Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Justyna Samolińska: Czy da się powstrzymać przejmowanie Warszawy?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Przejmujemy Warszawę"

I pomyśleć, że jeszcze niewiele lat temu była rzeczywiście nasza... Niestety oddaliśmy ją tym z forsą. Oni zaś bronić jej będą dla siebie nie tylko pałami ale także - jak doświadczenie poucza - prochami. Prośbami więc Warszawy im nie odbierzemy. Ale póki co dobre i to.

autor: steff, data nadania: 2012-05-30 17:16:25, suma postów tego autora: 6626

wybuch społeczny

Ciekaw jestem tylko jednego, czy sa juz podstawy w Polsce do tego aby nastąpił wybuch niezadowolenia społecznego na miarę I Solidarności? Wydaje sie, że podstawy są, tylko brakuje organizacji.

autor: mark, data nadania: 2012-05-30 20:08:26, suma postów tego autora: 3

Tak

.

autor: Wojownik, data nadania: 2012-05-30 21:56:23, suma postów tego autora: 357

Gorąca prośba

Czy możecie się uprzejmie odwalić od mojej umowy śmieciowej? Ja mogę mieć z moim pracodawcą zwykła umową o pracę w każdej chwili, przy zachowanych tych samych kosztach całkowitych. Praktycznie nikt w firmie tego nie chce. Czy ktoś uprzejmie mi wytłumaczy jaki jest cel płacenia na ZUS 40%???

autor: jliber, data nadania: 2012-05-31 11:26:34, suma postów tego autora: 4329

uprzejmie tłumaczę drogi jiliber

1) nikomu nie chodzi o Twoją osobistą umowę! Jak chcesz, to możesz się osobiście umówić, że będziesz świadczył dowolne usługi czy pracę za darmo bądź nawet za kopniaki w tyłek, proszę bardzo!

2) ZUS jest po to, żebyś miał emeryturę i darmowy szpital, rentę itp jakby się coś stało - nie chcesz? Ok. Osobiście w razie wypadku czy choroby możesz popełnić harakiri, ale są tacy, co by chcieli jednak jeszcze też wtedy pożyć. I na starość też. Taki jest sens ubezpieczeń społecznych, jeśli jeszcze udało Ci się o tym nie usłyszeć - musiałeś bardzo się starać.

autor: malgorzata_anna, data nadania: 2012-05-31 15:32:55, suma postów tego autora: 76

malgorzata_anna

1) Uprzejmie oświadczam że nie mogę. Słyszałaś może o takim waszym wynalazku jak płaca minimalna?

2) OK? Nie OK. Nie wiem czy słyszałaś, ale ZUS jest obowiązkowy. Dziękuję ci strasznie za "darmowe" emerytury i "darmowe" szpitale, ale ja nie jestem roszczeniowcem, więc chciałbym po prostu uczciwie płacić. Dasz mi proszę taką możliwość?

autor: jliber, data nadania: 2012-05-31 19:23:50, suma postów tego autora: 4329

malgorzata_anna

Przy okazji, chyba źle coś zrozumiałaś. Dla mojego pracodawcy naprawdę nie ma znaczenia jaką umowę ze mną podpisze, pod warunkiem że ma te same koszty. Wydaje mi się że podobnie jest z każdym pracodawcą. Chcesz abym odprowadzał ZUS 40%? Proszę bardzo! Umowa o pracę dla pracodawcy nawet lepiej, bo pracownik wtedy nie zbierze tak szybko kapitału aby założyć konkurencję. Pytanie jest więc nie czy mamy pracować za darmo, tylko dlaczego mamy pracowników zmuszać do płacenia na ZUS? Szczególnie że po ostatnich artykułach na lewica.pl, nie wydaje mi się aby nawet zatwardziali lewicowcy byli jakoś specjalnie zadowoleni z tego państwowego przymusowego systemu haraczy na setki tysięcy urzędasów...

autor: jliber, data nadania: 2012-05-31 19:28:37, suma postów tego autora: 4329

jliber

mam dla ciebie rade.osiagniesz wiek emerytalny popelnij samobojstwo wtedy skoncza sie twoje zale ze inni biora nedzne emerytury.

autor: pazghul, data nadania: 2012-05-31 22:59:52, suma postów tego autora: 1489

jliber

Idź do mamy i popłacz jej w rękaw na zły ZUS

autor: Cisza_, data nadania: 2012-06-01 08:16:50, suma postów tego autora: 2083

jliber

Chcesz w przyszłości zdychać w jakiejś norze w głodzie i chłodzie, twoja sprawa ale dlaczego nas także do tego namawiasz? Przecież tak było. Cieszyliśmy się, że z tego wyszliśmy.

autor: steff, data nadania: 2012-06-01 09:43:22, suma postów tego autora: 6626

steff

No właśnie o to proszę, aby to była moja i tylko moja sprawa. Tymczasem obecnie gdybym był na umowę o pracę byłbym zmuszony płacić ZUS. Akurat w moim wolnym zawodzie mogę od tej lewicowej "opieki" uciec, ale większość ludzi nie ma takiej możliwości.

autor: jliber, data nadania: 2012-06-01 14:18:38, suma postów tego autora: 4329

pazghul

No tak, typowo roszczeniowa postawa, taka Tuskowa można powiedzieć. Płać haracze całe życie a potem szybko umieraj...

autor: jliber, data nadania: 2012-06-01 14:19:18, suma postów tego autora: 4329

Cisza_

Akurat w moim wolnym zawodzie mogę uciec od ZUS, większość ludzi jednak tego zrobić nie może. Jak będzie trzeba to wyjadę z kraju, wolałbym nie, ale na pewno nie będę płacił 40% dodatkowego podatku, i tak już hektar podatków rocznie płacę, pewnie więcej niż wy zarabiacie.

autor: jliber, data nadania: 2012-06-01 14:21:03, suma postów tego autora: 4329

nie płacz jiliber

co z tego, że jest płaca minimalna - pozostał jeszcze wolontariat!!! Np. taka biedna, charytatywnie działająca organizacja UEFA preferuje tę właśnie formę zatrudnienia! Poza tym wprawdzie to jest nielegalne, ale czego się nie robi dla walki z systemem - są jeszcze miejsca pracy niewolniczej! Wprawdzie w tym okropnym komunizmie muszą działać w podziemiu, ale jak się postarasz, to na pewno znajdziesz sobie jakąś nieroszczeniową pracę bez żadnego, żadniusieńkiego ZUS-u! I ze zdrowym, nietuczącym wyżywieniem! Coś pisali, że we Włoszech były takie fajne wyjazdowe obozy - słońce, pole, truskawki...

Poza tym Ty się zdecyduj, czego chcesz, targają Tobą widzę gwałtowne i sprzeczne emocje! Jak jesteś nieroszczeniowy i chcesz płacić - to płać ten ZUS do cholery! Albo przestań się roszczeniowo domagać jego likwidacji, ok?

autor: malgorzata_anna, data nadania: 2012-06-01 15:49:13, suma postów tego autora: 76

do jlibera

Słuchaj no szanowny Panie Jliber.
Przestań Ty się wreszccie tak wymądrzać, komentując większość artykułów na portalu lewica.pl. Wydaje Ci się , że posiadłeś wszystkie mądrości tego świata, radzę okazazywać więcej skromności osobistej i autokrytycyzmu, i proszę Cię przestań komentować praktycznie każdy artykuł na tym portalu, bo gdzie nie zajrzę to widzę Ciebie, a to już przestaje byc dla mnie zabawne, jeszcze raz Cie proszę, więcej skromności.

autor: mark, data nadania: 2012-06-01 21:42:52, suma postów tego autora: 3

jliber

dlaczego roszczeniowa?
dalem rade,mozesz skorzystac lub nie :)))
piszesz ze jestes wolny od tego,fajnie badz wolny...tylko ze w tm swiecie o ktorym marzysz to pewnie szybko zdechniesz:)))
za slaby jestes na taka walke....

autor: pazghul, data nadania: 2012-06-02 16:53:34, suma postów tego autora: 1489

malgorzata_anna

Wiedziałem że twoje "nie chcesz? Ok" jest kłamstwem ;)

autor: jliber, data nadania: 2012-06-02 22:08:48, suma postów tego autora: 4329

pazghul

Roszczeniowa, bo chcesz aby inni płacili na twoje emerytury a sami zdychali jak najszybciej.

autor: jliber, data nadania: 2012-06-02 22:09:58, suma postów tego autora: 4329

jiliber

ja wcale nie chce zeby placili na mnie.sam zaplace.
ja tylko tobie doradzilem to samobójstwo.zebys sie tak nie meczyl...meczysz sie i meczysz a takze innych meczysz...

autor: pazghul, data nadania: 2012-06-03 01:21:07, suma postów tego autora: 1489

pazghul

Skoro sam chcesz płacić na własną emeryturę, to zgadzasz się że ZUS jest niepotrzebny.

autor: jliber, data nadania: 2012-06-03 08:42:02, suma postów tego autora: 4329

Dodaj komentarz