Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Francja: Muzułmanie głosują na kandydatów lewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wstydź się, lewico!

Muzułmanie głosują w Europie Zachodniej na lewicę, a potem pod okiem tejże właśnie lewicy demontowane jest prawo oparte na świeckich, humanistycznych wartościach.

http://www.youtube.com/watch?v=hfyV5bpSl_Q

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-07-09 22:48:42, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Z tego co pamiętam, już od końca lat 70 większość lewicy popierała w Afganistanie średniowiecznych pomyleńców przeciwko świeckiemu rządowi LDPA, nie jest to więc żadna nowość. Wtedy trzeba było bić na alarm.

autor: mlm, data nadania: 2013-07-10 00:40:46, suma postów tego autora: 4284

_

Paweł Kończyk (islam to twoje największe hobby?) i mlm, a nie pomyśleliście, że część lewicy popiera islam nie ze względu na walkę z rasizmem, ksenofobią, islamofobią, w imieniu tolerancji, multikulti, liberalno-drobnomieszczańskiego pokazania jacy to my jesteśmy dobrzy i tolerancyjni NAWET dla NICH, czy ze względu na walkę z katolicyzmem (itp co sobie myślicie o motywacjach proislamskiej lewicy), tylko dlatego, że ta część lewicy widzi w islamie potencjał rewolucyjny i siłę antyimperialistyczną.
Czy słusznie to już całkiem inna sprawa.

autor: Getzz, data nadania: 2013-07-10 11:18:25, suma postów tego autora: 3554

Cóż dziwny jest stosunek

pana Kończyka do muzułmanów ......
wszak są oni naszymi braćmi i to nie tylo w wierze
a hasła Wielkiej Francuskiej to zapomniało się panie
Pawle

>>>>>>>>>>>
Wolność, równość, braterstwo (fr. Liberté-Égalité-Fraternité) – właściwie "Wolność, Równość, Braterstwo, albo Śmierć" (fr. Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort) - hasło sformułowane 30 czerwca 1793
>>>>>>>>>>>>>

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2013-07-10 11:25:35, suma postów tego autora: 3088

Ayaan Hirsi Ali

"Napisała scenariusz do holenderskiego filmu „Poddanie" dla reżysera Theo van Gogha, którego następnie zamordował muzułmański zabójca. Hirsi Ali wstąpiła do Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji i w 2003 r. została wybrana do parlamentu holenderskiego. Kilka lat później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie została pracownikiem badawczym w American Enterprise Institute. Opublikowała kilka książek; jej autobiografia zatytułowana Niewierna jest międzynarodowym bestsellerem. Już w 2005 r. magazyn „Time" wymienił Hirsi Ali między 100 najbardziej wpływowymi ludźmi na świecie. Internet pełen jest informacji o niej, jej artykułów i wideo z jej wykładami.

Bez wątpienia jest odważna: w jej postawie przeciwko islamowi, co doprowadziło do gróźb zabicia jej, oraz w stosunku do liberalnej elity zachodniej, której nie odpowiada krytyka multikulturalizmu i ślepoty społeczeństwa zachodniego, głuchego na zagrożenie jego istnienia jako wolnego społeczeństwa."

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9095

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-07-10 12:52:27, suma postów tego autora: 2157

to akurat nie powód do chwały że na lewicę

głosują muzułmanie, którzy są za okrutnym ubojem, którzy są przeciwko konkursom piękności czy innym zasadom liberalnym(w kwestiach światopoglądowych)

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-07-10 15:21:54, suma postów tego autora: 676

Muzułmanie głosują

na lewicę, bo prawica chce zdemontować państwo socjalne, którego muzułmanie (w dużej części) są beneficjentami, a nie dlatego, że są im bliskie ideały lewicy.

autor: samson_miodek, data nadania: 2013-07-10 17:51:51, suma postów tego autora: 288

Getzz

Tak, islam od jakiegoś czasu to moje hobby. Ja mam różne takie. Wcześniej interesowałem się Koreą Północną. Obejrzałem wiele filmów na Youtube, ale żaden dla mnie (może poza "Defiladą" Fidyka) nie trafiał w sedno czym jest system społeczno-polityczny w Korei. Aż wreszcie natrafiłem na "Komediantów w Korei Północnej" i stwierdziłem, że to jest właśnie to:

http://www.youtube.com/watch?v=KQiUKQz4OxI

Następnym razem prawdopodobnie wezmę na tapetę ruch narodowy. Dlaczego? W przyszłości wyzwaniem dla lewicy w Polsce nie będzie islam (w Polsce muzułmanie to 0,1 proc. społeczeństwa) ale właśnie rosnący w siłę ruch narodowy. Jak przekonać chłopaków bez perspektyw z blokowisk, bezrobotnych lub wyzyskiwanych przez zatrudnicieli na umowach śmieciowych, że nacjonalizm to nie jest dobre rozwiązanie?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-07-10 19:01:06, suma postów tego autora: 2157

muzulmanie

to fajni goscie,znam wielu charakterne chlopaki z zasadami

autor: Wilkinson, data nadania: 2013-07-10 22:30:17, suma postów tego autora: 461

Paweł Kończyk,

no dobrze, ale może zrozum, że część lewicy popiera islam z całkiem innych powodów niż ty czy FeedBB sobie myślicie, co napisałem wyżej. Trzeba również z tej strony patrzeć na ten problem.

Poza tym, ja bym się tak bardzo nie sugerował tym, co można obejrzeć na stronce z filmikami, ani wiadomościami z portalu "Racjonalista" (poparcie skrajnego kapitalizmu, wychodząc z zasady: "może być neoliberalnie, byle było antyklerykalnie", poparcie Izraela i "postęp" rozumiany jako walka z "ekoterrorystami", dziękuję bardzo za taki racjonalizm), tu tekst na ten temat - http://lewica.pl/blog/bartolik/26250/

autor: Getzz, data nadania: 2013-07-11 13:23:44, suma postów tego autora: 3554

islamofobia

- to się leczy !

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2013-07-11 14:21:40, suma postów tego autora: 368

Konczyk i inni

4,7 milionowa muzulmanska spolecznosc Francji jest w wiekszosci nie-praktykująca. Rzadowe badania wykazuja, ze pomiedzy 8% a 15% regularnie bierze udzial w obrzedach religijnych, i ze mniej niz 5% odwiedza meczet w kazdy piatek. Podobnie jak katolicy wsrod ktorych 9% obchodzi msze raz na tydzien.
W rzeczy samej, 20% francuzow arabskiego pochodzenia okresla sie jako niereligijni, co niewiele odstaje od wynikow wsrod ogolu doroslych francuzow, z ktorych jako niereligijni okresla sie 28%.
Posrod religijnych muzulmanow, 28% "nigdy sie nie modli", w przeciwienstwie do religijnych katolikow dla ktorych wyznacznik ten jest 38%. Bardzo niewielu muzulmanow posyla dzieci do oddzielnych muzulmanskich szkol, pomimo wprowadzonego w 2004-tym zakazu symboli religijnych, w tym hijabu w publicznych szkolach. W reczy samej, 42% Muzulmanow popiera ten zakaz.
Jak by na to nie patrzec, stosunek tych imigrantow do ich religii jest zdecydowanie francuski.
Pomimo bliskosci ze swiatem arabskim, francuscy muzulmanie takze wydaja sie dostosowac do sposobu w jaki wiekszosc francuzow patrzy na sytuacje na Bliskim Wschodzie. Mimo iz wedlug sondazy nieznaczna wiekszosc mieszkancow Francji arabskiego badz turackiego pochodzenia ma negatywny stosunek do Izraela ( 52% ) to wskaznik ten jest w rzeczywistosci NIZSZY niz wsrod ogolu francuzow ( 55% )!

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2013-07-11 14:22:44, suma postów tego autora: 368

Kilka uwag zanim...

Zanim mnie wsadzą do psychiatryka za islamofobię chciałbym jeszcze coś napisać na temat Francji.

Muzułmanie nielegalnie blokują na wiele godzin ulice w Paryżu i modlą się. Niezainteresowani modlitwą nie mogą wyjechać ze swoich posesji:
http://www.youtube.com/watch?v=gT-aNRI9gtg
http://www.youtube.com/watch?v=sg72rIfLiuw

Getzz, doskonale wiem dlaczego część lewicy popiera islam i dlaczego ta sama część lewicy zupełnie inaczej postrzega religijny fanatyzm w chrześcijańskim wydaniu oraz ten sam albo gorszy fanatyzm w wydaniu muzułmańskim. Bo lewica orientuje się na słabszych, stojących niżej na drabinie społecznej, a muzułmanin na Zachodzie utożsamiany jest z mniejszością narodową, religijną, niższą klasą ekonomiczną (Francja) - generalnie ze słabszymi.

Tyle że część lewicy, która krzyczy o klerykalizacji zawsze wtedy kiedy biały katolik czy protestant nastaje na świeckie wartości, a jednocześnie z przymrużeniem oka spogląda na to samo w wydaniu muzułmanów, uprawia w stosunku do tych ostatnich paternalizm, traktuje ich niedojrzale. A to jest sprzeczne z traktowaniem wszystkich ludzi jak równych sobie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-07-11 18:59:53, suma postów tego autora: 2157

P.S.

Paternalizm i protekcjonalizm.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2013-07-11 19:31:26, suma postów tego autora: 2157

Dodaj komentarz