Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Eksmisja niepełnosprawnej kobiety i jej syna (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Z innego artykułu na ten temat wynika że osoba ta nie płaciła czynszu

a co do oferowanego jej lokalu socjalnego: "Zaproponowaliśmy tej pani 30-metrowe mieszkanie socjalne w bloku przy al. Solidarności – mówi Onetowi Urszula Majewska, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Śródmieście. – Ten lokal jest czysty, zadbany, w bloku jest winda. Jednak ta pani nie chciała go przyjąć tłumacząc, że mieszkanie jest za małe, nieustawne, itd.".

autor: west, data nadania: 2012-09-05 15:55:38, suma postów tego autora: 6710

@west

mam nadzieję, że tobie też zaproponują kiedyś lokal socjalny.

autor: poziomka, data nadania: 2012-09-05 17:22:05, suma postów tego autora: 576

>Poziomka

Szczerze, w duchu miłości bliźniego, jaka szkoda że nie na temat.

autor: west, data nadania: 2012-09-05 18:41:31, suma postów tego autora: 6710

poziomka

Ja myślę, że wystarczyłoby, żeby przez 2-3 miesiące sobie w takim lokalu pomieszkał. Takie "wakacje" powinni mieć też raz na jakis czas urzędnicy, samorządowcy i inni odpowiadający za politykę mieszkaniową.

autor: Cisza_, data nadania: 2012-09-05 18:43:19, suma postów tego autora: 2083

Nóż się w kieszeni otwiera, gdy człowiek czyta takie newsy

Za oddanie władzy katabasom i solidaruchom Kiszczak z Jaruzelskim już dawno powinni wisieć.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-05 19:27:38, suma postów tego autora: 6195

Cisza, a co konkretnie tej pani nie pasowało

w zaoferowanym przez miasto lokalu socjalnym?

autor: west, data nadania: 2012-09-05 20:24:28, suma postów tego autora: 6710

Sumienie...

Przeszedłeś samego siebie. Brawo!

autor: steff, data nadania: 2012-09-05 20:26:12, suma postów tego autora: 6626

***

jak się czyta takie artykuły to się ciśnienie podnosi, jak się czyta komentarze weasta to już tylko opadają ręce

autor: nikyty, data nadania: 2012-09-05 20:28:41, suma postów tego autora: 3572

Nie ma od tego ucieczki.

Kapitalizm w tym m.in. się wyraża, że nieliczni pławią się w pałacach albo jeszcze lepiej w kilkuset metrowych apartamentowcach zawieszonymi pod chmurami a reszta gnieździ się w jakiś norach albo w najlepszym przypadku w m3 lub m4 z dziadkami na głowie. Bez jego likwidacji inaczej nie będzie. Ostatecznie ten, kto ma, musi się różnić od tego, kto nie ma.

autor: steff, data nadania: 2012-09-05 20:39:44, suma postów tego autora: 6626

steff

"Za komuny" z zona i dzieckiem plawilismy sie w 42 m apartamentowcu i dlatego uwazalismy sie za szczesliwcow

autor: Rebel2, data nadania: 2012-09-05 22:01:54, suma postów tego autora: 3910

stefciu, a ty?

z dziadkami czy w norze?

autor: dr(e)s, data nadania: 2012-09-05 22:14:32, suma postów tego autora: 1539

steff - cieszę się, że w końcu przejrzałeś na oczy

i przestałeś bełkotać o ludziach honoru, którzy poddali się Bolkowi i Wojtyle ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-05 22:31:45, suma postów tego autora: 6195

A nikt nie wpadł

na pomysł by krzyknąć: "Gestapo! Gestapo!" w kierunku (PO)licji, Straży (PO)żarnej, dobrze jakby to podchwycili zebrani ludzi pod mieszkaniem i nagrała jakaś TV

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2012-09-05 22:34:42, suma postów tego autora: 306

Rebel 2

A czy Twoi rodzice pławiąc się w dworskich czworakach z "wygódką",w jednej izbie z kurami i kozą i teściów na "głowie"nie uciekli za "komuny " z tych luksusów?

autor: bambosz0, data nadania: 2012-09-06 07:48:25, suma postów tego autora: 1835

@west

Chrześcijańską miłość bliźniego okazuje się ludziom.

autor: poziomka, data nadania: 2012-09-06 09:05:51, suma postów tego autora: 576

>Poziomka

"A kim są "ludzie", a kim nie, decydujemy my". Taka socjalistyczna wersja Ewangelii :-)

autor: west, data nadania: 2012-09-06 09:49:46, suma postów tego autora: 6710

Jest pewien pozytyw

Przy okazji blokady jeden ważny pozytyw. Bardzo wielu ludzi przechodzących i widzących co się dzieje popierało protest. Kilku nawet wymyślało policjantom asystującym przy eksmisji i głośno wyrażało swoje oburzenie.

Przyszła do nas później kobieta, która wcześniej odprowadzała obok synka do przedszkola i opowiedziała, że dziecko pytało się jej dlaczego tu tyle policji i co się dzieje. odpowiedziała mu, że policja jest dlatego, że ludzie wyszli na ulicę. Na to syn spytał - dlaczego? Powiedziała mu że aby bronić dachu nad głową i mieszkania, a to bardzo ważne i trzeba o to walczyć.

autor: Cisza_, data nadania: 2012-09-06 10:31:51, suma postów tego autora: 2083

kapciu

nie każdego od pługa oderwali :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2012-09-06 10:52:13, suma postów tego autora: 1539

Sumienie...

Masz racje. Możesz o sobie myśleć z poczuciem wyższości w stosunku do tamtych poddanych. I tak trzymaj. Nie popuszczaj.

autor: steff, data nadania: 2012-09-06 11:20:49, suma postów tego autora: 6626

dersiu...

W apartamenciku ale z wyrzutami sumienia i ze strachem, że nadchodząca zawierucha mnie z niego wykurzy.

autor: steff, data nadania: 2012-09-06 11:25:05, suma postów tego autora: 6626

Cisza podnosił nie raz (słusznie) temat budownictwa socjalnego

Teraz okazuje się, że kiedy miasto oferuje od ręki lokal socjalny w przyzwoitym standardzie, w centrum miasta, to to też lokatorom nie odpowiada.
Co w takim razie odpowiada?

autor: west, data nadania: 2012-09-06 11:53:54, suma postów tego autora: 6710

To straszne

straszne są wywody neoliberalnych darwinistów społecznych na tym forum, straszne są tzw. mieszkania "socjalne", straszne jest to antysocjalne państwo przeżarte biurokratyzmem, korupcją,egoizmem,oportunizmem.

Z internacjonalistycznym pozdrowieniem.

autor: czerwony93, data nadania: 2012-09-06 12:01:55, suma postów tego autora: 2728

widziałem w TV

ten lokal socjalny przydzielony tej kobiecie.
KPINA !!!
jak można kalekę umieścić w pokoju 15m2 wraz z dorosłym synem , a gdzie prawo do prywatności ???
POjebany kraj, POjebana władza dlatego w najbliższych wyborach popieram siły narodowe !!!
Żeby Polska była Polską .

autor: no pasaran, data nadania: 2012-09-06 12:45:41, suma postów tego autora: 329

Antyspołeczna polityka III RP

Antyspołeczna polityka III RP nikogo już nie powinna dziwić, tak jak egoistyczne wpisy ultrasów.A jednak my ludzie lewicy antykapitalistycznej pełni empatii, altruizmu jako awangarda społeczeństwa powinniśmy ciągle zwracać uwagę na niesprawiedliwość. Mimo wszystko, bo tak trzeba !!

autor: guevarysta, data nadania: 2012-09-06 12:46:39, suma postów tego autora: 775

To fajne jest kiedy chłopok spod rzeszowskiej wsi,

którego utrzymuje dentystka z Rzeszowa odezwie się w ten deseń: "Kapciu nie każdego od pługa oderwali :)))"
Nic ino studiować...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-06 12:52:25, suma postów tego autora: 5956

TVN w akcji...

Przed chwilą właśnie umożliwiła miastu zademonstrować walory lokalu socjalnego, do którego dłużniczka nie chciała dobrowolnie się wprowadzić. Jej jednak o przyczyny TVN nie zapytała. Dlatego jej informację potraktowałem jak agitkę z epoki późnego Gierka, bo nie cechuje mnie naiwność w rodzaju westa.

autor: steff, data nadania: 2012-09-06 13:15:02, suma postów tego autora: 6626

A TVN jak zwykle

"propaganda sukcesu" PO,Kto jest twoim idolem i dlaczego Tusk !!

Kpina ten lokal "socjalny"

autor: polak17, data nadania: 2012-09-06 13:50:46, suma postów tego autora: 1299

"PAŃSTWO PRAWA"

Kobieta nie jest zadłużona. Sąd uznał roszczenia właściciela budynku wobec niej za bezzasadne.

W sądzie toczy się obecnie sprawa o przywrócenie tytułu najmu do mieszkania. Pomimo to eksmisja została wykonana.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-06 13:52:38, suma postów tego autora: 5956

Czy

wynajmowanie lokalu w jednym z najdroższych punktów stolicy należy do praw czlowieka i obywatela?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-09-06 14:04:48, suma postów tego autora: 1682

Hyjdlo, chętnie bym odpowiedział na Twoje pytanie w wątku poniżej

ale redakcja nie przepuszcza.

autor: west, data nadania: 2012-09-06 14:12:22, suma postów tego autora: 6710

Piotr Nigra

jak najbardziej, jeśli mieszkał tam kilkadziesiąt lat i zainwestował w mieszkanie niemałe pieniądze jest to jego prawo.

autor: Cisza_, data nadania: 2012-09-06 15:06:47, suma postów tego autora: 2083

Cisza,

Pieniądze - to rzecz względna. Dla jednego pieniądze "niemałe" są bardzo duże. Dla innego - małe.
A "zasiedzenie" też trudno uważać za przekonujący argument.
Oczywiście, serce jest po stronie lokatora przeciw firmie. Ale też trudno nie widzieć racji wlasciciela, ktory mieszkanie, o ktorym mowa, może wynająć za wielokrotnie wyższy czynsz niż dotychczasowy.
Może więc nie należy się bać ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-09-06 16:39:29, suma postów tego autora: 1682

Tak na marginesie - czy prawdą jest, że mieszkanie, w którym mieszkała ta osoba z synem,

miało metraż 150 m2?

autor: west, data nadania: 2012-09-06 16:53:12, suma postów tego autora: 6710

Nic dziwnego, że kobiecina nie chce się przeprowadzać z przestronnego mieszkania w sanacyjnej

kamienicy do gomułkowskiej klitki. Dobrze, że nie zaproponowano jej lokum cudzie PRL-owskiej architektury, czyli za Żelazną Bramą. Wjeżdżałaby sobie komfortowo na XV piętro do eleganckiej 20-metrowej garsoniery ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-06 17:08:11, suma postów tego autora: 6195

No, żeby już nie być stronniczym, to trzeba przypomnieć

że owe "cuda peerelowskiej architektury" były sporym krokiem naprzód po czworakach czy chatach z klepiskiem, które mogła zaoferować swoim obywatelom II RP.
Co zresztą nie ma większego związku z opisywaną w newsie sytuacją.

autor: west, data nadania: 2012-09-06 20:12:48, suma postów tego autora: 6710

Jasne, west - 40 lat temu 20-metrowa kawalerka w wielkiej płycie to był szczyt marzeń

Rozumiem, że teraz równie ochoczo zamieniłbyś 150 metrów w kamienicy na Hożej, na 20 m na Chłodnej?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-06 21:55:11, suma postów tego autora: 6195

Mieszkanie

Miało około 50m2. Byłem, widziałem. W dodatku bez gazu i bieżącej wody (zniszczona instalacja w budynku).

autor: Cisza_, data nadania: 2012-09-06 21:55:55, suma postów tego autora: 2083

Biedni kamienicznicy...

Ci,którzy tak jadowicie i energicznie bronią "biednych kamieniczników" przez straszliwymi kobietami z niepełnosprawnymi dziećmi, niech nie zapominają, że sami mogą się wkrótce znaleźć na miejscu tychże kobiet i dzieci. Wiele nie trzeba - wystarczy kaprys właściciela.
A tym, którzy wypisują brednie o komunistycznych norach, przypomnę, że takich "nor" budowano swego czasu 300 tys. rocznie. I nie musiano ich spłacać przez 30 lat. Nikt też ludzi na bruk nie eksmitował - straszny był ten Gierek, żadnego szacunku dla biednych kamieniczników...

autor: mateuszbirkut, data nadania: 2012-09-06 22:07:29, suma postów tego autora: 94

Na jakiej podstawie komornik prowadził egzekucję?

Bo nie chce się wierzyć, że kobieta wszystkie sprawy "wygrywała" i nagle przeprowadzono eksmisję.

Był tytuł wykonawczy, czy też komornik przeprowadził eksmisję na podstawie świadectwa z czerwonym paskiem i karty rowerowej?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-06 22:14:03, suma postów tego autora: 6195

Gierek za dolary pożyczone od kapitalistów budował nory po 25-30 metrów,

do których, jak widać, nie chcą się przeprowadzać nawet osoby postawione pod ścianą.

Ale zgoda - wszyscy jesteśmy winni kapitalistom dozgonną wdzięczność, że pożyczyli Edwardowi te dolary, by mógł po 30 latach od zakończenia wojny, odbudować kraj.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-06 22:17:30, suma postów tego autora: 6195

Ciekawe SN - ku czy w takiej norce nie mieszkasz?

SN-ku prawicowy koziołku matołku ...... lub jak wolisz prawicowy gulgocie :)

Nie wiem czy wiesz, że gdyby nie te nory to trochę obywateli RP ( może i milion) mieszkałoby w ziemiankach :)

Ja mieszkam w takiej norce i zupełnie mi dobrze ......nie narzekam :)

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-09-07 00:39:36, suma postów tego autora: 3088

Co to jest 30 m^2 w porównaniu z niezmierzoną przestrzenią dworców kolejowych i parków...


Dziś jest inaczej, Sumie. Dolary wciąż się pożycza, ale nieszczęść w postaci budowania mieszkań już się na obywateli nie zsyła...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-09-07 00:45:52, suma postów tego autora: 3566

Oj Cisza, Cisza :)

Gotowala na kuchence elektrycznej a wode nosila z pobliskiego hydrantu i nie chciala sie przeprowadzic do bloku gdzie nawet byla winda.
Masz swoiste poczucie humoru.
No i sa tacy ktorzy ci wierza
:)))))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-09-07 00:54:51, suma postów tego autora: 3910

kapciu

A czy to wazne gdzie mieszkali i kim byli moi rodzice?
Mnie nie interesuje twoj rodowy herb

autor: Rebel2, data nadania: 2012-09-07 01:16:36, suma postów tego autora: 3910

Zychu

Zmiana nicka nic ci nie da. Smród przydupasa władzy ciągnie się za tobą.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-09-07 09:15:38, suma postów tego autora: 1549

Sumienie

Ty jeszcze wierzysz w te sądy, prawo, tytuły wykonawcze?
Sam w tym syfie robisz czy co?

Już od paru lat widzę co ta banda na zamówienie łowców mieszkań, lichwiarzy i innych oszustów robi z ludźmi. Konkretne sprawy z pełna dokumentacją do usług.
Dlatego większym szacunkiem darzę prostytutki niż "przedstawicieli prawa" z ich bandziorami w mudurach włacznie.

Faceta z Amber Gold 9 wyrokami nikt nie ruszał, za to sądzą chłopaka za obrazę Gajowego. W Sejmie można kupić ustawę za 3 mln USD. Jak popatrzysz na ustawę o ubezpieczeniach pojazdów i przepis o przeniesieniu ubezpieczenia na nabywcę to zrozumiesz o co chodzi, a chodzi o to że jak nabywca nie wypowie umowy to składki ci nie zwrócą. A nabywca może zapomnieć, albo nie wiedzieć i zapłaci składkę w innej firmie, albo w tej samej. Nikt mu nie powie że pojazd jest już ubezpieczony. Mnie nabrali. Potem pytałem kolegów. Okazuje się, że jeszcze kilku tak samo. Ciekawe ile podwójnych składek chapnęli od 2003 roku.
Ty myślisz że w sprawach lokatorskich to jakieś prawo działa? bez jaj. Obecna ustawa o ochronie lokatorów i zmianie k,c. jest z premedytacja uchwalona sprzecznie z Konstytucją. Jej autorzy doskonale zapewne wiedzieli ,że TK za dwa lata ja uchyli, ale przez ten czas zamawiający "wyczyszczą" sobie nieruchomości.

Tak to widzę.
Nie mam powodu żeby wierzyć w paraprawo parapaństwa siła chronionego przez kurwy w mundurach na usługach jakiegos Śruby.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-09-07 09:37:37, suma postów tego autora: 1549

@west

O swoim człowieczeństwie każdy zaświadcza sam.
A ty tu po prostu pływasz i czekasz na wuko.

autor: poziomka, data nadania: 2012-09-07 11:45:19, suma postów tego autora: 576

Sumienie Narodu

Tak zdarzają się egzekucje mimo iż komornik ma tytuł wykonawczy na jednego z małżonków to z tytułu przeciwko jednmu prowadzi egzekucje z majątku małżeńskiego obydwu osób.

Komornicy skarbowi ściągający prywatne długi w czasie pracy też się zdarzyło.

Więc jak ktoś broni eksmisji na zasadzie: "ale przecież był tytuł wykonawczy" to już tylko ręce opadają. No i co z tego że był tytuł.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-09-08 11:16:51, suma postów tego autora: 2743

Sprawdzenie jaki był średni metraż oddawanych

do użytku mieszkań w poszczególnych okresach PRL to nie taki rocket sience. Ale widać nie dla wszystkich. Im dłużej cię czytam sumie, tym bardziej pasujesz mi do obrazu typowego przedstawiciela aparatu represji macochy III RP - synalka tatusia, który dzięki kopertom prześlizgnął się przed studia, a aplikację zrobił dzięki znajomości tatusia w lokalnej palestrze. Mylę się?

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-09-08 14:37:05, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

Bingo...... mi też SN cały czas na takiego wyglądał.

Na synka Takiego Działacza co może celnie rzucał kamieniami
.....
W końcu co w Tym dziwnego ..... nasze Słońce Andów też z tych rzucających pochodzi :).

Niestety łatwiej rzucać i burzyć niż budować.


jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-09-08 16:00:07, suma postów tego autora: 3088

A. Warzecha - do egzekucji z majątku wspólnego jest konieczny

tytuł wykonawczy przeciwko małżonkowi dłużnika. Czyli wierzyciel musi uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko małżonkowi w odrębnym postępowaniu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-08 17:41:36, suma postów tego autora: 6195

Stirlitz - zważywszy, że tatusia widziałem ostatni raz mając 9 lat i nie był on absolwentem

wydziału prawa, Twoje rozważania wydają się równie trafne, jak te dotyczące metrażu lokali mieszkalnych w PRL.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-08 17:44:01, suma postów tego autora: 6195

jacusiu kropeczko - zabawne jest zaangażowanie tylu sierot po PRL-u

w ataki na inwalidkę, która wyraźnie stwierdziła, że woli mieszkanie w przedwojennej kamienicy bez gazu i wody, niż klitkę w PRL-owskim "luksusie". Może w zemście poprzecinacie jej opony w wózku inwalidzkim?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-08 17:46:31, suma postów tego autora: 6195

SN co Ty bełkoczesz ......

Kto z nas atakuje inwalidkę ......
To Twoi kolesie prawnicy tworzą aparat ucisku biednych
ludzi ......

Czasy niewolnictwa przypomina ta haniebna pseudo reprywatyzacja czy też sprzedaż w III RP mieszkań
wraz z lokatorami ......

Podłość i jeszcze raz podłość.
Polacy w stosunku do Polaków zachowują się jak okupanci z lat 1939 -1945.

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2012-09-08 22:04:05, suma postów tego autora: 3088

Jacusiu kropeczko - coraz bardziej brzmisz jak moher

Jak zamierzasz walczyć z PO-wskim okupantem: przygotowujesz koktajle Mołotowa, czy też poprzestaniesz na tradycyjnym pierdzeniu w stołek?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-09 00:13:44, suma postów tego autora: 6195

Koziołku matołku ...... SN-ku

ToTy pierdzisz w stołek przy klawiaturze ...... bo ja skromnie, bo skromnie, ale działam w obecnej wąskiej przestrzeni politycznej :).

Z resztą mam za sobą w swoim życiu mały romans z UP.....
a TY masz, czym się pochwalić :) SN-ku skostniała papużko z PO lub jak wolisz sierotko PO z RP na lewica.pl.

Pozdrawiam SN-ka i inne sierotki polityczne PO z RP.

jacekx marksista członek SLD






autor: jacekx, data nadania: 2012-09-09 15:26:09, suma postów tego autora: 3088

Jacekx

Piszże do kurwy nędzy bez tych kropek. To żaden zabieg stylistyczny ani interpunkcyjny. Nic z tego nie wynika poza tym, że wygląda pretensjonalnie, bezładnie i nie zawsze chce się czytać.

autor: red spider 666, data nadania: 2012-09-11 16:47:25, suma postów tego autora: 1549

Sumienie Narodu

"Czyli wierzyciel musi uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko małżonkowi w odrębnym postępowaniu."

To wejdź na stronę licytacje.komornicy.pl i zobacz ile nieruchomości jest licytowanych bez uzyskania tytulu wykonawczego na malzonka. Wychodzi ze wspolnosc majatkowa ma na celu zaspokojenie wierzyciela nie plodzenie potomkow!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-09-11 18:38:14, suma postów tego autora: 2743

red ......

a może ja jestem taki jacekx kropeczka :)

Trochę poważniej ......

Byłem kiedyś fanem G.Apolinaire.

Guillaume Albert Vladimir Alexandre Apollinaire de Kostrowitzky (fr. ɡijom apɔliˈnɛʁ) właściwie Wilhelm Apolinary Kostrowicki (ur. 26 sierpnia 1880 w Rzymie, zm. 9 listopada 1918 w Paryżu) – francuski poeta polskiego pochodzenia. Jeden z głównych przedstawicieli francuskiej awangardy poetyckiej.

i to mi zostało :).

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański

Ps. Nie wiem czy zauważyłeś, że ewoluuję ale jestem w tej chwili na poziomie 6 kropeczek ...... :)

autor: jacekx, data nadania: 2012-09-11 22:23:07, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz