Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Barbara Rej: Emigracja wydaje się jedynym wyjściem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nic się nie zmieniło.

Przypominam sobie jak w 1989 roku pewna aktorka deklamowała w telewizji:
Jesteśmy już we własnym domu. Nie stój! Nie czekaj!

Dowcipna młodzież dopisała zakończenie:
Co robić? Uciekaj.

autor: GRU13, data nadania: 2013-06-03 09:21:47, suma postów tego autora: 12

stracone pokolenie

W roku 2012, który wedle proroctwa popkultury miał być "tym ostatnim" stuknęła mi trzydziestka. Podobnie jak większość mojej generacji niczego poza kredytami się nie dorobiłem i jeżdżę używanym samochodem, co było rzeczą niepojętą jeszcze dla moich dziadków.
Przez ostatnie 15 lat wmawiano mi, że powinienem się uczyć, edukować, szlifować swoje umiejętności, a wtedy czeka mnie świetlana przyszłość w - nowej i lepszej Polsce.
Była to o tyle zmiana jakościowa, że wszystkim wcześniejszym pokoleniom Polaków tłumaczono jakoby poświęcenia, które ponoszą w kraju nad Wisłą miały służyć przyszłym pokoleniom, nie zaś im samym. Na dzień dzisiejszy Polska jest jednym z trzech najbiedniejszych krajów Europy, w którym dodatkowo rozpoczyna się straszliwy kryzys. W związku z powyższym przez najbliższe dwa lata kadencji PO nie powinienem się spodziewać jakiejkolwiek poprawy własnego bytu. O ile kryzys zelżeje i w następnych wyborach uda się nie dopuścić do władzy destrukcyjnej i wsteczniackiej prawicy, być może powstanie szeroki koalicyjny rząd PO, SLD i Ruchu Palikota. W ciągu czterech chudych lat niestety i on nie zdoła w żaden sposób poprawić bytu Polaków.
Wtedy będę miał już 36 lat. Nawet jeśli kolejne dwie kadencje będą stały pod znakiem nagłego i niespodziewanego cudu gospodarczego, to jego pierwsze oznaki odczuję dopiero po następnych 8 latach czyli w wieku 44 lat. To już znacznie za późno, aby zacząć się dorabiać. Jeżeli cokolwiek pójdzie źle i cud gospodarczy nie przejdzie, każda kolejna zmiana warty na Wiejskiej oznacza stratę czterech lat, co przy trzech straconych kadencjach daje mi 56 lat.
O ile dożyję, będę już myślał o emeryturze, którą w nędznej kwocie zaczną mi wypłacać dopiero w wieku lat 67. Wtedy też pewnie usłyszę, że poświęcenie mojej, transformacyjnej generacji było konieczne dla dobra kolejnych pokoleń.

autor: towPawel, data nadania: 2013-06-03 10:06:20, suma postów tego autora: 125

Ma pani absolutną rację, poza jednym...

Polska nie jest wyjątkiem, bo dojarze wszędzie doją do ostatniej kropelki, co oczywiście dojonych boli. Dobrze więc, żeby pani na początku swej długiej drogi wiedziała, że wolność, którą szczyci się Polska, podobnie jak wiele, wiele innych krajów na tym właśnie polega, że dojarze doją a dojonym pozostają tylko łzy. Bo wolność nie ograniczana równością zawsze do takich patologii prowadzi. Niestety tą prawdę codziennie w interesie dojarzy różni spece wybijają nam z głów. Z pani główki, co list pani potwierdza, też ją wypłukali. Bo Grabowski to tylko jeden z dojarzy i jeżeli z nimi wszystkimi nie podejmiemy walki, to przeprowadzki niewiele nam pomogą, o czym wielu już się przekonało albo przekonuje, czego pani jednak nie życzę. Wszak musimy wreszcie pojąć, że nie z Polska walczyć powinniśmy lecz z systemem, który nie pozwala nam w niej żyć!

autor: steff, data nadania: 2013-06-03 12:26:29, suma postów tego autora: 6626

nie ma teatru, a ona chce być mimo to baletnicą!

no to jak ma jej wyjść ta sztuka? Polska jest tak ustawiana, żeby ludzie z niej emigrowali. I na emigracji nie przeszkadza Polakom myć zady spasionych staruchów, zmywać sterty garów po restauracyjnych gościach czy sprzątać za grosze (za grosze, bo po zapłaceniu czynszu i opłat oraz jedzenia nie zostaje z reguły NIC!) a nawet starają się być z tego dumni.

No co jest, do pioruna?!?

Dlaczego nie chcą ci sami Polacy wykonywać tego samego w naszej Ojczyźnie? Czy sam fakt, że komuś przez ręce przeszło paręset funtów a bilans wyszedł mu na zero jest bardziej znaczący od faktu, że ten zerowy wynik można mieć także u nas i nawet napracować się przy tym mniej?

Przecież oni tam, za granicą, mają dokładnie wyliczone, co ile ma kosztować, żeby taki emigrant przeżył i żeby mu nic nie zostało! (czynsze, opłaty, jedzenie) Przecież oni tam nie są głupi i nie dopuszczą do sytuacji, w której obcy przybysze mogli by dorobić się majątków - na jakąś większa skalę, bo w detalu to owszem, pozwalają, jako że jest im potrzebne to do naganiania bidaków do roboty nagłaśniając takie przypadki "wzbogacenia" się emigranta.

Chciwość ludzi pcha na obczyznę. I płacą za to frycowe, bo są zwykłymi frajerami.

KTO OJCZYŹNIE SŁUŻY SAM SOBIE SŁUŻY, BO W NIEJ JEGO WSZYSTKO DOBRO SIĘ ZAMYKA ! ! !

autor: nana, data nadania: 2013-06-03 16:28:16, suma postów tego autora: 4653

Nie jesteście na przegranej pozycji

Tu są dane KRS dotyczące firmy pana Konrada Grabowskiego:

https://ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu

Możecie też na facebooku uruchomić nowe konto poświęcone Waszej opinii na temat jego firmy. Coraz bardziej popularne są takie konta informujące, że jakiś pracodawca to oszust i złodziej.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-06-03 22:13:27, suma postów tego autora: 2157

***

nawet tanie odezwy propagandowe wymagają sprawnego mózgu

autor: nikyty, data nadania: 2013-06-04 22:55:39, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz