Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ikonowicz: Jestem Czerwonym Polakiem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To również tekst z Faktów i Mitów.

podobnie jak wiele poprzednich. Taka formalna uwaga.

autor: szczupak, data nadania: 2014-02-24 23:24:09, suma postów tego autora: 3747

polska

kraj bilboardów, syfiastych kamienic i ekranów akustycznych

w socjalizmie przynajmniej byly tylko syfiaste kamienice wiec estetycznie faktycznie socjalizm lepszy, przynajmniej w ramach polski bo na zachodzie po prostu nie ma polaków więc nie ma i syfu

autor: jliber, data nadania: 2014-02-25 01:04:56, suma postów tego autora: 4329

Jiber...

czyżby dla tego,że nie ma tam Ciebie? a może widzisz ten "syf" ale podkolorowany i już nie razi.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-02-25 03:15:46, suma postów tego autora: 1835

pojęcie narodu jest antyludowe

służy kaście uprzywilejowanych do trzymania ludu na smyczy, nie buntujcie się w obronie swoich interesów klasowych, wszak wszyscy jesteśmy jednym narodem, Kulczyk czy bezdomny-łączy nas narodowa duma, to fałsz

autor: czerwony93, data nadania: 2014-02-25 11:43:25, suma postów tego autora: 2730

W demokracji społecznej

Pojęcie narodu jest nam właśnie potrzebne jak nic innego bo to suweren jest gospodarzem we własnym kraju. Wiedziałem, że kosmopolitów zapiecze ten tekst. Gratulacje dla autora!

autor: socjalpatriota, data nadania: 2014-02-25 19:48:05, suma postów tego autora: 471

I ŻEBY DUŻO NIE MÓWIĆ!!!

„Jeżeli damy się potraktować jak śmiecie, to pozamiatają nas pod dywan, pod którym sami będą kroczyć po nominacje do funkcji uniwersyteckich wykidajłów.
Choć w prawdziwej nauce są na biegu wstecznym pozostają wciąż raźni i gotowi do wygryzania innych, byle ich własny stołek niebezpiecznie się nie zatrząsł’(prof. Zofia Tarajło –Lipowska)

Ten cytat dotyczy całej POLSKI, lecz nie wszystkich POLAKÓW. Nie wszystkich, czyli tych co nas okradają , oszukują i knują, jakby jeszce wyrwać kawał grosza dla swojego prezbiterium czy innej kaplicy nieróbstwa.

autor: urban, data nadania: 2014-02-25 21:01:44, suma postów tego autora: 17

Panie Piotrze ......

Dziękuję za ten mądry tekst :) ...... i rozumiem polski patriotyzm 
tak jak Pan go opisał ......

Polakom Igrzysk nie trzeba
tylko pracy i ...... chleba.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-02-26 00:40:15, suma postów tego autora: 3088

Wybaczcie mi, że zacytuję swój kawałek z innego postu

bo ...... cholernie pasuje do tego artykułu.
Zdziwiony byłem wówczas postem którego autor pisał, że nie kocha Polski bo jest niesprawiedliwą ......

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Polak nie kocha Polski ......
A ja Komuch i co powiecie ......
ano Ja komuch tak jak mój ulubiony poeta Lechoń
...... uważam

>>>>>
Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie,
Wszystkie me siły jej składam w ofierze
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie,
Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę.

Twych wielkich mężów przykład doskonały,
Twych bohaterów wielbię święte kości,
Wierzę w Twą przyszłość pełną wielkiej chwały,
Potęgi, dobra i sprawiedliwości.

Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje,
Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem,
Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem.

Jestem jak żołnierz na wszystko gotowy
I jak w Ojczyźnie, tak i w obcym kraju
Czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy,
Polskiego ducha, polskiego zwyczaju.

Z narodem polskim na zawsze związany
O każdej chwili to samo z nim czuję,
Do wspólnej wielkiej przyszłości wezwany
Wszystkim Polakom braterstwo ślubuję.

>>>>>>>>>>>>>>>

Takim jak wierszu trzeba być i nie poddawać się, nie załamywać rąk ...... były gorsze lata i dni naszej historii a przetrwaliśmy.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-02-26 01:06:11, suma postów tego autora: 3088

my internacjonaliści

nie podniecamy się na słowo naród

autor: czerwony93, data nadania: 2014-02-26 13:34:29, suma postów tego autora: 2730

dobrnąłem do zaolzia i dalej nie mogłem

Ikon, dalej sie wstydzisz zaolzia? to po pierwsze poczytaj dokładnie jak to na tym zaolzou było, bo moze nie był to powód do chluby ale też i nie takie zupełnie niesprowokowane chamstwo, co najwyżej głupota. A po drugie może udaj sie do jakiegoś terapeuty, bo takie dramatyczne rozpamiętywanie epizodów z historii nie jest zdrowe, zatrapisz sie na śmierć jeszcze

>I kiedy mi ją prywatyzują, komercjalizują i pogrążają w wolnorynkowym schamieniu, oglądam czarno-białe programy archiwalne TVP, w których jeszcze jesteśmy wszyscy razem, chodzimy do kina, do teatru i na dancingi.

dziwne, w weeekendy kina są pełne, w teatrze ostatnio jak byłem też nie było wolnych miejsc, o dancingach sie nie wypowiem bo nie moje klimaty ale wątpie żeby świeciły pustkami. Może po prostu smutno że na starość sie juz nie baluje?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-02-26 15:13:01, suma postów tego autora: 2714

"my internacjonaliści" - pisze o sobie w liczbie mnogiej pan Czerwony93

Internacjonalizm proletariacki to fantasmagoria , panie Czerwony93 - nigdy go nie było i nie będzie, dopóki homo sapiens pozostanie tym czym jest.
Człowiek najpierw walczy o własną skórę, potem (jeśli nie może sobie poradzić z przeciwnościami), posiłkuje się szeroką rodziną a jeśli nadal dostaje w du..ę, zbiera się w naród, choć trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach własny naród okazuje się także za słaby i to zmusza do szukania oparcia w sojuszach.
I dlatego wyznacznik narodowościowy jest taki ważny.
Żaden amerykański robotnik nie pomoże biednemu Ukraińcowi i chociaż może być tak samo biedny jak on, spróbuje wykorzystać jego trudną sytuację , by samemu odbić się od dna.
Altruizmu, drogi panie Czerwony93, można oczekiwać właśnie od własnej rodziny czy narodu ( choć tu już jest trudniej) a w stosunkach międzynarodowych pojawia się dopiero wtedy, gdy zaspokojone są podstawowe potrzeby biologiczne potencjalnego ofiarodawcy ( a więc: rodu, narodu, cywilizacji), a ponieważ trudno wyznaczyć co oznacza ten poziom, bo egoizm naszego gatunku nie znajduje kresu, jest to możliwość jedynie teoretyczna.
Więc jeśli liczycie, panie Czerwony93, na internacjonalizm
proletariacki w rozwiązywaniu własnych problemów, to możecie szybciej doczekać gwałtownej śmierci z głodu niż internacjonalistycznej pomocy.

autor: tarak, data nadania: 2014-02-26 22:15:01, suma postów tego autora: 3256

Gdyby PRL i jego obywatele nie zbudowali

To Dobrodzieje nie mieli by, czego prywatyzować, czyli zawłaszczać ...... ustrój który Dobrodzieje stworzyli jest dla nich jak woda dla ryb ale to niestety ryby pasożytujących - 20% populacji pasożytuje na 80%(takaż to latarnia czy zielona wyspa w Europie - wyspa pasożytów ).

Plewać na nich szkoda ...... jeno śmietnik historii pisany.

Pożal się Boże Pracodawcy inaczej Polscy Biznesmeni to w większości cwaniaczki żyjące z wyzysku pracowników najemnych a ich Biznes Clapy kojarzą mi się niestety z kloacznymi klapami :(.

Polscy miliarderzy jacyż oni polscy skoro podatki płacą na Kajmanach :( ?

Naprawdę Polscy Biznesmeni to Ci, co płacą podatki w Polsce i tworzą dla rodaków miejsca pracy, bo Polska dla nich to nie tylko kraj gdzie można doić bliźniego ......ale kraj gdzie miłuj bliźniego to nie puste prawo......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD


autor: jacekx, data nadania: 2014-02-27 00:01:31, suma postów tego autora: 3088

tak jacusiu

tam gdzie nie było dobroczynnej komuny nie ma też kapitalizmu bo nie ma na czym żerować. Zaprawde coraz ciekwasze rzeczy mi lewicowcy objawiają.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-02-27 11:06:02, suma postów tego autora: 2714

Pracodawco ......

Kapitalizm ...... Umarł po upadku socjalizmu w krajach określanych mianem krajów Demokracji Ludowej tzw. Demoludy.
..... Umarł Król niech żyje Król a
ale to nie Kapitalizm : (


a Neofeudalizm Bankowo-Korporacyjny


Podrzucam ciekawy link
http://exignorant.wordpress.com/2014/02/05/co-obama-mial-na-mysli/.


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD


autor: jacekx, data nadania: 2014-03-03 01:11:20, suma postów tego autora: 3088

Pracodawco ......

se poczytaj :) ......

http://www.rybinski.eu/2013/08/jak-drukowac-to-jak-drukowac/


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-03 01:17:37, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz