Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tarnów: Ambasador Izraela interweniuje w liceum

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

LONG LIVE PALESTINE!!!!

Mogli wysłać kogoś od siebie i tak by przegrał na argumenty i się skompromitował ,bo jak można usprawiedliwić zbrodnie izraela na palestyńczykach? Izrael jest świetnym przykładem na to jak ofiara zamienia się w kata.
Stop Israeli occupation of palestine!

autor: @lban, data nadania: 2012-06-26 23:49:04, suma postów tego autora: 33

Bo w 'wolnej' Polsce fajnie jest.

Ostatnio coś często cenzurują w tej tzw. "wolnej" Polsce.
Mnie dla przykładu ocenzurowali ostatnio na pewnym portalu polecającym książki, z recenzjami, forum, itp.
Napisałem na forum coś takiego:

'Szukam powieści na temat walki klas, wyzysku społ-ekonom., rewolucji.
Nie musi być koniecznie w ramach społeczeństwa burżuazyjnego, może być feudalne lub niewolnicze, np. coś w czasach Spartakusa, Dulcyna czy Szeli.
Właścicieli środków produkcji, finansistów, klerykałów i prawicowców proszę o nieodpowiadanie w tym wątku, gdyż szukam tu tylko książek, a nie sprzeczki.'

Usunęli temat z forum i zablokowali mi konto.
Pewnie dlatego, że przejawiałem nieprawomyślenie i używałem zakazanych sformułowań takich jak rewolucja czy walka klas...

autor: dnk, data nadania: 2012-06-27 00:11:45, suma postów tego autora: 329

Bo w 'wolnej' Polsce fajnie jest. (2)

@dnk
To masz dokladnie tak jak ja.
Z punktu widzenia cenzorow forum jestes "niepoprawny politycznie"
:)))

PS. Jak myslisz dlaczego jestem Rebel2 ?

autor: Rebel2, data nadania: 2012-06-27 01:12:48, suma postów tego autora: 3910

widze ze pojecie "debaty" juz i na lewicy upadlo na samo dno

"Zarzucił organizatorom, że chcą przedstawić problem tylko z punktu widzenia Palestyńczyków, bez zaprezentowania poglądów strony izraelskiej. "

zarzut całkowicie słuszny, a proba nazwania debata, spotkanie przedstawicieli jednej ze stron - godny PO wrecz

komentaz

zycze lewicy powodzenia Pana Przemyslawa , zenujacy

szkoda slow

najbardziej przeraza glupota dyrektorow szkol i nauczycieli, dla ktorych przekazanie rzetelnej wiedzy o tym "jak to powinno dzialac", tj. w takim przypadku zorganizowanie debaty z udzialem wszystkich stron sporu - nie jest juz zadna wartoscia; liczy sie tylko POpierana indoktrynacja jedynie slusznych pogladow

autor: holman, data nadania: 2012-06-27 06:22:01, suma postów tego autora: 178

Oj tam, oj tam

I tak dobrze, że nie oskarżyli szkoły o wzbogacanie uranu na fizyce i nie zbombardowali.

autor: poziomka, data nadania: 2012-06-27 08:06:33, suma postów tego autora: 576

Ciekawe skąd

ambasador Zvi Rav-Ner wiedział o imprezie w liceum tarnowskim? Mossad? Aż się wierzyć nie chce...
No i znowu Wielgosz na afiszu. Jak nie wybiórcza awantura o Szelę to sprawa polityczna z Izraelem (*_*)
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-27 08:25:02, suma postów tego autora: 5956

Słuszne zastrzeżenia.

Powinno się wysłuchać obu stron, a nie z góry zakładać, że tylko jedna ma rację.

autor: Cettia, data nadania: 2012-06-27 08:50:57, suma postów tego autora: 77

dla równowagi

na każde spotkanie z kombatantem ruchu oporu do szkół powinno się zapraszać kombatanta SS, żeby były przedstawione racje obu stron, bo przecież prawda zwykle leży pośrodku.

autor: Cisza_, data nadania: 2012-06-27 10:05:33, suma postów tego autora: 2083

... a także kombatanta Wehrmachtu, rzecz jasna.

Ino z polskimi kombatantami ruchu oporu może być problem natury "moralnej", bo u nas kombatanci tyż są słuszni i słuszniejsi... a nawet niesłuszni.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-27 10:21:13, suma postów tego autora: 5956

...

@Cisza Ładna riposta :)
Myślę, że gdyby "dla równowagi" zaprosili jakiegoś syjonistę, to zrobiłaby się z tego zwykła jatka, oskarżenia, przekrzykiwanie się itd. i młodzież nic by z tego nie skorzystała. A jeśli chodzi o poglądy rządu Izraela, to chyba są one powszechnie znane: wystarczy otworzyć byle jaką gazetę, żeby zapoznać się z ich stanowiskiem.

autor: baltazar, data nadania: 2012-06-27 10:40:18, suma postów tego autora: 31

Dzięki słusznej interwencji

ambasadora jedynego demokratycznego kraju na Bliskim Wschodzie, zablokowano szkodliwą, goszystowską inicjatywę.
LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2012-06-27 11:23:01, suma postów tego autora: 4522

To ciekawe jakie wpływy w Polsce ma USA i Izrael

Ambasadorzy USA i Izraela to najpotęrzniejsze osoby w Polsce

autor: czerwony93, data nadania: 2012-06-27 12:44:07, suma postów tego autora: 2712

cisza i baltazar

po czesci macie racje. tylko po co mydlic ludziom oczy i jednoznacznie pro-palestynska impreze nazywac "debata" ?
lewica osmiesza sie w ten sposob zamiast nazwac rzeczy po imieniu.
swoja droga to Wielgosz nie powinien bac sie konfrontacji i wobec obiekcji ambasady Izraela zaprosic jej wyslannika do dyskusji. Podejzewam, ze nie podjeliby wyzwania co oznaczaloby zwyciestwo walkowerem...

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2012-06-27 12:49:22, suma postów tego autora: 368

morda w kubeł

@Mao Tan Wen
Teraz z kolei ja muszę przyznać Ci rację: Wielgosz powinien w odpowiedzi zaprosić przedstawiciela ambasady (który najprawdopodobniej by się nie pojawił). Rezygnując z tej "debaty" wyrządził krzywdę nie tylko zaproszonym gościom, ale też przy okazji zrobił niedźwiedzią przysługę ambasadzie Izraela (bo przekaz jest jasny: morda w kubeł)

autor: baltazar, data nadania: 2012-06-27 13:09:00, suma postów tego autora: 31

Dzięki słusznej interwencji ambasadorskiej

młódź nie będzie uczestniczyć w "debacie", natomiast wyniesie z tej lekcji lekcji mnóstwo. Jak będzie mądra, to wyniesie. A młódź mamy mądrą. Umie wyciągać wnioski...
Więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Żal mi tylko dyrektorki i jej niepodważalnego autorytetu. Chociaż... po jaką cholerę pchała się w tak śliską "debatę"? Gazet nie czyta, czy co?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-27 14:33:37, suma postów tego autora: 5956

***

szkoła powinna w takim razie przestać prezentować fakty, tylko opinie przeciwników i zwolenników chrztu w 966r, podziału cesarstwa rzymskiego, wojny o niepodległość, teorii ewolucji i kreacjonizmu, poszczególnych zagadnień z logiki formalnej, słuszności zastosowania zera w matematyce i gramatyki języka polskiego

wtedy pełna zgoda :)

autor: nikyty, data nadania: 2012-06-27 16:15:57, suma postów tego autora: 3572

Dobrze że nie dopuszczono do aktów antysemityzmu w szkole

Teraz pozostaje wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec nauczycielki, która organizowała spotkanie.

autor: west, data nadania: 2012-06-27 19:47:46, suma postów tego autora: 6709

./..

Hyjdla, a czemóż Mossad od razu?

Zwykły konfident, "życzliwy", jakiś hasbarowiec, albo inny pożyteczny idiota wystarczy, by się pan ambasador dowiedział...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-06-27 20:24:29, suma postów tego autora: 3566

To mówisz Miś_ku,

że Mossad się u nas nie zadomowił i zagościł, ino jest to sprawka rodzimego szmalcownika?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-28 13:30:26, suma postów tego autora: 5956

Nic dziwnego

że nasi rodzimi nacjonaliści popierają syjonistów, szowiniści trzymają się razem

Antysemityzm nie, antysyjonizm tak -BUND

autor: guevarysta, data nadania: 2012-06-29 12:25:24, suma postów tego autora: 773

Audiatur et altera pars

Im więcej krytycznych głosów tym większa szansa, że organizatorzy zrozumieją: w debacie powinny wziąć udział obie strony. A jeśli nie ma sensu konfrontowanie obu stron, to niech będą dwa osobne spotkania. O ile oczywiście druga strona podejmie rękawicę - jeśli nie, to jej problem.

Po to jest szkoła: żeby dawać ludziom narzędzia do samodzielnego myślenia, a nie podsuwać im jedyne słuszne rozwiązania.

autor: Aeth, data nadania: 2012-06-29 22:43:27, suma postów tego autora: 75

./..

Przecież jedno nie wyklucza drugiego, Hyjdla.

--

Aeth, a czemóż od razu nie zaprosić "trzeciej strony", jeśli wiesz co mam na myśli?

Inicjatorzy tego spotkania chcieli przedstawić palestyński punkt widzenia i mieli do tego prawo. A gdyby ambasador chciał uczyć tarnowską młodzież samodzielnego myślenia, to mógłby również zorganizować jej spotkanie ze swoimi kwalifikowanymi wykładowcami syjonizmu stosowanego, zamiast wydzwaniać do dyrektorki...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-06-30 16:17:04, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz