Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Syria: Ukraińska dziennikarka uciekła z niewoli Wolnej Armii Syryjskiej (ak

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Syria a lewica

Oczywiście dobrze, że ujawnia się niezbyt demokratyczne metody działania rzekomo demokratycznej opozycji syryjskiej ale wojna to nie herbatka u cioci, więc lewica jeśli chce być czymś więcej niż klonem Amnesty International, musi kierować się bardziej poważnymi przesłankami w ocenie politycznej danej wojny.
Dla podpowiedzi, świecka, suwerenna i postępowa Syria Assada (jak na standardy arabskie) walczy z imperialistami i jego islamskimi poplecznikami w regionie - to jest główny powód dla którego lewica życzy zwycięstwa siłom rządowym.

autor: mlm, data nadania: 2013-03-24 15:13:09, suma postów tego autora: 4284

Bandy islamskie walczą z Assadem

Bandy islamskie wspierane przez przestępcze państwa islamskie walcza z Assadem. Uważam, że wojska rządowe powinny postepowac jeszcze bardziej zdecydowanie z islamskimi bandami.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-03-24 15:48:35, suma postów tego autora: 569

A co takiego Asad zrobił, że rdaktor lewicowej gazetki nazywa go zbrodniarzem?

Pewnie tylko to, że nie chce oddać władzy najemnikom zachodnich korporacji. A czy Syryjczykom żyłoby się lepiej, gdyby ją oddał. Kaddafiego zabili... Czy Libijczycy mają teraz wszystkiego więcej niż mieli przedtem? Lewicowiec powinien jednak kierować się interesem ludzi a nie wyimaginowanych zasad. Tak przynajmniej sądzę.

autor: steff, data nadania: 2013-03-24 16:31:57, suma postów tego autora: 6626

steff



Jaki jest interes ludzi w Libii albo w Syrii?
I po czym wnosisz?

autor: tymas, data nadania: 2013-03-24 22:53:15, suma postów tego autora: 330

dokładnie stefciu

okulista powinien zabić ich wszystkich, przecież cały naród go kocha :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2013-03-25 16:17:33, suma postów tego autora: 1539

tymas, dr/e/s

To takie proste a wy nie kumacie. Zapewniali każdemu pracę i chleb, czego sąsiedzi nie potrafili i nie potrafią. Dlatego pomogli jednego zbić a drugiego usiłują zabić. Lewica powinna zwalczać tych, którzy chcą to zrobić, bo chcą pozbawić a właściwie już pozbawili Libijczyków a teraz Syryjczyków pracy i chleba. Trafiło? Myślę, że tak, bo pisałem najprościej jak można.

autor: steff, data nadania: 2013-03-25 16:55:36, suma postów tego autora: 6626

ale ja nie chcę

aby okulista zapewniał mi pracę, pracę zapewnię sobie sam :)))

autor: dr(e)s, data nadania: 2013-03-25 21:16:11, suma postów tego autora: 1539

DRESS nic nie rozumie

DRESS wie że ten kto działa na szkodę USA jest terrorystą.Stąd przed 1989 BIN LADEN był bojownikiem o demokrację a po 1989 został nagle terrorystą,Saddam mordujący komunistów był rycerzem wolności, atakujący kompleks naftowy zwany Kuwejtem związany z USA,GB został nagle krwawym dyktatorem.

autor: czerwony93, data nadania: 2013-03-27 14:49:12, suma postów tego autora: 2775

Dodaj komentarz