Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Janina Petelczyc: Nie należy wprowadzać w błąd i straszyć...

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawy przykład języka

Nie dziwię się duetowi BB (Balcerowicz, Buzek), ale Jarosław Gowin ?:
*Prezydent podpisując ustawę o zmianach w OFE przyłożył rękę do ograbienia 16mln Polaków z ich oszczędności.*

Wydaje się, że Gowin niezręcznie się obnażył, to co pokazał raczej nie przyniesie mu powodzenia na scenie politycznej. O ffee! W każdym razie ja go skreślam na amen.

autor: Adrem63, data nadania: 2014-01-03 13:30:47, suma postów tego autora: 2298

Prawda w oczy kole, Adrem?

Szkoda że lewica nie ma odwagi nazwać rzeczy po imieniu.

autor: west, data nadania: 2014-01-03 16:27:06, suma postów tego autora: 6672

Ja nie mam kogo skreślać,

nigdy na mojej liście nie był, Adremie (*_*)
A propos języka... pisze słusznie Autorka, że "język, którym się posługujemy nie tylko opisuje, ale i kreuje rzeczywistość", by potem uparcie pisać o REFORMIE OFE! Jakiej reformie???!!! To była umocowana bezprawnie chociaż nosząca pozory prawa, bo z poparciem państwa i jego głupawych (chciwych) urzędasów - GRABIEŻ!!! Bezkarny ROZBÓJ w biały dzień w majestacie ustaw...
Dlatego istotnie "język jakim się posługujemy implikuje nasz stosunek do zmian w systemie emerytalnym", bo skoro mówi się o "REFORMACH" OFE, wtedy różne gowiny odwracają kota ogonem: buzki "reformowali", tuski "grabią", mimo że jest na opak...
Poza tym pełna zgoda z Autorką.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-03 16:39:28, suma postów tego autora: 5956

west... teraz kolegujesz się z Gowinem?

On chociaż wie o tym?
Możesz zdradzić ile ci państwo podprowadziło? A może raczej uratowało?
Tę operację finansową trzeba było przeprowadzić już za Millera "lewicowego" jak jednoręki bandyta, a najpóźniej za Jarosława Polskę Zbaw - wykarczować, zakopać, zaorać i zapomnieć. Ale czasu nie było. Trza było wojny prowadzić...
Ta "grabież" powinna do końca być przeprowadzona, łącznie z odszkodowaniem i odsiadką tych reformatołów a właściwie złodziei...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-03 20:44:52, suma postów tego autora: 5956

Od dnia skierowania tej ustawy do TK

partia OFE (Balcerowicz, Buzek, Kaczyński itd.) mrozi szampana.

autor: bolo, data nadania: 2014-01-03 21:08:32, suma postów tego autora: 4522

Tak, Hyjdlo, państwo polskie lubi ratować obywateli przed ich pieniędzmi

W tym przypadku kradnie obywatelom 51,5% środków zgromadzonych w OFE - prawie 153 mld złotych.

autor: west, data nadania: 2014-01-03 22:26:09, suma postów tego autora: 6672

Skąd masz tę kwotę, west? Przeciek z partii OFErałów?

Na 153 mld nacięli nasze biedne państwo i jego niewolników? Po odjęciu tzw "kosztów własnych" czyli krociowych apanaży, balang i strat w przeróżnych ruletkach?

Poza tym to są wirtualne pieniądze. Ich nie ma, west. To są ew. jakieś wirtualne zapisy księgowe. To wyjdzie jak dżdżownica po deszczu. Wspomnisz moje słowa i wtedy pukniesz się w głowę i powiesz: "Hyjdla to mądra kobita jest!!!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2014-01-04 01:20:19, suma postów tego autora: 5956

To były piękne dni...

Zakładasz fundusz, nawet jak sam nie zdobędziesz "klientów" to ci ich dolosują, pobierasz opłatę od każdej przekazanej z ZUS składki, a także coroczną opłatę za prowadzenie rachunku - bez względu na to czy zarabiasz czy tracisz pieniądze "klientów". Kasę głównie inwestujesz w obligacje. Rząd musi je emitować, bo OFE generuje kilkudziesięciomiliardową dziurę w ZUS. A emeryci jak na złość nie chcą umierać przed terminem. Cały zysk "klientów" pochodzi więc z zysku z wykupu obligacji, który to wykup rząd finansuje z podatków ściągniętych od pracujących - "klientów" OFE. Za wprowadzenie OFE można nawet dostać fotel przewodniczącego PE (choć tylko na pół kadencji).

Rządy POPISu (AWS) to okres bezprecedensowego rozkradania państwa. Nie udało się tylko sprzedać KGHM za 300mln dolarów... australijskich. Zabrakło czasu. Takiej grabieży nie było nawet za okupacji. Dziś te same ryje siedzą w Brukseli lub na Wiejskiej i się z nas śmieją. Ale "lewica" woli płakać nad losem schabowego, kobiety w spodniach, faceta w stringach czy tonącej powulkanicznej wysepki na Pacyfiku, która tonie tak jak dziesiątki tysięcy podobnych wcześniej. Woli ronić łzy nad prawami islamskich emigrantów do przykrywania żon burkami i niesprzedawania wołowiny.

autor: Stirlitz, data nadania: 2014-01-04 12:01:34, suma postów tego autora: 1578

Szczypta nadziei Hyjdlo,

że Gowin jest jednym z nielicznych odznaczających się pewną uczciwością czy sprawiedliwością wśród polskich polityków, rozpuściła się w politycznej zupie gotowanej na zjełczałym pragmatyźmie i środkach uświęcanych celem.
Gowin nie jest głupcem i wie jak katastrofalne skutki dla Polaków powoduje działalność OFE.

Co do języka to oczywiste. Wczoraj oglądałem rozmowę Balcerowicza z Barbarą Czajkowską. Balcerowicz z uporem obstawał przy określeniu *reformy* zamiast zaproponowanego przez Czajkowską określenia *cięcia wydatków socjalnych*. Jak widać tak zwani liberałowie wiedzą dokładnie jak ważny jest język w sztuce ogłupiania ludzi.
To jest oczywiste, natomiast niejasne jest dlaczego taki Balcerowicz jest ciągle nagłaśniany w mediach publicznych pomimo że społeczeństwo już dawno temu panu podziękowało i kto za tym stoi ?

autor: Adrem63, data nadania: 2014-01-04 13:47:34, suma postów tego autora: 2298

Dodaj komentarz