Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Policja przerwała protest FEMENU przeciwko EURO 2012

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

brawo dla ukrainek!

twarde laski!

autor: deadbastard, data nadania: 2012-06-08 20:38:09, suma postów tego autora: 500

?

Nie wiesz pewnie, że "laski" to obraźliwe określenie wobec kobiet?

Co do początku tekstu. Zatrzymanie nie było brutalne. Po co naginać fakty, co będziecie pisać, gdy zatrzymania na kolejnych protestach będą naprawdę brutalne?

A sam protest słuszny, ale jego forma to ośmieszanie ruchów kobiecych - niestety.

autor: 1234, data nadania: 2012-06-08 20:50:14, suma postów tego autora: 873

Jak widać

różne są kanony brutalności. Faktycznie: nikt nie dostał pałką przez głowę, nikt nikomu nie wybił zębów itd. itp. Zwyczajnie, grupa umundurowanych dryblasów wykręcała ręce, szarpała, po kilku osiłków do jednej bezbronnej dziewczyny. A wszystko na oczach wulgarnych i często dobrze podchmielonych samców, którym sam widok tego zajścia sprawiał wyraźną radość. Dawali zresztą temu wyraz rechotem i wulgarnymi odzywkami. Ale w tym wszystkim nie było żadnej brutalności.

autor: Tomasz Kłusek, data nadania: 2012-06-08 21:06:57, suma postów tego autora: 36

No cóż....

gdybym ja miała takie fajne cycki, też pewnie bym tam była. By wspomóc ukraińskie bojowniczki o trzeźwość męską i niemęską oraz cześć kobiecą czyli brak prostytucji...
To, że gliniarze (?) albo inne psy i suki pilnują "porządku" kapitalistycznych igrzysk to nie dziwota. Za to im płacą.
Ale pilnować trzeba i nagłaśniać łamanie prawa do swobodnej demonstracji.
Pilnować, prawnicy anarchistyczni, okej? Bo sprawa jest rozwojowa.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-08 21:50:37, suma postów tego autora: 5956

Nie wiem

czy to dobra forma protestu, wśród polskich feministek "akcje" FEMENU nie cieszą się popularnością.Co do treści,przesłania mają racje ale sama forma (?)

autor: czerwony93, data nadania: 2012-06-09 09:30:53, suma postów tego autora: 2702

forma może kontrowersyjna

ale mówią o tym wszystkie media. "Cycki" przyciągają uwagę mediów, zwykła demonstracja niewiele by dała. Tak mi się wydaje, że o to chodzi z Femenem.

autor: sputnik, data nadania: 2012-06-09 15:52:35, suma postów tego autora: 52

protest efektowny

Ale co do zatrzymania, to też nie wiem, gdzie tu brutalność. Mieli je poprosić, żeby weszły do radiowozu, i czekać, aż posłuchają? Jak ktoś kilka razy przeczyta o takiej "brutalności", to faktycznie doniesienia o prawdziwej brutalności policji może potem zignorować.

autor: Mandark, data nadania: 2012-06-09 23:48:00, suma postów tego autora: 731

igrzyska sportowe

wszelkiej maści mam w nosie, mam też swoje zdanie o celebryckim sosie, w którym pławią się piłkarze. Ale te hała są żałosne. Lol;)

autor: Gosia, data nadania: 2012-06-10 17:22:30, suma postów tego autora: 168

Dodaj komentarz