Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Ogólnopolskie obchody Święta Pracy (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

....

a Cisza?

autor: Saint-Simon, data nadania: 2013-05-01 21:03:12, suma postów tego autora: 26

Socjaldemokracja świętowała

Ale podejrzewam ze powoli zbliża się czas skrajnej lewicy i skrajnej prawicy

autor: Margo, data nadania: 2013-05-01 22:40:30, suma postów tego autora: 627

A co

redakcja Lewica.pl je na śniadanie?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 06:49:04, suma postów tego autora: 2743

Kol. redaktorze

może wypadało by gwoli ścisłości stwierdzić jeśli koniecznie silicie się na ogólnopolskość że to były ogólnopolskie pochody kilku organizacji nie OGÓLNOPOLSKI POCHÓD 1GO MAJA.

Bo trochę głupio to brzmi.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 06:52:51, suma postów tego autora: 2743

Z wybitnego portalu CIA

"Na początku demonstracji doszło także do krótkiego spięcia ponieważ dwie osoby z KPP próbowały rozwinąć flagi z sierpami i młotami."

Nienawidzę takiego kurewstwa. Anarchole z całej Polski wyskoczyli na dwóch gówniarzy/ dwóch dziadków z KPP.

No anarchia ha ha ha.

Ps.
Mam w dupie jakieś pociski na privie to nie podaje namiarów na siebie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 07:04:37, suma postów tego autora: 2743

We Wrocławiu

We Wrocławiu na 1 Maja gdyby nie obecność srodowisk anarchistycznych z OZZ Inicjatywa Pracownicza ,ZSP i FA była by klapa . Lewica partyjna nie popisała się po kilka osób z wielu partii z PPS , Zielonych 2004 , Unii Pracy, KPP i innych

autor: bened, data nadania: 2013-05-02 08:06:51, suma postów tego autora: 145

-

Koledzy którzy każą chować flagi KPP z tego zdjęcia:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,35771,13837786.html?i=17

powinni wypieprzać tutaj:
http://www.autonom.pl/?p=5498

Chociaż z dwojga złego to już wolę tych AN od "wolnościowej lewicy" bo i jedni i drudzy to antykomuniści ale AN nie ma przynajmniej na pochodach flag gejowskich.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 11:37:57, suma postów tego autora: 2743

anarchiści walczący z komunistami

Poglądami bliżej mi do anarchistów niż do komunistów. Mimo to w tej konkretnej sprawie uważam, że agresja skierowana wobec Marcina Adama et al. była kompletnym zaprzeczeniem wolnościowych idei, które są samym rdzeniem anarchizmu. Nieco luźniejszą relację z pochodu zamieściłem tu:

http://klebaniuk.natemat.pl/59895,smutek-1-maja

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-05-02 15:58:49, suma postów tego autora: 436

Szkoda

Szkoda, że autor zupełnie pominął w sprawozdaniu udział Alternatywy Socjalistycznej (transparent "Czas na strajk generalny"). Ciekawe, czy to zła wola, czy przeoczenie? Aż dziw bierze, ze wymienił tyle podmiotów, które były niewidoczne, a zignorował AS.


autor: Ostap_Bender, data nadania: 2013-05-02 15:22:35, suma postów tego autora: 1002

Ostap_Bender

Przeoczenie, na pewno nie zła wola. Dlaczego miałbym kogokolwiek celowo pomijać? Nie jestem związany z żadnym ugrupowaniem, ani przeciwko żadnemu.

Dziękuję za zwrócenie uwagi.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-05-02 16:01:36, suma postów tego autora: 436

Na pochodzie było ok. 350 !!!

Drogi Autorze,

Osibiście policzyłem liczbę uczestników demonstracji tuż przed wyruszeniem pochodu. Wyszło mi ponad trzystu, kolega który zrobił to samo doliczył się ok. 350 , bo dodał osoby stojące za "lwami" których ja nie widziałem. Drugi raz policzyłem gdy pochód szedł ul. Kazimierza Wielkiego / róg Krupniczej - było ok. 250 osób. Pod "przystanku"pod ARP na Wita Stwosza liczyłem ostatni raz i wciąż było nieco ponad 200 osób.
Było by miło gdybyś poprawił dane w artykule, bo jak narazie wpisujesz się w politykę uprawianą przez TVN, TVP Info i inne "środki masowej dezinformacji" mówiące o kilkudziesieciu lub stukilkudziesieciu uczestnikach demonstracji i pochodu.
"Gazeta Wrocławska" w wydaniu internetowym też napisała pierwotnie o "100 osobach", ale po mojej interwencji poprawili się na "ponad 200".
Mam nadzieję , że i ty staniesz na wysokości zadania.

Z socjalistycznym pozdrowieniem

Rosomak

autor: rosomak, data nadania: 2013-05-02 16:56:15, suma postów tego autora: 6

PS.

Poza liczbą uczestników cała reszta artykułu bardzo ciekawa i rzetelna. Jedna uwaga - wymieniając znane osoby z wrocławskiej lewicy pominąłeś szefa struktur wojewódzkich Unii Pracy Andrzeja Puzio. Pisząc o Ryszardzie Kesslerze powinieneś go przedstawić chyba jako przewodniczącego Partii Demokratycznej na Dolnym Śląsku. Było też parę osób z SLD i Ruchu Palikota ( w tym sekretarz rady okręgu wrocławskiego Tomasz Łatak i pełnomocniczka Europy + na Dolny Śląsk Ewa Trybuła - Kiernicka ) którzy "przyszli kierowani lewicową solidarnością" :-))

autor: rosomak, data nadania: 2013-05-02 17:15:07, suma postów tego autora: 6

?

...wchodziła w energetyzujący dialog z demonstrantami. „Wyzysk – Stop! Kryzys – Stop! Umowy śmieciowe – Stop! Stop! Stop! Neoliberalizm – Stop! Prywatyzacja – Stop!” – dało się słyszeć...

Niestety, dało się słyszeć... Takiego czegoś jeszcze nie widziałem i twierdzę, że było to idiotyczne, jak tresura dzieci w przedszkolu, z przerywnikami do znudzonych ludzi w rodzaju: "Głośniej krzyczcie!". I odstraszające i zebranych i przechodniów. Do tego zgrane hasła, znudzone towarzystwo. Ciekawe też było skandowanie haseł typowo anarchistycznych przez lewicę PPS, która raczej nie ma z anarchistami po drodze. Nie wiem, kto i po co w ogóle się zgodził na udział anarchistów w marszu lewicy. Pierwszy maja jest zazwyczaj takim dniem, że różne grupy robią swoje mobilizacje, aby się m.in. policzyć, a nie na siłę tworzyć dziwaczne sojusze. Większym sojusznikiem lewicy mimo różnic programowych więc jest choćby KPP, których usuwanie z marszu było skandaliczne. I mam nadzieję, że ta sprawa nie ucichnie i będzie przypominana, bo to nie ma prawa mieć miejsca.



autor: 1234, data nadania: 2013-05-02 18:43:00, suma postów tego autora: 873

Kto kazał zwinąć KPP

proszę o pewną informację. Z którego ugrupowania? Anarchiści czyli kto IP? ZSP?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 19:52:02, suma postów tego autora: 2743

JK,

czytałem Twoją relację możesz uściślić czy "najbardziej aktywni" w agresji wobec komunistów byli wrocławscy ZSPowcy.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-02 20:07:38, suma postów tego autora: 2743

.

Obrońców wielbicieli Korei Północnej chciałbym zapytać: gdzie jest granica tej wolności machania swoją flagą? Czy obejmuje też celtyckie krzyże i falangi? KPP-owskie sierpy i młoty nad naszą demonstracją byłyby zupełną kompromitacją tego o co walczymy i zmarnowaniem dużego wysiłku organizatorów i organizatorek. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy do tego nie dopuścili.

autor: conejoinfernal, data nadania: 2013-05-02 20:37:22, suma postów tego autora: 43

Coś mi się ta liczba nie zgadza...

Chyba jednak było więcej osób niż sto kilkadziesiąt... Dotarłem na pl. 1 Maja trochę spóźniony, pochód dogoniłem już na Ruskiej (ok. 13.20 - 25...). Gdy weszliśmy na Kazimierza Wlk. to jednak widać było, że jest nas sporo. No, może nie tłum dziki, ale... Doszedłem z pochodem do Szewskiej i odłączyłem się koło ogrodu. Musiałem jeszcze coś załatwić.

Wrażenia? Takie sobie. Na łopatki mnie nie powaliło (zresztą nie bardzo miało mnie co tam powalać, bo w końcu nie poszedłem na koncert tylko na demonstrację), ale jakichś złych wrażeń nie miałem. Strasznie mało było osób ze starszego pokolenia... Chór niczego sobie, całkiem fajny... Może gdyby pogoda dopisała, to byłoby lepiej. Ogólne wrażenia dobre.

autor: ANTAL, data nadania: 2013-05-02 22:03:46, suma postów tego autora: 140

Rosomak

Dziękuję. Poprawiłem liczbę uczestników. Wrocławskie telewizyjne "Fakty" podały, podobnie jak Ty, 300.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-05-02 22:35:25, suma postów tego autora: 436

Pierwszym

Pierwszym , który interweniował w sprawie dwóch flag z sierpem i młotem niesionym przez stalinistów z KPP był członek PPS, anarchiści zareagowali póżniej. Kuriozalne było natomiast poparcie Konfederacji Pracy dla demonstracji , ogarniczyło się on tylko do listu przewodniczącego Ilki . Jedynyni związkowcami obecnymi na demonstracji to członkowie OZZ Inicjatywa Pracownicza , w tym zwolnieni byli pracownicy Chung Hong , ale o tym w relacji śladu nie ma .

autor: bened, data nadania: 2013-05-02 16:24:28, suma postów tego autora: 145

Kto kazał zwinąć

Młodzi Socjaliści (którzy fizycznie atakowali ludzi z KPP) i anarchiści, co do Ciszy, pełna satysfakcja z tego powodu.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-02 22:45:13, suma postów tego autora: 627

P.S.

Nie powinno się chyba jednak wykluczać KPP... W końcu też są ruchem lewicowym. Można się z nimi nie zgadzać. Tak samo można było wykluczyć na przykład anarchistów... Nie, to nie to... Od takich spraw jest dyskusja, a nie wywalanie kogoś z demonstracji, tym bardziej, że chyba nie rozrabiali, że zachowywali się spokojnie

autor: ANTAL, data nadania: 2013-05-02 22:49:52, suma postów tego autora: 140

Jeśli

Jeśli organizatorzy demonstracji we Wrocławiu powiedzą, że anarchiści są niemile widziani to oczywiście nie przyjdziemy. Ale pytanie co z tej demonstracji wtedy zostanie? Same Komitety Centralne tej czy innej partii "awangardy robotniczej"?

Wyrwał flagę PPS-owiec (PPS była współorganizatorką manifestacji, więc mogli wypraszać kogo chcieli) i chwała mu za to, a potem przyszli anarchiści i widząc co za szopka się odstawia zaczęli skandować i podbijać do typów którzy próbowali flagę ZSRR rozwijać. NOP, czy KPP jedno gówno dla nas zamordystyczne. Fani Stalina, Kim Dzong Una, Adolfa Hitlera, Mussoliniego czy innego pajaca nie są nikomu potrzebni. Jeśli chcą pajacować, to niech jadą do Warszawy, Tam jest ZOO otwarte dla wszystkich trzepniętych. We Wro syfu prosimy z Warszawy nie przynosić.

Prawda jest taka, że nikt was nie kocha i nikt po was nie będzie płakać jeśli się obrazicie i nie przyjdziecie. Jakoś bez was sobie poradzimy.

autor: XaViER, data nadania: 2013-05-02 23:13:47, suma postów tego autora: 352

bened

Oprócz OZZIP było też ZSP, które jest także związkiem, tyle że celowo niezarejestrowanym.

autor: XaViER, data nadania: 2013-05-02 23:19:41, suma postów tego autora: 352

sierpy, młoty

O ile ogólnie z zakazem używania symboliki komunistycznej się nie zgadzam, o tyle takiej demonstracji sierpy i młoty tylko mogą zaszkodzić. Dlatego reakcja PPS czy anarchistów jest zrozumiała. Ja rozumiem, że to była KPP... ale jakbym był znudzonym prawicowcem, to zrobiłbym dokładnie to samo - przyszedł na lewicową demonstrację i rozwinął flagę z sierpem i młotem.

autor: Mandark, data nadania: 2013-05-03 00:49:32, suma postów tego autora: 731

cenzura na komunizm

#Imprezę zorganizowała Koalicja 1 Maja (Krytyka Polityczna, Polska Partia Socjalistyczna, Młodzi Socjaliści, Związek Syndykalistów Polski)#

Cóż, w/w są to systemowe środowiska socjalreformizmu, aby uwiarygodnić się w oczach klasy panującej jak i kształtowanej przez nią opinii publicznej muszą emulować antykomunizm tychże rządzących elit.

autor: mlm, data nadania: 2013-05-03 02:28:37, suma postów tego autora: 4284

W Warszawie

na demo Ikonowicza,KSS też byli ludzie z KPP i problemów nie było, mniejsza frekwencja, jakieś 200 osób,ale byli.

W relacji z Wrocławia wkradła się pomyłka nie Polska Partia Komunistyczna tylko Komunistyczna Partia Polski

Polska Partia Komunistyczna to była grupa eurokomunistów działająca w latach 80 XX wieku.

autor: czerwony93, data nadania: 2013-05-03 08:54:32, suma postów tego autora: 2711

-

"Obrońców wielbicieli Korei Północnej chciałbym zapytać: gdzie jest granica tej wolności machania swoją flagą? Czy obejmuje też celtyckie krzyże i falangi? "

Poczytaj sobie:
http://www.mlodzisocjalisci.pl/pl/Wiadomosci/510,NIE!---polowaniu-na-komunistyczne-czarownice

Ja tak generalnie myślę że
1 flaga KPP= 2 flagi ZSP albo 2 flagi MS

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-03 09:03:06, suma postów tego autora: 2743

także tęczowe ruchu LGBT oraz filetowo-czarne queerowo-feministyczno-anarchistyczne.

a co flagi z LGBT mają wspolnego ze swietem pracy? Czy z 1886 rokiem?

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-05-03 09:07:45, suma postów tego autora: 676

.....

Warszawie byli ludzie Ikonowicza, Racji, PD, KPP i inni. Byłą flaga KPP z sierpem i młotem którą Kurdowie zawłaścili przez dłuższy czas. Było miło.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-02 23:21:08, suma postów tego autora: 627

Xavier,

A was wszyscy kochaja, ten co chce może was kochać do woli:)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-03 10:05:11, suma postów tego autora: 2743

1 maja

@KPP-owskie sierpy i młoty nad naszą demonstracją byłyby zupełną kompromitacją tego o co walczymy i zmarnowaniem dużego wysiłku organizatorów i organizatorek.

Z jednej strony trudno nie zgodzić się z powyższymi słowami. Śmieszne byłoby mieć pretensje do antykomunistów (czy to do socjalreformistów, czy to do faszystów czy to do anarchistów) o to, że zwalczają komunizm.
Z drugiej strony sytuacja taka byłaby nie do pomyślenia 1 maja np. w Londynie, Berlinie czy Moskwie i pokazuje nam to jak reakcyjna atmosfera panuje nad Wisłą.

autor: mlm, data nadania: 2013-05-03 11:42:43, suma postów tego autora: 4284

Młodzi Socjal-Faszyści znów w akcji

KPP przyszła w formie ugrzecznionej, bez Stalina a jedynie z sierpem i młotem i nazwą partii. Młodzi Socjal-Faszyści atakowali więc nie stalinizm ale po prostu komunizm.

Kolegom anarchistom chciałbym natomiast przypomnieć, że symbolu sierpa i młota używała również hiszpańska POUM (jeśli ta nazwa i historia wojny domowej w Hiszpanii coś wam jeszcze mówi) walcząca ramię w ramię z anarchistami.

autor: RUMBURAK, data nadania: 2013-05-03 11:59:29, suma postów tego autora: 233

XaViER

Proszę o kontakt na priva: list@data.pl

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-05-03 12:02:19, suma postów tego autora: 436

a.warzecha

Zawsze jest dobrze napisac, ze sa to ogólnopolskie obchody. W ludziach jest wtedy motywacja, że coś się uda, ze coś się stanie skuteczne ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2013-05-03 14:38:32, suma postów tego autora: 1704

margo

Skrajna prawica jest w Polsce silna, wiele jej opinii trafia do polskiego życia politycznego i bytuje przede wsztstkim w obozie PiS, dlatego narodowcy i narodowi radykałowie są słabi. Natomiast, lewica, zarówno ta umiarkowana, jak i bardziej skrajna, są niczym wobec skrajnej prawicy. Skrajnie prawicowe opinie ma nawet 305 polskich obywateli,podczas gdy lewicowe - zarówno umiarkowane,jak i skrajne - tylko 10-15%. Reszta to centrum i umiarkowana prawica.

Przed nami długa droga. Polacy np powszechnie potepiają prywatyzację, tylko ze taki opinie częściej łacząm się z dyskursem nacjonalistycznym niż z dyskursem socjalnym...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2013-05-03 14:19:40, suma postów tego autora: 1704

j.klebaniuk

Przed demonstracją zawsze przydaje się planowanie. W zimny dzień warto przygotowac sobie, indywidualnie lub jeszcze lepiej zbiorowo, coś ciepłego do picia bądź pewne ilości nie-piwnego alkoholu na rozgrzanie (nie za duże, by służby nie zgarniały demonstrantów ;-)

Wtedy demonstracja na pewno bojowo dopisze bez wzgledu na pogodę ;-)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2013-05-03 14:54:16, suma postów tego autora: 1704

sierp i młot we wrocławiu

Podkreslam na wstępie, ze szczerze gratuluję koalicji wrocawskiej organizacji pochodu, włozonego wysiłku itd. Jednak wykluczanie symbola siera i młota to jest zenujace(!!) wchodzenie w buty propagandy prawicowej zrównującej sierp i młot z łagrami Stalina. Nie tylko KPP poczuło sie wykluczone, ja tez sie tak poczułam i członkowie Alternatywy Socjalistycznej obecni we Wrocławiu- trockiscie- równiez. Xawier- iscie wolnosciowa postawa, doprawdy!!!. Gdyby to symbole anarchistyczne miały byc wykluczone z jakies manifestacji, równiez nalezałoby ich bronic.

autor: Ewa G, data nadania: 2013-05-03 15:06:23, suma postów tego autora: 398

Gdyby nie ten czerwień, sierp i młot

to we Wrocławiu ta demonstracja by się nigdy nie odbyła. Nasi dziadkowie i pra dziadkowie razem z tym anarchistycznym czarnym kotem by przez komin już dawno się ulotnili.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-03 13:03:35, suma postów tego autora: 627

conejoinfernal

Odrobinę logiki. Co mają celtyckie krzyże do komunistów? Antykomunizm prawicy ma w sobie jakąś logikę, natomiast antykomunizm lewicy jest całkowicie bez sensu i jest przejawem ideologicznego sekciarstwa. W Czechach socjaldemokraci współpracują z komunistami, natomiast w Polsce tzw. umiarkowana lewica jeszcze do tego nie dorosła. Zapatrzona jest w SPD i w Blaira, nie dostrzega nie tylko lewicowego potencjału komunistów, lecz także lewicy zbliżonej do socjaldemokracji, jak np. słowacki SMER, maltańska Partia Pracy, niemiecka Die Linke czy bułgarska BPS. Odmawiając komunistów w pochodzie CAŁEJ lewicy wpisuje się bezmyślnie w antykomunizm rządzącej prawicy.

autor: Alicja, data nadania: 2013-05-03 16:18:31, suma postów tego autora: 12

symbole

Jeśli organizatorzy stwierdzą, że nie chcą anarchistycznych symboli na demonstracji, to nie po prostu nie przyjdziemy i tyle. Nie będziemy się wpychac na siłę.

A jak fani sierpów i młotów chcą robić demonstracje to niech sobie robią swoje demonstracje, kto im broni? A ci którzy pod flagą ZSRR paradować nie chcą, sobie pójdą na inną demonstrację. Sprawa załatwiona.

autor: XaViER, data nadania: 2013-05-03 17:15:18, suma postów tego autora: 352

Jarosław Klebaniuk

Wysłałem mejla na podany adres. Nie wiem czy doszło.

autor: XaViER, data nadania: 2013-05-03 17:10:04, suma postów tego autora: 352

cd

Za manifestację i zebranych odpowiada organizator prawny. Nikt bez jego wiedzy i zgody nie może usuwać nikogo z obrębu protestu. Jeśli to organizatorzy wyrzucili komunistów z marszu, mieli do tego prawo, ale jest to działanie antylewicowe, nie służące nikomu (poza antykomunistami) w obecnej sytuacji. Ale z opisu wygląda, że to jakaś samowolka. Jeśli zrobił to ktoś inny, bez wiedzy prawnego organizatora, popełnił grube nadużycie i dopuścił się samowoli nie na swoim terenie. Ważne teraz jest ustalenie winnych i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Na pewno radykalna lewica nie powinna się już zadawać z takimi grupami czy osobami, które dopuszczają się ataków fizycznych na sojuszników wewnątrz ruchu. Sierp i młot to nie portret Stalina czy Mao i nie ma z nimi nic wspólnego. Wiele grup do dziś się tym znakiem w różnych konfiguracjach, włącznie z najbardziej antystalinowskim odłamem trockistów, posługuje. Jeśli to anarchiści - nie dziwi, ale nie urządza się po prosu takich lewicowych protestów rocznicowych z anarchistami. Jeśli to Młodzi Socjaliści, to sprawa jest poważna, bo MS wchodzi w skład Europejskiej Lewicy, gdzie obok nich działają i różne grupy komunistyczne, posługujące się również sierpem i młotem. W takiej sytuacji należałoby wystosować protest do European Left, by dowiedziano się o niegodnym postępowaniu sojuszników z Polski. W liście warto poprosić o wyjaśnienia ważne dla całej struktury EL. Podkreślam - jeśli to prawda, że to był MS. Ale właśnie po to należałoby to ustalić i podać do wiadomości.

autor: 1234, data nadania: 2013-05-03 17:24:26, suma postów tego autora: 873

.

W sumie to smutne, że jedyne o czym dyskutuje się po 1 maja to sprawa z flagami KPP. Bo może warto byłoby się zastanowić co zrobić, aby udział w takich wydarzeniach zaczęli brać ludzie spoza kręgu działaczy i działaczek, nad wieloma innymi aspektami również. Natomiast sprawa flag - dla mnie to jakiś absurd. Bo widzę tutaj odlatywanie w stronę jakichś dziwnych rozważań - czy sierp i młot zawsze był symbolem totalitaryzmu, a przecież nie był więc może ci smutni ludzie mieli na myśli te piękne i dobre rzeczy które pod tym symbolem czyniono. Przecież mówimy o flagach konkretnej partii, której w świecie rzeczywistym poza 1-majowymi demonstracjami nikt nie widział, a która na swojej stronie internetowej pisze o wielkim wodzu Stalinie i broni północnokoreańskiego reżimu. Jeśli to nie jest wystarczająco kompromitujące, to co jest?

autor: conejoinfernal, data nadania: 2013-05-03 17:42:30, suma postów tego autora: 43

W Polsce

W Polsce nie żadnego potencjału działania komunistów bo jest maksymalnie razem ze 100 osób . Radykalna lewica jest dzisiaj w Polsce zdominowana przez anarchistow , a raczej anarchosyndykalistów co jest rzadkościa w Europie . których jest conajmniej kilka tysięcy w kilku organizacjach.

autor: bened, data nadania: 2013-05-03 17:45:02, suma postów tego autora: 145

XaViER

Odpisałem ok. 15.30. Sprawdź może w spamie.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-05-03 18:14:27, suma postów tego autora: 436

gdyby KPP

miało na fladze czerwoną gwiazdę, albo zaciśniętą pięść, albo litery KPP tak samo by się skończyło,to był sekciarski atak na komunistów.

Swoją drogą towarzysze z Warszawy pokpili sprawę, info o Wrocławiu było na lewica.pl,CIA.
Manifa Warszawska nie doczekała się informacji na lewica.pl, a i na CIA powinna być bo i anarchistów było kilku.

autor: polak17, data nadania: 2013-05-03 16:22:06, suma postów tego autora: 1296

Tomasz Rysz

To ja wiem, szczerze, myślę ze, za przeproszeniem, większość polakom poj… się w głowie. Wracając z marszu mijałam faszystów i ich miejsce start, czkając na autobus rozmawiałam z bardzo starsza Panią o powodzie brak tramwajów o tej porze, ja doszłam do wniosku ze to z powodu marszu faszystowskiego, Pani poprawiła mnie ze to nie faszyści ale narodowcy a ona tez jest narodowcem, potem opowiadała jak rok lub 2 lata temu mijała miejsce gdzie była jakąś rozróba miedzy policją i młodymi narodowcami, spytała się jednego co się dzieje a on przedstawił się jako niemiecki faszysta, co wiekową Panią oburzyło, jak tak można, w Polsce niemieccy faszyści grasują.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-03 19:11:35, suma postów tego autora: 627

Conejoinfernal

Stalin i Korea kompromitujące. Chyba mało bywasz i oglądasz ten nasz krajik i świat. Czy nienawiść, zazdrość miedzy małymi ruchami lewicowymi i anarchistami nie jest kompromitujące, czy nasz sejm, senat i politycy nie kompromitują całą Polskie, czy Polacy nie kompromitują się nie chodząc na wybory lub wybierając partie które już ich nie raz okłamywały i okradały, czy nie kompromitujemy się biorąc udział w wojnach wywołanych przez USA, czy fakt ze stocznie i wielu kopalń, kolebki solidarniuchów, są zlikwidowane a ludzie bezrobotni, ze służba zdrowia leży i powoli zdycha, razem z wieloma pacjentami, a media tylko o Katyniu i Smoleńsku pierd…, mało ci kompromitacji, szukasz ją u Stalina który, bądź co bądź, faszystów pogonił i masz pretensje do Północnej Korea, no właśnie, za co, co ci do niej, leży daleko, naszych chłopców jeszcze na wojenkę tam nie wysłano.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-03 19:31:56, suma postów tego autora: 627

....

http://www.komsomol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1502:jak-lewacy-polscy-dzielnie-z-komunistami-walczyli&catid=72:nasze-akcje&Itemid=63

autor: Margo, data nadania: 2013-05-03 21:37:45, suma postów tego autora: 627

Nie wiem jakim trzeba być durniem

żeby na pochodzie promować tego typu totalitarne symbole. W kraju gdzie duża część społeczeństwa lewicę utożsamia automatycznie z bolszewizmem, szczególnie trzeba uważać. Ale nie tylko o to chodzi. Przede wszystkim z pobudek moralno - etycznych należy się wystrzegać takich incydentów. Szkoda tylko, że głupki bez wyobrazni nie rozumieli tego, że taka akcja mogła obrócić w niwecz wszelkie wysiłki organizatorów. Cieszę się, że organizatorzy zrobili z nimi porządek.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2013-05-03 01:50:01, suma postów tego autora: 235

-

"Jeśli organizatorzy stwierdzą, że nie chcą anarchistycznych symboli na demonstracji, to nie po prostu nie przyjdziemy i tyle. Nie będziemy się wpychac na siłę."

Dobra szoruj pokład już. Za dużo macie plakatów na Pradze to będziecie mieć mniej.

"W sumie to smutne, że jedyne o czym dyskutuje się po 1 maja to sprawa z flagami KPP. "

Bo to smutne że zjazd bojowych anarchistów/lewaków zamiast bić faszystów z WKS dopiero w ogólnopolskim składzie poczuł się na siłach by krzyczeć coś do 2 osób z KPP.

To jest frajerstwo a frajerstwo się piętnuje.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-03 18:51:04, suma postów tego autora: 2743

Margo

Wplątywanie spraw osobistych osób trzecich do odezw i oświadczeń jest obrzydliwe - ktoś kto tak robi powinien solidnie oberwać po uszach.

autor: Cisza, data nadania: 2013-05-03 22:34:15, suma postów tego autora: 90

conejoinfernal

KPP, jak każda inna organizacja, ma prawo uczestniczyć w zgromadzeniach pierwszomajowych, jeżeli popiera walkę ludzi pracy o lepsze życie. Możesz się nie zgadzać z wieloma stanowiskami tej partii. W końcu nie jesteś jej członkiem. Ale wykluczać ich ze zgromadzenia? Przegięcie pałki. W tamtym roku jakoś nie przeszkadzały Wam sztandary Unii Pracy, która w koalicji z SLD sprawowała antyspołeczne rządy.

Nie pierwszy raz powodujesz niepotrzebne spory i wzniecasz wrogą atmosferę. Już kiedyś publicznie wypowiadałeś się nieprzychylnie nt. skrajnych organizacji.

autor: Mariusz W., data nadania: 2013-05-03 22:43:11, suma postów tego autora: 22

Warzecha hahaha

Jesteś żałosny. W imię obrony fanklubu Kim Dzong Una będziesz wyżywał się na plakatach ZSP :-D. Dzisiejsi komuniści to nie groźni pogrobowcy Dzierżyńskiego, ale farsa, jakby to napisał Marks. Tragifarsa.

autor: XaViER, data nadania: 2013-05-03 23:12:46, suma postów tego autora: 352

......

No może już te mordki nie nalezą do MS a do PPS, lub do obu organizacji, czas leci, wykształcone eleganciki starzeją się i możliwe ze duża część, którą ja pamiętam, wstąpiła do PPS i teraz goni komunistów. Ach, ile ta fundacje musiała wydać na te wszystkie seminaria organizowane przez MS.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-02 22:58:03, suma postów tego autora: 627

Dobra idź

z napinką na CIA tam Ci lepiej wychodzi.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-03 23:43:52, suma postów tego autora: 2743

Oj, Kim Dzong Una,

strachy na lachy, zagraża potędze USA i NATO, więcej zabija więźniów niż Chiny, więcej ma ludzi w więzieniu i w domkach kartonowych niż USA, napada, morduje i okrada kraje trzeciego świata, co za podły typ, stanowczo podlejszy od Putina i Łukaszenki, nic nie mówiąc o tym zamordowanym szatanie z Iraku, o i z Libii, to tez czarna owca. Brr, zimno się robi na samą myśl o tych wszystkich złych ludziach.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-04 01:53:01, suma postów tego autora: 627

Cały czas pojawia się tu Kim Jong Un...

Zacznijmy od jednego pytania: Jakim komunistą jest Kim? Przecież to jest satrapa, ukrywający pod czerwoną retoryką władzę de facto królewską. Korea jest podobnie jak większość krajów Azji Wschodniej i Południowo _Wschodniej, krajem o bardzo silnych wpływach filozofii konfucjańskiej, co znacząco wpływa na postrzeganie władzy i stosunek do niej. Jak również miejsca jednostki w zbiorowości, hierarchii itp... Popatrzcie choćby na stosunki panujące w rzekomo demokratycznej Korei Płd. Choćby w południowokoreańskich firmach. Tam szef jest bogiem. To są rzeczy dla Europejczyka czy Amerykanina szokujące, ale tak jest. I proszę wziąć na to poprawkę, pisząc o Korei czy Chinach (w końcu ojczyźnie konfucjanizmu). W tak ukształtowanych społeczeństwach bardzo łatwo jest dokonywać różnych nadużyć w obszarze ideologii, praktyki społecznej (w końcu Ojciec czy to rodziny czy to firmy czy to Ojczyzny ma dany patent na nieomylność i de facto pozostaje poza kontrolą). Chiny, Korea, Japonia mają wciąż jeszcze bardzo hierarchiczne struktury społeczne.

Wracając do KPP. Podtrzymuję tezę, że nie powinno się było ich wywalać z obchodów.

autor: ANTAL, data nadania: 2013-05-04 10:38:20, suma postów tego autora: 140

.radosne Świeto Pracy ?

niestety, jest inaczej ,bo nie tylko pogoda nie dopisała.Idea też "dosięgła bruku". Jak bardzo zniewolono wasze umysły, że napadacie na "swoich" ? 1 Maja to symbol jednoczący Ludzi Pracy,bezrobotnych, wykluczonych ,bezradnych ,oszukanych i nie jest ważne pod jaką flagą idą z Wami w pochodzie, jeśli utożsamiają się z walką ze złem, to napadając na Nich nie jesteście lepsi,a może nawet gorsi, bo Wasza świadomość "posłannictwa" pro społecznego, powinna być na wyższym poziomie. Sami w odosobnieniu,jako niszowe partie, nie osiągniecie celu, bo działanie tylko dla siebie, nie może porwać milionów,a tylko znacząca większość może przywrócić Kodeks Pracy bez anty pracowniczych poprawek i konstytucyjne Prawo DO Pracy dla KAŻDEGO Obywatela.Wykluczając "nie swoich" nie macie prawa, do świętowania tego szczególnego Dnia.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-05-04 11:05:19, suma postów tego autora: 1835

Antal

U nasz pojawia się Polska wersja katolizmu, a w zachodniej Europie jest smutna szansa ze za paru dobrych lat pojawi się islam na stałe, a w Ameryce chrześcijańskie guru tez nie próżnują, a islamskie krajach to juz obłęd. Wszędzie ta religia, historia pokazuje ze większość władz próbuje z religią współpracować i wykorzystywać, i wice wersa. Niektórzy, bardzie odważni, próbują i próbowali z nią walczyć. Przecież Chavezowi tez daleko do socjalizmu czy komunizmu, ale lewica go broni, KPP broni Kima a dlaczego to już dobrze by było przeczytać ich wyjaśnienie lub spytać bezpośrednio. Tyle nędzy i smutku na tym świecie, i na bogatym zachodzie i w biednych trzecich krajach a tu tyle krzyku i propagandy o złym Kimie, Łukaszenko i co tam jeszcze. Oba reżimy jako tako próbują rządzić inaczej, uwzględniają najniższe warstwy społeczeństwa, czasem im idzie lepiej, czasem gorzej, a dominacja jednego reżimu, USA, powoduje ze na ich wołanie wszystkie furtki stają zamknięte dla tych krajów, są ośmieszane i pogardzane a większość lewicy bierze w tym udział, nie wiadomo po co.

autor: Margo, data nadania: 2013-05-04 13:13:57, suma postów tego autora: 627

totalitaryzm, symbole, lewica

@Nie wiem jakim trzeba być durniem żeby na pochodzie promować tego typu totalitarne symbole.

Klasa panująca z zasady alternatywny dla jej rządów system będzie demonizować, a wiec używać pejoratywnych określeń wobec lewicy, jak nie totalitarny to użyje innego brzydkiego wyrazu, naiwnością jest oczekiwanie że może być inaczej; Marks, który nie skrzywdził ani jednego kułaka i nie spałował ani jednego solidarucha, w prasie burżuazyjnej nazywany był "doktorem czerwonego terroru". I co z tego.

@W kraju gdzie duża część społeczeństwa lewicę utożsamia automatycznie z bolszewizmem, szczególnie trzeba uważać.

To akurat nie jest żaden problem, raczej spore ułatwienie dla lewicy, przekonanie takie w końcu nakazuje wyrzucić poza lewicę wszystko co prokapitalistyczne.

autor: mlm, data nadania: 2013-05-04 14:08:42, suma postów tego autora: 4284

Brawo

Brawo mlm

autor: Ewa G, data nadania: 2013-05-04 17:52:57, suma postów tego autora: 398

demo KPP

demo KPP

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5Dh1hATTgfA

autor: czerwony93, data nadania: 2013-05-04 17:00:55, suma postów tego autora: 2711

Brawo

EwaG.

autor: BB, data nadania: 2013-05-05 09:02:58, suma postów tego autora: 4605

Ciekawostka ze strony AS:

"nikomu z osób domagających się zwinięcia flag KPP najwyraźniej nie przeszkadzała obecność na demonstracji emblematów Ruchu Palikota –skrajnie neoliberalnego i antypracowniczego ugrupowania, którego członkowie w maju ubiegłego ruchu głosowali za podwyższeniem wieku emerytalnego i fizycznie zaatakowali demonstrację związkową pod Sejmem".
Brawo.

autor: bolo, data nadania: 2013-05-06 23:01:35, suma postów tego autora: 4522

to samo źródło

Przecież anarchizm to ruch drobnomieszczański tak samo jak Ruch Palikota, to czemu mieliby ich wypraszać.

autor: mlm, data nadania: 2013-05-07 08:46:26, suma postów tego autora: 4284

Ciekawostka ze strony MS

"Zjawiła się także grupka z flagami Komunistycznej Partii Polski, została jednak wyproszona z demonstracji. "

jednocześnie MS jest obserwatorem organizacji Europejska Lewica do której należą:

- Komunistyczna Partia Austrii,
- Białoruska Partia Lewicy "Sprawiedliwy Świat" (z sierpem i młotem w logo,
- Bejgijska Partia Komunistyczna,
- Komunistyczna Partia Findlandii,
- Francuska Partia Komunistyczna,
- Partia Komunistycznego Odrodzenia,
- Partia Komunistów Republiki Mołdowy,
- Komunistyczna Partia Odrodzenia San Marino,
- Komunistyczna Partia Hiszpanii,

Obserwatorzy:
- Komunistyczna Partia Czech i Moraw,
- Niemiecka Partia Komunistyczna,
- Partia Włoskich Komunistów,
- Komunistyczna Partia Słowacji,

NIEZŁE ROZDWOJENIE JAŹNI ALBO PO PROSTU SKURWY$%^& WYRAŻAJĄCE SIĘ W JEŻDZENIU NA JAKIEŚ IMPREZY OGÓLNOEUROPEJSKIE, "LEWACKIE" I JEDNOCZESNE "WYPRASZANIE" SŁABSZEJ PARTII KOMUNISTYCZNEJ Z RODZIMEGO KRAJU.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-05-07 09:00:42, suma postów tego autora: 2743

BRAK REFLEKSU

http://www.wladzarobotnicza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2896:demonstracja-1-maja-we-wrocawiu&catid=47:lewica&Itemid=77

W związku z tym artykułem mamy pytanie: dlaczego polscy bojownicy CWI po opisanym incydencie sami nie rozwinęli sztandarów z sierpem i młotem?
Ostatecznie mogli je pożyczyć od latorośli z KPP. Wówczas znalazłyby się one we właściwych rękach.
Tak postąpiłby każdy bojowy chorąży, GDY SZTANDAR PADA.

autor: BB, data nadania: 2013-05-08 06:38:02, suma postów tego autora: 4605

Chorąży

Cóż wszak AS to tylko posttrockisci wstawiający się za obcą ideologicznie organizacją. Wszyscy wiemy, że prawdziwym chorążym marksizmu jest Włodek Bratkowski, który wbrew oczekiwaniom lewicowych mas zaszył się w swojej norze, miast ponieść sztandar KPP i zaśpiewać pieśń solidarności z KRLD.

autor: Saint_Just, data nadania: 2013-05-08 18:18:37, suma postów tego autora: 201

Saint_Just

Robisz tu za ABCD?

autor: BB, data nadania: 2013-05-09 10:05:54, suma postów tego autora: 4605

Dodaj komentarz