżka podatków?

Oni chcą zarżnąć do reszty naszą gospodarkę. Nie dość, że Platforma je podwyższa to jeszcze opozycja też chce zrobić to samo. SLD zapomniał, że jak właśnie Leszek Miler obniżył CIT to nasza gospodark przyśpieszyła. Dziwi mnie również, że partia lewicowa popiera parytety, przecież to jest rozwiązanie, które nie dość, że seksistowski (czy wręcz szowinistyczne) to jeszcze jest sprzeczne z ideą równości.

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-04-20 18:49:02, suma postów tego autora: 288

kaktus... żartownis z ciebie;-))

"Na Leszka Millera głosowałem tylko dla tego że z pewnością w dużym stopniu przyczynił się do powszechnych wyborów przewodniczącego partii. To chyba jest precedens, ale mam nadzieję że się rozpowszechni na inne partie i organizacje."

Pewnie, że tak! To jest rzecz bez precedensu! Tak samo powinien zrobić Palikot, Pawlak, Tusk, Kaczyński... tez powinni się dać "wybrać" partyjnym dołom...., bo przecież zyjemy w kraju demokratycznym ha hahahah ;-))

aha niech nie zapomną ci jego naśladowcy, że metoda powszechnych wyborów w partii polega na tym, że kandydat ma być tylko jeden! Bo ein jest Fuhrer a nie zwei... a gdyby było więcej to jakiemus kaktusowi by się mogło pomylić i wybrany by został ten co nie miał być "wybrany"... i dopiero byłby problem!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-04-20 23:20:47, suma postów tego autora: 6205

Szanowny Sierpie (o młocie nic nie mówiąc),

Zdaję sobie sprawę z tego że był tylko jeden kandydat. To mnie się nie podoba, ale samo wprowadzenie powszechnych wyborów przeważyło moją niechęć. Początki zawsze są trudne, ale to co dobre należy wspomagać, nie sypać piach w tryby.

W wielu organizacjach i związkach na szczeblach podstawowych jest dość dobra demokracja, im wyżej, tym ustrój tych organizacji coraz bardziej przypomina feudalizm. Przerażająca większość członków tych Krajowych Rad to są etatowi działacze, zatrudnieni pośrednio lub bezpośrednio przez prezesa tej organizacji. Chyba to czas jest zacząć zmieniać.

Szanowny Sierpie, moja (przynajmniej świadomość dochodzi do takiego etapu: jestem w jakiejś organizacji, to się czuję że to moja organizacja i ja stanowię w niej pewien element. Nie chcę być pionkiem niemową, i jeżeli jest taka alienacja jak z rządem który ( z małą przerwą w latach 90-tych) uważam za ONYCH, bo ONI na których nie mam wpływu, nie wybieram ich, robią co chcą. Wykonuję ich polecenia jak niewolnik, bo ONI mają władzę i środki przymusu a ja mam to w D_PIE by się nie wściec z bezsilności

Dla zdrowia psychicznego wymyśliłem sobie że prędzej czy później (oby jak najprędzej) zacznie się zmieniać świadomość społeczna i dojdzie do zmiany ustroju w Polsce (mam głęboką nadzieje że pokojowej) z obecnego totalitaryzmu partyjnego na ustrój obywatelski, to jest między innymi wybór przedstawicieli (metodą ordynacji większościowej), przywrócenie praw wyborczych.

Kończę, bo możesz dostać kolki ze śmiechu, a może nie...

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2012-04-21 11:16:44, suma postów tego autora: 441

Kaktusie

Nie dostane kolki bo to nie jest śmieszne.
Powiem wręcz, że in abstracto podzielam Twój stosunek do tego państwa i ustroju (choć nie wiem jaką przerwę z lat 90-tych masz na mysli, bo tu cały czas jest tak samo i cały czas nie mamy na nic wpływu i nic do powiedzenia).
Nie podzielam natomiast Twej naiwności. Naiwnej wiary, że SLD, element tego ustroju, bedzie dążyć do takiej zmiany byśmy my mieli coś do powiedzenia czyli, że partia polityczna będzie działać wbrew swym egoistycznym interesom. Nie podzielam również naiwności zwiazanej z wiarą, że znacząca zmiana moze się dokonać w sposób pokojowy.... a tak poza tym to się zgadzamy ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-04-21 13:07:01, suma postów tego autora: 6205

jak to było z tymi wyborami,

bo ja czytam w wikipedii:
*10 grudnia 2011 został wybrany na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pokonawszy trzech kontrkandydatów: Marka Balta, Joannę Senyszyn i Artura Hebdę.*

Po tych wyborach napisałem:
Dla Millera
Żadna dżuma ni cholera
nie ima się L. Millera.
Więc w imię racjonalności
życzę mu szczęścia i mądrości.


autor: Adrem63, data nadania: 2012-04-21 13:49:42, suma postów tego autora: 2307

Tortury CIA ok

Kokalola bee, to lewicowosc wg sld

autor: dcio, data nadania: 2012-04-21 23:03:12, suma postów tego autora: 391

za ktorymi podatkami ?

bo VAT jest juz wyzszy i to bez udzialu sld.

autor: dyzma_, data nadania: 2012-04-22 00:54:56, suma postów tego autora: 2960

Głosowanie

"Zakończyło się głosowanie..., gdzie jedynym kandydatem był.."?
To co za głosowanie?

autor: Dracul, data nadania: 2012-04-22 22:25:41, suma postów tego autora: 341

Głosy?

Jako, że jestem już wiekowym obywatelem Naszego Kraju, pamiętam przedwyborcze, oczywiście PRL'owske: "Głosuj na listę Frontu Jedności Narodu (FJN)
Dzisiaj niewyobrażalne, że nie było wtedy innej listy alternatywnej, ani nawet alternatywnej partii. Można było oddać głos na FJN, lub go nie oddać, co było aktem odwagi rozumianej jako obywatelskie nieposłuszeństwo. Władysław Gomułka po powtórnym dojściu do władzy apelował do społeczeństwa o głosowanie bez skreśleń. Wtedy oddany głos otrzymywał umownie pierwszy z listy. Łatwizna i policzyć łatwo.
Wybierać jednego z jednego, to eliminacja pomyłki. Ale? Demokracja to, czy karykatura?

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2012-04-22 23:44:10, suma postów tego autora: 356

ja sie nie znam

Jacek twierdzi, że demokratyczne... kto był za Millerem mógł opuścić ręce i odejść od ściany ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-04-23 00:46:34, suma postów tego autora: 6205

Sierpie coś mi się obiło o uszy

To ma być ponoć tak .....jeśli L.Miller uzyska 50% +1
głosów za , to głosowanie będzie ważne ..... i on zostanie przewodniczącym.

Jeśli nie to przewodniczącego wybiorą delegaci na kongresie (zjeździe w Warszawie).....

jacekx marksista członek SLD

Ps. Tak naprawdę przyszłość SLD zależy od tego czy zaktywizują się doły partyjne i to czy przyciągniemy do siebie młodzież.

autor: jacekx, data nadania: 2012-04-23 16:33:56, suma postów tego autora: 3088

Sierpie .....

To fragment mojego postu do władz krajowych
________________-

Boli mnie jednak co innego bywanie naszych władz na rautach pracodawców : BCC czy ..... u Pana Niemczyckiego Prezesa Zarządu Polskiej Rady Biznesu .

Czemu cały nasz aparat partyjny bywa ...... w pokojach czy nawet w przedpokojach organizacji pracodawców ?

Czy to wypada SLD w kryzysie przy tak dużym bezrobociu łasić się do bogatych obywateli RP .....
Kogo my reprezentujemy ..... ?
________________________


jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-04-23 20:42:29, suma postów tego autora: 3088

Sierpie .....

Tak łatwo się im nie dam ........ Baronom i Vipom SLD poszedłem do nich by im gęgać ......

SLD to ma być lewica a nie przyjaciele pracodawców

Pozdrawiam.

jacek marksista członek SLD

Ps. Jestem chłopskie dziecko ..... co prawda w 3 pokoleniu
ale chłop żywemu nie przepuści :)

autor: jacekx, data nadania: 2012-04-24 18:39:06, suma postów tego autora: 3088

ok

Już wiem co im napisałeś ("im"... To waże sformułowanie). A co Ci odpowiedzieli? Stawiam na to, że nie odpisali nawet... wypie....

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-04-24 22:02:13, suma postów tego autora: 6205

Chyba masz rację Sierpie nie odpisali bo ich zabolało .....

...... ale ja jestem cierpliwy poczekam ....... :)

Może to ucho igielne ich przetestuje :)


jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-04-25 19:20:55, suma postów tego autora: 3088

Sierpie zrobili jeszcze lepiej przed zjazdem krajowym......

Ktoś z ..... SLD .....

uruchomili nową stronę
technicznie OK .....

ale bez Forum

......i członków odsyłają na strony społecznościowe ...... Facebook ...... nie wiem czy jest
SLD szkoła na Naszej Klasie.
......
i zamknęli tym samym paru pyskatym członkom sld Gęby ...... :)



Sierpie chyba miałeś rację ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista ...... jeszcze członek SLD chyba mnie wywalą
:( za pyszczenie ......

autor: jacekx, data nadania: 2012-04-28 09:53:48, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz