Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ukraina: Nowe władze proszą UE, USA i NATO o obronę terytorium kraju

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Po kiego grzyba?

Przecież "i bez tego Ukraińcy dadzą sobie radę z armią kabaretowego mocarstwa".

autor: bolo, data nadania: 2014-03-01 23:40:26, suma postów tego autora: 4522

A tak (czyli jak zawsze) się skończy dla "prostych ludzi":

http://www.youtube.com/watch?v=8PVTkmnqMio

autor: szczupak, data nadania: 2014-03-02 00:30:30, suma postów tego autora: 3747

no w końcu

jest tam większość rusków to chyba logiczniej żeby ten krym ruski był

autor: jliber, data nadania: 2014-03-02 00:58:08, suma postów tego autora: 4329

@szczupak

A może jakiś optymistyczny scenariusz.
http://youtu.be/1P167ZB-Ccs

autor: mlm, data nadania: 2014-03-02 01:15:40, suma postów tego autora: 4284

Skoro

Rosjanie mają wpaść z wizytą nad Dniepr, by posprzątać ten faszystowski bałagan, to Putin mógłby przy okazji wysłać paru chłopców z FSB, żeby zabrali Portal Nigru na leczenie psychiatryczne do jakiegoś renomowanego ośrodka w Moskwie. Z Ukrainy to już rzut beretem, a jakie korzyści!

autor: fancom, data nadania: 2014-03-02 02:05:25, suma postów tego autora: 1427

fancom

Proszę, niech tego Putin nie robi. Bez wpisów PN na tym portalu nie byłoby się z czego śmiać...

autor: steff, data nadania: 2014-03-02 10:39:51, suma postów tego autora: 6626

Do gry

weszła Turcja. Stwierdziła, że status Krymu nie może zostać uregulowany bez jej udziału. Kraj ten należy do NATO. Może sie zwrocić miedzy innymi do USA o wypełnienie zobowiązań sojuszniczych.
Any more comments needed?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2014-03-02 11:55:02, suma postów tego autora: 1682

Porta Nigra - tak jak podejrzewałem: kremlowski kurdupel rozsierdził Tuhaj-Beja

.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-02 12:15:10, suma postów tego autora: 6199

gdy sprowokowane emocje opadną

Za pomoc - nawet "demokratyczna" - trzeba będzie zapłacić. Ciekawe czym, i czy obywatele Ukrainy będą o to zapytani. A może po prostu nie będzie alternatywy..?

autor: Czarek, data nadania: 2014-03-02 13:30:13, suma postów tego autora: 306

Porta Nigra tracisz kontakt z rzeczywistością

Porta Nigra tracisz kontakt z rzeczywistością. Turcja ma własne problemy i próbuje odwrócić od nich uwagę. NATO nie rozpocznie wojenki żeby pomoc Erdoganowi w sprawach wewnętrznych.
Porta Nigra, zaczynasz przypominać Palikota który w mediach stwierdził , że będzie wnioskował żeby przyjąć Ukrainę w trybie pilnym do NATO.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2014-03-02 13:43:01, suma postów tego autora: 569

fancom,

Muszę przyznać, że jesteś bardzo rzeczowym dyskutantem. "Szczupak" chyba się zarumienił ze wstydu, "szto ty jewo pierewyzszajesz na czetyre gołowy".

autor: Porta Nigra, data nadania: 2014-03-02 15:09:06, suma postów tego autora: 1682

Porta ma pełne portki

Tak się pienił, a teraz...ma pełne gacie.

autor: Bartek, data nadania: 2014-03-02 15:15:08, suma postów tego autora: 2550

Cieszę się

że widzę Krzysztofa Mrozia.
Mam pytanie.
Klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej zajął wobec terroru obalonego dyktatora Janukowycza wobec cywilnych demonstrantów oraz inwazji Putina na Ukrainę, jak wszystkie siły polityczne świata cywilizowanego (w tym Polski). Czyli - jednoznacznie potępił jedno i drugie.
Mam rozumieć, że to była "ściema"?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2014-03-02 15:56:27, suma postów tego autora: 1682

Warto to wkleić jeszcze raz,

tego po prostu nie można przegapić. :D
"Do gry
weszła Turcja. Stwierdziła, że status Krymu nie może zostać uregulowany bez jej udziału. Kraj ten należy do NATO. Może sie zwrocić miedzy innymi do USA o wypełnienie zobowiązań sojuszniczych.
Any more comments needed?
autor: Porta Nigra, data nadania: 2014-03-02 11:55:02, suma postów tego autora: 1596"
Ja poza wszystkim mam tylko jedno pytanie: ile razy jeszcze będzie "Any more comments needed?" :D

autor: bolo, data nadania: 2014-03-02 16:08:37, suma postów tego autora: 4522

"kremlowski kurdupel rozsierdził Tuhaj-Beja" - popisuje się jak zwykle p.Sumienie Narodu

Nazywanie prezydenta Rosji "kurduplem" leczy może kompleksy pana Sumienie Narodu ( bo patrzcie, przezywam go - i co mi może zrobić?) ale nie zmieni sytuacji, w której ten rzekomy "kurdupel" zadecyduje o losie Ukrainy.

Poza tym, Tuhaj-bej był dowódcą twierdzy Perekop na Krymie i wielkim wodzem tatarskim z plemienia Argyn, a nie tureckim, co sugeruje kontekst wypowiedzi p.Sumienie Narodu, który jak zwykle nie wie o czym pisze.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-02 17:04:54, suma postów tego autora: 3283

Sam Jarosław Kaczyński

stanął murem za Kijowem. Any more comments needed?

autor: bolo, data nadania: 2014-03-02 22:14:26, suma postów tego autora: 4522

Papo Smerfie, Papo Smerfie!

Ja też napisałem o Tuhaj-Beju!
Smerf ważNiak

autor: bolo, data nadania: 2014-03-02 22:15:14, suma postów tego autora: 4522

GW:

"do sporu o Krym dołączył nowy gracz".
J"MIJB"Z: "do gry weszła Turcja".
Zyziu, więcej inwencji!

autor: bolo, data nadania: 2014-03-02 22:36:48, suma postów tego autora: 4522

tarak, który wczoraj bełkotał o ukraińskich roszczeniach terytorialnych w stosunku do Polski

dziś siadł do Wikipedii i dokonał lustracji Tuhaj-Beja.

Panie szanowny, gdyby kierowała panem jakakolwiek logika to zauważyłby pan najpierw, że Tuhaj-Bej od ponad 360 lat nie żyje, w związku z czym trudno go rozsierdzić ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-03 19:38:28, suma postów tego autora: 6199

No, ale poprzedni komentarz pana Porta Niagra, do którego odnosił się wpis p. Sumienie Narodu...

...wskazywał na rolę Turcji w toczącym się konflikcie, z czego wynika, że w wyobraźni pana Sumienia Narodu Tuhaj-bej był Turkiem. Mógłbyś panie Sumienie Narodu uniknąć takiej elementarnej wpadki, gdybyś zajrzał do encyklopedii a choćby i Wikipedii, no ale chciał Pan być błyskotliwie dowcipny.
A do tego nie wystarczy tupet - wiedzę jeszcze jakąś trzeba mieć.
Ale co tam Pańska wpadka - dzisiaj słyszałem wypowiedź Moniki Olejnik, z której wynikało, że jej zdaniem Turcy i Tatarzy to to samo. Ministra Sienkiewicza zatkało na chwilkę po tej uwadze ale atak śmiechu opanował.
Chyba chodziliście z Olejnikową do tej samej szkoły.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-03 23:17:19, suma postów tego autora: 3283

Tak , Tak ....... SN - ku

Ukraincy nas kochają :) ...... Lachów a szczególnie Laszki :)


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-03 23:40:10, suma postów tego autora: 3088

"tarak, który wczoraj bełkotał o ukraińskich roszczeniach terytorialnych" - pisze p.Sumienie Narodu

...ale jak zwykle głupstwa!

Oto czytam, że niejaki Jerzy Szuchewicz, syn osławionego mordercy z Wołynia, Romana Szuchewicza, zażądał od Polski
zwrotu Podkarpacia, Chełmszczyzny i Podlasia.
W imieniu swoim i swoich kolegów banderowców.

Na razie władzy nie mają, ale to się może zmienić i wtedy nie będzie już tak wesoło.
Uważam, że lepiej tych bandytów kontrolować zanim na nacjonalistycznych hasłach nie dojdą do władzy, bo potem będzie za późno.
A p.Sumienie Narodu jak zwykle nie wie co pisze.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 01:11:49, suma postów tego autora: 3283

Są granice kompromitacji panie tatarak, ale pan uparłeś się je przekroczyć

Podając przykład Mariana Kowalskiego i jego żony Heleny, którzy żądają, by Litwini oddali Polsce Kowno.

Takie to własnie są te roszczenia terytorialne jednego państwa w stosunku do drugiego. W powyższym przypadku - państwa Kowalskich.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-04 11:06:11, suma postów tego autora: 6199

Wygląda na to p. Sumienie Narodu, że jako jedyny na tym portalu, nie wiesz kim był Roman Szuchewicz

Ale czy kogoś dziwi?
Uczciwie zapracował Pan sobie opinię nieuka, to teraz możesz obnosić się ze swoją zaszczytną wyjątkowością.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 15:30:20, suma postów tego autora: 3283

Jasne, panie tatarak - jak ktoś nie wie, że Tuhaj-Bej nie żyje

to nic dziwnego, że boi się Eriki Steinbach.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-04 16:36:25, suma postów tego autora: 6199

Zagadką pozostaje to w jaki sposób Putin, walczący bezwzględnie z banderowcami

nagle zmieni front, przygarnie do piersi i zacznie popierać fikcyjne roszczenia terytorialne.

Odpowiedź (miejmy nadzieję) tkwi w głowie pantaraka.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-04 16:39:22, suma postów tego autora: 6199

tarak,

masz na myśli jednago z głównych bohaterów ukraińskiego ruchu narodowo-wyzwoleńczego?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2014-03-04 17:09:55, suma postów tego autora: 1682

"... jak ktoś nie wie, że Tuhaj-Bej nie żyje..." - fantazjuje o mnie pan Sumienie Narodu

Moja wiedza na temat Chanatu Krymskiego ma swoje źródło w znanym powszechnie ( ale nie Panu) wydanym przez PWN w 1971 r
dziele Hadży Mehmed Senai z Krymu z 1651 roku, zatytułowanym "Historia Chana Islam Gireja III", w którym to dziełku autor pisze nie tylko o Tugaj -beju ( w języku małoruskim Tuhaj-bej), ale o zwyczajach i polityce chanatu w połowie XVII wieku.
Zachęcam do przeczytania, by nie narażał się Pan w przyszłości na kpiny. Choć to dla Pana może być ponad siły, bo trzeba mieć sporą wiedzę o świecie tatarskim, by w ogóle zrozumieć o co chodzi. Choć z drugiej strony ? - są przypisy, więc może da Pan sobie radę.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 18:56:25, suma postów tego autora: 3283

Tak, panie Porta Nigra, Romana Szychewycza, naczelnego dowódcy UPA i głównego ideologa ...

...nacjonalistów ukraińskich.
Właśnie tego rzeźnika odpowiedzialnego za zamordowanie w ramach czystek etnicznych na Wołyniu , Podolu i Lubelszczyźnie od 100 do 200 000 Polaków.
Zamiast Y kliknęło mi się u, ale jak widać zrozumiał Pan o kogo chodzi.
To ten zbrodniarz.
Choć jak widzę - dla Pan bohater!

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 19:43:44, suma postów tego autora: 3283

Errata - znowu zrobiłem literówkę - Szuchewycz

Ponieważ p.Sumienie Narodu nie może zrozumieć w jaki sposób można popierać wczorajszego przeciwnika, podpowiadam, że
w polityce najważniejsze jest osiągnięcie celów a nie metoda.
I właśnie o to chodzi, że jeśli stosunki z Rosja będą się stale pogarszały, to Rosja może uznać, że dobrą metodą na przywołanie Polaków do rzeczywistości będzie poparcie dla nacjonalistów, którzy na tę okazję zostaną przemianowani na patriotów.
Takie życie!

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 19:59:29, suma postów tego autora: 3283

"...tkwi w głowie pantaraka. " - pisze p. Sumienie Narodu

Zdecyduj się w końcu , panie Sumienie Narodu, albo nazywasz mnie "tatarak" i wówczas powinno być : pantatarak", albo normalnie i wtedy może być jak w tytule.
No, ale czy u Pana w ogóle jest coś normalnego?

autor: tarak, data nadania: 2014-03-04 21:53:53, suma postów tego autora: 3283

"No, ale poprzedni komentarz pana Porta Niagra" - tłumaczy się pantarak

rzucając się rozpaczliwie do wpisów innych osób.

Tak, niewątpliwie to komentarz Porta Nigry wywołał u pantaraka przekonanie, że Tuhaj-Bej żyje, ale nie ma nic wspólnego z Turcją, bo był krymskim tatarem :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-04 22:26:38, suma postów tego autora: 6199

Literówki furda, panie pantatarak (wersja uniwersalna)

Gorzej, że pańska głowa szwankuje i wyolbrzymia rojenia chorych umysłów, którym wydaje się, że Wilno i Lwów będą kiedyś polskie a Przemyśl banderowski.

Straszenie Polaków urojeniami, w połączeniu z pogardą dla Moniki Olejnik jest na stałe wpisane w pański moherowy światopogląd.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-03-04 22:35:16, suma postów tego autora: 6199

SN

Wyjątkowo ordynarne posty ostatnio produkujesz ......
ale cóż jak brak argumentów bądź kłamstwo ci udowodnią
to cóż pozostaje :) ...... strzykanie plwociną w adwersarza
:(.

Cienko, cienko jak na prawnika :) ...... ktoś popełnił błędy
w procesie kształcenia człowieka uprawiającego prawo, za którego się uważasz :(.


Nie pozdrawiam ...... bo chamstwo bijące z Twoich postów
na to mi nie pozwala :(.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-05 22:57:33, suma postów tego autora: 3088

No, w porządku, jeśli ja jestem moherowiec, to Pan jesteś bolszewik, panie Sumienie Narodu

A co mi tam - trzeba dostosować się do poziomu rozmówcy.

A poza tym, ja Olejnikową nie pogardzam - jest jaka jest. Ja się z niej śmieję, tak jak z Pana!
Macie oboje jednakowo rozdęte ego, ale wiedzy o świecie żadnej.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-05 19:41:18, suma postów tego autora: 3283

" tłumaczy się pantarak" - wnioskuje Sumienie Narodu

Gdzie tam , panie Sumienie Narodu - ja to PANU tłumaczę jak dziecku, bo rozumiem, że do dziecięcych umysłów można trafić jedynie łopatologią.
Tym komentarzem jeszcze raz potwierdził Pan, że szybciej pisze niż myśli, co mnie u Pana specjalnie nie zaskakuje.

autor: tarak, data nadania: 2014-03-06 13:53:48, suma postów tego autora: 3283

Dodaj komentarz