Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Barbara Bielawska: Idea świeckiego państwa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

?

To już cały cykl reklamowania środowisk liberalnych w lewicowym portalu. Znów pani liberał jako wzór dla umęczonych skrajnym kapitalizmem pracownic i pracowników?

autor: 1234, data nadania: 2012-09-26 12:50:54, suma postów tego autora: 873

Znów kolejna nawiedzona antyklerykałka (?)

Lubiąca grzebać po nie swoich kieszeniach, dopatrująca się jakiegoś szantażu ze strony kleru, itd, itp.

Reakcja na użyte w pytaniu określenie "droga krzyżowa", pokazuje dobitnie, że to coś, to tylko kolejny wybryk nadający się co najwyżej do obśmiania.

autor: Speedway, data nadania: 2012-09-26 13:23:22, suma postów tego autora: 164

+

"odwołanie do boga, tzw. Invocatio Dei w ustawie zasadniczej. To również poniekąd dowodzi, że Polska nie jest do końca państwem neutralnym światopoglądowo, skoro jej twórcy uznają prawa chrześcijan/katolików traktujących Boga za jedynie słuszne źródło uniwersalnych wartości"
Mam wątpliwość, czy ta pani czytała konstytucję, w której stoi:
"my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł".
Zdanie, przyznaję, jest złożone, ale wynika z niego, że Bóg NIE JEST jedynym źródłem.

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-09-26 14:28:59, suma postów tego autora: 3102

1234

Sugerujesz, że Nowy Obywatel współpracuje z liberałami? Śmiała teza.

autor: bolo, data nadania: 2012-09-26 18:06:54, suma postów tego autora: 4522

Co idea świeckości państwa

ma wspólnego z lewicą?
ANTYATEISTYCZNY ATEISTA

autor: bolo, data nadania: 2012-09-26 18:08:31, suma postów tego autora: 4522

Polska to kraj stracony

Ludzie kochani przecież Polska jest po roku 1989 krajem wyznaniowym . Z choinki się URWALIŚCIE czy jesteście z kosmosu .!! Konstytucja podpisana przez Kwaśniewskiego to kpina i żart jakiś , tak samo kpiną dla narodu Polskiego było podpisanie Konkordatu !! . To są fakty niezaprzeczalne i nikt się nie liczył z kosztami. A co tam koszty kiedy w grę wchodzi Kościół. kasa się nie liczy. !! Naród biedny lecz na klęczkach , ale luja i do przodu !!!! HAHAHAHAHA . Każdy ma gdzieś bezrobocie , śmieciowe umowy , wyzysk i pospolite chamstwo. KOGO TO OBCHODZI ???

autor: Sekretarz, data nadania: 2012-09-26 20:18:51, suma postów tego autora: 125

Dobre

zdjęcie...

autor: Getzz, data nadania: 2012-09-26 20:49:29, suma postów tego autora: 3554

Jakie powinno być miejsce kościołów, religii, religijnej argumentacji w systemie społecznym?

Miejsce powinno byc takie jakie nada im spoleczenstwo (wiekszosc spoleczenstwa), tak jak to powinno byc w demokracj. A w naszym spoleczenstwie, czy sie to komus podoba czy nie, wiekszos to ludzie wierzacy, nalezacy do KK. Wiec nie ma co sie dziwic, ze i KK ma u nas wiecej do powiedzenia niz inne zwiazki wyznaniowe czy swiatopogladowe. Oczywiscie to sie zmienia, ludzie coraz mniej sie utorzsamiaja z kosciolem (coraz mniej osob chodzi na msze) i wplyw kosciola jest coraz mniejszy. Wiec nie ma co przeceniac wladzy kosciola. Tylko ludzie, ktorzy niech chca tego zaowazyc tego nie widza. Nie zdaja sobie oni sprawy, ze na wszelkie zmiany spoleczne potrzeba czasu. Dziesiecioleci. A oni chca juz, i tyle.

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-09-27 09:35:43, suma postów tego autora: 288

a ja sie zgadzam, Polska to iście wyznaniowe, bardziej niż Iran

myśle że dla higieny psychicznej osoby które bardzo na tym cierpią powinny poszukać lepszego miejsca do życia, po co nieść ten krzyż ateizmu w tak niewdzięcznym miejscu

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2012-09-27 11:30:14, suma postów tego autora: 2714

Niezła

fotka...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-27 16:39:08, suma postów tego autora: 5956

Fotka super - chyba się Old Spice'em posmarowała

.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-27 19:15:46, suma postów tego autora: 6195

My nie o smarowaniu, Sumień...

My o walorach artystycznych foty.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-27 19:33:22, suma postów tego autora: 5956

W sumie to

o każdym co niby pozuje, a nie umie tego robić można powiedzieć, że głupio wyszedł:)

autor: Getzz, data nadania: 2012-09-27 20:55:10, suma postów tego autora: 3554

Hyjdla - ale nie da się ukryć, że laska uwodząco wącha

pachę, co na pewno rajcuje przeciętnego polskiego katofoba w wieku 45 + ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-09-27 23:06:02, suma postów tego autora: 6195

seksizm...

swoją drogą te komentarze ociekające seksizmem, winszuję! ;)

autor: Shizuki, data nadania: 2012-09-29 14:50:38, suma postów tego autora: 8

komentarze ociekąją seksizmem

chwilę o treści, a potem o... walorach zdjęcia, cóż za seksizm, gratulacje!

autor: Shizuki, data nadania: 2012-09-29 14:44:40, suma postów tego autora: 8

KPIŚ se Sumień,

bo nie masz szans. Masz ino czterdziechę.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-28 01:23:03, suma postów tego autora: 5956

./..

Samson_miodek:
"Jakie powinno być miejsce kościołów, religii, religijnej argumentacji w systemie społecznym?

Miejsce powinno byc takie jakie nada im spoleczenstwo (wiekszosc spoleczenstwa), tak jak to powinno byc w demokracji."

To nie jest wcale takie oczywiste, bowiem światli liberałowie nauczają, że nie można ulegać roszczeniowcom tylko dlatego, że jest ich więcej (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-09-29 16:43:16, suma postów tego autora: 3566

Ja i Getzz , proszę Shizuki,

autentycznie zachwyciliśmy się walorami artystycznymi rzeczonej foty. To Sumień zaglądał pod pachę. Se wypraszam imputowanie mi seksizmu. Jak się zachwycę aktem Millera, mimo że go nie cierpię, mimo że on aseksualny jest, ale fota będzie bezbłędna... to też będę seksistką?
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-29 20:26:14, suma postów tego autora: 5956

Moderator odstawiłby może drinki

i poukładał wpisy chronologicznie?
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-09-29 21:00:32, suma postów tego autora: 5956

zagadka

Nie Hyjdla, ale bawią mnie te komentarze. Zamiast skoncentrować się na meritum sprawy, uwaga komentujących skupia się na zdjęciu, które, w moim odczuciu jest najmniej ważną częścią wywiadu. Czemu w Polsce kobiety, w większości, traktowane są poprzez pryzmat swoich fizycznych walorów? Przecież istotniejsze są, z punktu widzenia obywateli, obywatelek, ich kompetencje, wiedza, przekonania. Ja wolę wiedzieć co mają do powiedzenia, niż to jak wyglądają.

autor: Shizuki, data nadania: 2012-10-01 00:57:35, suma postów tego autora: 8

Nie do mnie ta zagadka.

Ale poddam pewien trop. Zdjęcie wybrała Redakcja albo sama zainteresowana. Takie, a nie inne. Moim zdaniem bez sensu. Stąd ta dyskusja...
A fotka jest niezła. Przypomina "kreską" i kolorem główki Wyspiańskiego.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-10-02 02:32:55, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz