Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Jan Malewski: Europa sprzedaje służbę zdrowia

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pewnie wam

trochę bruździ to że służba zdrowia to sektor usług a nie towarów. Wyszlibyście sobie chętnie na ulicę z hasłem że "służba zdrowia nie jest towarem", tyle że to żadna rewolucja by była, bo tak jest w słowniku napisane, że nie towarem a usługą ;)

Takie czasy, 80% PKB w krajach rozwiniętych to usługi, normalni ludzie więc nie boją się już ich jak chłop rolny ubikacji, i wiedzą że za prywatne usługi się płaci i wymaga, a za państwowe się tylko płaci ;)

autor: jliber, data nadania: 2012-10-19 17:41:53, suma postów tego autora: 4329

Miejmy nadzieję,

że premier w swym trzeci expose ogłosi, że niewidzialną rękę w zakresie ochrony zdrowia ucina, bo jest ślepa na ludzkie potrzeby... A jeżeli tego nie zrobi, to zrobimy to za niego.

autor: steff, data nadania: 2012-10-19 18:15:48, suma postów tego autora: 6626

Takie czasy..

Czasy są rzeczywiście parszywe choć nie wszyscy są skłonni iść potulnie na rzeź jak stado baranów, czemu dziwią się ogromnie pomocnicy korporacyjnych rzeźników..

autor: Eheu, data nadania: 2012-10-19 18:24:17, suma postów tego autora: 118

Normalka ..... Ci co mają kasę chcą ......

okraść tych co mają mało bądź nie mają nic (prócz życia oraz czasami zdrowia) :(.
Nawet więc z życia i zdrowia chcą ich okraść .....

Za uniemożliwienie dostępu do służby zdrowia obywatelom RP

chorym na raka bądź zagrożonym rakiem

( brak tzw. procedur które w tym wypadku ratują życie)

należy się Trybunał Stanu tym którzy obecnie trzymają władzę w RP czyli działaczom PO ( są oni za to w pełni odpowiedzialni).

Gdyby to było możliwe to nawet powinno im grozić zwykłe więzienie za umyślne spowodowanie śmierci chorych obywateli
( bądź przyczynienie się do ich śmierci) ) ......

Mślę, że chorzy na raka powinni dochodzić swych praw wobec RP na drodze sądowej.


jacekx marksista chrześcijański
członek SLD


autor: jacekx, data nadania: 2012-10-21 00:42:22, suma postów tego autora: 3088

errata i podsumowanie jackax

Myślę, że chorzy na raka powinni dochodzić swych praw wobec RP na drodze sądowej.

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD


autor: jacekx, data nadania: 2012-10-21 00:55:05, suma postów tego autora: 3088

i...

I tak powstają mity o tym, że wszystko jest złe, ale na horyzoncie już pojawia się organizacja, która to zmieni i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Brak jeszcze dopisku - reklamę sponsorował związek taki a taki..

autor: 1234, data nadania: 2012-10-21 10:04:29, suma postów tego autora: 873

polska sluzba zdrowia

"...wiedzą że za prywatne usługi się płaci i wymaga, a za państwowe się tylko płaci ;)"

Dostepnosc sluzby zdrowia a jej jakosc to dwie rozne sprawy.
Dostep do najlepszego szpitala w Gliwica nie pomogl moim Rodzicom umrzec na raka.
Ojciec 11 dni po zdiagnozowaniu, Matka 3 tygodnie.

A wasz pupilek Obama chce wlasnie to samo zaserwowac mnie

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-21 17:25:01, suma postów tego autora: 3910

Rebel poruszył bardzo ważną sprawę

Mówienie o "dostępności" usług ma sens pod warunkiem że mamy na myśli "dostępność ich efektów". O czym się z reguły zapomina. A na tym portalu zapomina prawie zawsze.

autor: west, data nadania: 2012-10-21 20:40:45, suma postów tego autora: 6710

Rebel 2

A jesteś pewny, że gdyby twoich rodziców nie było stać na prywatny szpital, to pożyliby dłużej?

autor: steff, data nadania: 2012-10-21 20:44:44, suma postów tego autora: 6626

steff

Oczywiscie ze tak. Czy bylby to tydzien, miesiac, rok czy 5 lat nie wiem.
Wiem ze przyczyna smierci byl rak
Najwazniejsze ze patrzac z perspektywy (teraz kazdy jest madry) objawy byly widoczne duzo wczesniej.
Zawinil poprostu blad w sztuce lekarskiej a nie dostepnosc do szpitala.

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-21 21:10:22, suma postów tego autora: 3910

steff

Zapomnialem dodac ze szpital byl panstwowy - wojskowy

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-21 21:12:59, suma postów tego autora: 3910

Rebel 2

Błąd w sztuce lekarskiej - zdarza się tylko w państwowych szpitalach, w prywatnych - Nie? A tymczasem nasz minister zdrowia przyznał, że rynek nie najlepiej chroni nasze zdrowie. I co ty na to?

autor: steff, data nadania: 2012-10-22 17:06:43, suma postów tego autora: 6626

Rebelku wróbelku teksański ......

kiedy to było to o czym piszesz..... obecnie problemem nie jest diagnostyka polskich lekarzy bo są obecnie lepsi od tych yankeskich ale kasa, kasa czyli brak procedur ...... bo się wyczerpały :(.

Ty nie pieprz głupt w komentarzach na ten temat bo nie masz kontaktu obecnie z polską powszechną służbą zdrowia a ja i owszem nawet non stop :(.

Jankesi i Ty ich fan slimaczku alaskański w tym obszarze raczkujecie dopiero :) ......i to tylko dzięki Prezydentowi Obamie.

jacekx marksista chrześcijański
cvzłonek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-10-22 20:04:16, suma postów tego autora: 3088

steff

Oczywiscie ze pomylki sie zdazaja. Ja pisze o jednym konkretnym przypadku.
Jezeli pacjent zglasza sie do lekarza w Styczniu z bolem w plecach, lekarz przepisuje MRI (w Listopadzie!!), gorset ortopedyczny (z byczej skory i filcu) i piguly przeciwbolowe a w koncu listopada po MRI onkolog pyta " dlaczego mezowi nie zrobiono w miedzyczasie RTG" to chyba mozna mowic o bledzie lekarskim.
Pacjent mial juz swoje lata i gdyby w miedzyczasie pewnego dnie nie obudzil sie rano dla nikogo nie byloby to szokiem.
Szokiem bylo ze zmarl na raka 11 dni po diagnozie.
Czy mozna go bylo uratowac? Pewnie nie.
Czy mozna mu bylo przedluzyc zycie? Prawdopodobnie troche.
Pozytywne jest to ze nieswiadomy choroby umieral tylko 11 dni a nie 10 czy wiecej mcy, ale czy za to naleza sie lekarzowi podziekowania?

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-23 01:28:43, suma postów tego autora: 3910

Rebel..

moje współczucie, ale twoja zachwalana potrzeba prywatyzacji, wyłączyła wiele DOBRYCH szpitali z listy refundacji kosztów. Szpital Państwowy MA OBOWIĄZEK LECZYĆ KAŻDEGO PACJENTA,a szczególnie tego biednego,który opłaca minimalną składkę.Niestety,NFZ,rozdaje fundusze "po uważaniu".. Ilu przypada w regionie potencjalnych chorych,tyle "kasy".Szpitale specjalistyczne mają obowiązek przyjmować wszystkich zgłaszających się i często zadłużają się ratując ich zdrowie bo nie dostają zwrotu kosztów za nich. Chory jest system kontraktowania. Chorzy to nie bydło rzezne, że można sobie wyliczyć, ile będzie byczków, czy jałówek i ile będzie można zakontraktować w przyszłym sezonie, żeby na tym zyskać. Diagnostyka na wysokim poziomie trafności, to olbrzymi koszt "narzędzi"i specjalistów do "odczytywania" wyników. A lecznictwo w III RP, to chaos, kumoterstwo,łapówkarstwo,wieczne "dezorganizacje" i brak dobrego zarządzania tym resortem.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-10-23 10:22:01, suma postów tego autora: 1835

@Rebel

A może leczenie byłoby nieefektywne ekonomicznie?
Wiesz ile kosztuje kuracja? A chory i tak umrze.
Jeżeli pracował, to na jego miejsce czekają następni, jeżeli był emerytem - tym większa efektywność ekonomiczna.
Dlaczego mam płacić z moich podatków za czyjś rezonans? JA jestem zdrowy! (Pozdrawiam ciebie i westa.)

autor: poziomka, data nadania: 2012-10-23 11:06:34, suma postów tego autora: 576

poziomka

Od razu poznac dobrego ekonomiste. A ty tak sam czy jest to rodzinny spadek po innym swiatowej slawy ekonomiscie . Tym z charakterystycznym wasikiem.
Starzy, chorzy, kalecy - do gazu
Zdrowi do roboty. Jak sie ktorys rozchoruje to do gazu i jest miejsce dla nowego.
A co z emerytami? Do gazu na nastepny dzien czy dasz im troche czasu?
No i dzieki temu sie kraj z najzdrowszych rencistow i najmlodszych emerytow

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-24 01:29:01, suma postów tego autora: 3910

@Rebel

A tobie się poglądy odmieniają dopiero jak dotkną ciebie?

autor: poziomka, data nadania: 2012-10-24 11:40:13, suma postów tego autora: 576

bambosz

W dalszym ciagu jestem za prywatyzacja, ktora tworzy konkurencje
Po co 3 byle jakie panstwowe szpitale kiedy mozna miec jeden najlepiej wyposazony, z najlepszymi lekarzami i pielegniarkami.
Tylko co zrobic z ta reszta. Dlatego bronienie szpitali nie jest po to zeby poprawic sytuacje pacjent ale zeby bronic miejsc placy.
Tak placy a nie pracy.
Jezeli bedzie zapotrzebowanie to powstana szpitale prywatne ktore beda konkurowac z panstwowymi, ale pod warunkiem ze ubezpieczenia beda honorowane tak w jednym jak i w drugim.
No ale nie mozna miec jednakowego rodzaju ubezpieczenie.
Bogate zaklady zapewniaja bardziej "luksusowe" plany ubezpieczeniowe niz biedne. Panstwowy szpital musi przyjac kazdego, niewazne czy ma ubezpieczenie z najwyzszej polki czy nie ma wogole. Prywatne szpitale przyjmowac beda tylko niektore ubezpieczenia.
Jezeli ktos nie chce czekac w dlugich kolejkach bedzie musial zaplacic ekstra za luksus.

Pamietasz sklepy "komercyjne" , "gornicze" czy Pewexy z czasow komuny?
Ta sama zasada:)

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-24 14:16:09, suma postów tego autora: 3910

poziomka

Przypomnij mi kiedy i gdzie wystepowalem w obronie bledow w sztuce lekarskiej bo o tym mowie?

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-24 14:33:16, suma postów tego autora: 3910

Rebelku świerszczyku kalifornijski ciągle nadajesz jak

dawna Wolna Europa ...... czyli o nas z daleka :)

a pojęcia nie masz :) jak tu jest.

Nie uwierzysz ale w wielu polskich publicznych szpitalach technika jest na najwyższym europejskim a może i światowym poziomie.

Tyle, że nie ma procedur i kontraktów i nawet np.moja przychodnia osiedlowa ma tomokomputer ......


jacek marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-10-24 23:03:05, suma postów tego autora: 3088

flaszka bialoruski bimberku

Jezeli uda ci sie wytrzezwiec to poczytaj o czym ja pisze.
Pisze o bledach lekarskich jakosci uslug medycznych a nie o swiatowej klasie wyposazeniu twojego osiedlowego szpitala.
A swoja droga to twoje "Tyle, ze" zalatwia wszystko.
No i co z tego ze posiadasz najnowszego Rolls-Royce TYLE ZE nie masz pieniedzy zeby nim jezdzic, a najwyzej raz w roku na Pasterke.
No ale posiadasz cos czego inni nie posiadaja i mozesz sie pochwalic co dla kraPola jest najwazniejsze.

Tak wiec osiedlowy super szpital istnieje TYLE ZE sluzy jedynie do ogladania z zewnatrz

autor: Rebel2, data nadania: 2012-10-25 18:21:14, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz