Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Izrael: Pobór dla wszystkich?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

./..

To straszne, jak się antysemityzm szerzy po świecie. Nawet Izraelici krzyczą "precz z żydami", nawołując by "pejsatych" pogolić i w mundurki wpakować. A z drugiej strony, ortodoksi nie ustępują im w antysemityzmie, krzycząc dla odmiany "precz z Żydami!" ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-07-09 00:25:53, suma postów tego autora: 3566

Misiu o co Ci chodziło ....

..... a może te Twój wpis to z gorąca :)

jacekx marksista

Ps. Misiu proszę rozwiń swą myśl ..... bo mnie frapujesz :)

autor: jacekx, data nadania: 2012-07-09 08:57:21, suma postów tego autora: 3088

czy pobór

obejmie chasydów ? bo ultraordotoksi to szerokie pojęcie

autor: czerwony93, data nadania: 2012-07-09 12:34:10, suma postów tego autora: 2726

./..

Jacku, to proste.

Tzw. świeccy Żydzi darzą niechęcią (ultra-)ortodoksyjnych żydów m. in. ze względu na przywilej uniknięcia służby wojskowej. Natomiast w drugą stronę, ortodoksyjni gardzą świeckimi, uważając ich za bezbożników.

Zwróć uwagę na rozróżnienie pomiędzy "Żydem" - przedstawicielem narodu, a "żydem" - wyznawcą religii przede wszystkim. Stąd ta gra słowna "precz z żydami/Żydami" :-)

A ponieważ część lewicy ma wręcz nabożny stosunek do nich, każdą krytykę, drwinę, czy nietakt uważając z definicji za antysemityzm, obowiązkowo z widmem obozów i pieców krematoryjnych w tle, to ja - kpiąc z tego - zasugerowałem, że i Żydzi powinni zostać skazani na potępienie za swój... antysemityzm ;-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-07-11 00:47:43, suma postów tego autora: 3566

a ja na temat

z informacji nie wynika jasno czy proponowane zmiany maja dotyczyc rowniez izraelskich Arabow. jesli tak, to mogloby to byc krokiem w strone bardzo istotnych zmian w Izraelu.
oczywiscie dla samych zainteresowanych to watpliwy przywilej.

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2012-07-13 17:38:58, suma postów tego autora: 368

Dodaj komentarz