Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wybrano nowe władze Federacji Młodych Socjaldemokratów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

Po przyjęciu takich postulatów pozostało już tylko oderwanie się od SLD ;)

autor: conejoinfernal, data nadania: 2012-05-14 15:45:47, suma postów tego autora: 43

trudny wybór

Trudny wybór czy młodzi z SLD czy Inicjatywa Pracownicza.
Jedni proponują 35 godzinny tydzień pracy drudzy przejście na emeryturę w wieku 60 lat.
A nie można i jednego i drugiego?

autor: Roger, data nadania: 2012-05-14 19:06:18, suma postów tego autora: 514

@roger

pewnie można. ale wtedy by się społeczeństwu od nadmiaru wolnego czasu we łbach poprzewracało i nuż zaczęliby myśleć, czytać, kontestować i inne bezeceństwa wyczyniać.

autor: deadbastard, data nadania: 2012-05-14 23:53:00, suma postów tego autora: 500

znowu sami faceci

bez sensu. bardzo "lewicowo".

autor: sputnik, data nadania: 2012-05-15 08:37:11, suma postów tego autora: 52

Dlaczego

Dlaczego czas pracy ma byc zmniejszony tylko do 35 godzin, a nie np. do 20, albo 18. Ja bym wolał do 20. Skąd takie samo ograniczanie się. Podobnie z płaca minimalną. Jaka ma być jej wysokość? Moze 5 tys., a może 10 tys.

To sa pytanie do FMS. Proszę o odpowiedź. To wasza pierwsza prób zmierzenia się z waszym ewentualny zwolennikiem. Słucham. Przekonajcie mnie.

autor: kwak, data nadania: 2012-05-15 10:14:57, suma postów tego autora: 1207

Wyjaśnię ci to Kwaku

za pomocą podstawowego wyróżnika człowieczeństwa.
Otóż człowiek różni się od zwierzęcia tym, że stworzył cywilizację, która ma mu pomagać uniezależnić się od biologicznej konieczności ciągłej walki o byt, na rzecz zwiększania swojego świata wolności i wyboru tego co chce robić a nie musi robić. Człowiek staje się człowiekiem przez swoje działanie autoteliczne, tj. działanie które jest wartością samą w sobie, bez praktycznego celu. Przykładem jest odbiór i tworzenie sztuki, kiedy chcemy świadomie przezywać jakieś emocje. Szczęśliwi wybrańcy wykonują profesjonalnie pracę która im to przynosi i wówczas chcą nawet pracować więcej niż konieczny etat przewiduje. jednak cywilizacja jeszcze nie jest na tyle rozwinięta, żeby wszystkich tak zadowolić Wobec tego zmniejszanie czasu przymusowej pracy jest drobnym ale słusznym krokiem we właściwym kierunku. Jeśli miałoby być odwrotnie to po co cała ta cywilizacja? Do podnoszenia poziomu stresu?
Cała reszta argumentów to dla mnie tylko pochodne tego co tu napisałem. Chodzi po prostu o wolność a ta jest możliwa jeśli są ku temu jakieś podstawowe warunki.

Tym się różnimy, że dla mnie wolność to uwolnienie od konieczności ciągłego żerowania, a dla liberałów nieskrępowana rywalizacja o żerowiska.

Z FMS nic mnie nie łączy, jakby co.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-05-15 15:07:45, suma postów tego autora: 1549

666

Ależ masz 100% racji. Też uważam, że ludzie zasadniczo pracują, bo muszą, a nie bo chcą.

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Pytałem, dlaczego chcecie obniżać czas pracy do 35 godzin, a nie do np. 20. Skoro pojawił się postulat, to chyba młodzi FMS przemyśleli go i potrafią uzasadnić dlaczego 35, a nie 20

autor: kwak, data nadania: 2012-05-15 20:02:28, suma postów tego autora: 1207

Dlaczego 35?

Bo może 20 godzin tygodniowo oznaczałoby koniec pewnej epoki, a mianowicie kapitalizmu.
Jestem pewien że taki potencjał wytwórczy jaki ma ludzkość wystarczy, żeby każdy popracował po te 4 godziny na dobę i wszyscy na siebie zarobią. Ale nie na innych, bo już czasu na wartość dodatkową by zabrakło.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-05-16 09:37:57, suma postów tego autora: 1549

kwak

A dlaczego nie 35? Dlaczego np. 40?

autor: Pikos, data nadania: 2012-05-17 00:04:25, suma postów tego autora: 876

Dodaj komentarz