Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Watykan: Protest FEMENU

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Uatrakcyjniły mu imprezę...

Ciekawe, czy ktoś im za to zapłacił?

autor: steff, data nadania: 2013-01-13 15:48:16, suma postów tego autora: 6626

.

"In gay we trust"

Wierz se w co ci się podoba. Tylko na jakiej podstawie sądzisz, że to interesuje zgromadzonych na placu św. Piotra?

----
"Benedykta XVI określa się jako starego eunucha"

Myślę, że takie określenia odpowiadają percepcji świata aktywistek oraz wszystkich tych, do których kierują one swój przekaz.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 15:48:51, suma postów tego autora: 5751

.

A tak w ogóle to niech uważają by się nie przeziębić, bo nawet w Rzymie, stolicy świata, o tej porze jest zimno.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 16:02:47, suma postów tego autora: 5751

"ciekawe, czy ktoś im za to zapłacił"

Znacznie jednak ciekawsze - kto.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 16:11:42, suma postów tego autora: 5751

Te panie jakoś bardzo lubią się publicznie obnażać

Powody bywają przy tym najróżniejsze. Jak się nazywa taka jednostka chorobowa?

autor: west, data nadania: 2013-01-13 16:26:00, suma postów tego autora: 6710

Kto?!

Może sam Watykan? Ten plac jest coraz rzadszy... Zaś takie incydenty niewątpliwie przyciągają, o czym świadczy także ten nius, który komentujemy.

autor: steff, data nadania: 2013-01-13 16:34:41, suma postów tego autora: 6626

Aktywistki FEMENU zakłóciły niedzielną (13.01) modlitwę

Żałosne, jak można zakłócać modlitwę? Nie mogły przed czy po? Widać że feministki nie mają szacunku i tolerancji wobec osób wierzących. W Watykanie faszyzm? Co w takim razie jest na bliskim wschodzie?:D

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-01-13 16:48:39, suma postów tego autora: 676

"ten plac jest coraz rzadszy"

Czyżby? Kopsnij się drogi Stefciu do Rzymu i się przekonaj sam. Btw. jeśli nie umiesz kupić sobie biletu w kasie dworcowej lub po prostu zatankować paliwa i jechać, to zaciągnij się choćby z jaką parafialną kompanijon - z tego co wiem kosztuje to grosze.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 17:55:04, suma postów tego autora: 5751

Co ta inforamacja ma wspólnego z

ideami lewicy?

autor: samson_miodek, data nadania: 2013-01-13 18:11:42, suma postów tego autora: 288

"takie incydenty niewątpliwie przyciągają"

Margines społeczny - może i tak.

Skąd jednak pewność, że L'Italia, kolebka zachodniej cywilizacji łacińskiej, stoi na tak niskim poziomie jak np. peryferyjna z tego punktu widzenia Polska? Innymi słowy, że tam takie rzeczy przyciągną ludzi? Albo jeszcze inaczej - że na Zachodzie (MIMO WSZYSTKO) jest tyle motłochu co u nas i na wschód od nas, tudzież że jest on podobnego sortu?

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 18:50:49, suma postów tego autora: 5751

Bury

10/10 za komentarz

ciekawe jka stefcio śledzi frekwencję na placu :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2013-01-13 19:38:30, suma postów tego autora: 1539

Jężdzić nie muszę...

Oglądam dzienniki telewizyjne i to mi wystarczy. Popatrzcie na nie również a sami się przekonacie, że plac się przerzedza, zresztą nie tylko on.
A oburzać się nie ma na co. Zrobiły to samo, co w Moskwie. W ten sposób obu panów zrównały. No jeszcze niezupełnie. Stanie się to wówczas, gdy znajdą się za kratkami za obrazę uczuć.

autor: steff, data nadania: 2013-01-13 20:05:32, suma postów tego autora: 6626

@steff

A przydałoby ci się, przydałoby. Kiedyś twierdziłeś, że "gdzie katolicyzm - tam bieda". Miałbyś więc okazję popatrzeć na tę włoską "biedę", zwłaszcza na Północy, po drodze do Romy.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-13 20:40:45, suma postów tego autora: 5751

"gdzie katolicyzm - tam bieda"

doprawdy?:D Państwa katolickie są bogatsze od np islamskich

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-01-13 21:07:14, suma postów tego autora: 676

Fred_BB

Nie tyle katolickie, co chrześcijańskie a ściśle biorąc protestanckie a jeszcze ściślej anglosaskie, na rzecz których jeszcze niedawno pół świata pracowało. Dziękuję.

autor: steff, data nadania: 2013-01-13 21:19:07, suma postów tego autora: 6626

***

i jak się nie zakochać w FEMENIE?

autor: nikyty, data nadania: 2013-01-13 21:27:01, suma postów tego autora: 3572

celibat

tak ,tak to prawda ze celibat to straszliwe zboczenie

autor: laicite1905, data nadania: 2013-01-13 21:43:22, suma postów tego autora: 102

?

Akcje głupawe, napastliwe, agresywne i prowokacyjne. Nie wiadomo po co i dla kogo. W demokratycznym państwie każdy może manifestować, ale nie musi atakować i zakłócać innym ich uroczystości. Skoro domagamy się wolności dla siebie, szanujmy wolność innych.

A co napiszecie o 800 tysiącach demonstrantów w Paryżu? Czy lewica obyczajowa już ma jakąś odpowiedź na to poruszenie we Francji? Czy wedle zasady "co za dużo..." nie przekroczono w jednym z najbardziej świeckich państw krytycznej granicy i nie uruchomiono uśpionych dotychczas mas? Demonstranci,również świeccy, nie tylko religijni (a było w czym wybierać, od katolików, przez muzułmanów bliskich części lewicy, po judaizm), podkreślali jedno z haseł, że: "żadna mniejszość nie może narzucać swojej woli większości". Co na to powiemy? Nie podpuszczam, zastanawiam się jedynie nad odpowiedzią części lewicy? Czy od razu uprze się, że była tam partia Le Pena, czyli te 800 tysięcy to "faszyści"? I nie pokusi się o refleksję? A to może ważne dla przyszłości i kierunków lewicy.


autor: 1234, data nadania: 2013-01-13 22:50:23, suma postów tego autora: 873

Mądre to nie było bynajmniej

ale pokazały, jak Pambuk je stworzył na swój obraz i podobieństwo (Nagi wyszedłem z łona i nagi tam powrócę - mówi Pismo).

autor: szczupak, data nadania: 2013-01-13 22:53:02, suma postów tego autora: 3747

Zgoda z Burym

"Wierz se w co ci się podoba. Tylko na jakiej podstawie sądzisz, że to interesuje zgromadzonych na placu św. Piotra?"
Na marginesie, oszołomki z Femenu przypominają mi pod tym względem tych wszystkich "antygoszystowskich" aktywistów na tym "goszystowskim" portalu - na jakiej podstawie sądzą te dziwolągi, że ich głębokie przemyślenia interesują jego użytkowników?

autor: bolo, data nadania: 2013-01-13 23:01:57, suma postów tego autora: 4522

Plac się przerzedził, bo Ali Agca już nie przychodzi

Wybitny lewicowiec stefcio bardziej powinien martwić się tym, że coraz bardziej przerzedza się skład pochodów 1-majowych.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-01-13 23:26:17, suma postów tego autora: 6195

"ściśle biorąc protestanckie"

Davvero? No to może porównajmy na jakiejś dającej się czasowo zestawić płaszczyźnie, czyli w państwie o jakby dwóch tożsamościach. Najlepszą (jeśli nie jedyną) będzie tu Rzesza. Która oto część Niemiec była bogatsza, zasobniejsza, bardziej rozwinięta: katolicka Bawaria czy jakaś tam protestancka Meklemburgia, Brandenburgia albo insze Prusy Wschodnie?

autor: Bury, data nadania: 2013-01-14 00:15:43, suma postów tego autora: 5751

./..

Bury, jakiś czas temu badano różnice w poziomie zamożności ze względu na wyznanie w Szwajcarii i wyszło im, że nie ma ono wpływu.

Na marginesie, mnie to osobiście dziwi, że chrześcijanie, szczególnie ci prawdziwi, są tak zamożni. Zwłaszcza gdy sobie wyobrażę ileż to "miłości bliźniego" potrzeba, żeby zdobywać kapitał...

--------

1234, a co niby te mniejszości narzucać chcą większości? Czyżby we Francji wprowadzili parytety orientacji seksualnych? ;-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-01-14 01:29:04, suma postów tego autora: 3566

Ależ Bury zapewne o tym wiesz,

że do tych pięknych domów nie tylko we Włoszech, bo również w Grecji, Hiszpanii, Stanach z woli ich właścicieli, czyli banków, wprowadzają się pająki, bo uznały, iż bardziej niż ludzie na nie one zasługują. Oczywiście to właściwość systemu, który jednak katolicy wysoko dzierżą na swoich sztandarach.

autor: steff, data nadania: 2013-01-14 13:44:38, suma postów tego autora: 6626

"wyszło im, że nie ma ono wpływu"

Toż dokładnie o tym mówię w kontekście niegdysiejszych tez Steffa ("gdzie katolicyzm - tam bieda"). Dając przykład Bawarii i Prus nie twierdzę bowiem czegoś doń odwrotnego ("gdzie protestantyzm - tam bieda"), lecz staram się pokazać, że tożsamość kulturowa nie musi mieć wpływu na zamożność. Kompletnie więc nie rozumiem, dlaczego to do mnie kierujesz.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-14 14:10:23, suma postów tego autora: 5751

@steff 2013-01-14 13:44:38

Drogi Stefciu, ja mówię o zamożności a nie o "zamożności" (w postaci mieszkania czy domu na kredyt).

autor: Bury, data nadania: 2013-01-14 17:22:57, suma postów tego autora: 5751

steffciowi i lewyźnie

chciałbym podziękować za nieustające zainteresowanie Bogiem

Galilejczyku, zwycieżyłeś :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2013-01-14 17:35:17, suma postów tego autora: 1539

Znowu te "panienki"?

..a to uciążliwe golasy.Ciekawa jestem, czy kogoś "nawrócą" na ateizm ?...Watykan pewnie zatrząsł sie w posadach...

autor: bambosz0, data nadania: 2013-01-14 19:36:01, suma postów tego autora: 1835

PT Drecholu - a od kiedy to watykański bożek

ma coś wspólnego z Bogiem Wszechmogącym? Użyj czasem mózgu, o ile jeszcze go masz.

autor: szczupak, data nadania: 2013-01-15 11:01:05, suma postów tego autora: 3747

te kobiety są nienormalne, a do pokazania cycek każda okazja jest dla nich dobra

tu jeszcze raz link o telegonii, z lepszymi, większymi, polskimi napisami


https://www.youtube.com/watch?v=FCepRNXOtjk

autor: nana, data nadania: 2013-01-15 14:25:25, suma postów tego autora: 4653

uwielbiam femnistki

Które walczą z uprzedmiotawianiem kobiecych ciał, poprzez...pokazywanie tych ciał. A tak w ogóle to proponuję zaserwować taki happening pod jakimś meczetem w Kabulu lub Bagdadzie. Hohoho wtedy to dopiero będzie zabawa!

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2013-01-15 15:36:44, suma postów tego autora: 235

Telegonia...

Ich pierwszy... to byl na pewno Lucyfer!

autor: Mieszko, data nadania: 2013-01-15 18:53:32, suma postów tego autora: 35

.

A tak jeszcze z innej strony: jakim trzeba być po prostu niewychowanym chamem, by atakować starszego* człowieka, na dodatek w taki prostacki i wulgarny sposób, poza tym będąc jego poniekąd gościem? Takich prymitywów nie powinno się wpuszczać na Plac, z czasem zaś można by się zastanowić, czy Europa jest w ogóle właściwym dla nich miejscem. Ja wiem, może Uganda?. Tam mieliby TAKŻE do negliżu odpowiedniejszy klimat.


*Tak Hyjdla. Starszego, nie starego - bo stary to może być pies.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-15 19:36:18, suma postów tego autora: 5751

...

"ciekawe, czy ktoś im za to zapłacił"

Znacznie jednak ciekawsze - kto.


Zapewne jakiś antypapież... dawno się tego typu cyrki nie odbywały... Bo czy Awinion gorszy od Rzymu? Czas je powtórzyć.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-15 23:28:25, suma postów tego autora: 6205

trudno mi zdobyć sięna sympatiędla B16

ale atakowanie go jako starego eunucha jest niegodne. Z jednej strony to dyskryminacja ze względu na wiek, z drugiej - ze zględu na niewydolność seksualną. Gdyby papież był młodym ogierem z Opus Dei byłoby lepiej? I dla kogo?

autor: altstettiner, data nadania: 2013-01-16 08:15:29, suma postów tego autora: 1511

Fred i (chyba też) B. Oszczepalski

słusznie krytykują antykatolicką obsesję (są gorsze rzeczy w dzisiejszym świecie) jednocześnie mając taką samą obsesję na punkcie "islamistów" (też są gorsze rzeczy w dzisiejszym świecie).

autor: Getzz, data nadania: 2013-01-16 08:47:59, suma postów tego autora: 3554

./..

Bury, potwierdziłem tylko Twoje słowa. Nie wolno się z Tobą zgadzać?

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-01-16 11:26:27, suma postów tego autora: 3566

@Getzz

O nie - ja żadnej obsesji na punkcie islamistów nie mam. Stwierdzenie faktu, że wybryki Femenu w krajach arabskich raczej by nie przeszły, nie jest żadną obsesją.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2013-01-17 13:36:02, suma postów tego autora: 235

A na Wyspach Bergamuta

to dopiero by im dali popalić! Co takie uwagi w ogóle wnoszą? Czemu miałyby protestować w krajach arabskich?

autor: bolo, data nadania: 2013-01-17 20:07:43, suma postów tego autora: 4522

Król "merytorycznych" uwag Boluś

znów się uaktywnił jak zobaczył mój wpis. Jeszcze Boluś pomyślę, że masz jakieś obsesje na moim punkcie :)

No a dlaczego miałyby nie protestować w krajach arabskich? Przecież prawa kobiet mają się tam o wiele gorzej niż w Europie. Byłoby to nawet logiczne. Nie ubliżając islamistom, to tak po prostu jest. Tymbardziej, że kobitki negliżują się w wielu miejscach świata, a jakoś do krajów arabskich nie zawitały. No ale Boluś znowu czegoś nie rozumie....

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2013-01-18 00:55:58, suma postów tego autora: 235

Po pierwsze,

sprawdź w google, do którego tak lubisz odsyłać innych, termin "islamista". Bo wychodzi na to, że jest dla ciebie synonimem "muzułmanina".
Po drugie, samą akcję uważam za bezsensowną i prostacką. To wdzieranie się tam gdzie ich nie chcą, wściekłe rzucanie się, miotanie obelg... Wypisz wymaluj aktywność lewicowych patriotów na tym portalu.
Śmiech mnie za to ogarnia, kiedy ilekroć ktoś występuje z krytyką kościoła, zawsze pada ten sam argument: "niech to spróbują zrobić w państwie arabskim...". A mi się zdaje, że należymy (wraz z Ukrainą) do troszkę innego kręgu kulturowego niż państwa "islamistyczne" (jakbyś zapewne je nazwał) i wpływ mułłów na naszą rzeczywistość jest delikatnie mówiąc mniej znaczący niż panów w sutannach. Pomijając to, że ten pseudoprotest nie dotyczył akurat praw kobiet, ale Bartuś znowu czegoś nie doczytał...

autor: bolo, data nadania: 2013-01-18 14:44:10, suma postów tego autora: 4522

Boluś

przecież wiem, że ten protest nie dotyczył praw kobiet, ale inne przeprowadzane w podobnym stylu w Europie owszem - były. I jeśli mówisz mi, że w Europie istnieje jakiś problem związany z brakiem rozdziału kościoła od państwa (większy niż w krajach arabskich), to po prostu jesteś śmieszny. A różnicę pomiędzy islamistami i muzułmanami rozumiem, z tym, że nie ma to większego związku z omawianym tematem, no ale rozumiem, że stać cię tylko na głupie docinki i łapanie za słówka.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2013-01-18 19:50:44, suma postów tego autora: 235

Bury... czy ja coś przeoczyłam? Czy ty masz pomroczną nadwzroczność?

*Tak Hyjdla. Starszego, nie starego - bo stary to może być pies.
autor: Bury, data nadania: 2013-01-15 19:36:18

Tu się w ogóle nie odzywałam, Bury.
???

Mieszko... to nie tak! Z Lucyferem spółkowały matki tych femenek. Na tym telegonia polega. On odcisnął na niespłodzonych i nienarodzonych jeszcze diewuszkach swoje piętno, na kilka, kilkanaście lat przedtem nim jakiś Iwan, Fiodor lub inny Andriej to zrobił. Rozumiesz? Nie? Ja też...
Dokładnie tę telegonię przestudiuj. To fascynująca rzecz jest, pokrewna kreacjonizmowi.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-01-19 05:12:49, suma postów tego autora: 5956

No tak,

muzułmanin, islamista, co za różnica. Na tej samej zasadzie: lewicowiec, stalinista - co za różnica.
Jeśli mówisz mi, że w Polsce nie ma problemu związanego z brakiem rozdziału kościoła od państwa, to po prostu jesteś śmieszny. I mało mnie obchodzi, że "w krajach arabskich jest gorzej". Przypomina mi to argument, że z przestrzeganiem praw pracowniczych nie jest u nas źle, bo np. w Somalii jest gorzej.
Tradycyjnie pomijając fakt, że protest nie dotyczył braku rozdziału kościoła od państwa, ale to już standard...

autor: bolo, data nadania: 2013-01-19 09:40:50, suma postów tego autora: 4522

@Hyjdla

"jadowita zawistna zazdrość starej kobiety"

Hyjdla, data nadania: 2013-01-13 11:27:18
http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.27469

To tylko tak z ostatnich dni.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-19 16:39:41, suma postów tego autora: 5751

Nie widzę związku w tej przeklejance, Bury,

oprócz zrozumiałej skądinąd niechęci, co mi zwisa nudlem na uchu.
Co ja pocznę, skoro tak to widzę. Nie tylko jadowitą zazdrość starej kobiety, ale ogólnie zagubienie się w świecie, z którego ucieka w pseudo mistyczne filozofijki i kurnikowe obserwacje.
A Bury stoi murem przy tym kurniku, bo też go widać
kryzys wieku średniego dopadł. O! tego nie przekleiłeś - że zramolałeś. Nuże, archiwisto...
Ciekawe jakie telegoniczne piętna nosicie cuzamen we cwaj?
Napisałabym, ale nie puszczą...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-01-19 19:14:15, suma postów tego autora: 5956

uspokój się hyjdla

"Bronię" nany, bo ty ją ustawicznie atakujesz, przy każdej okazji i bez okazji, w ordynarny i rynsztokowy sposób, powodowana jakimiś tam osobistymi animozjami (forum chyba nie jest od twoich prywatnych wirtualnych porachunków?). Z tego względu "broniłbym" każdego człowieka, pewnie nawet i rabina Schuldricha (jest taki?). Nana poza tym w wielu sprawach ma rację, choć jak widać (nie tylko po tobie, a nawet może nie przede wszystkim) nie każdemu dane jest zrozumieć jej swego rodzaju przesłanie. Ja natomiast nie jestem wrogiem ani twoim, ani nikogo na tym forum, zresztą błędne jest traktowanie mej tu obecności zbyt poważnie.

autor: Bury, data nadania: 2013-01-20 13:31:02, suma postów tego autora: 5751

Hm... skoro

"błędne jest traktowanie twej tu obecności zbyt poważnie", to niezłego rycerza Kurnikowa zyskała. Takiego pół serio, bardzie Sancho Pansę, Bury...
"Swojego rodzaju przesłanie" lepiej gdyby Kurnikowa na posłaniu zostawiała, gdzie się wykluły te senne majaki, omamy i rojenia. Jeżeli "przesłaniem" jest propagowanie durnej, bo durnej, ale przy okazji rasistowskiej telegonii oraz ubolewanie, iż "NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE PRAWO W RÓWNYM STOPNIU CHRONIĆ MA DZIEWCZYNY SKROMNE I TE WULGARNE", to pogratulować księżniczki...
To stare, zawistne o młodość i urodę próchno, nie założy już "stulidupki", bo by się cała wieś poryczała ze śmiechu, więc będzie tu szczuć i podpuszczać na kobiety. Ta "stulidupka" wcale wulgarna oczywiście nie jest, to czysta forma, czysta kultura, taka z najwyższej półki, a właściwie grzędy. Ta "stulidupka" ma przy okazji napiętnować i podpuścić. Takich "stulidupkowych" zabiegów stylistycznych stosuje tu więcej, ale miejsca mało... Jeśli tego ktoś nie widzi, to widocznie jest podobnego zdania...
To wytłuszczone zdanie jest właśnie takim jadem sączonym mimochodem. Takim wtrętem pomiędzy "stulidupkami". Ktoś kto tu zagląda i to czyta, widzi "lewicowe" przyzwolenie, bo tak pisze przecież kobieta, bo nikt nie reaguje na "mądrości" telegonki...
Tak, mam osobiste porachunki z Kurnikową. Z tą "dobrą, szlachetną i bezinteresowną" kobitą. Ta dobroć tak nachalna i ogromna była, że nawet czym zwymiotować nie było. I do dzisiaj nawet "przepraszam" nie usłyszałam. Jedno, małe słowo - dla Kurnikowej nie do wyduszenia. Przez więcej niż trzy lata (08-12) nie komentowałam nawet najdurniejszych słowotoków Kurnikowej. Możesz sprawdzić, szpiegu z krainy deszczowców. Ale nie da się. Po przeczytaniu jakiegoś artykułu i wejściu na komentarze, nie można minąć tych bzdetów, bo odnoszą się doń autorzy lub użytkownicy. Więc okres ochronny się skończył. Pora zacząć szydzić i kpić z głupoty i szczucia...
Dziwne, że Kurnikowa taka wrażliwa na swoje nadmuchane ego, w ogóle nie reaguje. Na zaczepki różnych "smarkaczy" i innego "motłochu" jak najbardziej.
Więc, Sancho Panso, nie pchaj palców między drzwi, bo możesz paznokcie połamać. Skoro nie wiesz komu te drwi przytrzymujesz, bo taki rycerski dla kobiet ze specyficznym "przesłaniem" jesteś, to nie dziw się, że ktoś inny potraktuje to poważnie...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-01-22 07:01:54, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz