Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

SLD: Centrum Monitoringu Nepotyzmu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Od razu przypomniał mi się cytat z pewnego rosyjskiego filmu:

"Nie udawaj k...o dziewicy!"

autor: Leopard, data nadania: 2012-08-02 21:44:16, suma postów tego autora: 431

Jaki to był film?

Pasuje do eselduchów, chociaż nie lubię takich porównań.

autor: Getzz, data nadania: 2012-08-02 22:49:03, suma postów tego autora: 3554

Dobry pomysł

Gorąco zachęcam wszystkich do wpisywania wszystkich znanych wam przypadków nadużyć ze strony polityków SLD, zarówno obecnych jak i wcześniejszych, gdy ugrupowanie to było u władzy. Zdrajców idei proponuję rozstrzelać.

autor: norbo, data nadania: 2012-08-02 23:40:14, suma postów tego autora: 99

czy SLD

będzie pisać obszernie o wałkach jakie robią ???
hipokryzja żywcem przeniesiona z kościoła rzymskiego/ katolickiego.
mają tupet sk.....le.

autor: no pasaran, data nadania: 2012-08-03 09:18:32, suma postów tego autora: 329

tortury z zbrodnie wojenne

Mozna wpisywac sldochow odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne jak kwach i tortury?

autor: dcio, data nadania: 2012-08-03 11:06:58, suma postów tego autora: 391

Najbardziej skorumpowana, złodziejska i bandycka partia w Polsce

(chociaż peło i "rolnicy" ich doganiają) krzyczy łapać złodzieja.
Dobre.

autor: Getzz, data nadania: 2012-08-03 14:09:46, suma postów tego autora: 3554

redakcji wkradł się tu jakiś chochlik

Nie chodzi chyba o "SLD: Centrum Monitoringu Nepotyzmu" Ale "SLD: Centrum Nepotyzmu" (Nie wiadomo skąd się ten monitorig wziął?), przebrzmiałe, bo przebrzmiałe... póki co... ale aspiracje ma duże.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-03 14:24:16, suma postów tego autora: 6205

To takie charakterystyczne ...... dla:

a) polskiej całej prawicy
b) polskiej ultralewicy

by opluć i zochydzić każdą nie swoją inicjatywę w RP ..... nawet słuszną :(



jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-03 15:41:17, suma postów tego autora: 3088

Jacek, marksisto

"ultralewica" to ludzie którzy wiedzą jak SLD się zachowuje u władzy i jak jest w opozycji. W opozycji są najbardziej lewicowi, antykorupcyjni, antywojenni. Jaki Sojusz jest u władzy wie więcej ludzi niż jaki koń jest.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-08-03 17:45:19, suma postów tego autora: 2743

w opozycji...

To jest SLD, ktore czeka na swój moment przy korycie. Mowa wiec chyba o opozycji antysystemowe... Ale i w tej nie brakuje oportunistów, wykłych świrów i podłych łachudr. Wyznacznikiem ideowości a tym bardziej uczciwości, w żadnym razie nie jest sama przynależność do opozycji, bo i w niej jest niemało takich co chcą tylko władzy i żłoba, a udają Konradów Wallenrodów...
Najşmieszniejsza jest ta hipokryzja, gdy jakaś "antysystemowa" opozycja, jedyne czego pragnie to znaleźć się w systemie.
Jacku zrozum w koncu prostą prawde. Jestes sobie w tym SLD i jest to Twój wybór, ktorego ja bym nie dokonał. Podzieliłeś się z nami swoją naiwnością, ale nie wymagaj bym przyjął ją za własną. Nie wierze w ani jedno słowo Leszka Millera, a jego wybor byl czytelnym sygnalem czym SLD chce być. To szczególna kreatura, ale tak naprawde jest mi wszystko jedno kto byłby na jego miejscu, ponieważ nie popieram i juz nigdy głosuo nie oddam w tym systemie na ludzi, na których nie mam żadnego wpływu. Dlatego taką inicjatywe popre tylko wtedy gdy wyjdzie z nią jakaś niezależna od tego państwa demokratyczna organizacja. Być może też będą za tym szły i inne cele, ale nie będzie nimi władanie moją osobą. Demokracja ma być tu i teraz, a referenda podstawowym sposobem planowania przyszłości czy rozwiązywania problemów. Do czasu odzyskania wolnosci przez społeczeństwo... Partie won!
Słyszałeś o kryzysie państwa? No to ja ten kryzys właśnie werbalizuje

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-03 19:28:45, suma postów tego autora: 6205

Jacku

Wiekszosc ludzi w SLD i posłów SLD to ludzie biznesu... Jakim cudem mieliby byc rownoczesnie przedstawicielami ludzi pracy? Jeden Jacek, gdzies na dole tej struktury, nic tu nie zmienia.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-03 19:32:09, suma postów tego autora: 6205

A ja nie poddam się i napiszę tak ......

Tak jestem w kole SLD ..... i nie widzę tam:

a)łobuzów
b)cwaniaków
c)karierowiczów
a zwykłych ludzi, z których wielu budowało PRL postalinowski ten, który prywatyzuje się nadal (tzn. jego zasoby) opluwa się i to zarówno z lewej i prawej strony ......
a był to okres Polski, gdy przyrost naturalny osiągał 800 000 urodzin rocznie i dzieci rzadko chodziły głodne .....

Fakt wyżej niektórym tzw. działaczom, VIPOM SLD popierniczyło i wydaje im się, że to oni tylko tworzą SLD a nadal jest nas ok. 20 000.

Pozdrawiam ultralewicę idącą noga w nogę z prawicą RP w nienawiści do socjaldemokracji.

jacekx marksista



autor: jacekx, data nadania: 2012-08-03 22:17:07, suma postów tego autora: 3088

Tak w latach .....

1957 - 1960 rodziło się około 800 000 dzieci rocznie
1975 - 1981 rodziło się około 700 000 dzieci rocznie
i był to przyrost dodatni.

Nawet w latach 1982- 1985 nadwyżka urodzin nad zgonami wynosiła jeszcze ponad 300 000 rocznie.

W latach 1998 do 2005 przyrost naturalny był ujemny.

Dopiero po 2005 roku przyrost naturalny stał się dodatni ale rodzi się jedynie ponad 410 000 dzieci rocznie a umiera około 380 000 Polaków.


jacekx marksista

Ps. To co podałem to szacunki na podstawie grafu statystycznego
proponuję więc sprawdzić moje szacunki :)

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-03 23:00:59, suma postów tego autora: 3088

Jacku

ja nie przeczę, że gdzieś na dole mogą być porządni ludzie... ktorym nie wiem czemu, brak jakiegokolwiek wpływu (jeśli sa lewicowi to ja tego wpływu z lewej nie widzę w otaczającej mnie rzeczywistosći) na swoja polityczną organizację, na zło które w Polsce czyniła gdy rzadziła. Gdzie byłes jak SLD napadało na Irak? Ja tego nie potrafię zrozumieć i nie chce tego nazywać... po prostu niech wystarczy , że mnie się taka organizacja nie podoba.
Wiem czym jest socjaldemokracja i przy całej moim krytycznym podejściu do tej formacji, nie zauważyłem podczas rządów Leszka Millera, nawet jej objawów. O czym Ty wiec mówisz Jacku? Ja rozumiem, spotykacie się, pogadacie w swoim kole, powspominacie PRL, wypijecie ze dwa piwa... a Leszek Miller i tak zrobi swoje.
To, ze Jacekx nie jest biznesmenem lecz nauczycielem nie ma znaczenia. Ci co mają zgubny wpływ na moj kraj biznesmenami są... ci u Palikota tez itd. I to jest jedynie istotne, a nie kółka wzajemnej adoracji.
Leszek Miller gdy miał okazję coś zmieniać ( a nie udawać coś gdy nie rzadzi, by mu sondaze wzrosły) był liberałem gospodarczym, klerykałem... i mendą. Koniec kropka. Temu panu dziękujemy.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-03 23:14:51, suma postów tego autora: 6205

jackux

nie wiem co znaczą te liczby i czemu mają słuzyć? Ja też lubiłem moja socjalistyczną ojczyzne... ale co ma z nią wspólnego SLD?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-03 23:45:50, suma postów tego autora: 6205

Jacku, ale to przecież pic na wodę jak zwykle

I nie tylko o czysty nepotyzm tu chodzi, ale w ogóle o upartyjnienie rozmaitych państwowych instytucji i spółek (co zresztą masz w notce).
Wyjściem nie są żadne ustawy (może i potrzebne) tylko
1. Minimalizacja udziału sektora publicznego w gospodarce;
2. Praktyka rządzenia.
Gdyby SLD chciał w tej sprawie być wiarygodny, to powinien taką "reformę" przeprowadzić przede wszystkim w "swoich" bądź "częściowo swoich" samorządach, a jest ich trochę.
No ale przecież nie przeprowadzi.

autor: west, data nadania: 2012-08-04 10:26:37, suma postów tego autora: 6710

zbrodnie wojenne i tortury

To to samo SLD co odpowiada za tortury i napasc bez wypowiedzenia wojny?

autor: dcio, data nadania: 2012-08-04 10:31:56, suma postów tego autora: 391

Jackxu

Jakie 20 tysięcy. Tyle to chyba nawet PO nie ma. Prawdopodobnie uczciwie liczona liczebność partii politycznych wszystkich razem wziętych w Polsce nie przekracza 50 tys. osób.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-08-04 11:43:23, suma postów tego autora: 1549

Jacex,

pisząc o SLD na Lewicy pl zle trafił? zdawalo mi sie ,że większość piszących ma jak najbardziej lewicowe poglądy. Co prawda obrzucacie się często "nazwami niestosownymi" ale to drobiazg. gorzej z Waszą skutecznością . Nie mogę rozpoznać, którą partię reprezentujecie,albo popieracie... i nie chodzi o taką, która ma reprezentację w parlamencie,ale o jakąś na tyle znaczącą, aby pociągnęła za sobą niezdecydowanych. Na razie eliminujecie sie wzajemnie i nic dobrego z tego nie wynika dla społeczeństwa. Bo jeśli robicie to dla swojej satysfakcji, to tez nie rozumiem jej sensu, bo (na mój ogląd)jest stanowczo zbyt mierna aby taka kogokolwiek zadowoliła. Jeśli nie popieracie SLD, tylko ze względu na LM i" spółkę", to tm bardziej trzeba natychmiast zasilić jej szeregi i przejąć stery. Jak na razie jest to jedyna Lewicowa partia która ma "żelazny" elektorat pozwalający na zaistnienie a sejmie. Nie potraficie stworzyć wspólnej Lewicy,ale krytykować jest łatwiej. Zorganizujcie się i bądzcie konkurencyjni dla SLD,to może "proletariusze" będą mieli godną reprezentację w parlamencie,ale jak na razie ...ciemność widzę, ciemność....

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-04 12:36:51, suma postów tego autora: 1835

./..

Bambosz, my popieramy PO, a Ty nie?! (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-04 13:47:38, suma postów tego autora: 3566

PO ?

Przecież to partia, która wykreowała Suchocką,Balcerowicza,Kaczyńskich,czyli sprzedała za apanaże to, co Polacy w wielkim trudzie i wyrzeczenia odbudowywali,budowali i wypracowali po nieludzkiej (dla nas)wojnie.Czy to,że są mniej świętoszkowaci niż PIS, to znaczy,ze można im zaufać chociaż w małym obszarze?.. To Partia cwaniaków i obiboków. To, co jest ich "dziełem"to jest szkodnictwo. Po nich tylko fasada i biedni obywatele bez przyszłości, oczywiście nie wszyscy,te 5-10 % to na pewno się "wyżywi",ale reszta, już straciła nadzieję na lepszy byt i trwa w marazmie, nie mając nawet szans na dożycie do emerytury. Jeśli TY i inni "Lewicowcy" z Waszych kręgów popieracie tę szarańczę, to macie tyle wspólnego z lewicą co Palikot, czyli NIC.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-04 15:02:54, suma postów tego autora: 1835

PO

wykreowała Kaczyńskich?

autor: Sygne, data nadania: 2012-08-04 15:17:35, suma postów tego autora: 190

Sygne

A Balcerowicza? :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-04 16:26:43, suma postów tego autora: 3566

Bambosz

Oj tam, oj tam, szarańcza od razu. W PO są tacy sami "lewicowcy", jak w SLD. I odwrotnie - SLD to tacy lewicowcy, jak PO. Trzeba się dobrze natrudzić, by znaleźć dziesięć szczegółów różniących te dwie sitwy. Natomiast niewątpliwą zaletą PO jest to, że jest u żłobu, co szalenie ułatwia pociągnięcie za sobą niezliczonych rzesz teczkonoszy, którzy z przyjemnością dokonają entryzmu, by osobiście się zbliżyć do dóbr publicznych. Równie miło, choć z nieco mniejszym skutkiem praktycznym, można dokazać takiego cudu w PiS, sekcie Janusza Palikota, PSL-u, SLD, a nawet w Narodowym Odrodzeniu Polski, czy też Tatrzańskim Parku Narodowym ;-)

A na marginesie, to PO wypromowała Prezesa Kaczyńskiego?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-04 16:28:17, suma postów tego autora: 3566

oczywiście...

wszyscy są z jednego solidarnościowego styropianu... Nikt rozsądny już chyba nie ma złudzeń ,że prawica podzieliła się łupami .Oficjalnie walcząc ze sobą nie robią sobie krzywdy. Tusk, po aferze z A.Lepperem, nie rozliczył ich "działalności", a pozory tropienia nieprawidłowości w Ziobrowej prokuraturze , były więcej niż śmieszne.. "Kruk, krukowi oka nie wykole"...Trzeba być ślepym, albo hipokrytą, żeby tego nie widzieć...

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-04 17:04:30, suma postów tego autora: 1835

Bambosz

Nadal jednak nie wiadomo co za różnica czy ta prawica jest "styropianowa", czy też "betonowa"...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-04 21:54:18, suma postów tego autora: 3566

kapeć - a może Konusa Millera też wykreowała PO?

Ja nie wiem, dopalacze ponoć zdelegalizowane, a polska młodzież ciągle na haju ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-08-04 21:53:58, suma postów tego autora: 6195

Urban chyba spadł z krzesła ze śmiechu

W każdym razie ja tak.

autor: szczupak, data nadania: 2012-08-04 22:34:39, suma postów tego autora: 3747

bambosz

" Zorganizujcie się i bądzcie konkurencyjni dla SLD" ja odpadam... wiesz dlaczego? Bo jak Moran chciał zrobic konkurencje Al Capone to ten ostatni urzadził mu na Walentynki prawdziwą masakrę... Myslisz, że to takie łatwe? Żeby wieksza mafię zastąpić mniejszą... mafią?
Czy w tym systemie można konkurowac inaczej niż poprzez "swoją" mafię? Nie? to ja to pier....!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-04 23:14:56, suma postów tego autora: 6205

Sierpie bajdurzysz ......

anarchizm którego stałeś się wyznawcą jak na razie w historii
ludzkości nic nie zbudował a raczej był przyczyną nieszczęść ......

A nawet gdybyś wyznawał anarchosyndykalizm czy syndykalizm to wzorują się one trochę na związkach społecznych pierwszych Słowian i są skazane na porażkę jako alternatywa schyłkowego kapitalizmu czy jak wolisz neofeudalizmu :(

trochę wiedzy w pigułce

_____________________ cytat z netu

Syndykalizm nie był ruchem jednolitym organizacyjnie i programowo. W jego obrębie wyróżnić można było dwa nurty: reformistyczny i rewolucyjny. Ten pierwszy nie kwestionował kapitalistycznej organizacji społeczeństwa i dążył jedynie do poprawy warunków życia zrzeszonych w nim członków.

Rewolucyjny syndykalizm, powstały w łonie francuskich związków zawodowych, za cel stawiał sobie natomiast przekształcenie systemu społecznego przy pomocy związków zawodowych. Miały one, mobilizując wpierw masy, doprowadzić do obalenia kapitalizmu, a po rewolucji być podstawą nowego ładu gospodarczego i administracyjnego.

___________________ koniec


jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-05 16:04:11, suma postów tego autora: 3088

pomijając

te antydemokratyczne mafie jakimi są te zasrane partie polityczne, to posługując sie cytatem z twojego cytatu "Ten pierwszy nie kwestionował kapitalistycznej organizacji społeczeństwa i dążył jedynie do poprawy warunków życia zrzeszonych w nim członków. " zapytam - A co jesli tych warunków zycia bez rewolucyjnej przemiany poprawić już obiektywnie nie można? Ja jestem przekonany, ze już nie można. To było mozliwe gdy kapitalizm się dynamicznie rozwijał, ale nie wtedy gdy totalnie się zwija, bo osiagnął już kres swych mozliwości... a przecież ludzi nadal przybywa...
Dlatego socjaldemokracja obiektywnie straciła sens... sens jej kolaboracji z kapitałem był wtedy, gdy ciagle powstwały nowe fabryki, a nie wtedy, gdy ciagle likwiduje się jakieś fabryki czy zwalnia ludzi zastępujac ich maszynami.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-05 16:48:13, suma postów tego autora: 6205

Sierpie..

jeśli jedyną opcją jest zamykanie fabryk ,a skutkiem tego pozbawianie ludzi pracy, czyli najczęściej środków do życia,to chyba trzeba wprowadzić rygor drastycznego zmniejszenia populacji. Co prawda,Tusk już się uporał z nadwyżką ludzi 60+ każąc im pracować do utraty zdrowia, a przede wszystkim ochrony socjalnej ,bo kto przyjmie do pracy,albo pozostawi do emerytury dziadka, lub babcię,gdy młodzi błagają o jakąkolwiek pracę?.Pracy jest coraz mniej, , zarobki przeciętne też maleją. Żadne zaklęcia nie mają wpływu na rzeczywistość. Jedynie zmniejszenie dzietności i pozbawienie tych "leniwych staruchów" urodzonych w PRL,i domagających się emerytur pozbawić całkowicie dostępu do bezpłatnej służby zdrowia i oczywiście refundowanych lekarstw ,co pomoże uregulować chore finanse państwa... A In vitro, tylko dla bogatych.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-05 21:46:36, suma postów tego autora: 1835

Bambosz, a może by tak jakieś twarde dane, co?

Na temat tego "pracy coraz mniej", "malejących" pensji, dostępu do technologii in vitro w PRL etc.

autor: west, data nadania: 2012-08-05 22:08:41, suma postów tego autora: 6710


Strona główna | Kontakt | Mapa serwisu | BIP Biuletyn Informacj Publicznej | RSS | Wersja Tekstowa (WAI)
GUS - Główny Urząd Statystyczny

Dla prasy
Kalendarium
Tajemnica statystyczna
Publikacje A-Z
Roczniki Statystyczne
Dzienniki Urzędowe

Strona główna » Praca. Wynagrodzenia

Do wydruku


A A A

Miesięczna informacja o bezrobociu rejestrowanym w Polsce
w czerwcu 2012 roku

Publikacja w formacie
PDF: Pobierz (160,94 KB)
Data publikacji: 2012-07-26


W czerwcu 2012 r. w porównaniu do maja br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia. Natomiast w stosunku do analogicznego okresu ub. roku zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia. Mniejsza niż przed miesiącem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych, ale większa niż przed rokiem. Mniej osób niż w maju 2012 r. i w czerwcu 2011 r. wyrejestrowano z urzędów pracy, w tym z powodu podjęcia pracy. W końcu czerwca 2012 r. urzędy pracy dysponowały mniejszą liczbą ofert pracy niż w maju 2012 r., i czerwcu 2011 r.



Podstawowe miesięczne wyniki

Czerwiec 2011


Maj 2012


Stan w końcu miesiąca


Czerwiec 2012

1883,3


2013,9


Bezrobotni zarejestrowani w tys.


1964,4

11,9


12,6


Stopa bezrobocia rejestrowanego w %[1]


12,4

173,7


179,5


Bezrobotni nowo zarejestrowani (napływ) w tys.


176,5

253,0


238,2


Osoby wyłączone z ewidencji (odpływ) w tys.


226,0

47,0


46,8


Oferty pracy w tys.


44,4




Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu czerwca 2012 r. wyniosła 1964,4 tys. osób (w tym 1033,6 tys. kobiet) i była niższa niż przed miesiącem o 49,5 tys. osób (tj. o 2,5%). W ujęciu rocznym wzrosła o 81,1 tys. (w analogicznym okresie 2011 roku zanotowano spadek o 79,3 tys., tj. o 4,0%).
W stosunku do maja 2012 r. spadek liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich województwach, najbardziej znaczący w: zachodniopomorskim (o 4,3%), pomorskim i warmińsko-mazurskim (po 3,0%), lubelskim (o 2,9%), dolnośląskim (o 2,8%) i wielkopolskim (o 2,7%). W porównaniu z czerwcem 2011 r. bezrobocie zwiększyło się w 15 województwach, najbardziej znaczący wzrost odnotowano w województwach: łódzkim (o 7,9%), małopolskim (o 6,7%) i opolskim (o 6,5%), śląskim (o 5,8%) oraz mazowieckim, podlaskim i wielkopolskim (po 5,0%). W województwie zachodniopomorskim liczba bezrobotnych spadła o 0,2%.

[1] Procentowy udział liczby bezrobotnych w liczbie cywilnej ludności aktywnej zawodowo, bez pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego.



Archiwum publikacji

« powrót
Główny Urząd Statystyczny
00-925 Warszawa, Al. Niepodległości 208, tel.: centrala: (48 22) 608 30 00
Informatorium: (48 22) 608 31 63, (48 22) 608 31 64
Automatyczna informacja statystyczna: (48 22) 608 31 35, (48 22) 608 31 36
Copyright © 1995-2012 GUS


autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-05 23:30:11, suma postów tego autora: 1835

jak widać ,bezrobocie coraz większe,pomimo wyjazdu na "saksy". czy Ty jeszcze wierzysz w to co tu piszesz?

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-05 23:42:30, suma postów tego autora: 1835

Jak można określić trend na podstawie dwóch dowolnie wziętych punktów pomiarowych?

Na tej zasadzie to ja ci powiem, że wczoraj kupowałem maliny po 5,50 a przedwczoraj były po 7. Ceny spadają na łeb, na szyję z dnia na dzień. Brawo Tusk!:-)))

autor: west, data nadania: 2012-08-06 16:15:53, suma postów tego autora: 6710

west

jak już sie zdecydujesz, komu wierzysz ...GUS,pod egidą Tuskomanii, czy ludziom żyjącym w "realu" ? to napisz coś sensownego, co nie śmierdzi z daleka propagandą ( zresztą bardzo marną)

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-06 19:28:58, suma postów tego autora: 1835

Bamboszu, nieco wyżej odniosłem się do pomysłu SLD

Szkoda, że nasz "chrześcijański socjalista" nie podjął tematu. A propaganda klęski (tak samo jak propaganda sukcesu) mnie nie interesuje, jako sprzeczna tak ze stanem faktycznym, jak i odczuciami społecznymi.

autor: west, data nadania: 2012-08-06 19:43:19, suma postów tego autora: 6710

West

Pewnie żyjemy w diametralnie różnych "społeczeństwach" p.s. czy możesz podać nazwę Kraju w którym żyjesz? Bo chyba nie w Polsce.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-06 22:16:56, suma postów tego autora: 1835

Bambosz0 ......

i tu masz rację ......
Cytuję Ciebie, czyli ......zdanie Twe o ultralewicy

>>>>>>>>>>>>>
Nie potraficie stworzyć wspólnej Lewicy, ale krytykować jest łatwiej. Zorganizujcie się i bądźcie konkurencyjni dla SLD, to może "proletariusze" będą mieli godną reprezentację w parlamencie, ale jak na razie ...ciemność widzę, ciemność....

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-04 12:36:51, suma postów tego autora: 196

>>>>>>>>>>>>>

A do sierpa powiem tak ...... dlatego wstąpiłem do SLD by zmieniać SLD i RP i szkoda, że część rozumnej ultralewicy nie rozumie tego ......

Nie mówiąc już o pójściu w moje ślady ...... tysiące takich prostych sierpów czy prostych jackówx po wstąpieniu do partii zmieniłoby SLD i zmusiło VIPY SLD do działania .......

jacekx marksista członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-07 22:51:37, suma postów tego autora: 3088

Panowie lewica, to nie tak

Zadaniem partii racjonalnej jest budowanie, współtworzenie mechanizmów, które by zapobiegały takim zjawiskom. Tylko to ma znaczenie formacyjne. Reszta jest banalną dojutrkową grą polityczna, niestety na niskim poziomie. Więcej nie piszę, bo już napisałem na moim blogu:

http://www.krzywicki.info/index.php/blog/124-kapowanie-cnot-ozdoba

autor: zbychu, data nadania: 2012-08-09 14:10:37, suma postów tego autora: 1

kocham sld

za to absurdalne poczucie humoru! zagłosuję na nich!

autor: deadbastard, data nadania: 2012-08-10 14:10:15, suma postów tego autora: 500

deadbastard

Mogę i muszę Twej bezrobotności współczuć ...... ale Twojej interpretacji jej przyczyn nie podzielam ......

To nie SLD jest winne bezrobocia a AWS i jego obecne popłuczyny PO i PIS poprzez swoją a politykę prywatyzacyjną i pseudo reformy

a) systemu emerytalnego
b) Edukacji
c) polskiego przemysłu
d) polskiej bankowości ( prywatyzacja przez zachodnie banki )

Zmarnowano wiele firm i to nie zawsze kopalń i hut np. z obszaru polskiej elektroniki Unimor i Radmor,
z obszaru obsługi polskiego rolnictwa: zakłady Ursus które weszły w kooperację z firmą MASSEY FERGUSON itd. ......
Polska Flota Handlowa rozkradziona przez tanie bandery, Polska Flota Rybacka zmarnowana i zniszczona itd. ......

Mógłbym mnożyć tysiące przykładów ......
Za SLD G.Kołodki przyrost gospodarczy wynosił 7% i Balcerowicz zaczął schładzać Polską Gospodarkę ...... przecież komuchy nie mogły odnieść sukcesu gospodarczego :).

Pozdrawiam.

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-10 22:56:47, suma postów tego autora: 3088

red spider 666 ..... mylisz się co do ilości członków SLD

Na ostatnich wyborach Przewodniczącego SLD ....było nas więcej niż 20 000.

........ cytat z netu
Na jednego zgłoszonego kandydata LESZKA MILLERA głosowało 36.329 uprawnionych członków SLD, w tym przez Internet oddało swe głosy 37,8 % członków SLD, frekwencja wyniosła 60,5 %. Na Leszka Millera, czyli na TAK zagłosowało 92 % uprawnionych, na NIE 7,8 %, głosów nieważnych było 0,2 %.
........... koniec cytatu


Pozdrawiam.

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-10 23:10:43, suma postów tego autora: 3088

Co do tematu który komentować powinniśmy to .....

myślę, że walka z Nepotyzmem to walka syzyfowa ......

Przyczyn nepotyzmu należy szukać w ludzkim odruchu ......
Dla nas ludzi naturalne jest działanie dla dobra swojej rodziny, czyli tzw. miłość matczyna lub ojcowska ......

Jeśli chronicznie brakuje miejsc pracy w gospodarce oraz administracji RP i nie tworzy się wystarczającej ilości nowych miejsc pracy to naturalne będzie, że nawet my ( tzw. sprawiedliwi czy chcący być takimi) swym dzieciom pomożemy w zdobyciu pracy a dopiero potem innym ......

Nie walka z nepotyzmem powinna być celem ale walka o tworzenie nowych rynków zbytu i nowych miejsc pracy ......

Co nie znaczy, że nie powinniśmy ograniczać nepotyzmu w tym szczególnie na wysokich i najwyższych stanowiskach w gospodarce oraz administracji RP.


Pozdrawiam.

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-13 10:31:41, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz