Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Wielgosz: Piekło Lampedusy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

zabijanie w imię demokracji to....

... to przede wszystkim odbieranie głosu coraz większej i coraz bardziej podmiotowej grupie europejczyków, którzy nie chcą tutaj emigrantów a zwłaszcza islamistów.

Gdyby europejczycy byli poprawni politycznie w swej większości to politycy otworzyli by szeroko bramy twierdzy Europa.

autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 12:54:15, suma postów tego autora: 3207

Takich artykułów było już wiele tj.

Dobrzy emigranci ścigani wojną, terrorem i głodem oraz źli Europejczycy. Ok czarno biały obraz świata Wam odpowiada ok ale ... nic nie zmienia bo to właśni Ci źli i samolubni Europejczycy wybierają polityków którzy potem zaostrzają prawo anty emigracyjne. Nie da się ukryć, że zarówno sankcje Berlusconiego oraz anty romskie sankcje Sarkoziego cieszyły się poparciem wyborców - europejczyków.

I tu dochodzimy do sedna sprawy:

Kim jest ten zły anty emigracyjny ciemny lud?

Kim są pod względem stratyfikacji społecznej przeciwnicy emigrantów?

Jak wpłynie na tradycyjny elektorat lewicy otwarcie Europy dla emigrantów?

Jaki to będzie miało wpływ na dostępność świadczeń socjalnych?

Jaki to będzie miało wpływ na rynek pracy nisko kwalifikowanej?

Poprawność polityczna odebrała lewicy umiejętność debaty o sprawach które dotykają jej tradycyjny elektorat.

autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 14:04:02, suma postów tego autora: 3207

Emigranci a neoliberalne marzenie o końcu ...

... państwa opiekuńczego?

Nie dziwi Was to ślepa miłość neoliberalnych mediów do emigrantów? Coś Wam tu nie śmierdzi?

Motto:

Hen Hen gdzieś w odległej galaktyce spotkali się: konserwatysta, liberał i socjalista.

Liberał powiedział: Wolność
Konserwatysta powiedział: Wolność ale i odpowiedzialność.
A socjalista na to: dajcie żreć !!! dużo i darmo !!!

Żart ten miał sens zanim neoliberalizm nie przystąpił do demontażu państwa opiekuńczego. Dzisiaj ten żart brzmi tak:

Narodowiec MÓWI: socjal tylko dla swoich
Poprawno polityczny lewcowiec Mówi: socjal dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę i kolor skór.
NeoLiberał MYŚLI: dla nikogo.Ani dla swoich ani dla obcych.

NoeLiberał Myśli ale nie mówi tego na głos bo wie, że przeciw sobie ma dwóch miłośników socjalu. A więc zawiera taktyczny sojusz z poprawno politycznym lewakiem podrzucając kukułcze jako Dyskryminacji. Coraz bardziej przepychany do ściany narodowiec w końcu mówi a czasem nawet wykrzykuje to co myślał po neoliberał tj. ja ma być socjal dla obcych to niech go nie będzie w cale dla nikogo tj. w ostatecznym rozrachunku wygrywa neo liberał.

Jednym z podstawowych problemu z jakimi spotyka się Nasza demokracja a zarazem problem jaki mają europejczycy z emigrantami jak i z państwem socjalnym (i na tym bazują neo liberałowie) jest taki, że zdecydowana większość europejczyków czuje, że poprawność polityczna robi z nich obywateli drugiej kategorii tj. że biała samotna matka z jednym dzieckiem zawsze przegra rywalizacje z czarną emigrantką z somali z 5 dzieci.

autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 14:24:55, suma postów tego autora: 3207

Piotrze Ciszewski Poloneza czas zacząć.

Myślę, że najwyższy czas rozpocząć debatę lokatorką na temat:

Jak wpłynie otwarcie na emigrantów na dostępność mieszkań socjalnych?

Czy gdyby Polska uratowała tych 1500 emigrantów co to się potopiło u brzegów Lampeluzy to gdzie, jakim kosztem i w jakich warunkach by ich umieściła? I jaki miało by to wpływ na dostępność mieszkań socjalnych dla rdzennych mieszkańców?

autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 14:41:56, suma postów tego autora: 3207

Autor

niech sobie rzuca floty na morza za swoje pieniądze najlepiej, ja mam w drodze dziecko mam na co wydawać.

autor: jliber, data nadania: 2013-11-18 18:18:24, suma postów tego autora: 4329

jliber

Ja też mam !!! Za 3 miechy poród !!!

Kasa z moich podatków ma iść na moją Ratolość a nie na socjał dla obcych.

autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 18:39:39, suma postów tego autora: 3207

A w ogóle to po co zamieszczacie takie teksty?

Już raz się podniecaliście arabskimi wiosnami.
No normalnie miała być druga SSwecja na całym bliskim wschodzie.

Czy myślicie, że przypływający do Europy emigranci to nowy proletariat?


autor: Cud2, data nadania: 2013-11-18 19:30:05, suma postów tego autora: 3207

cudoku

Do rekordu Zynia z okresu czteroliterowego jeszcze Ci dużo brakuje. Ale widać się starasz.

autor: Stirlitz, data nadania: 2013-11-18 23:24:43, suma postów tego autora: 1578

jliber, cud

Ojej strasznie im współczuje. Gdybym była wierząca to bym się zaczęła za te dzieci intensywnie modlić. A tak nie wiem co poradzić

autor: yona, data nadania: 2013-11-20 20:49:40, suma postów tego autora: 1517

Dodaj komentarz