Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Michał Michalski: Czy ebooki są lewicowe?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

statystyki

Ciekawie wyglądają statystyki na ich stronie. To, co do tej pory kupujący zapłacili, rozdzielili po równo dla autorów i fundacji, ale BookRage nie dostało dosłownie nic. Oczywiście na zapłatę najbardziej zasługują autorzy, ale szkoda, że wysiłku BookRage nikt nie docenił w nawet najmniejszym stopniu.

autor: Mandark, data nadania: 2013-09-24 20:19:09, suma postów tego autora: 731

jeszcze pytanie

Czy istnieją podobne akcje dla wydań anglojęzycznych? Nie mam czytnika ebooków, ale gdybym miał, to raczej wolałbym czytać po angielsku.

autor: Mandark, data nadania: 2013-09-24 20:21:08, suma postów tego autora: 731

Mandark,

wygląda to trochę inaczej. Ta edycja BookRage jest wyjątkowa - w tej konkretnej suwaki, za pomocą których klienci decydują jaki procent przekazują konkretnym odbiorcom (autorom, BookRage, fundacji), są ustawione sztywno w taki sposób, że BookRage nie zarabia niczego. Bo robi to non-profit, zysk idzie na sfinansowanie wydania książki Moglena również drukiem.

Wcześniej były już 3 "normalne" edycje - w każdej z nich klienci ustawiali te suwaki mniej więcej po równo, uznając najwyraźniej, że taka formuła jest uczciwa. W praktyce oznaczało to do kilkunastu tysięcy zł dla BookRage. Czyli nieźle.

Oczywiście są takie akcje po angielsku: np. wspomniane Humble Indie Bundle. Zarówno ta, jak i BookRage nie są jednak dostępne w każdej chwili, ciągle - bo założenie jest takie, że trzeba mieć czas na przeczytanie książek, dlatego nie można tego robić stale. Nie wiem czy teraz w tej "oryginalnej", angielskiej wersji można coś kupić akurat w tym momencie.

autor: czerwony łunio, data nadania: 2013-09-24 23:55:21, suma postów tego autora: 164

Czy ebooki są lewicowe?

Zależy od ich treści...

autor: warchlak, data nadania: 2013-10-15 23:00:03, suma postów tego autora: 151

Dodaj komentarz