Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Oręziak: Emerytura wyniesie 22 proc. ostatniego wynagrodzenia

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Chwała Bogu, że nie finansuję tego bajzlu

.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-03-18 22:36:11, suma postów tego autora: 6195

No przecież wiadomo, na co idzie nasza sałata:

http://www.polityka.pl/kraj/1538263,1,fatalne-bledy-mon-milion-zlotych-za-niekompetencje.read

Bogaci jesteśmy.

autor: szczupak, data nadania: 2013-03-18 22:54:41, suma postów tego autora: 3747

Dla czego nie piszecie o jaką gazetę chodzi?

Bo staż na lewica.pl się kończy a etaciku na czerskiej nie widać?

Ad rem:

Gdzie jest Buzek ? Jaką nagrodę dostał za wprowadzenie OFE?
Tusk za podniesienie wieku emerytalnego ma zastąpić maoistę Barozo w parlamencie EU.

komoRuski już zapowiedział, że referendum w sprawie euro nie będzie. Lewandowski .... z łam KryPola !!! wręcz pośpiesza rząd z w sprawie euro bo po wyborach w 2015 może być trudniej.

autor: Cud2, data nadania: 2013-03-19 07:40:38, suma postów tego autora: 3207

Wytłumacz mi Sumieńciu

dlaczego ten bajzel finansuje Ciebie?Po drugie-dlaczego dożywotnio?

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2013-03-19 10:43:35, suma postów tego autora: 623

Rysiu - z bajzlem zusowsko-ofeowskim

nie finansujemy się wzajemnie od dobrych paru lat. Kwestia odpowiedniego wyboru zawodu po prostu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-03-19 14:05:52, suma postów tego autora: 6195

OFE-rmy.

Za te OFE-rmy ich twórcy powinni odpowiadać karnie za działanie na szkodę Polski. A członkowie AWS-owskiego rządu powini być osądzeni za przymuszenie obywateli do przynależności w OFE.

Rząd powinien zadbać, nie tylko ten AWS-owski ale i kolejne, by PTE dały gwarancje że po ich inwestycjach giełdowych przyszły emeryt nie straci ani złotówki, a zysk PTE powinien być zależny tylko i wyłącznie od zysku kapitałowego przyszłego emeryta.

Buzek i jego ekipa spartaczyli reformę emerytalną tak, że gorzej chyba nie można.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2013-03-19 14:07:40, suma postów tego autora: 441

SN

Masz cholerne szczęście.
Ja w sumie też mam w dupie ZUS bo po kolejnych podwyżkach wieku emerytalnego z pewnością nie zostanę upokarzany jałmużną emerytalną ponieważ nie mam szans żeby jej dożyć w moim zawodzie.

autor: red spider 666, data nadania: 2013-03-19 15:28:37, suma postów tego autora: 1549

Postulat

Postuluję, żeby zabrać z OFE wszystkie wpłacone dotychczas z mojego wynagrodzenia pieniądze i dać je ZUS. Wolę finansować z moich pieniędzy obecnych emerytów niż wakacje pod palmą banksterów i innych szemranych biznesmenów.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-03-19 16:47:03, suma postów tego autora: 2157

red spider - nie gadaj, dożyjesz

Bardziej martwiłbym się tym, czy polskie państwo będzie w przyszłości wypłacalne.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-03-19 18:03:48, suma postów tego autora: 6195

SN

Dzięki za słowa otuchy. Spróbuję. A państwo polskie może i mogłoby być wypłacalne gdyby nie zbyt gruby osad pasożytów. Jednymi z największych są OFE.

autor: red spider 666, data nadania: 2013-03-19 20:21:48, suma postów tego autora: 1549

Kaktusnadłoni, Buzek nic nie spartaczył, on zrobil dokładnie tak, jak zamierzał

nawinie wierzysz, że cele "czerech reform" były inne niż ich efekty. Jesteś w błędzie. To było tak zaplanowane a unia dopilnowała, żeby żadnemu Polakowi do głowy nie przyszło nie wypełnić do końca zaleceń "reform".
Tylko przytomności Polaków zawdzięczamy, że jednak nie od razu to w nas walnęło.

Nie tylko AWSy i "solidurność" należy dać pod sąd, ale także całe sądownictwo - z tym, że nie wiadomo, kto by ich miał sądzić. Ale jak pokazuje Historia, i na ten problem jest już gotowe rozwiązanie. Więc różni uzurpatorzy czują się pewnie zupełnie bezpodstawnie.

Program I tvp pokazał dziś, jak Niemcy przez firmy windykacyjne łupią Polaków nawet za fikcyjne długi i jak Polacy zupełnie nie mają możliwości dojść sprawiedliwości, ponieważ nie są w stanie sięgnąć za granicę - w tym przypadku konkretnie do Niemiec. Ludziom zajmują konta, rabują emerytury i wypłaty, a ludzie nawet nie mogą się dowiedzieć, na jakiej podstawie, ponieważ upomnienia były wysyłane na lewe adresy, pod jakimi pokrzywdzeni ludzie nigdy nie mieszkali. Dwa miliony takich spraw "rozpatrzyły" tzw "e-sądy". Jawne bezprawie.

Czy ktoś może sobie wyobrazić, że ilość spraw sądowych za czasów PRLu była wielokrotnie mniejsza? W porównaniu z dzisiejszym bezprawiem można powiedzieć, że znikoma.
Pousuwali z zasięgu ludzi roczniki statystyczne z tamtych lat.Ciekawe, dlaczego? Jeżeli to był taki zły system i takie "zbrodnicze" państwo, to przecież te roczniki statystyczne powinny być dostępne powszechnie jako dowody "zbrodniczości" PRLu. A tymczasem są one przed ludźmi ukryte. Więc świadczyły by one jednak o czymś zupełnie przeciwnym niż się obecnie twierdzi.

autor: nana, data nadania: 2013-03-19 21:58:36, suma postów tego autora: 4653

nana

Też oglądałem w TVP ten dokument o fikcyjnych i przedawnionych długach. Ja od 4 miesięcy walczę z mbankiem (Bre Bankiem) o pieniądze u Bankowego Arbitra Konsumenckiego. Postępowanie dotyczy sprawy z sierpnia ubiegłego roku. Na wrześniowe pismo reklamacyjne nie otrzymałem z banku odpowiedzi. Arbiter, który został powiadomiony o sprawie w listopadzie, musiał wysyłać do Bre Banku pismo ponaglające, bo Bre Bank nie kwapił się z udzieleniem Arbitrowi jakiejkolwiek odpowiedzi. Wreszcie po odniesieniu się przez radcę prawnego banku do sprawy i moich kolejnych wyjaśnieniach postępowanie dalej jest w toku.

Arbitraż Bankowy został powołany z myślą o polubownym i szybkim załatwianiu takich spraw jak moja.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-03-19 22:44:06, suma postów tego autora: 2157

Postulat Pawła Kończyka.

Tak się złożyło,że w minionym roku przeszłam na emeryturę.Wówczas okazało się,że to co zgromadziłam w OFE jest zbyt małe,żeby można było z tych środków wypłacać mi emeryturę dodatkową.W związku z tym zaproponowano mi zgodę na przelanie owych środków do ZUS.--- Chodzi o to,że nie mogłam nimi w jakikolwiek sposób zarządzić.Jedynie pozostawić w OFE,albo przelać do ZUS --- ale nie na swoje konto,czyli na zwiększenie swojego kapitału w ZUSie - jedynie na konto ZUS jako takiego.
Myślę sobie,że i Ty będziesz miał taką szansę.

autor: Jot, data nadania: 2013-03-20 00:31:35, suma postów tego autora: 102

Sumienie Narodu

To nie kwestia wyboru zawodu,ale raczej sposobu uprawiania go.
Mniemam,że pracujesz w prywatnej kancelarii - czyż się mylę ? - Skoro państwo Ci nie płaci,ale..ale...przecież pomimo to,Ty płacić musisz na ten ZUS temu państwu - Prawda ? -- Hmmm...

Jak to więc z Tobą jest ? I z tą Twoją niezależnością całkowitą od tego bajzlu ?
PS: a swoją drogą-znasz zię troszki na zachowkach?

autor: Jot, data nadania: 2013-03-20 00:51:26, suma postów tego autora: 102

A ponadto - cóż za cudo jest to OFE ?

Dla mnie oczywiste jest,że to wyłącznie pasożyt na nas !
Leszek Balcerowicz zrobił dobrze swoim kumplom kosztem Polaków i tyle ! - A ciemny lud to kupił !
Przecież OFE niczego nie poprawiły ani nie ulepszyły,ani nawet nie ulżyły Zusowi - Przeciwnie ! - pogrążyły i ZUS i nas wyszystkich - To maszynka do zarabiania kasy WYŁĄCZNIE dla właścicieli OFE - I dziwi mnie tylko,że jakoś nikt tego nie widzi -- A może NIE CHCE ! - bo ma w tym zyski !

autor: Jot, data nadania: 2013-03-20 01:03:30, suma postów tego autora: 102

Witaj Jot !

Witaj w gronie emerytów-:))Na lewiznie.pl tylko ZZEiR ma szanse być w najbliższej perspektywie siłą nr.1.Niestety,miłościwie nam panujący byliby bardzo szczęśliwi,gdybyśmy popierali ich czynem i powymierali przed terminem.:))Zamiast pytać się Sumienia wejdz na strone gazetyprawnej>prawo spadkowe>zachówki.Tam dowiesz się wiecej jak chcesz. Np http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/672666,jak-zabezpieczyc-wdowcow-przed-placeniem-zachowku.html http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/689803,dziedziczenie-prawa-do-zachowku-nie-jest-sprawiedliwe.html Pozdrowionka!Trzymaj się!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2013-03-20 07:56:28, suma postów tego autora: 623

A mialo byc tak pieknie...

Solidarnosc i Buzek reklamowali przekret stulecia ktory przycmil nawet przekret 1989 :)

autor: dyzma_, data nadania: 2013-03-21 07:36:11, suma postów tego autora: 2960

Lewy...

Wielkie dzięki za linki o zachowku.
Nie oczekiwałam,że ktoś mnie jeszcze tu pamięta - to bardzo miłe - Dziękuję.

autor: Jot, data nadania: 2013-03-21 21:47:08, suma postów tego autora: 102

Dodaj komentarz