Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nancy Fraser: Feminizm w służbie kapitalizmu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nowe odkrycie Ameryki...

..tylko ten,kto żył w PRL,pamięta,ze to właśnie okres powojenny był wyzwoleniem dla kobiet w Polsce. Miałyśmy prawo do wybierania zawodu ,zwyczajowo wykonywanych przez mężczyzn, powstały tysiące żłobków w każdym mieście i wielu wsiach,2w szkołach działały świetlice ze stołówkami,aby kobiety mogły uczyć się ( analfabetyzm) i zdobywać nowy zawód za darmo. Kiedy współczesne paniusie Feministki zabrały się za zrównanie praw,to okazało się,ze chodzi o prawo do eliminacji mężczyzn na wysokich stanowiskach i eliminację "normalnej " rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Seksizm feministek ,jest kuriozalny i ten artykuł jest tylko powierzchownym dotknięciem problemu. Postawienie na głowie obowiązków wspólnych mężczyzny i kobiety,nie może być spychany na margines życia około 95 % społeczeństwa,dla zadowolenia marginesu,w którym natura zadziałała wbrew regule. Feminizm, nie sprawdził sie jako ruch pozytywnie odbierany przez społeczeństwo. Lewica, nie bardzo radzi sobie z tym problemem, bo zbyt zaufała nowym "trendom"a nie rozsądkowi.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-12-30 13:13:55, suma postów tego autora: 1835

A ta Bratkowska to w końcu dokonała tej aborcji?

Bo temat jakoś zupełnie się skończył?

Bo jeśli nie to po co była ta cała piana?

autor: Cud2, data nadania: 2013-12-30 13:28:32, suma postów tego autora: 3207

bambosz0

Osoby heteroseksualne są spychane na margines? Gdzie? W jaki sposób?

autor: V.C., data nadania: 2013-12-30 17:23:50, suma postów tego autora: 1123

.

Zagadnienie jest szersze i poza feministkami obejmuje także np. gejów i ekologów (choć tu może w mniejszym stopniu). Pytanie, na ile te środowiska są świadome mówiąc delikatnie swej kolaboracji z systemem, mówiąc zaś całkiem bez ogródek bycia nieodzowną częścią systemu, a nawet znacznie więcej, tj. stanowienia swego rodzaju tarczy ochronnej demoliberalizmu. Z moich obserwacji wynika, że feministki, geje czy ekolodzy doskonale sobie z tego zdają sprawę (zwłaszcza ich wierchuszka).

Co do samego tekstu: jak już powiedziała bambosza, żadnego odkrycia Ameryku tu nie ma.

autor: motyl, data nadania: 2013-12-30 19:26:20, suma postów tego autora: 2165

Żadnego odkrycia Ameryki tu nie ma, bury motylu...

ponad to, że "Ruch feministyczny, który w swoich początkach był jednym z ważnych nurtów krytyki kapitalizmu, stał się dostarczycielem najważniejszych idei dla jego najnowszego, neoliberalnego wcielenia".
Autorka uzasadnia to w swoim krótkim artykule. Bo nie do każdego ta oczywista prawda dociera - nie tylko na górce feministycznej i na dołach gejowskich ale nawet do bamboszy.
Że zaprzedali się kapitalizmowi. Ale jeżeli w Polsce za feministki robią kwaśniewskie z bochniarkami, a nawet środy przez cały tydzień, to dlatego bambosze mogą od tego sfiksować...
Więc bambosza niech czasem przeczyta komentowany tekst ze trzy razy, a potem wrzuca te swoje wieści gminne i inne. I interpunkcję niech opanuje, bo ta bazgranina irytująca bywa. I może niech poczyta coś o sufrażystkach i emancypantkach, które bamboszom umożliwiły np. prawa wyborcze, bo komuniści byli w Polsce ze swoim miodziem trochę później...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-12-30 21:33:05, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla....komuniści akurat w Polsce,

nie zwalczali ruchu wyzwolenia kobiet,ale Ty bardziej cenisz sobie wieści "nowej fali prawie uczonych",niż o wiele dla mnie ważniejsze właśnie jak je nazwałaś "wieści gminne". Prawa wyborcze kobiet,to nie zdobycz ostatnich dziesięcioleci ,a samo prawo wyborcze bez świadomości politycznej, jest mało przydatne w demokratycznym państwie. Współczesny feminizm to wojujące kobiety,które chcą mieć tylko przywileje i niewiele je obchodzi życie zwykłych kobiet,które nie są żądne władzy i robienia kariery za wszelką cenę. . .. ps tak bardzo razi Cię interpunkcja,a właściwie jej brak ? a może to jest jakiś konspiracyjne forum literackie?

autor: bambosz0, data nadania: 2013-12-31 00:57:31, suma postów tego autora: 1835

@hyjdla

"Ruch feministyczny, który w swoich początkach był jednym z ważnych nurtów krytyki kapitalizmu, stał się dostarczycielem najważniejszych idei dla jego najnowszego, neoliberalnego wcielenia."

Właśnie to nie stanowi żadnego odkrycia (czyli bez sensu jest twoje "ponad to").

PS.
Błędy interpunkcyjne na polskich forach (a także np. w gazecinach) to dziś norma (osobiście mnie to nie dziwi, wziąwszy pod uwagę wyjątkowo marny poziom umysłowy współczesnych Polaków). Dlaczego więc czepiasz się o nie akurat bamboszy?

autor: motyl, data nadania: 2013-12-31 11:46:01, suma postów tego autora: 2165

Tak, razi mnie każdy niechlujny

sposób wysławiania się i pisania. Nic na to nie poradzę.
Skoro zwyciężyłaś już analfabetyzm, to może spróbuj pójść w zapasy z interpunkcją? No, chyba że masz jakąś dysfunkcję lub 25 dioptrii, że nie umiesz w spację, enter lub Caps Lock trafić, to się odtenteguję. To albo do lekarza, albo trenować na "brudno" w Windowsie, a nie na forach...
Naprawdę nie rozumiem coś się tak tekstu czepiła, skoro Autorka pisze to samo, tylko mądrzej?
Fobie, także feministyczne, można zwalczać nawet po 60-siątce, będąc nielubiącą kobiet kobietą... Czego ci z całego serca życzę.
Do Siego Roku.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-12-31 15:54:13, suma postów tego autora: 5956

Jeśli wyzyskiwana większość

wywalczy wreszcie uczciwy podział zysków, to będzie można się zająć społecznymi tematami pobocznymi typu feminizm czy ekologia (ale ta prawdziwa, nie mająca nic wspólnego z wielkokapitałowym globalnym ocipieniem). Dopóki to nie nastąpi, dopóki na świecie miliony umierają z głodu, zajmowanie się feminizmem, gejami, weganami czy ekooszołomstwem jest całkowicie nielewicowe.

autor: Stirlitz, data nadania: 2013-12-31 19:22:40, suma postów tego autora: 1578

motyl

"Ruch feministyczny, który w swoich początkach był jednym z ważnych nurtów krytyki kapitalizmu, stał się dostarczycielem najważniejszych idei dla jego najnowszego, neoliberalnego wcielenia."

>Właśnie to nie stanowi żadnego odkrycia

Dlaczego tak twierdzisz ? Bo dla ciebie nie stanowi ? Dla mnie także nie stanowi i dla innych na tym forum, nawet w tym wątku, ale w ogólnym dyskursie feministyczno genderystycznym trudno spotkać tego rodzaju refleksje. Mógłbyś wskazać jakieś istotne głosy w tej kwestii ?
Ja się z takimi jeszcze nie spotkałem i uważam, że redakcja dobrze zrobiła wklejając ten artykuł, który naświetla temat dwuznaczności ruchu feministycznego w jego ostatnich przejawach. Tym bardziej, że feminizm lubi przedstawiać się jako ruch lewicowy.

autor: Adrem63, data nadania: 2014-01-01 12:14:12, suma postów tego autora: 2307

@Hyjdla 2013-12-31 15:54:13

Mnie razi w stopniu na pewno nie mniejszym niż ciebie, ale to nie powód, by czepiać się akurat osoby o odmiennych poglądach.

autor: motyl, data nadania: 2014-01-01 12:44:13, suma postów tego autora: 2165

stirlitz

naprawdę? to wszystkie te "poboczne" problemy nie rozwiążą się wtedy magicznie same? :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-01 17:31:27, suma postów tego autora: 3572

motylu bury, obrońco z powołania...

Jakie bambosza ma poglądy po raz setny chwaląca komunę, że dzięki niej "alfabetką" jest? Może niech w końcu skojarzy, że ten wredny kapitalizm nie pozwala jej opanować klawiatury i to będzie odkrycie jej życia! Bo na razie zastanawia się czy lewica "to jest jakiś konspiracyjne forum literackie"? Pewnie na szary pasek nie zagląda. A polecam. Tylko feministki, ekologia i inne gender będzie wyśmiewać. Ot, kabaretka, czy jakoś tak...
Pisząc: "wziąwszy pod uwagę wyjątkowo marny poziom umysłowy współczesnych Polaków", czepiasz się bamboszy, mnie czy Cudoka? Nie wyczaiłam. Bo o sobie masz wyjątkowo wysokie mniemanie...
Uczyć się, uczyć, bo nawet najmądrzejsze poglądy przekazane takimi "zlepkami", śmieszne się wydają, bamboszo. To nie wstyd. Moja Mama w wieku 72 lat kupiła sobie komórkę, a po pół roku smsy do mnie pisała, bo "kto teraz pocztówki pisze?" stwierdziła. Teraz ma 78 i nad laptopem się zastanawia...

Dokładnie, Adrem. Poza tym tutaj nie tylko bure motyle i bambosze zaglądają. Czasem kto nowy zbłądzi...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-01 22:36:03, suma postów tego autora: 5956

Sztyrlic... "wyzyskiwana większość"

to niestety kobiety. Wszędzie.
Nielewicowe jest nicnierobienie, póki co. Rewolucje też niedługo będą. Wtedy na pewno w pierwszej linii cię zobaczymy. O co będziesz walczył?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-01 22:41:49, suma postów tego autora: 5956

nikyty zrozum wreszcie

feminizm, geje, gender, weganizm i globalne ocieplenie nie jest lewicowe. O czym pisze się w komentarzach praktycznie od zawsze idee te bardziej odstraszają potencjalnych wyborców od lewicy niż powodują ich przypływ.

Może wreszcie należy powiedzieć to otwartym tekstem:

większość: robotników, bezrobotnych i prekaria tu to:
- homofoby lub przynajmniej homo sceptycy
- zwolennicy patriarchatu oraz kotleta schabowego podanego pod nos przez kobitę
- jak słyszą o przebieraniu chłopców w sukienki w ramach równościowego przedszkola to im się nóż w kieszeni otwiera
- a globalne ocieplenie mają w głębokim poważaniu bo ich interesuje wysokość rachunku za prąd i gaz a nie sytuacja niedźwiedzi polarnych.

Nawet na KP piszą (nie chce mi się szukać cytatu), że dla większości adwersarzy Sierakowskiego nie ma różnicy po między KP a GW.

Bo taka jest prawda: Poprawność polityczna to nóż wbity w plecy lewicy. A wszystkie złote sukienki i Jasie Kapele w czerwonej sukience to gwóźdź do trumny lewicy.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-02 10:35:57, suma postów tego autora: 3207

.....

Tylko komunizm dał Afganką prawdziwą demokracje, ale nie na długo. Prawa kobiet na zachodzie jeszcze nie są zbyt bardzo zagrożone ale jak jeden dzień w zachodniej Europie Islamska partia wygra wybory to już bezie bardzo groźnie. A w Libii, Iraku i podobnych to po tak zwanym wyzwoleniu prawa kobiet już prawie nie istnieją.

autor: Margo, data nadania: 2014-01-02 12:42:52, suma postów tego autora: 627

cudaku zrozum wreszcie

idee lewicowe są lewicowe, niezależnie czy się z nimi zgadzasz czy nie

lewica nie jest od tego, żeby utrwalać homofobię, patriarchat, czy ignorować poważne problemy ekologiczne

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-02 18:22:30, suma postów tego autora: 3572

co stirlitz naprawdę napisał

lewica jest wtedy, kiedy zajmuje się nią biały heteryk (ewentualnie dobrze się ukrywający gej, lub lesbijka), który koncentruje się na górnikach, hutnikach, kolejarzach i murarzach (lokatorach, jeśli głosy połowić można), którego żona wiernie go wspiera wychowując mu dzieci i schabowy podając do łóżka :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-02 18:30:42, suma postów tego autora: 3572

@Adrem63 2014-01-01 12:14:12

Nie odniosłem się ani do tekstu, ani do faktu zamieszczenia go przez lewica.pl, lecz wyłącznie, co zresztą zaznaczyłem, do skierowanej pod moim adresem wypowiedzi niejakiej Hyjdli.

autor: motyl, data nadania: 2014-01-02 18:32:57, suma postów tego autora: 2165

@Hyjdla 2014-01-01 22:36:03

1.
"obrońco z powołania"

Nie "bronię" żadnej bamboszy. Chodzi o coś w rodzaju elementarnej sprawiedliwości. Tak oto błędy językowe, szeroko zresztą rozumiane, robi na forach internetowych każdy, także oczywiście na tym forum, ty natomiast "zwracasz uwagę" jedynie bamboszy. Dostrzegasz różnicę między jednym a drugim?

2.
"Pisząc: "wziąwszy pod uwagę wyjątkowo marny poziom umysłowy współczesnych Polaków", czepiasz się bamboszy, mnie czy Cudoka?"

Nikogo. Zasadniczo staram się zawsze nawiązywać do zamieszczonego tekstu lub choć do komentarzy pod nim.

3.
"Bo o sobie masz wyjątkowo wysokie mniemanie"

Bynajmniej.

autor: motyl, data nadania: 2014-01-02 18:58:24, suma postów tego autora: 2165

Nie kręć motylu,

publikując swoje zdanie dotyczące cytowanej tezy z tekstu Nancy Fraser na forum odniosłeś się nie tylko do tekstu, ale poddałeś je tym samym pod ocenę innych.

Zadałem ci konkretne pytanie na które nie odpowiedziałeś, co zresztą przewidywałem.

autor: Adrem63, data nadania: 2014-01-03 12:03:16, suma postów tego autora: 2307

@Adrem63 2014-01-03 12:03:16

1.
Jeśli moje "komentarze" już tak bardzo zaprzątają twą uwagę, to proponowałbym odnosić się do nich we właściwym, czyli chronologicznym układzie.

2.
"poddałeś je tym samym pod ocenę innych"

No i?

3.
"Mógłbyś wskazać jakieś istotne głosy w tej kwestii?"

I to miałoby być owo konkretne pytanie?

autor: motyl, data nadania: 2014-01-03 16:39:20, suma postów tego autora: 2165

Chciałam jeszcze dodać,

że przekład jest bardzo porządny. Jasny, bez udziwnionej pseudonaukowej nowomowy, po prostu zrozumiały. Rzadkość na lewica.pl.
Patrzta i uczta się - Kowalewskie, Bartoliki i inne translatory...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-03 20:14:42, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

Wyzyskiwani są pracownicy, bez względu na płeć, rasę czy orientacje. O wyzysku kobiet to można mówić w Arabii Saudyjskiej i podobnych krajach. Tam jest więc niezagospodarowane poletko dla feministycznych liberałek jakich pełno zapycha wszelkie media.

nikity
Czytając Twoje posty odnoszę dwa wrażenia. Wszystko kojarzy Ci się ze sprawami "dupy", a do tego niezły z Ciebie heterofob. Nietolerancja działa w dwie strony.

autor: Stirlitz, data nadania: 2014-01-03 21:00:13, suma postów tego autora: 1578

Do czego prowadzi feminizm przykład z Norwegii

www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-04 08:18:43, suma postów tego autora: 3207

stirlitz

nie interesują mnie twoje wrażenia, nie jestem tu po to, żeby prezentować, lub budować swój profil

co mnie interesuje teraz jest, że zasłaniając się swoimi wrażeniami unikasz weryfikacji własnych tez

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-04 15:33:09, suma postów tego autora: 3572

Hyjdla,pozdrawiam "Noworocznie"

..i odpowiadam z opóźnieniem,ale czas "świąteczny" wolałam spędzić z rodziną niż z komputerem.Wiem już,że jesteś "genialna,nieomylna,popierasz jedyne słuszne teorie,masz swoiste (?) poczucie humoru,Twoje wykształcenie jest najlepsze,czyli jesteś solą tego portalu i my te zwykłe robaczki heteroseksualne mamy ze wstydu zapaść się pod ziemię,ze swoją marną umiejętnością( co każda sekretarka nawet potrafi) pisania na maszynie i co gorsze,nierozumnego (jak wiadomo od 1980 roku)niepotępiania PRL,co jest jawnym postradaniem rozumu" . Chylę czoła przed twoją równie genialna rodzicielką co to przymierza sie do laptopa po sześciu latach posługiwania sie tel.komórkowym. Ja co prawda wieku 67 lat przejęłam stary komp. od mego bardzo dorosłego potomka i jak jaka idiotka zaczęłam pisać na tym przyrządzie i w swojej arogancji wyobraziłam sobie,że w ferworze szybkich postów mogę popełniać jakieś drobne błędy,ale nie wiedziałam,że ranię Twój niewątpliwy geniusz, za co przepraszam najmocniej Ciebie o Pani i Jejmość Rodzicielkę .. z poważaniem bambosz 0.. to "0" to zero nie litera "O" ps. czy mam wzorować sie na tym cytacie... "Możesz zdradzić ile ci państwo podprowadziło? A może raczej uratowało?
Tę operację finansową trzeba było przeprowadzić już za Millera "lewicowego" jak jednoręki bandyta, a najpóźniej za Jarosława Polskę Zbaw - wykarczować, zakopać, zaorać i zapomnieć.?

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-06 11:19:26, suma postów tego autora: 1835

***

stirlitz raczył nie odpisać, więc zakładam, że jego zdaniem lewica; komunizm; rewolucja; równość; sprawiedliwość itp itd itp są rozrywką heterycznych mężczyzn

tylko oni mają wyłączność na bycie społeczeństwem

cała reszta to poboczność jeno

autor: nikyty, data nadania: 2014-01-06 13:04:07, suma postów tego autora: 3572

_______

"konspiracyjne forum literackie"
Bambosz 0, czy żeby pisać normalnie po polsku bez błędów ortograficznych to trzeba przynajmniej dwie książki napisać i wydać? Na tzw. forach innych niż "literackie" już można tak niechlujnie do języka podchodzić?

nikity, być oże dla was "nieheterycznych" (jakich?) "niemężczyzn" (kimkolwiek jesteście) lewica, równość, sprawiedliwość, komunizm, rewolucja to "rozrywka", ale wiedz że dla niektórych to znaczy więcej.
Walka klasowa, nie genderowa.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-01-07 15:03:33, suma postów tego autora: 181

Gayetzki...

...aby innych pouczać,to trzeba samemu umieć,a Ty jak widać, nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.. W tym sęk, że Hyjdli nie chodziło błędy ortograficzne,a o interpunkcję.. Pewnie,też szukasz tu p. Miodka ,albo Bralczyka? Z tego co widać,to sami "normalni",orłów brak.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-09 00:03:46, suma postów tego autora: 1835

Gayetzki...

..Przeczytaj swoje "literackie... dzieło" chciałam już wzorem Hyjdli mało elegancko (?) nazwać,ale tym razem to nie u mnie literówka, mocium panie. p.s ....i po co Ci to było Grzegorzu Dyndało?

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-09 00:28:43, suma postów tego autora: 1835

Dobra, bambosz"O"...

Myślałam że jesteś tylko niezdarna, chociaż niewątpliwie ambitna i pieniacka, ale jesteś przede wszystkim nieukiem, do tego bezczelnym.

Pozwoliłam sobie zadiustować dwie próbki "pisanek", może ogarniesz o co biega i chodzi:

Hyjdla, pozdrawiam "noworocznie"
... i odpowiadam z opóźnieniem, ale czas "świąteczny" wolałam spędzić z rodziną niż z komputerem. Wiem już, że jesteś "genialna", nieomylna, popierasz jedyne słuszne teorie, masz swoiste(?) poczucie humoru, Twoje wykształcenie jest najlepsze, czyli jesteś solą tego portalu i my, te zwykłe robaczki heteroseksualne, mamy ze wstydu zapaść się pod ziemię ze swoją marną umiejętnością (co każda sekretarka nawet potrafi) pisania na maszynie, i co gorsze, nierozumnego (jak wiadomo od 1980 roku) niepotępiania PRL, co jest jawnym postradaniem rozumu. Chylę czoła przed twoją równie genialną rodzicielką co to przymierza się do laptopa po sześciu latach posługiwania się tel. komórkowym. Ja co prawda wieku 67 lat przejęłam stary komp. od mego bardzo dorosłego potomka i jak jaka idiotka zaczęłam pisać na tym przyrządzie i w swojej arogancji wyobraziłam sobie, że w ferworze szybkich postów mogę popełniać jakieś drobne błędy, ale nie wiedziałam, że ranię Twój niewątpliwy geniusz, za co przepraszam najmocniej Ciebie o Pani i Jejmość Rodzicielkę...

Gayetzki...
... aby innych pouczać, to trzeba samemu umieć, a Ty jak widać, nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... W tym sęk, że Hyjdli nie chodziło błędy ortograficzne, a o interpunkcję... Pewnie też szukasz tu p. Miodka, albo Bralczyka? Z tego co widać, to sami "normalni", orłów brak.

Teraz jest "chlujnie", bambosz"O".
To nie są "drobne błędy", to nawet nie jest "swoista" interpunkcja, to brak opanowania podstawowej ZASADY, nieprzestrzeganie przyjętego kanonu. Tak bywa kiedy czyta się samą siebie, nie sięgając po nic innego. Wystarczyłoby PRL-wskie wydanie "Trybuny Ludu". Są w archiwach, polecam...
Może jednak się przyłóż, bo kiedy np. zaniesiesz jakieś ważne pismo do jakiejś ważnej instytucji, to po co mają się jakieś biurwy natrząsać z takich pozlepianych zlepków?
Zdrowia życzę, bo na rozum za późno.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-09 11:27:53, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla...

Niewiele mam Ci do powiedzenia,ponieważ z osobami źle wychowanymi unikam kontaktu ( jeśli tylko się da).Problem z Tobą jest taki,że nie tylko jesteś źle wychowana ( pewnie mamusia w pogoni za chlebem nie miała czasu i umiejętności)ale jesteś takim pospolitym wzorcem tego" co to z nędzy do pieniędzy",ale w wydaniu miejskim z pierwszego pokolenia,stąd ta arogancja i niczym nie uzasadnione poczucie wyższości... W swoim półświatku prawdopodobnie masz słabe "wzięcie " jako osoba do towarzystwa, więc rekompensujesz to sobie głupawą złośliwością. Współczuję Twemu otoczeniu. ... Twoje inwektywy mnie nie dotykają,bo ktoś taki nie jest w stanie mnie obrazić z prostej przyczyny : musiała byś być z innego środowiska.Popracuj nad sobą, to może za kilka lat ,..no kilkanaście coś z tego wyjdzie pozytywnego.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-09 16:37:37, suma postów tego autora: 1835

bambosz to krzyżówka dobrych manier nany i interpunkcji pajacka

Ale w ostatni post włożyła maksimum umiejętności - wie już, że zdanie kończymy kropką, a nowe zaczynamy wielką literą.

Na końcu jej się ",..." zrobiło (nie wiadomo co to oznacza w slangu analfabetów wtórnych), ale ogólnie docenić należy wysiłek.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-01-13 20:45:30, suma postów tego autora: 6194

@Sumienie Narodu 2014-01-13 20:45:30

Bambosza nie jest analfabetką. Takiego "analfabetyzmu" można by tylko życzyć wielu dzisiejszym np. prawnikom (a także innym wykształconym jedynie formalnie). Poza tym jej błędy są częściej typograficzne niż interpunkcyjne. A to naprawdę nic w porównaniu z błędami ortograficznymi czy stylistycznymi, powszechnie dziś spotykanymi na forach (także na tym).

autor: motyl, data nadania: 2014-01-14 20:00:31, suma postów tego autora: 2165

uzup.

Jakby co - w ostatnim zdaniu nie mówię o niejakim Cudzie2 (oczywistym prowokatorze).

autor: motyl, data nadania: 2014-01-14 20:04:08, suma postów tego autora: 2165

Te "błędy typograficzne" to rodzaj pomroczności jasnej?

Nie myślałeś, bury motylu, o jakiejś firmie "doradztwa" albo "wsparcia"? Sukces murowany... śmieszność też...
.
A "dziewczyna z PRL-u" bierze teraz pod lupę cudze matki. Z wdziękiem słonicy, chamstwem bździągwy i zaburzeniami typograficznymi...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-15 12:01:51, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla ......

Jak niejaki DZEUS na tym forum napiszę "TFU Hyjdla ....... "

TY samo zakochana w sobie piewczyni Nowego i burzycielko
Starego.

Zapytam naiwnie gdzie podziało się 21 postulatów, o które walczyłaś za młodu rozwalając na Śląsku realny socjalizm.

Gierek to coś jednak Śląskowi dał a wy Solidarność i elity
Solidarności oraz obecne u władzy ich resztki ...... ?

Jeno olbrzymie bezrobocie i zgliszcza fabryk i przemysłu.

Znów dzięki Wam Polska stała się krajem rolniczym ......


Pozdrawiam.
Szczególnie pozdrawiam Adrema ......


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Są tacy Hyjdla co z interpunkcją eksperymentują ......
Nie pochwalam błędów ortograficznych a sam za takowe się wstydzę, ale interpunkcja to trochę inny obszar ......

Wiesz Hyjdluniu, że tekstem można malować np. taki G. Apollinaire .....
>> Guillaume Albert Vladimir Alexandre Apollinaire de Kostrowitzky (fr. ɡijom apɔliˈnɛʁ) właściwie Wilhelm Apolinary Kostrowicki (ur. 26 sierpnia 1880 w Rzymie, zm. 9 listopada 1918 w Paryżu) – francuski poeta polskiego pochodzenia. Jeden z głównych przedstawicieli francuskiej awangardy poetyckiej. >>>>>>>



autor: jacekx, data nadania: 2014-01-16 11:15:01, suma postów tego autora: 3088

Cud2 z 02.01.2014.

niestety muszę przyznać Ci rację . Z tych właśnie powodów wszystkie "lewice"są w permanentnej opozycji pozaparlamentarnej z którą nikt się nie liczy i na którą też potrzebujący wsparcia nie liczą.Blogowanie na tym forum,to sztuka dla sztuki i licytowanie się na "udziały w demonstracjach" liczone w porywach" do 100 uczestników.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-16 16:40:22, suma postów tego autora: 1835

Prawosławny marksisto i belfrze kapitalistyczny...

jeśli co drugi belfer zachowuje się w szkole jak ty na forum, to nie dziwota, że wam kubły na głowach lądują. To po pierwsze.
Po drugie... skoro tak ci leżał na sercu socjalizm wypaczony, to gdzie byłeś w 80-81 roku? Trza było budować barykady, podpalić salę BHP, walczyć o Polskę PZPR-owską. Siedzieliście cichutko, a jak jaki kacyk solidurnowaty postraszył strajkiem, to w portki robiliście. W stanie wojennym trochę łby podnieśliście, ale jakoś wam Jaruzel socjalizmu nie reformował, bo se mieczyk Chrobrego już pucował...
Gdzie byłeś w 89-80, kiedy michniki, kuronie, geremeki, mazowieckie dorwały się do koryta? Trza było wysadzić sejm i senat. A wy patrzyliście jak wam Rakowski do spółki z Millerem sztandar wyprowadzają. Z pretensjami do Konusa, i swojego LSD, a nie do Hyjdli, której marzył się socjalizm z ludzką twarzą.
A po trzecie... zaczepiałam cię, że się tak zapluwasz, kulturalny belfrze?
Kolejny eksperymentator z zaburzeniami topograficznymi...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-18 21:15:17, suma postów tego autora: 5956

A co Hyjdluniu ...... zabolało :)

i znów epitety do osoby a nie do pytania :(.

Gdzie byłem w tych latach ano na strajkach studenckich i to aktywnie tuż przed stanem wojennym.
Walczyłem o Polskę, ale ...... nie „o take„ jak Wasza.
Wy, co oszukaliście człowieka prostego ......

Wasza Polska to kraj z prawie 15% bezrobociem i wykluczeniem grup społecznych ( np. pracownicy PGR czy włókniarze oraz stoczniowcy itd. ....) i regionów ( Dolny Śląsk, Woj. Łódzkie czy Ściana Wschodnia ).

Pozdrawiam i proszę o trochę mniej piany na ustach :).
Bo w przeciwieństwie do Ciebie usiłuję naprawiać błędy systemu.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-01-20 07:16:36, suma postów tego autora: 3088

Oj naiwna, naiwna ...... Hyjdluniu Stokrotko Solidarności :(

Ty któraś z Tych burzyli stare :( ...... i nie zbudowali nowego
możesz Ty bez grzechu .....
Usprawiedliwiać się i wskazując palcem na innych w tym na ......Cyklistów ..... Krzyczeć łap ......

Cóż ja marksista chrześcijański wybaczam Tobie, bo ......
nie Wiesz Co piszesz i proszę o wybaczenie dla Ciebie.


Pozdrawiam.


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-01-20 07:45:53, suma postów tego autora: 3088

Jacku Szanowny

"i Herkules D..a,kiedy ludu kupa. Ludu ogłupionego propagandą łatwego bogatego życia z minimum pracy,które to przywileje "należały się Polakom historycznie",nikt nawet najbardziej rozsądny, z logicznymi argumentami nie był w stanie przekonać,że to wszystko tylko gra Zachodu o rynek zbytu ,a Polacy to pionki na szachownicy,którzy po spełnieniu zadania nic nie znaczą . Jak Ty i inni Marksiści Chrześcijańscy mieliście urwać łeb tej propagandowej opłaconej dolarami za rozwalenie naszej ojczyzny Hyjdli...och przepraszam Hydrze ? Osamotnieni, przeciwko 10 milionowemu tłumowi pod egidą Solidarności i całej wrzeszczącej masie naiwnych,przyszłych posiadaczy biedy realnej? Kto Ciebie słuchał,kto WYSŁUCHAŁ WTEDY?

autor: bambosz0, data nadania: 2014-01-20 14:52:34, suma postów tego autora: 1835

Łomatko bosko"solidurnych"...

jest aż tak źle? A o coś ty strajkował? O darmowe podręczniki i ładniejsze asystentki?
Ja nie strajkowałam ani minuty, tak wyszło, więc nic nie zburzyłam. Przeciwnie, produkowałam czekoladki dla studencioków.
Tak jacuchna... strajkowałeś, ale przeciw "solidurniom", dobrze zrozumiałam? Taki Konrad Wallenrod byłeś, tak? A teraz usiłujesz "naprawiać błędy systemu". Z tymi, z którymi strajkowałeś, czyli przeciwko sobie, tak? A nawet wbrew?
Najpierw Rakowski z Jaruzelem sprzedał twoją Polskę solidurnym, bo Związek się rozwiązał i nie miał im kto pomagać socjalizmu budować. Potem solidurnie sprzedali ją jankeskim, co by my za tarczę przeciw Związkowi czyli Federacji robili. A teraz na powrót chcesz z LSD i Millerem do Białorusi i Kazachstanu dołączyć? Dobrze jarzę?
Łomatkoboskomarksistowsko... z kim jo godom? Nie ma takiej jednostki chorobowej...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-20 18:44:05, suma postów tego autora: 5956

Łola boga Hyjdluniu ......

...... Pomroczność Jasna zagraża raczej Tobie ......
Czyżbyś nie z kolebki Solidarności .......
Matki walczących o wolność od pracy i wielu innych przywilejów pracowniczych :(.

A strajki ówczesne studenckie dotyczyły o ile pamiętam autonomiczności uczelni ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-01-21 21:51:09, suma postów tego autora: 3088

To były strajki studenckie Hyjdla ...... gdzie studenci

walczyli o swe prawa czyli prawa środowiska.

W strajku uczestniczyłem jako wolny strzelec .......wówczas aktywny członek SZSP.

>>>>>>>>> cytat z netu

1981. Jesień strajków studenckich
Jesienią 1980 roku w środowisku akademickim całej Polski trwała walka o kształt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Przyczynkiem do strajków studenckich, które ogarnęły większość polskich uczelni była sytuacja w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu, gdzie złamano wcześniejsze porozumienia – z Senatu uczelni usunięto przedstawicieli „Solidarności” i Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a urzędującego rektora wybrano ponownie łamiąc procedury. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego podjęło uchwałę o gotowości strajkowej od 9 listopada i strajku ostrzegawczym 12 listopada. Po wielu propozycjach i przeciągających się dyskusjach inicjatywę przejęli członkowie NZS Wydziału Humanistycznego i proklamowali strajk okupacyjny od 17 listopada. I tak nad wejściem do budynku WH pojawił się plakat proklamujący strajk okupacyjny. Do strajku przyłączyły się inne wydziały UG. Strajk został zawieszony 12 grudnia 1981 roku, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego.

>>>>>>>>>>>>>>>> koniec cytatu


Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Ja widzisz Hyjdla już wówczas byłem niezależny w poglądach.
W obecnych strukturach SLD lokuję się w swych poglądach na lewym skrzydle SLD.

autor: jacekx, data nadania: 2014-01-21 22:30:23, suma postów tego autora: 3088

Fajny tekścior, Taki na czasie .

(*_*)
Dalej tak będziesz pierdolił, by nie poczuwać się do winy?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-22 00:23:49, suma postów tego autora: 5956

Tia, Jacuchna strajkował śpiewając: "Wpadła mi do sedesu odznaka

odznaka Zetemesu".

Pod lewym skrzydłem, bliżej kupra - zawsze z tubką wazeliny, by Konusowi dogodzić ... Nieuleczalny przypadek.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-01-22 19:18:05, suma postów tego autora: 6194

Dodaj komentarz