Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Węgry: Fidesz wygrywa wybory

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

"Taką prawicę nawet lewica powinna popierać"

Wprowadzającą podatek liniowy? Kryminalizującą bezdomnych?

autor: KW_FML, data nadania: 2014-04-07 18:51:52, suma postów tego autora: 40

***

od kiedy amerykańscy banksterzy są wystawiani na węgierskich listach w wyborach?

autor: nikyty, data nadania: 2014-04-07 19:15:45, suma postów tego autora: 3572

dobry komentarz tobolewski

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się po niego. Brawo!

autor: motyl, data nadania: 2014-04-07 20:30:04, suma postów tego autora: 2165

byli Tacy .......

co pana z wąsikiem też popierali ...... i było im dobrze
ale do ...... czasu :(.

Niestety ludzie zapomnieli ......
czy szerzej niektóre narody europejskie zapomniały o tej lekcji historii :(.

Pozdrawiam.


jacekx marksista chrześcijański
z SLD



autor: jacekx, data nadania: 2014-04-07 22:52:25, suma postów tego autora: 3088

Laurka niczym z "Obywatela".

Wpis KW_FML uzupełniłbym o bezrobocie większe niż za poprzednich rządów, najwyższy VAT w UE, korupcję szalejącą wśród nomenklatury FIDESZ (aparatczykom rzeczywiście "żyje się lepiej"), manipulacje ordynacją wyborczą, wreszcie przygotowanie ideowego podglebia dla imponującego wzrostu wpływów Jobbik.

autor: bolo, data nadania: 2014-04-08 11:03:49, suma postów tego autora: 4522

Pomysły węgierski z bezdomnymi to zapewne .....

wysoka klasa egoizmu typu ...... :(

a) do więzienia ( ~tiurmy~ kiedyś takie pomysły realizowano w USA
patrz opowiadanie J.Londona Jak mnie przymknęli
link. http://chomikuj.pl/NikolaTesla1304/5.Do+czytania/Ksi*c4*85*c5*bcki/Jack+London/Jack+London+-+Jak+mnie+przymkn*c4*99li,393565070.pdf )

b) a może typu - fawele czyszczenie z biedoty
link. http://www.wiadomosci.24polska.pl/wiat/szwadrony_mierci_czyszcz_rio_36551.html

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD



autor: jacekx, data nadania: 2014-04-08 12:18:37, suma postów tego autora: 3088

motyl

Podzielam twoją opinię. Rzeczywiście trafny komentarz. Zawsze rezultaty wyżej powinny być oceniane niż pobożne życzenia

autor: steff, data nadania: 2014-04-08 13:03:38, suma postów tego autora: 6626

nikity,

a co masz do banksterów? Przecież tak dzielnie wspierasz ich linię, chociażby w kwestii Ukrainy.

autor: bolo, data nadania: 2014-04-08 14:06:20, suma postów tego autora: 4522

Rzeczywiście dobry komentarz pana Marka.

Może się nie wszystko tam podobać u Orbana, ale z punktu widzenia lewicy właśnie trzeba pochwalić za to, za co atakują go elitkoliberałki (podobnie było z Chavezem).

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-04-08 19:59:41, suma postów tego autora: 181

Chavez ......

nie przeganiał z miast bezdomnych ...... czy też ukrywał bezdomnych w więzieniach.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-04-08 23:33:25, suma postów tego autora: 3088

@jacekx 2014-04-08 23:33:25

Orban też ich nigdzie nie przegania. Rzecz polega jedynie na tym, by bezdomni nocą przebywali w noclegowniach, a nie na ulicy (co mimo wszystko chyba lepsze). O rzekomych prześladowaniach bezdomnych (czy np. Cyganów) trąbią niechętne Orbanowi demoliberalne media. Ja tam jakimś jego szczególnym zwolennikiem nie jestem, dziwi mnie atoli, że lewica w podobnych okolicznościach tak często gra razem z mainstreamem.

autor: motyl, data nadania: 2014-04-09 12:26:12, suma postów tego autora: 2165

jacek

Ile tych bezdomnych to cygańska mniejszość? Temat trudny, niepoprawny politycznie.

autor: Margo, data nadania: 2014-04-09 12:53:05, suma postów tego autora: 627

Fidesz może być...

...(Fidesz jest znacznie lepszy od post-komunistyczno-liberalnej mafii),jednakże osobiście zdecydowanie wolę Jobbik.

autor: michał10, data nadania: 2014-04-10 09:21:16, suma postów tego autora: 74

Margo to nie jest trudny temat .....

nawet gdyby to byli cykliści :( ......

Dla mnie marksisty chrześcijańskiego :)......

Człowiekiem jest się bez względu na pochodzenie, rasę czy kolor skóry..... itd.

bo

Bóg Człowiek = Bóg
a każdy człowiek został stworzony na podobieństwo PANA.

To zobowiązuje mnie do konkretnego stosunku do drugiego człowieka ...... do Sióstr i Braci moich.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-04-10 15:46:57, suma postów tego autora: 3088

motyl, data nadania: 2014-04-09 12:26:12

Tu nie tylko chodzi o noclegownie :( ......
ale o Wolność

a kredo lewicy to

Wolność , Równość , Braterstwo ala Mort

Nie masz wątpliwości
np. czy pole namiotowe to miejsce publiczne czy też szlak turystyczny ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~
Parlament przegłosował właśnie ustawę, która zakazuje im spać w miejscach publicznych pod groźbą grzywny, a nawet więzienia.

To kolejna odsłona nieformalnej kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na wiosnę wyborami. Przepisy skrytykowały już organizacje praw człowieka oraz ONZ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14705819,Wegry_scigaja_bezdomnych.html#ixzz2yUW0bFs4

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps.Nie jestem fanem Gazety Wyborczej :)

autor: jacekx, data nadania: 2014-04-10 15:58:02, suma postów tego autora: 3088

Chodzi ponoć Orbanowi o ......

O to
~~~~~~~~~~~~~~~~~~ cytat 16.11.2011
Już wkrótce zamiast spać pod mostami, na dworcach, czy w parkach węgierscy bezdomni mogą mieć dach nad głową i trzy posiłki dziennie, a nawet możliwość korzystania z toalety i prysznica.

A jednak na 20 tysięcy bezdomnych Węgrów padł blady strach. Skąd to przerażenie? Bo te wygody czekają na nich w więzieniach!

Parlament w Budapeszcie na wniosek rządu premiera Viktora Orbana (48 l.) przyjął właśnie nowelizację ustawy o wykroczeniach. Wprowadza ona bardzo surowe przepisy. Zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

Po tej dacie bezdomny przyłapany dwukrotnie w ciągu sześciu miesięcy na koczowaniu na ulicy może zostać ukarany grzywną wysokości do 150 tys. forintów (500 euro) lub więzieniem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~

a ponoć

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ cytat

Wprawdzie rząd i nowe przepisy zapewniają, że za kratki nie można wsadzać w gminach, w których nie oferuje się żadnej pomocy bezdomnym, ale brzmi to niezbyt przekonująco. Organizacje humanitarne na Węgrzech przypominają, że w tym kraju w noclegowniach jest tylko 9 tysięcy miejsc. Tak więc, 11 tysięcy ludzi musi, chce czy nie, spać na ulicy. Według Krzyża Maltańskiego działającego na Węgrzech, dwóch na dziesięciu bezdomnych w ogóle odrzuca możliwość nocowania pod dachem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

i jeszcze
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nowe prawo uzupełnia obowiązujące już od początku przepisy, na podstawie których gminy mogą według własnego uznania karać za nocowanie na ulicy i wyszukiwanie jedzenia w śmietnikach.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Chyba więc bezdomnych na skałę i do ......


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-04-10 16:07:12, suma postów tego autora: 3088

i ......

Na Węgrzech
~~~~~~~~~~~~~~~~ cytat http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/niech-znikna-bezdomni


Jednakowy dla wszystkich podatek liniowy w wysokości 16% jest najkorzystniejszy dla osób o najwyższych dochodach. Najwyższy w Europie podatek VAT, także na podstawowe produkty żywnościowe, w połączeniu z likwidacją ulg podatkowych powoduje natomiast pauperyzację średnio i mało zarabiających obywateli.
Według danych Centralnego Urzędu Statystycznego, najlepiej zarabiający Węgrzy, stanowiący 10% społeczeństwa, otrzymują 30% wszystkich dochodów (przed czterema laty 22%). Dzięki podatkowi liniowemu dochody wąskiej warstwy najlepiej zarabiających wzrosły o 37%, podczas gdy obywatele otrzymujący średnie lub niskie zarobki nieustannie ubożeją.
~~~~~~~~~~~~~~

autor: jacekx, data nadania: 2014-04-10 16:11:54, suma postów tego autora: 3088

Nikt tu raczej nie jest bardzo wielkim zwolennikiem Orbana

ani nie chwali go za wszystko, tylko właśnie za to o czym jest w redakcyjnym komentarzu, bo za to się zdecydowanie należy.
Poza tym, właśnie nie wiem dlaczego lewica ma stawać w jednym szeregu z jakimiś gazwybowcami, którzy każdego, kto nie zgadza się z ich prawicowo-liberalną ideologią nazywają dyktatorem.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-04-10 19:51:56, suma postów tego autora: 181

bolo

sprawdziłem właśnie w lustrze, nadal nie jestem czarno-biały

nie popieram mfw, nie popieram putina

autor: nikyty, data nadania: 2014-04-11 09:21:08, suma postów tego autora: 3572

panu Tobolewskiemu

doradzam wycieczkę np. do Szabolsc-Szatmar-Bereg, w okolice Nyirbator, Csaroda czy też Kisvardy, zamiast pie...przyć bzdury o tym jak to się żyje ludziom lepiej dzięki pogonieniu korporacji...

kolejny internetowy teoretyk-politolog....

autor: dr(e)s, data nadania: 2014-04-11 20:37:28, suma postów tego autora: 1539

Gayetsky,

niedługo się dowiemy, że Orban nie jest prawicowcem.:)

autor: bolo, data nadania: 2014-04-11 21:17:26, suma postów tego autora: 4522

motylu,

sprecyzujmy: nie w noclegowniach, a w więzieniach.

autor: bolo, data nadania: 2014-04-11 21:18:55, suma postów tego autora: 4522

***

komentarz przy tym newsie i sam news (zwłaszcza fragment o węgierskich politykach odpowiedzialnych za kryzys 2008) to jakaś pomyłka na lewica.pl

autor: nikyty, data nadania: 2014-04-12 15:32:42, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz