Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Hiszpania: 2 miliony bezrobotnych bez zasiłku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I co? Zorganizują Majdan?

Zapewne tak... Nie można też wykluczyć, że nasi ofiarni europosłowie im w tym pomogą, dzięki czemu ich bezrobocie i powodowana nim bieda zostaną, podobnie jak na Ukrainie, zlikwidowane, po czym Głódź odprawi msze dziękczynną i w ten sposób wpiszemy się złotymi literami w historię Europy. Amen.

autor: steff, data nadania: 2014-02-24 20:04:40, suma postów tego autora: 6626

Coś dziwnego ?

W Hiszpanii 2 mln bezrobotnych nie otrzymuje zasiłku. nie podniecajmy się jednak tym, bo w Polsce sytuacja jest identyczna (86% z około 2,2 mln bezrobotnych) czyli nieco poniżej 2 mln również nie ma prawa do zasiłku. Ponadto czas trwania zasiłku nie wynosi u nas nigdy 2 lata, a najwyższy zasiłek stanowi zaledwie połowę tamtejszego najniższego zasiłku czyli 400 euro...

Dodam, że Polska ma realnie około 37 mln mieszkańców (aktualizacja statystyczna ma być w tym roku w GUS i eurostacie) a Hiszpania 46-47 mln, co oznacza, że te polskie 2 mln stanowi znaczaco wyższy procent ludzi ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-02-24 20:40:27, suma postów tego autora: 1724

ale za to

jakby byli zatrudnieni to by mieli państwo dobrobytu że ho ho

hahaha, państwo dobrobytu hahaha

autor: jliber, data nadania: 2014-02-24 22:50:40, suma postów tego autora: 4329

Aksjomatem biologii jest założenie iż nie istnieje wsteczna ewolucja

Ale przykład Jibera świadczy, że od reguły istnieją jednak wyjątki.

autor: szczupak, data nadania: 2014-02-25 00:14:44, suma postów tego autora: 3747

szczupak

nie tylko istnieje wsteczna ewolucja ale np przypadkowe mutacje które zmniejszają przystosowanie osobnika są często JEDYNYM środkiem aby osiągać globalne maksima w nietrywialnych przestrzeniach rozwiązań (bo krzyżowanie jakąś formą koła ruletki zawsze faworyzuje osobników bliskich lokalnym maksimom)

przekładając to na naszą sytuację, dążąc nieustannie do lokalnego maksimum demokratycznego socjalizmu, nie zauważasz istnienia dużo lepszych rozwiązań które wymagałyby abyś właśnie zmniejszył swoje fanatyczne dopasowanie do swoich idei

autor: jliber, data nadania: 2014-02-25 01:01:34, suma postów tego autora: 4329

Mutacje są przypadkowe i niekierunkowe (niecelowe)

więc nie mogą być "środkiem do osiągania" czegokolwiek. Elementarne, drogi Watsonie.

autor: szczupak, data nadania: 2014-02-25 10:37:41, suma postów tego autora: 3747

szczupak

ewolucję rozumiesz jako celowy proces przystosowania się osobników do środowiska, inaczej nie mówiłbyś o "ewolucji wstecznej" bo wsteczność można zdefiniować jedynie gdy mamy na myśli jakiś postęp do celu, więc się zdecyduj

i właśnie przypadkowe mutacje są środkiem do osiągnięcia celu przystosowania się osobników do środowiska

ale jak chcesz gadać ogólnie bez odniesienia do celowo interpretujących wszechświat istot rozumnych jak my to oczywiście nie ma celu nic, włącznie ze wszeświatem w ogóle, ale to znowu, zdecyduj się, bo na razie dziecko we mgle jesteś

autor: jliber, data nadania: 2014-02-25 19:22:31, suma postów tego autora: 4329

neo-liberalism: the devolution starts here

http://twitpic.com/4xw75q/full

autor: motyl, data nadania: 2014-02-25 23:26:38, suma postów tego autora: 2165

motyl

to prawda, co wy byście poczęli bez tych profesorów z PRYWATNYCH hamerykańskich uczelni jak Chomsky (MIT) czy Krugman (Princeton)

autor: jliber, data nadania: 2014-02-26 00:21:01, suma postów tego autora: 4329

Jiber, gościu, nie wmawiaj mi tego, czemu zaprzeczyłem

To ty pisałeś, że ewolucja jest "środkiem do celu". Nie jest, bo to nie ona podlega organizmom, lecz one jej. A pojęcie "ewolucji wstecznej" to skrót myślowy - właśnie dlatego, że opisuje proces nieistniejący, kwadraturę koła!

autor: szczupak, data nadania: 2014-02-26 00:29:29, suma postów tego autora: 3747

motyl

aaa sorry, wiem co byście poczęli, pewnie byście dalej cytowali niejakiego Marksa, syna zamożnego prawnika, wykształconego przez prywatnych nauczycieli, najpierw wiecznego studenta za pieniądze ojca, potem nigdy nie pracującego na żadnej posadzie, w końcu do końca życia sponsorowanego przez niejakiego Engelsa, syna bogatego fabrykanta, hahaha

ech jakby te wasze marksy, engelsy, chomskie i krugmany miały choć cień zielonego pojęcia o "poor people"

autor: jliber, data nadania: 2014-02-26 00:41:04, suma postów tego autora: 4329

@jliber

Jeśli szłoby o mnie to mylisz się, ja żadnego Chomskiego nie czytuję, nie interesuje mnie "ta opcja", nawet nie patrzyłem, czego dotyczy ten cytat. Podlinkowana grafika świetnie natomiast oddaje istotę waszej lumpenideologii. Kiedyś widniała ona na stronach ruchu narodowego (oczywiście bez Chomskiego).

neo-liberalism: the devolution starts here
Powrót od człowieka do małpy.

autor: motyl, data nadania: 2014-02-26 10:58:01, suma postów tego autora: 2165

szczupak

Ja używam algorytmów ewolucyjnych w robocie więc ewolucja jest dla mnie środkiem do celu.

autor: jliber, data nadania: 2014-02-26 11:26:58, suma postów tego autora: 4329

Rozhulałeś się tutaj nadzwyczaj, jliber

więc ci przypomnę, że już dość dawno powiedziałem ci, że twoja idea sprawiedliwego świata doprowadziłaby ludzi z powrotem na drzewa. Tutaj nie potrzeba profesorów z hameryki, wystarczy myśleć. Myśl jliber !
:).

autor: Adrem63, data nadania: 2014-02-26 11:56:38, suma postów tego autora: 2307

"potem nigdy nie pracującego na żadnej posadzie"

Zaraz, zaraz, to wy jesteście już i etatystami? Osobiście wcale nie zdziwiłbym się, jednak z waszych dotychczasowych "przemyśleń" (?) i głoszonych, czy raczej - wywrzeszczanych poglądów, wynikało zdaje się coś zgoła przeciwnego. Zresztą nie tylko z nich, z czystej praktyki również (chyba że dotyczyć ona ma waszych funków, wtedy owszem, zgoda - oni jak rzadko kto przywiązani są do posad, zwykle na dodatek państwowych).

autor: motyl, data nadania: 2014-02-26 12:17:13, suma postów tego autora: 2165

motyl

Słabo bo nie uzasadniasz _dlaczego_ neoliberalism to powrót do małpy, więc potrafisz rzucać obelgi, ok, z tym że nie uważam nikogo tutaj za prawdziwie upośledzonego więc żadna nowość.

Ja mogę tymczasem uzasadnić dlaczego socjalizm to powrót do małpy, więc w moim przypadku nie będzie to obelga :)

Socjalizm oznacza kolektywizm jaki występował w społecznościach pierwotnych sprzed wynalezienia pojęcia własności prywatnej. Silniejszy w takich społecznościach jest zawsze ważniejszy, bo społeczność nie chroni własności prywatnej słabszego, czyli dokładnie tej własności która by nie zaistniała lub nie mogła się utrzymać gdy silniejszy jest najważniejszy. W kapitalizmie może ci urwać nogi i ręce a możesz dalej do końca życia pozostać bogatym człowiekiem. Dlatego właśnie socjalizm jest zezwierzęceniem bo likwiduje własność prywatną, tj jedyny konstrukt który odróżnia nas od zwierząt. Znowu, zauważ to nie obelga, a jedynie logiczne uzasadnienie.

autor: jliber, data nadania: 2014-02-26 22:26:54, suma postów tego autora: 4329

Wypowiedzi Jibera etc. stanowia głębokie uzasadnienie

dla irytującej mnie ongiś maksymy Einsteina: "Są dwie nieskończone rzeczy: Kosmos i ludzka głupota. Co do kosmosu, nie jestem całkowicie pewien".

autor: szczupak, data nadania: 2014-02-27 00:44:12, suma postów tego autora: 3747

szczupak

Jeżeli już to przykład a nie uzasadnienie, widać macie problem nawet z samym pojęciem uzasadnienia, nic dziwnego że macie poglądy jakie macie.

autor: jliber, data nadania: 2014-02-27 08:59:46, suma postów tego autora: 4329

jilberek koliberek neo liberalny to taki ......

Koziołek Matołek szukający neoliberalnego Pacanowa w Europie.

Jliberku tu go nie ma nawet w ograniczonej wersji ...... wszędzie ten socjalizm tam gdzie bogate społeczeństwa: od Francuskiego, przez Niemiecki po Skandynawski.
Jliberku go America czy czy jak kto woli Jankes Land tam znajdziesz gruzy i mogiłę neoliberalizmu, czyli kolebkę kryzysu bankowo- finansowego.

To neoliberalizm w czystej formie wywołał kryzys a ojcem jego był kowboj R. Regan.
Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-02-27 23:06:11, suma postów tego autora: 3088

no ok

skoro komunista playstationowo xboxowy tak mówi ;)

autor: jliber, data nadania: 2014-02-28 06:59:20, suma postów tego autora: 4329

errata jackax

Jiliberek to Koziołek Matołek szukający neoliberalnego Pacanowa w Europie.

Jliberku tu go nie ma nawet w ograniczonej wersji ...... wszędzie ten socjalizm tam gdzie bogate społeczeństwa: od francuskiego, przez niemieckie po skandynawskie.
Jliberku go America czy czy jak kto woli Jankes Land tam znajdziesz gruzy i mogiłę neoliberalizmu, czyli kolebkę kryzysu bankowo- finansowego.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-02-28 13:24:52, suma postów tego autora: 3088

jacekx

styczeń 2014:

bezrobocie w USA: 6.6%
bezrobocie w UE: 12.0%

no comments

autor: jliber, data nadania: 2014-02-28 18:25:54, suma postów tego autora: 4329

Jliber ja nie wiem jak oni liczą ......

Wiesz przecież, że wystarczy wyrejestrować bezrobotnego i już go nie ma :).

Po drugie liczyć bezrobocie można różnymi sposobami:
a) BAEL
b) U1
c) U2
...... :(
Po trzecie podatnik amerykański wpompował w system Bankowy USA
ok. 1000 000 000 000 $ :).

W prywatne banki poszły pieniądze podatników w USA i to jest kapitalizm wolnorynkowy :)

Puknij się Jliber ...... mamy to naśladować :).

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-02-28 22:35:31, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Tak FED wpompował od 2008 zdajsie ok 2 bilionów dolarów. EBC jeszcze więcej, ponad 3 biliony euro. Czyli korelacja jest im więcej pompujesz pustego pieniądza tym jest gorzej, szkoła austriacka rules. Bardzo się cieszę że to rozumiesz.

autor: jliber, data nadania: 2014-03-01 03:21:41, suma postów tego autora: 4329

w \polsce zasilek pobiera z 2 % bezrobornych

w wysokosci ok 150 euro pr4zez pol roku,

zazdrosmy Hiszpanom

autor: dcio, data nadania: 2014-03-02 13:04:13, suma postów tego autora: 391

dcio

jako libertarianin osobiście wolę pracować ale wiadomo co kto lubi

szczerze mówiąc nie wiem co by się musiało stać abym poszedł do urzędu pracy, już wolałbym dupy na dworcu zoo starym gejom dawać

autor: jliber, data nadania: 2014-03-02 15:04:23, suma postów tego autora: 4329

Dodaj komentarz