Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Broń szturmowa pozostanie w sprzedaży

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ze strachu przed biedakami nie chcą się jej pozbyć.

Nasi złodzieje też chcieli ją mieć ale na razie im się to nie udało. I miejmy nadzieje, że tak zostanie.

autor: steff, data nadania: 2013-03-21 10:23:51, suma postów tego autora: 6626

Steff,

wydaje mi się, że nie "że strachu przed biedakami", bo tamtejsi biedni ludzie posiadali broń (zamiast czegoś ważniejszego).
Rebel, znawca tamtejszych obyczajów (bez ironii, mieszka tam, więc wie) mógłby więcej powiedzieć.

autor: Getzz, data nadania: 2013-03-21 14:08:36, suma postów tego autora: 3554

Tytuł jest mylący

broń szturmowa podobnie jak narkotyki jest w sprzedaży nie tylko w USA ale i w Polsce.
Co więcej są powszechnie dostępne. Inna sprawa, że nielegalne.

Zastanówcie się: ile czasu musi poświęcić średnio rozgarnięty człowiek aby kupić gram marihuany albo koki?

I czy zdobycie kałasznikowa w Polsce jest niemożliwe albo przynajmniej trudne?

autor: tymas, data nadania: 2013-03-21 15:20:39, suma postów tego autora: 330

tymas

ja Ci odpowiem. Czas bedzie bardzo rozny, zalezy kto sie obraca w jakim srodowisku. Znam naprawde sporo ludzi, ktorzy sami biora tylko legalne narkotyki jak alkohol i nikotyne, poza np. mna nie znaja zadnego palacza konopi, albo przynajmniej nie wiedza, bo sie tym wiekszosc ludzi nie chwali. Pytac pod klubami nie beda bo to nie ich bajka, wiec co maja niby zrobic? A jak nie sa mlodzi, to nawet wtedy kto bedzie z nimi gadal? Zostaja dopalacze i internet, wszystko monitorowane przez sluzby. A jezeli chodzi o koke to nawet nie kazdy diler ci ja zalatwi.

Co do broni szturmowej rowniez przesadzasz. Prosze, zalatw to pogadamy. Ale tak, zeby potem nie pisac za posrednictwem adwokata. Jak nie masz znajomych z grup przestepczych to niby co, zaczniesz pytac po targowiskach? Drugi Brunobomber. A nawet jezeli- skad bedziesz wiedzial skad pochodzi bron i czy np. nie popelniono nia wczesniej przestepstwa- i gdy jakos cie z nia dopadna nie dostaniesz dodatkowego wyroku w bonusie za darmo? Latwo powiedziec:) A niby jak rozpoznasz policyjna prowokacje? Myslisz, ze w grupach nie ma konfidentow? Nawet jak cie przy sprzedazy nie dziabna to moga cie obserwowac co z nia zrobisz... Nawet mafie wylapuja, rzadko bo rzadko ale ostatnio grupa przemycajaca bron z Czech padla. A to byli profesjonalisci, nie pan Kowalski sprzed telewizora.

A co do USA: brawo! Wstyd mi za Moora i lewice, pozytecznych idiotow lobbujacych za rozbrojeniem spoleczenstwa amerykanskiego. $ystem chce latwego lupu... Demagogicze argumenty szarpiace za emocje gawiedzi zostawmy dla naiwnych. Mafia panstwowo-finansowa nie znosi po prostu konkurencji...

autor: MJ, data nadania: 2013-03-21 17:01:25, suma postów tego autora: 1280

Nie stawiam znaku równości

w 'trudności' załatwienia (BTW co to za czasy, że trzeba załatwiać, kombinować, szukać zamiast po prostu kupić)narkotyków i broni. Wskazuję jednak, że ten rynek istnieje i jeśli ktoś zainteresuje się tematem, będzie wiedział co zrobić.

Pamiętam z czasów studenckich, mieszkając w akademiku, że po godzinie 22 jedynymi produktami dostępnymi była majonka, ukraińskie papierosy i różnego rodzaju dragi.
Kanapki albo coli nie było jak kupić. Dlatego twierdzę że narkotyki są powszechnie dostępne.

Podobnie z bronią, jeśli nie u nas można jechać na Ukrainę...

Przekonuje mnie argument, że zakaz posiadania broni jest oznaką auto obrony ze strony państwa. Cóż, gdyby ludzie mieli broń bądź dostęp do niej - dawno już rozgoniliby ekipę z Wiejskiej.

autor: tymas, data nadania: 2013-03-21 21:52:43, suma postów tego autora: 330

Rozgoniliby ekipę z Wiejskiej...

A kto zostałby ta w zamian? Czy ci z bronią? To już wolę tych, którzy tam są!

autor: steff, data nadania: 2013-03-22 10:22:32, suma postów tego autora: 6626

steff

"Ze strachu przed biedakami nie chcą się jej pozbyć."

Jest to conajmniej chamstwo z twojej strony
Stawiasz znak rownosci pomiedzy biedakami a bandziorami i zlodziejami.
Nie ludzie biedni sa zagrozeniem a bandyci i zlodzieje przed ktorymi trzeba sie bronic.
W kazdym razie w USA a o tym mowimy

autor: Rebel2, data nadania: 2013-03-22 14:04:07, suma postów tego autora: 3910

Tu się różnimy steff

Myślisz, że jest możliwe wprowadzenie Ustroju Wiecznej I Nieskończonej Szczęśliwości (czyt. komunizmu) bez powstania zbrojnego?
Alternatywą jest okrągły stół.

autor: tymas, data nadania: 2013-03-22 14:13:17, suma postów tego autora: 330

assault weapons cd

Chcialbym przypomniec ze morderca 20 dzieciakow w CT strzelal z broni ktora zakupila jego matka. Matka zostala sprawdzona, zweryfikowana i pozwolono jej kupic bron.
Tak wiec sprawdzanie kupujacego nie zawsze jest zabezpieczeniem.
Poza tym jezeli ktos kupil bron wiele lat temu , a teraz mu sie pogorszylo to powinno mu sie odebrac? Kto, jak i na czyj rozkaz? Fizycznie niewykonalne. A taki czlowiek moze (ale nie musi) byc niebezpieczny
W 2012 r w Chicago , miescie gdzie noblista byl dzialaczem spolecznym zastrzelonych zostalo wiecej ludzi niz zolnierzy koalicyjnych w Afanistanie.
W tym wiele niewinnych, przypadkowych dzieci. O tym sie nie mowi bo dotyczy to tylko pewnych grup etnicznych.
Ile jest broni w USA tak naprawde nikt nie wie. I slusznie nie powinno marnowac czasu na glupie uchwaly. Trzeba przciwdzialac zjawisku zbrodni.
Moim zdaniem karac, Karac, KARAC bez litowsci za przestepstwa z brania. Wiezniowie powinni pracowac i to pracowac bardzo ciezko zeby pobyt w wiezieniu nie byl wczasami

autor: Rebel2, data nadania: 2013-03-22 18:06:37, suma postów tego autora: 3910

tymas

Owoce okrągłego stołu wykrzywiają nam dzisiaj usta... Dziękuję za takie zwycięstwo.

autor: steff, data nadania: 2013-03-22 18:45:34, suma postów tego autora: 6626

Rebel 2

Odezwałeś się jak nożyce leżące na stole. Więc w USA bogacze są bandziorami, przed którymi biedacy muszą się bronić bronią palną? Nie wiedziałem, że stosunki społeczne na tym właśnie w ojczyźnie kapitalizmu polegają. Dziękuję ci za to wyjaśnienie. Budzić wątpliwości nie może, ponieważ - jak sam przyznajesz - jesteś podmiotem tych stosunków. No cóż zazdrościć ci ich nie mogę, zaś mojego współczucia na pewno sobie nie życzysz.

autor: steff, data nadania: 2013-03-22 18:59:14, suma postów tego autora: 6626

assault weapons

Projekt Dianne Feinstein juz na wejsciu nie mial szans na powodzenie. Jest w nim zbyt duzo dziur i niejasnosci.
Co to jest bron szturmowa? Nawet w Ameryce nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Np. AR-15 - jezeli ma Pistoletowa rekojesc, chowana kolbe, tlumik, i uchwyt na bagnet jest wojskowa bronia szturmowa. Musi miec 2 z w/w
Jezelidokona sie "zmiany dekoracji" i zostawi sie mu tylko jeden np pistoletowa rekojesc, kolbe stala, zdjety tlumik i uchwyt na bagnet to jest to juz cywilna wersja calkowicie legalna
(Musze dodac jeszcze ze w USA zwykly obywatej nie mozne kupic
legalnie broni automatycznej . Wszystko o czym mowimy to polautomatyczne- jedno przycisniecie spustu- jeden strzal)

Poza tym sa juz przepisy jasno okreslajace kto i na jakich zasadach moze kupic bron. Problem w tym ze nie sa one przestrzegane. Przez zwykla ludzka niedbalosc sprzedano pistolet kobiecie ktora kiedys odgrazala sie ze zastrzeli Busha, a w sadzie jako niepoczytalna zostala zwolniona.
Miesiac temu wymachiwala tym pistoletem przed szkola.

Te wszystkie "nowe przepisy" juz sa i uderzaja jedynie w osoby przestrzegajace prawa. Przestepcy i tak nie dbaja o obowiazujace prawo.
Statystyki wykazuja ze najwiecej morerstw a bronia jest w stanach o bardziej surowychprawach dotyczacych zakupu, czy posiadania. Moj stan SC gdzie kazdy uprawniony moze miec bron w domu czy samochodzie przestepcy czuja respekt. NIgdy nie wiedza czym moze sie skonczyc napad

autor: Rebel2, data nadania: 2013-03-22 16:10:11, suma postów tego autora: 3910

steff

Jestes zenujaco infantylny
Ile ty masz lat? 12?
Wkladasz w moje usta swoje teorie a pozniej sie podniecasz :-P

autor: Rebel2, data nadania: 2013-03-23 15:35:35, suma postów tego autora: 3910

Rebel 2

Ja jednak nie piszę o tobie lecz o broni, od której giną Amerykanie. Ty natomiast mnie obklejasz jak słup ogłoszeniowy. Więc kto jest infantylny, ten, kto merytorycznie dyskutuje, czy ten, kto przykleja łatki?

autor: steff, data nadania: 2013-03-24 20:23:03, suma postów tego autora: 6626

steff

Przeczytaj jeszcze raz swoje posty i skonczmy temat relacji biednych z bogatymi

autor: Rebel2, data nadania: 2013-03-25 14:09:53, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz